Ukázka
Ukázka
Ukázka
Dwight McCarthy se pokusí pomoci své současné přítelkyni, zbavit se neodbytného bývalého ctitele. Situace se nevyvine přesně podle jeho představ a nakonec to všechno skončí usekanými hlavami, vybuchujícími auty a hlavně velkou tučnou zabijačkou.
Comics se stal předlohou pro filmový hit roku 2005 s Mikey Rourkem, Brucem Willisem a Jesicou Alba v hlavních rolích.

Obsahuje sešity série Sin City: The Big Fat Kill #1-5 (listopad 1994 - březen 1995)

Toto vydání je v pořadí třetí, v tomto překladu první.


Scénář
Frank Miller
Art
Frank Miller
Obálka
Frank Miller
Lettering
Martin Trojan
Překlad
Václav Dort
Redakce
Václav Dort
Žánry
akční, noir
ISBN/ISSN
978-80-86839-83-7 (Comics Centrum)
Vazba
šitá v tvrdých deskách s přebalem
Formát
159 x 235 mm
Tisk
černobílý
Váha
656 g
Stran
184
Cena
399 Kč
Originál
Frank Miller's Sin City #03: The Big Fat Kill (Dark Horse Comics, 2005)
Varianty
Sin City #03: Velká tučná zabijačka (4. vydání) (2020)
Sin City / Město hříchu #03: Velká tučná zabijačka (3. vydání) (2014)
Sin City / Město hříchu #03: Velká tučná zabijačka (2. vydání) (2006)
Sin City #03: Velká tučná zabijačka (2000)
 • VanTom
  Přímočará akční krvavá zabijačka o problematickém násilníkovi (resp. jeho hlavě) se hojně zaobírá vylíčením specifické rovnováhy proklatě nebezpečnými sexy děvčaty ovládaného Starého města, kde si žádný gang ani policista nic nedovolí. Svou temnou, černobílou kontrastní stínohru tu Frank Miller piluje k naprosté dokonalosti! Dialogy a zejména košaté monology by zasloužily drsnější a celkově vymazlenější překlad, což předpokládám napravila další a další vydání (stejně jako kvalitu tisku).
 • Norri
  Ze všech prvních třech dílů je tady ta Frankova kresba nejlepší. Každý panel je tady geniální. Všechny jsou přehledné, ale pořád si zachovávají kouzlo z předchozích dílů. A zrovna ve chvíli, kdy jsem si říkal, že jediné, co v téhle knize z hlediska kresby chybí, je liják….co myslíte? Bum, prásk, blesk a spustil se liják. Geniální! Příběh je tady možná trošičku slabší a přímočařejší než v prvních dvou knihách, ale pořád je to paráda s nádherně gradujícími scénami. Během závěrečného masakru jsem se spokojeně usmíval spolu s hlavními hrdiny. Úplný "happy end"!
 • faster86
  Druhý nejlepší příběh ze Sin CIty
 • Palebras
  Další parádní stylová jízda od samého začátku do konce. V tomto díle Miller šlape ještě více na plyn a názvem Velká tučná zabijačka se třetí díl pyšní naprosto dokonale. Dwight je skvělý a nebezpečná malá Miho mu zdárně sekunduje. Jejich společné porcování, kdy Dwight ladně přidržoval nožky oběti bylo naprosto brilantní. Ono vlastně vtipných momentů v tomto díle bylo několik a fakt jsem se při všech těch litrech krve a vnitřností stihl i zasmát. Paráda. Kresba opět naprosto perfektní, kdy některé stránky jsou vyložené labůžo. Sin City se mi neskutečně trefilo šípem do oka a jsem opravdu rád, že vyšlo nové vydání, protože tuhle sérii by si měl přečíst úplně každý.
 • Moon
  Třetí díl a opět kvalitní práce. Nicméně z těch tří knížek mě to zatím bavilo nejmíň.
  Asi moc akce na můj vkus.
