Sin City / Město hříchu #03: Velká tučná zabijačka (2. vydání)
Comics Centrum2. vydání 2006série Sin City 11/30
4.6
...
...
...
...
Dwight měl už dávno zmizet z města. Těžko říct, zda měl obavy riskovat překročení hranic se vším tím rozruchem, co jeho nedávné činy vyvolaly, či zda prostě nedokázal opustit Shellie. S tím novým obličejem, který mu děvčata nechala udělat, se možná mohl ztratit bez problémů. Možná. V okamžiku, kdy na Shellieniny dveře zabušil chlapeček Jackie, už to bylo jedno. Dwightův život, stejně jako životy všech ostatních v tomhle špinavém, nelítostném městě, se ocitly na tak šikmé ploše, že jen přemýšlet o šanci na vyváznutí by bylo jako rouhání.

Chlapeček Jackie a jeho čtyři kamarádi totiž dostali chuť se bavit a tuhle skupinku jen stěží někdo zastaví. Možná, že by bylo bývalo lepší, kdyby Dwight nechal to násilnické prase, aby si se Shellie užilo svoje. Nebylo by to poprvé, co by někomu nabídla své tělo proti vlastní vůli a nebylo by to ani poprvé, co by ji chlapeček Jackie zmlátil. Na konci noci by ale všichni byli naživu a Sin City by dál fungovalo bez problémů.

Když však Dwight přikládat tu břitvu k oku chlapečka Jackieho a pronášel kouzelnou seznamovací frázi: „Ahoj, já jsem novej Shellin kluk a jsem úplnej magor", začaly věci nabírat rychlý spád. Šance chlapečka Jackieho na přežití zmizely stejně snadno, jako Dwightovy šance, že se ještě někdy dostane ze Sin City a všechno to znamenalo jen jednu jedinou věc: začátek té největší války, jakou kdy Sin City zažilo. „Hříšné město" se během tří hodin mělo stát bojištěm, na kterém své síly přeměří Gang, děvčata a policie.

Obsahuje sešity série Sin City: The Big Fat Kill #1-5 (listopad 1994 - březen 1995)

Scénář
Frank Miller
Art
Frank Miller
Obálka
Frank Miller
Překlad
Dana Krejčová
Redakce
Václav Dort
Žánry
akční, noir
ISBN/ISSN
80-86839-07-9
Vazba
šitá v tvrdých deskách s přebalem
Formát
159 x 235 mm
Hmotnost
586 g
Tisk
černobílý
Stran
184
Původní cena
399 Kč
Originál
Frank Miller's Sin City #03: The Big Fat Kill (Dark Horse Comics, 2005)
Varianty
Sin City #03: Velká tučná zabijačka (4. vydání) (2020)
Sin City / Město hříchu #03: Velká tučná zabijačka (3. vydání) (2014)
Sin City / Město hříchu #03: Velká tučná zabijačka (2. vydání) (2006)
Sin City #03: Velká tučná zabijačka (2000)
Přímočará akční krvavá zabijačka o problematickém násilníkovi (resp. jeho hlavě) se hojně zaobírá vylíčením specifické rovnováhy proklatě nebezpečnými sexy děvčaty ovládaného Starého města, kde si žádný gang ani policista nic nedovolí. Svou temnou, černobílou kontrastní stínohru tu Frank Miller piluje k naprosté dokonalosti! Dialogy a zejména košaté monology by zasloužily drsnější a celkově vymazlenější překlad, což předpokládám napravila další a další vydání (stejně jako kvalitu tisku).
Ze všech prvních třech dílů je tady ta Frankova kresba nejlepší. Každý panel je tady geniální. Všechny jsou přehledné, ale pořád si zachovávají kouzlo z předchozích dílů. A zrovna ve chvíli, kdy jsem si říkal, že jediné, co v téhle knize z hlediska kresby chybí, je liják….co myslíte? Bum, prásk, blesk a spustil se liják. Geniální! Příběh je tady možná trošičku slabší a přímočařejší než v prvních dvou knihách, ale pořád je to paráda s nádherně gradujícími scénami. Během závěrečného masakru jsem se spokojeně usmíval spolu s hlavními hrdiny. Úplný "happy end"!
