Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 3 další ukázky

Koupit
Poté, co byla zničena jeho pevnost a vzorec na tvorbu střelného prachu se díky mnichům rychle rozšířil po celé zemi, Claust musí najít jiný způsob, jak získat zpátky ztracenou moc. Nebude to trvat dlouho a najde neuvěřitelnou zbraň, tak mocnou, že její držitel bude mít nad všemi absolutní nadvládu. Claust ovšem neví, že zbraň je nestabilní a může Zemi věčných oblak zcela zničit. Zabránit tomu mohou pouze Žoldnéř a Nan-taj, avšak pouze tehdy, když se jim podaří přežít všechny nástrahy a vrátit se včas z výpravy za řešením, jímž lze podle mnichů odvrátit hrozbu.

Kromě samotného příběhu obsahuje také ilustrovanou přílohu, jenž čtenáři umožní nahlédnout do autorova procesu tvorby.
České vydání vychází dle tzv. "The Definitive Editions" vydávané v USA nakladatelstvím NBM.


Scénář
Vicente Segrelles
Art
Vicente Segrelles
Obálka
Vicente Segrelles
Lettering
Jiří Hrbek
Překlad
Jiří Pešek
Redakce
Filip Gotfrid, Patrik Linhart, Petr Stejskal
Žánry
dobrodružný, fantasy, mytologický
ISBN/ISSN
978-80-7679-075-9 (Crew)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
240 x 320 mm
Tisk
barevný
Váha
692 g
Stran
64
Cena
299 Kč
Originál
El Mercenario #06: The Black Sphere (Norma Editorial, 1993)
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš25.10. 01:19Žoldnéř #06: Černá koule
  S čím mám v rámci Žoldnéře problém, je délka. Tenhle díl konečně hraje do karet a je akční, zároveň rozvíjí a posouvá jeho svět, ale když jsem to začal číst, najednou konec. Zkratkovitost z toho vyloženě číší a bohužel Žoldnéřovi škodí. Tohle je příjemný a solidní album, ale měl jsem z něj dojem, že "přišel a hned odešel". Nicméně mě to pořád jaksi baví a nemůžu se dočkat, co bude dál, i kdyby to mělo být dále podobnou logikou jako předchozí alba. Bonusy vždy pobaví. Prostě, kdo chce malířské a kreslířské orgie s trochou příběhu, tady je jasná volba.
 • Olwen
  Vyjímečná série.
 • louza
  Dobré. Žoldnéř je zase o kousek příběhovější. Nezdolný padouch Klaus se tentokrát v červeném santově vohozu vydá najít zbraň hromadného ničení a nejde jí. Je na žoldnéřově umu aby ho zastavil a zachránil svět. Zní to sice dementně, ale mě to bavilo a fakt jsem čekal co se z toho vyvine. Stejně tak jako obyčejně uhranula Segrellova malba jemně obalující něco jako egyptské reálie. Žoldnéřův fantaskní svět má mnohé rozměry a tahle kniha poodhaluje další z nich.
411