 • MEGA
  Tento díl mě zatím bavil z celé série nejvíc. Drsný Sbohem mělo skvělého Marva, ale tato kniha má skvělé tempo. Příběh si na nic nehraje a hlavní účel je zabavit a to se daří na výbornou. Jak skončí druhá kapitola, komiks chytne tu správnou vlnu a je napínavý až do konce. Výtku bych měl ohledně záporáků, kteří nebyli bůhví jak zajímavý a sloužili zde pouze jako překážky pro hlavního hrdinu. Kresba je tradičně stylová a tvoří jedinečnou atmosféru. I když nechápu to velké množství celostránkových kreseb v první kapitole. Frank Miller asi chtěl komiks natáhnout co nejvíc, protože je pravda, že by to mohlo být o něco kratší. I přes ty výtky si komiks 4* rozhodně zaslouží.
 • Hokejový_Svaz
  Na rozdíl od minulého dílu, tady mi Dwight sednul víc, ale Marva zkrátka nikdo asi jen tak nenahradí. Tentokrát to spíš sází na akci a na pořádný masakr a i když se to pořád krásně čte a krásně se na to kouká, tak je to zatím nejslabší ze všech tří co jsem momentálně četl. Každopádně ostudu to rozhodně nedělá a dokáže to udržet krok se svýma předcůdcema.
 • perak
  Slabší než předchozí díly, ale pořád je to Sin City se vším, co mám rád - depresivní, krvavé, plné soubojů a krásných holek, s kterými si není radno zahrávat a přesto originální v zápletce. Dwight je ten správný chlap na šikmé ploše, který má stále jednu nohu v hrobě. A pak je nutno zmínit nezapomenutelnou Jackieho "hlavu Medúzy" s částí pistole zaseknuté na čele , stejně jako jeho návštěvu záchodu a první seznámení se s Dwightem.
 • Milo_Harwey
  Kresba je zde fakt zatím nejlepší (jen v jednom panelu nelze pořádně rozeznat dwighta, a to u letícího vybuchleho vozu, jinak vše ok), u tohoto komiksu mi předešlé zhlédnutí filmu tak moc zážitek neubralo... Ale pocitově bych dal 4*, ač drsnými sbohem jsem dal 4 taky. Překlad opět "slušný" ... Nadavka "zmetku" mi vzhledem k prostředí nepřijde adekvátní ... Nebo "prostitutka", prostě by to chtělo ostřejší slova. Každopádně musím říct, že všechny sin City jsem četl odpoledne na svém trůnu a dočital později večer, což taky asi narušuje zážitek...

  Dobra poznámka od Andreho:
  také je tu možnost, že zklamáni jsou víc pouhý "čtenáři", nežli "prohlížeči" komiksů (nevím jak to nazvat). (Všiml jsem si, že i lidé, kteří se vidí jako komiksoví fanoušci, možná tomu i rozumějí, jsou pouhý "čtenáři" a příliš si nevšímají obrázků, prostě hltaj jenom text a letmě "zkontrolujou" obrázky) Tak pro ty VTZ moc není.
 • faster86
  Dalo by se říct, že jde o pokračování Dwightového příběhu po tom co se mu do života zase vmychala Ava. Turistický průvodce po Sin City nás tentokrát zavede do Starého města a seznámí nás s dalšími obyvateli. Rychlé a přímočaré.
 • Komiksum
  Budu se opakovat, legendární záležitost. Tentokráte (podle názvu) jde o akci, hodně akce. V Drsný Sbohem šlo hodně o příběh a celkovou brutalitu. Tady jde hlavně o kupu přestřelek. A vůbec zo nevadí, Drsný Sbohem s Marvem mám asi radši, ale to nic nemění na tom, že tohle je za plný počet. Povinnost.
 • hroubek
  Velká tučná zabijačka není vůbec špatná, jen oproti dvěma předchozím dílům jí chybí něco jiného. Na druhou stranu je tady příběh, který sice nemá tolik zvratů, ale je rychlý, má neuvěřitelný spád, jsou tady nové zajímavé postavy nebo postavy, které konečně dostanou více prostoru jako Miho, Gail, Jackie či Shellie. Dost se mi líbili asfaltové jámy, sochy dinosaurů, závěrečné střetnutí, kde autor odkazuje na svůj komiks 300 a Miho jak kosí nepřátele.