Druhý nejlepší příběh ze Sin CIty
Další parádní stylová jízda od samého začátku do konce. V tomto díle Miller šlape ještě více na plyn a názvem Velká tučná zabijačka se třetí díl pyšní naprosto dokonale. Dwight je skvělý a nebezpečná malá Miho mu zdárně sekunduje. Jejich společné porcování, kdy Dwight ladně přidržoval nožky oběti bylo naprosto brilantní. Ono vlastně vtipných momentů v tomto díle bylo několik a fakt jsem se při všech těch litrech krve a vnitřností stihl i zasmát. Paráda. Kresba opět naprosto perfektní, kdy některé stránky jsou vyložené labůžo. Sin City se mi neskutečně trefilo šípem do oka a jsem opravdu rád, že vyšlo nové vydání, protože tuhle sérii by si měl přečíst úplně každý.
Třetí díl a opět kvalitní práce. Nicméně z těch tří knížek mě to zatím bavilo nejmíň.
Asi moc akce na můj vkus.
Tento díl mě zatím bavil z celé série nejvíc. Drsný Sbohem mělo skvělého Marva, ale tato kniha má skvělé tempo. Příběh si na nic nehraje a hlavní účel je zabavit a to se daří na výbornou. Jak skončí druhá kapitola, komiks chytne tu správnou vlnu a je napínavý až do konce. Výtku bych měl ohledně záporáků, kteří nebyli bůhví jak zajímavý a sloužili zde pouze jako překážky pro hlavního hrdinu. Kresba je tradičně stylová a tvoří jedinečnou atmosféru. I když nechápu to velké množství celostránkových kreseb v první kapitole. Frank Miller asi chtěl komiks natáhnout co nejvíc, protože je pravda, že by to mohlo být o něco kratší. I přes ty výtky si komiks 4* rozhodně zaslouží.
Na rozdíl od minulého dílu, tady mi Dwight sednul víc, ale Marva zkrátka nikdo asi jen tak nenahradí. Tentokrát to spíš sází na akci a na pořádný masakr a i když se to pořád krásně čte a krásně se na to kouká, tak je to zatím nejslabší ze všech tří co jsem momentálně četl. Každopádně ostudu to rozhodně nedělá a dokáže to udržet krok se svýma předcůdcema.
Slabší než předchozí díly, ale pořád je to Sin City se vším, co mám rád - depresivní, krvavé, plné soubojů a krásných holek, s kterými si není radno zahrávat a přesto originální v zápletce. Dwight je ten správný chlap na šikmé ploše, který má stále jednu nohu v hrobě. A pak je nutno zmínit nezapomenutelnou Jackieho "hlavu Medúzy" s částí pistole zaseknuté na čele , stejně jako jeho návštěvu záchodu a první seznámení se s Dwightem.
Kresba je zde fakt zatím nejlepší (jen v jednom panelu nelze pořádně rozeznat dwighta, a to u letícího vybuchleho vozu, jinak vše ok), u tohoto komiksu mi předešlé zhlédnutí filmu tak moc zážitek neubralo... Ale pocitově bych dal 4*, ač drsnými sbohem jsem dal 4 taky. Překlad opět "slušný" ... Nadavka "zmetku" mi vzhledem k prostředí nepřijde adekvátní ... Nebo "prostitutka", prostě by to chtělo ostřejší slova. Každopádně musím říct, že všechny sin City jsem četl odpoledne na svém trůnu a dočital později večer, což taky asi narušuje zážitek...

Dobra poznámka od Andreho:
také je tu možnost, že zklamáni jsou víc pouhý "čtenáři", nežli "prohlížeči" komiksů (nevím jak to nazvat). (Všiml jsem si, že i lidé, kteří se vidí jako komiksoví fanoušci, možná tomu i rozumějí, jsou pouhý "čtenáři" a příliš si nevšímají obrázků, prostě hltaj jenom text a letmě "zkontrolujou" obrázky) Tak pro ty VTZ moc není.
Dalo by se říct, že jde o pokračování Dwightového příběhu po tom co se mu do života zase vmychala Ava. Turistický průvodce po Sin City nás tentokrát zavede do Starého města a seznámí nás s dalšími obyvateli. Rychlé a přímočaré.
Budu se opakovat, legendární záležitost. Tentokráte (podle názvu) jde o akci, hodně akce. V Drsný Sbohem šlo hodně o příběh a celkovou brutalitu. Tady jde hlavně o kupu přestřelek. A vůbec zo nevadí, Drsný Sbohem s Marvem mám asi radši, ale to nic nemění na tom, že tohle je za plný počet. Povinnost.
Velká tučná zabijačka není vůbec špatná, jen oproti dvěma předchozím dílům jí chybí něco jiného. Na druhou stranu je tady příběh, který sice nemá tolik zvratů, ale je rychlý, má neuvěřitelný spád, jsou tady nové zajímavé postavy nebo postavy, které konečně dostanou více prostoru jako Miho, Gail, Jackie či Shellie. Dost se mi líbili asfaltové jámy, sochy dinosaurů, závěrečné střetnutí, kde autor odkazuje na svůj komiks 300 a Miho jak kosí nepřátele.
Dwight je bourak, prirostl mi k srdci o trosku vic nez Marv. Nazev Velka tucna zabijacka dokonale vystihuje o cem komiks je:-)
Sin City potřetí a opět je to skvělá práce. Frank si tu jede tu svojí a v podstatě se drží zaběhnutého modelu. Je tu hajzl (hajzlové), kteří jsou amorální a se**u se do lidí, do kterých by neměli. No a pak už jen dostanou, co si zaslouží. Sice to je opět podobná písnička a opět v tom jedou hlavně ženský, ale Miller to prostě dokáže pokaždé podat trochu jinak a originálně. Základ je stejný, ale to okolo je zase trochu jiné. A je to pořád zábavné, drsné, husté, přísné, krvavé, násilné a navíc dostaneme zase dávku něčeho originální a nového (rozhovor s mrtvolou, řežba se žoldáky v bažinách a spoustu dalšího). Sin City si pořád drží tu svojí depresivně hnusnou atmosféru, která je doplněna skvělou atmosférickou stínovou kresbou. Navíc se zde povedlo udělat z ne moc zajímavé postavy postavu prvotřídní (Dwight) a i ty vedlejší jsou super (Miho, Gail a samozřejmě opět skvěle zvrácení ‘záporáci’). Dwight v tomhle díle skutečně vyrostl o úroveň výše. Líbí se mi, že je tu trochu více rozvedeno to, jak to chodí ve Starém městě. Navíc bych řekl, že v tomto díle je zatím nejlepší výtvarná stránka, kterou FM postupně dovedl do dokonalosti. Opět se jedná o parádní dávku násilí, akce, zvrácenosti, krásných aut a žen. Jednoduše geniální příběh doplněný o úžasnou kresbu.
Třetí knize vévodí opět Dwight podpořený skvělými křivkami holek ze starého města. Výborně nakopnutý děj se rozbředá s příchodem k jámám a tupou degenerací ve velkou a tučnou zabíjačku. Většina atributů Sin City je ale na místě, takže stále je na co koukat a užívat si. Mírná sestupná tendence od první knihy je na sérii ovšem stále znatelná. 90% nicméně stále jistých.
Opět parádní příběh, který stojí za to si přečíst. 100% :)
Oproti předchozím dvěma dílů o něco slabší, ale stále výborný komiks. Bohužel v tomto případě musela atmosféra trochu ustoupit akci, ale naštěstí se z díla nevytratila. Hlavně první dvě části byly výborné, stejně tak část poslední. Nicméně jsem se celou dobu dobře bavil a i přes mírný pád kvality je to stále za 5* (v rámci Sin City 4*).