 • luky.kuky10
  Dwight je bourak, prirostl mi k srdci o trosku vic nez Marv. Nazev Velka tucna zabijacka dokonale vystihuje o cem komiks je:-)
 • S4TW
  Sin City potřetí a opět je to skvělá práce. Frank si tu jede tu svojí a v podstatě se drží zaběhnutého modelu. Je tu hajzl (hajzlové), kteří jsou amorální a se**u se do lidí, do kterých by neměli. No a pak už jen dostanou, co si zaslouží. Sice to je opět podobná písnička a opět v tom jedou hlavně ženský, ale Miller to prostě dokáže pokaždé podat trochu jinak a originálně. Základ je stejný, ale to okolo je zase trochu jiné. A je to pořád zábavné, drsné, husté, přísné, krvavé, násilné a navíc dostaneme zase dávku něčeho originální a nového (rozhovor s mrtvolou, řežba se žoldáky v bažinách a spoustu dalšího). Sin City si pořád drží tu svojí depresivně hnusnou atmosféru, která je doplněna skvělou atmosférickou stínovou kresbou. Navíc se zde povedlo udělat z ne moc zajímavé postavy postavu prvotřídní (Dwight) a i ty vedlejší jsou super (Miho, Gail a samozřejmě opět skvěle zvrácení ‘záporáci’). Dwight v tomhle díle skutečně vyrostl o úroveň výše. Líbí se mi, že je tu trochu více rozvedeno to, jak to chodí ve Starém městě. Navíc bych řekl, že v tomto díle je zatím nejlepší výtvarná stránka, kterou FM postupně dovedl do dokonalosti. Opět se jedná o parádní dávku násilí, akce, zvrácenosti, krásných aut a žen. Jednoduše geniální příběh doplněný o úžasnou kresbu.
 • louza
  Třetí knize vévodí opět Dwight podpořený skvělými křivkami holek ze starého města. Výborně nakopnutý děj se rozbředá s příchodem k jámám a tupou degenerací ve velkou a tučnou zabíjačku. Většina atributů Sin City je ale na místě, takže stále je na co koukat a užívat si. Mírná sestupná tendence od první knihy je na sérii ovšem stále znatelná. 90% nicméně stále jistých.
 • ConanVJ
  Opět parádní příběh, který stojí za to si přečíst. 100% :)
 • sedw
  Oproti předchozím dvěma dílů o něco slabší, ale stále výborný komiks. Bohužel v tomto případě musela atmosféra trochu ustoupit akci, ale naštěstí se z díla nevytratila. Hlavně první dvě části byly výborné, stejně tak část poslední. Nicméně jsem se celou dobu dobře bavil a i přes mírný pád kvality je to stále za 5* (v rámci Sin City 4*).
 • George Walker Bush
  No jo, s tím Dwightem jsou jenom problémy. Ale nelze se mu divit, takhle dokonale vybavené ženy by pomotaly hlavu leckomu, možná i Moravcovi s Pospíšilem. Škoda jen, že jsem si až moc věcí pamatoval z filmu, takže jsem byl ochuzený asi o pár vtipných a překvapivých momentů, ale to je jen můj problém, že to čtu až teď.

  Celkový dojem: 80%

  P.S.: Kaylin, symtě, jak to myslíš?:-)
 • kaylin
  Jsou zde vytvářeny jedinečné charaktery, na které se nezapomíná, jedinečný svět, který je tak hnusný, až je prostě krásný. Více: http://www.comics-blog.cz/2014/08/727-sin-city-3-velka-tucna-zabijacka-95.html
 • QuickQuackery
  Naprosto geniální příběh a kresba. Frank Miller je mistr na slovo vzatý. Za málo peněz, hodně muziky.
 • Kaluž
  Kaluž mecenáš26.7.2011 13:53Sin City #03: Velká tučná zabijačka
  Ehm, Miller se dva sešity snaží neprozradit zásadní informaci o Jackieho totožnosti (a že si to užívá) a tady je to v popisu na plnou hubu...
 • Kaluž
  Dwight s novou fasádou se už rozkoukal a táhne to se servírkou co si občas nechá nabančit od svýho ex. To se Dwightovi dvakrát nezamlouvá, takže se rozhodne udělit mu lekci. Akorát Dwight netuší, že ten typoň je 'hajzl'. Parádní porce násilí všeho druhu plná explozí, mluvících mrtvol a sociálních pracovnic s nabroušenými břity v černobílém mixu šéfkuchaře Millera. Takhle to máme rádi.