No jo, s tím Dwightem jsou jenom problémy. Ale nelze se mu divit, takhle dokonale vybavené ženy by pomotaly hlavu leckomu, možná i Moravcovi s Pospíšilem. Škoda jen, že jsem si až moc věcí pamatoval z filmu, takže jsem byl ochuzený asi o pár vtipných a překvapivých momentů, ale to je jen můj problém, že to čtu až teď.

Celkový dojem: 80%

P.S.: Kaylin, symtě, jak to myslíš?:-)
Jsou zde vytvářeny jedinečné charaktery, na které se nezapomíná, jedinečný svět, který je tak hnusný, až je prostě krásný. Více: http://www.comics-blog.cz/2014/08/727-sin-city-3-velka-tucna-zabijacka-95.html
Naprosto geniální příběh a kresba. Frank Miller je mistr na slovo vzatý. Za málo peněz, hodně muziky.
Ehm, Miller se dva sešity snaží neprozradit zásadní informaci o Jackieho totožnosti (a že si to užívá) a tady je to v popisu na plnou hubu...
Dwight s novou fasádou se už rozkoukal a táhne to se servírkou co si občas nechá nabančit od svýho ex. To se Dwightovi dvakrát nezamlouvá, takže se rozhodne udělit mu lekci. Akorát Dwight netuší, že ten typoň je 'hajzl'. Parádní porce násilí všeho druhu plná explozí, mluvících mrtvol a sociálních pracovnic s nabroušenými břity v černobílém mixu šéfkuchaře Millera. Takhle to máme rádi.
Sin City číslo 3 nám opět představuje temnou stránku města a hlavně prohlubuje osud Dwighta McCartyho a zároveň nám trošku objasňuje jak funguje část města známa jako Staré město. Příběh se mi zdá o trošku lepší a zajímavější než u druhého dílu a šlape na paty dílu prvnímu, ale ten je pro mě posvátný.

celá recenze na:
http://dc-dailyplanet.blogspot.com/2011/01/sin-city-3-velka-tucna-zabijacka.html
Návrat Dwighta McCarthyho tak jak ho mám rád. Klasicky zde nenajdeme kladnýho hrdinu, těch je v sin city po čertech málo a Deight by si na něj nemohl hrát ani kdyby si nabarvil vlasy na růžovo, což nám koneckoncl předvede. Komiks se opět vede v neeúprosném tempu, kdy cítíte časovou tíseň která tlačí hrdiny/ky jako kdyby se děj týkal i vás Noir žánr ustupuje důraznější akci a není to na škodu. Dwight přeci není magor, jen si povídá s mrtvolou. každopádně opět doporučení a přeju příjemné prolítnutí dějem zakončené tou pravou velkou tučnou zabíjačkou!
Návrat Dwighta McCarthyho tak jak ho mám rád. Klasicky zde nenajdeme kladnýho hrdinu, těch je v sin city po čertech málo a Deight by si na něj nemohl hrát ani kdyby si nabarvil vlasy na růžovo, což nám koneckoncl předvede. Komiks se opět vede v neeúprosném tempu, kdy cítíte časovou tíseň která tlačí hrdiny/ky jako kdyby se děj týkal i vás Noir žánr ustupuje důraznější akci a není to na škodu. Dwight přeci není magor, jen si povídá s mrtvolou. každopádně opět doporučení a přeju příjemné prolítnutí dějem zakončené tou pravou velkou tučnou zabíjačkou!
Vyzrálejší a propracovanější než Drsný sbohem a to jak po stránce scénáře, ale i kresby. Jenže Dwight má bohužel svým osobním kouzlem k Marovi hodně daleko a tak to musí zachraňovat spanilé krásky ve spodním prádle, které jsou tak hlavními tahounkami tohohle komiksu.
Ne tak dobré jako Žlutej parchant, přesto oddechovka v Millerovském stylu.
Fakt narez a nemuzu rict ze by to bylo horsi nez vostatni dily..
Třetí díl je trošku slabší než dva předešlé, ale pořád je to hodně dobrý nadprůměr.
Najprv som videl tento diel vo filme a moc ma nebavil. S vlasmi síce Dwight vyzerá lepšie, ale ako hrdina nič moc. Knižná podoba je lepšia a príbeh (kokoľvek pritiahnutý za vlasy) má pár okamihov (dialóg s mŕtvolou). Preto trošku zvyšujem percentá.
Mě to místy rozsekávalo víc jak jednička...No ale po celkovým dojmu je to vo chloupek slabší než první díl,pořád ale geniální komiks.
Zajímavá zápletka, ale v porovnání s prvními dvěma díly neobstojí, také mě nějak minulo napětí. Ale samozřejmě Sinc City je vzdycky jednička.
Dobrej díl sice trochu přímočarej ale stojí za přečtení.
Velká tuční zabíjačka je pro mě momentálně nejlepším bookem celé série a tohle nové zpracování jí fakt sedí. MdS
Dvighte, já tě žeru
Tomuto kousku chybi k dokonalosti jen Marv...
Některé věci se mi zdály dost přehnané (vytažení z asfaltu, tolik možností, kdy mohli Dwighta rozstřílet na sračku a nic) ale je to Sin City a jako takové je to furt silně nadprůměrné
U Sin City si musí člověk uvědomit (asi), že takový příběh, by jiný kreslíř (scénarista) udělal na cca 16-32 stran. FM je jiný a pořádně si vyhrává s atmosférou , "momentkama",....... . VTZ je toho příkladen. Myslím si, že si to většina čtenářů neuvědomí. A potom není nidivu, že jsou po přečtení tak trochu zklamáni. Protože od "takového booku" čekali víc (rozmanitější děj). A také je tu možnost, že zklamáni jsou víc pouhý "čtenáři", nežli "prohlížeči" komiksů (nevím jak to nazvat). (Všiml jsem si, že i lidé, kteří se vidí jako komiksoví fanoušci, možná tomu i rozumějí, jsou pouhý "čtenáři" a příliš si nevšímají obrázků, prostě hltaj jenom text a letmě "zkontrolujou" obrázky) Tak pro ty VTZ moc není. 80% je s ohledem k ostatním Sin City, kdyby to bylo s ohledem k jiným komiksům, tak bych dal cca 95%.
Taky jeden ze slabších dílů, ale špatné to rozhodně není. To není ostatně žádný díl Sin City.
Chce to číst Sin City jako komplet. Já sehnal všech 6 (co u nás vyšlo) loni během jednoho měsíce, a proto na ně nahlížím jako na celek, který se prolíná. MdS
Jen silena rasicka...ale ke spokojenosti mi to bohate staci ale pred predchozimi dily znacne ztraci. Vidim ze mam opet nazor vetsiny...
Je to zábavný, má to sincityovskou atmosféru, je to řežba. Na první dva díly, ale nemá.
Velká tučná zabijačku je furt skvělej komiks, ale už to neni ono. Je to moc hr a pak hned konec.
Kdyz tady treti dil vysel, tak pro me byl po prvnich dvou dilech zklamanim. Potom jsem si precetl vsechny tri dily najednou a najednou prislo, ze to k Sin City proste sedne. Nektery momenty jsou tam opravdu hodne silny. A mozna, kdyz Miller psal tenhle dil, tak ho napadlo nekdy v budoucnu napsat neco o bitve u Thermopyl.
Sincity, co dodat ....
Scenaristicky je to takova slabsi prestavecka, ale tak nejak se mi kresebne libi nejvic... nektery hratky s prostorem, perspektivou a stiny me uchvacuji jeste dnes...
Pro mě zatím nejslabší SC. Scénář mi přijde až moc jednoduchý. Jak píše Rankir, kdyby to byla povídka asi bych nic nenamítal, ale na book je to slabota.