 • Marv_DailyPlanet
  Sin City číslo 3 nám opět představuje temnou stránku města a hlavně prohlubuje osud Dwighta McCartyho a zároveň nám trošku objasňuje jak funguje část města známa jako Staré město. Příběh se mi zdá o trošku lepší a zajímavější než u druhého dílu a šlape na paty dílu prvnímu, ale ten je pro mě posvátný.

  celá recenze na:
  http://dc-dailyplanet.blogspot.com/2011/01/sin-city-3-velka-tucna-zabijacka.html
 • Galupus
  Návrat Dwighta McCarthyho tak jak ho mám rád. Klasicky zde nenajdeme kladnýho hrdinu, těch je v sin city po čertech málo a Deight by si na něj nemohl hrát ani kdyby si nabarvil vlasy na růžovo, což nám koneckoncl předvede. Komiks se opět vede v neeúprosném tempu, kdy cítíte časovou tíseň která tlačí hrdiny/ky jako kdyby se děj týkal i vás Noir žánr ustupuje důraznější akci a není to na škodu. Dwight přeci není magor, jen si povídá s mrtvolou. každopádně opět doporučení a přeju příjemné prolítnutí dějem zakončené tou pravou velkou tučnou zabíjačkou!
 • Galupus
  Návrat Dwighta McCarthyho tak jak ho mám rád. Klasicky zde nenajdeme kladnýho hrdinu, těch je v sin city po čertech málo a Deight by si na něj nemohl hrát ani kdyby si nabarvil vlasy na růžovo, což nám koneckoncl předvede. Komiks se opět vede v neeúprosném tempu, kdy cítíte časovou tíseň která tlačí hrdiny/ky jako kdyby se děj týkal i vás Noir žánr ustupuje důraznější akci a není to na škodu. Dwight přeci není magor, jen si povídá s mrtvolou. každopádně opět doporučení a přeju příjemné prolítnutí dějem zakončené tou pravou velkou tučnou zabíjačkou!
 • Sirius
  Vyzrálejší a propracovanější než Drsný sbohem a to jak po stránce scénáře, ale i kresby. Jenže Dwight má bohužel svým osobním kouzlem k Marovi hodně daleko a tak to musí zachraňovat spanilé krásky ve spodním prádle, které jsou tak hlavními tahounkami tohohle komiksu.
 • Spider-man
  Ne tak dobré jako Žlutej parchant, přesto oddechovka v Millerovském stylu.
 • goldschmidchen
 • FrAnK
  Fakt narez a nemuzu rict ze by to bylo horsi nez vostatni dily..
 • The Genius
  Třetí díl je trošku slabší než dva předešlé, ale pořád je to hodně dobrý nadprůměr.
 • erik
  Najprv som videl tento diel vo filme a moc ma nebavil. S vlasmi síce Dwight vyzerá lepšie, ale ako hrdina nič moc. Knižná podoba je lepšia a príbeh (kokoľvek pritiahnutý za vlasy) má pár okamihov (dialóg s mŕtvolou). Preto trošku zvyšujem percentá.
 • Spacecore
  Mě to místy rozsekávalo víc jak jednička...No ale po celkovým dojmu je to vo chloupek slabší než první díl,pořád ale geniální komiks.
 • aga
  Jedno z nejslabších sin city
 • Neutrino
  Zajímavá zápletka, ale v porovnání s prvními dvěma díly neobstojí, také mě nějak minulo napětí. Ale samozřejmě Sinc City je vzdycky jednička.
 • KdG
  Dobrej díl sice trochu přímočarej ale stojí za přečtení.
 • Markyz de Sade
  Velká tuční zabíjačka je pro mě momentálně nejlepším bookem celé série a tohle nové zpracování jí fakt sedí. MdS
 • krvinka56
  Jo tohle vydání nemá chybu!
 • 2scha
  2scha mecenáš5.6.2005 21:17Sin City #03: Velká tučná zabijačka
  Dvighte, já tě žeru
 • Jackie Boy
  Tomuto kousku chybi k dokonalosti jen Marv...