Pořád je to Sin City - skvěle nakreslené, dobře napsané, ale kvalit prvních dvou nedosahuje. Příběh by si bohatě vystačil s polovičním (možná i třetinovým) počtem stran a i když je možná překlad věrnější originálu než ten Kopřivův, i po několikátém přečtení mě v něm parta věcí tahá za oči...
1335091
Četl/a (56)
Balů103, Bronn, Const.ex, crewni.konzerva, Deckard, Doctorow, Doly, Don_Canagliume, Doppelganger, erik, farnhajt, Fox01, gwen666, house192, invape, James, jankie, jd., Jestrab2, jindroush, Kaaos, kadas97, Kaluž, Killingjoke, Knuckless, lantan1, Librarian, Lord Baltimore, Lukasitch, maravenger, Mariohurbanek, Mercurio, MP, namdnas, NecRoman, Noci, oleav, Ozymandias, p3tris, PatrikTheMighty, pbabinec, pearlxjam, pechna, perak, Petrkoll, Poseidon1978, radimisko, raenius, regressiv, rooty, RudyRod, S4TW, slavik38, t0mas, tacmud, Zbysek2410
(190)
123, 7eleven, adamo_znk, afri, Andreew, antiimini, AZTeck, Balů103, Behemoth, Bellatrix, Bender01, Benji, Bezvliv, blackJag, Bob, bobo666_2005, bourgeois, brkowycz, Broda, bronxik, budkin, calviti, CarlinEtMoi, Cassidy, charvos, cobe, Cody, CoupeC, Cr4sh, crewni.konzerva, Dali, DAN478, DANCO, deefha, DevCageR, disclose, Doctorow, DoctorWho, Doly, Don_Canagliume, doophy, Doppelganger, dracula, dre, erik, evilMarv, Famozní, farnhajt, felis, filippo, Fox01, FrAnK, Frizer, fusnix, Garp, Ghostt, gocatgo, goldschmidchen, goodspeed, Grebenda, grinder, Hamichal, hedgehog, horaczhlinska, house192, Hulik, invape, isildur heir, James, jankie, jd., Jestrab2, Jindra.Vosecky, jjjirik, Johnny Sasaki, José, Josh, Joshua_T, Kabukiman, kadas97, Kaluž, kamil, Katareena, Kazumaki, killermarf, Killingjoke, KINIMODUS, Klatic, Knuckless, kravak, krvinka56, krypto, kubosos, Lenny, Librarian, Lisien, listr, macomix, maravenger, Marcus Fenix, Mariohurbanek, markic, Markyz de Sade, Martin D. Antonín, Marv_DailyPlanet, marwins, Masinfira, Matej-29, Mauzr, Mercurio, metalmaus, mgeralt, mikado, mikki.maser, mirror, Mleako, moiqpiom, MP, muf.lon, Murphy722, NecRoman, nester, Netorack, nixtreme, Noci, novoten, nx, OldaB, oleav, p3tris, PatrikTheMighty, pavel, pbabinec, pdfak, pearlxjam, pechna, Petrkoll, plema, Plumm, pooky, Poseidon1978, q, QuickQuackery, radimisko, raenius, RainDamage, razielus, Redlum, renhoek, Ricarderon, Rich, rooty, Rorschach, RudyRod, S4TW, Samurai-Jack, Šedo, Sirius, SirSandál, Skot, skřetman29, Slaine, slavik38, Sněhurka, StanleyHu, t0mas, tacmud, Tarka Daal, The Genius, tomasko33, tomastrejbal, Tombal, Tomek, Trevelyan, trudoš, Two-Face, vasek, VojTEKK, willis, Wiruss, Woffce, wolfinov@seznam.cz, wwwKupKOMIKScz, xai, Xeelee, yama, yarda, Zbysek2410, Zíďas, Zod
Chce (19)
Braindead, Bury, chcita, cind3r3lla, Fugas, Honzin92, KadetJaina, Komediant1842, kybl, Luse, Lysandra, Martin Buchal, matrosh, Maty48, nick, saucius, tuzexchrist, Vcelka_Maja, vidocq
Koupí (1)
gobers
Prodá (2)
budkin, SirSandál