 • Kapis
  Kapis mecenáš23.2.2005 10:40Sin City #03: Velká tučná zabijačka
  Některé věci se mi zdály dost přehnané (vytažení z asfaltu, tolik možností, kdy mohli Dwighta rozstřílet na sračku a nic) ale je to Sin City a jako takové je to furt silně nadprůměrné
 • andre
  andre mecenáš31.1.2005 08:50Sin City #03: Velká tučná zabijačka
  U Sin City si musí člověk uvědomit (asi), že takový příběh, by jiný kreslíř (scénarista) udělal na cca 16-32 stran. FM je jiný a pořádně si vyhrává s atmosférou , "momentkama",....... . VTZ je toho příkladen. Myslím si, že si to většina čtenářů neuvědomí. A potom není nidivu, že jsou po přečtení tak trochu zklamáni. Protože od "takového booku" čekali víc (rozmanitější děj). A také je tu možnost, že zklamáni jsou víc pouhý "čtenáři", nežli "prohlížeči" komiksů (nevím jak to nazvat). (Všiml jsem si, že i lidé, kteří se vidí jako komiksoví fanoušci, možná tomu i rozumějí, jsou pouhý "čtenáři" a příliš si nevšímají obrázků, prostě hltaj jenom text a letmě "zkontrolujou" obrázky) Tak pro ty VTZ moc není. 80% je s ohledem k ostatním Sin City, kdyby to bylo s ohledem k jiným komiksům, tak bych dal cca 95%.
 • Nakor
  Taky jeden ze slabších dílů, ale špatné to rozhodně není. To není ostatně žádný díl Sin City.
 • sammpa lajunen
  sammpa lajunen19.6.2004 01:20Sin City #03: Velká tučná zabijačka
  mňam mňam
 • Markyz de Sade
  Markyz de Sade18.6.2004 13:37Sin City #03: Velká tučná zabijačka
  Chce to číst Sin City jako komplet. Já sehnal všech 6 (co u nás vyšlo) loni během jednoho měsíce, a proto na ně nahlížím jako na celek, který se prolíná. MdS
 • maarv
  Jen silena rasicka...ale ke spokojenosti mi to bohate staci ale pred predchozimi dily znacne ztraci. Vidim ze mam opet nazor vetsiny...
 • Slaine
  Slaine admin17.6.2004 18:18Sin City #03: Velká tučná zabijačka
  Je to zábavný, má to sincityovskou atmosféru, je to řežba. Na první dva díly, ale nemá.
 • KLAUN_DOMINANT
  KLAUN_DOMINANT mecenáš17.6.2004 18:13Sin City #03: Velká tučná zabijačka
  Velká tučná zabijačku je furt skvělej komiks, ale už to neni ono. Je to moc hr a pak hned konec.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš17.6.2004 14:19Sin City #03: Velká tučná zabijačka
  Kdyz tady treti dil vysel, tak pro me byl po prvnich dvou dilech zklamanim. Potom jsem si precetl vsechny tri dily najednou a najednou prislo, ze to k Sin City proste sedne. Nektery momenty jsou tam opravdu hodne silny. A mozna, kdyz Miller psal tenhle dil, tak ho napadlo nekdy v budoucnu napsat neco o bitve u Thermopyl.
 • Ogre
  Sincity, co dodat ....
 • Zack
  Scenaristicky je to takova slabsi prestavecka, ale tak nejak se mi kresebne libi nejvic... nektery hratky s prostorem, perspektivou a stiny me uchvacuji jeste dnes...
 • willis
  Pro mě zatím nejslabší SC. Scénář mi přijde až moc jednoduchý. Jak píše Rankir, kdyby to byla povídka asi bych nic nenamítal, ale na book je to slabota.
 • Rankir
  Pořád je to Sin City - skvěle nakreslené, dobře napsané, ale kvalit prvních dvou nedosahuje. Příběh by si bohatě vystačil s polovičním (možná i třetinovým) počtem stran a i když je možná překlad věrnější originálu než ten Kopřivův, i po několikátém přečtení mě v něm parta věcí tahá za oči...
1325091