Mýty #17: Kdo seje vítr
CREW, Netopejr1. vydáníříjen 2020série Mýty 19/24
3.9
...
...
...
...
+ 5 dalších ukázek
Koupit
A POVEDE JE DÍTĚ

Obávaný pan Temný je mrtvý. Při svém sebevražedném útoku ho zabila jediná bytost ještě chladnější než on sám: Severní vítr, král Zamrzlé pustiny, vládce jednoho z hlavních větrů... a Wolfiho nanicovatý otec.

Nyní, protože se Wolfi zřekl jakéhokoliv nároku na trůn, si musí korunu nasadit jedno z jeho dětí... a Zlý vlk, společně se svou ženou Sněhurkou, musí nečinně přihlížet, jak služebníci Severního větru podrobují jejich potomky sérii zkoušek, které rozhodnou o novém svrchovaném vládci.

Větry změny začnou mezitím vát i v jiných zemích. Improvizovaná revoluce kdysi okřídleného opičáka Bufkina proti novému vladaři Pan-ozského císařství získává nečekané spojence. Růženčin průzkumný tým doráží na Farmu těsně před Vánoci a nachází ji v podivuhodně dobrém stavu. A v Temném hradě čeká zdravotní sestra Sprattová na návrat ostatních Mýtů se zadrženým dechem – a naostřenou čepelí.

Obsahuje sešity série Fables #108-113 (srpen 2011 - leden 2012)

Scénář
Bill Willingham
Art
Ramon Bachs, Mark Buckingham, Zander Cannon, Adam Hughes, Rick Leonardi, Philip Craig Russell
Ink
Jim Fern, Dan Green, Adam Hughes, Steve Leialoha, Shawn McManus, Andrew Pepoy, Ron Randall, Philip Craig Russell
Barvy
Adam Hughes, Lovern Kindzierski, Lee Loughridge
Obálka
Joao Ruas
Lettering
Karel Petřík, S. A. Petřík
Překlad
Ľudovít Plata (Turlogh)
Redakce
Filip Gotfrid, Jiří Pavlovský
Žánry
detektivka, fantasy, městská fantasy, mytologický
ISBN/ISSN
978-80-7449-884-8 (CREW)
978-80-88225-22-5 (Netopejr)
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
165 x 255 mm
Hmotnost
378 g
Tisk
barevný
Stran
144
Původní cena
419 Kč
Originál
Fables #17: Inherit the Wind (Vertigo (DC Comics), 2012)
v hlavních rolích růženka, vlčata, bufkin. Klidnější díl, dobré nápady tu jsou, ale přišlo mi to jako taková výplň.
Hmmm, pořád to má tu atmosféru, baví mě to, ale není to kapku přetažené celé už?
Zase taková „spojovačka“ bez souvislé zápletky a jasného směru, kdy se z hlavního dění (hledání nového krále Severního větru mezi mláďaty) neustále přeskakuje k dalším postavám do jiných světů (jenže třeba zárodečná revoluce opičáka Bufkina v Pan-ozské říši mě zatím dvakrát nebere). Jednotlivé linky se pak snaží experimentovat s odlišným inkingem a kolorováním, čímž celková kvalita kresby spíše trpí.
Fajn díl. Příběh se nikam drasticky neposouvá, ale větrný turnaj s děckama mě moc bavil a jsem rád, že je poznáváme o něco víc. Stejně tak odbočka s Bufkinem, u které nemám nejmenší tušení, co se stane příště (pokud se teda něco stane).
Přiznám se, že mě tu už Mýty přestávají bavit a někdy mi i dějově vadí :-(
Kdo seje vítr má přece jen lepší příběh než Supertým a vlčata přinášejí výživnější zápletku, včetně toho, že vyprávění dospěje k nějakému logickému závěru (oproti Supetýmu). Ale nejlepší sešit v knize je numero 112 s Růženkou a cvrčkem a příjemně otevřeným koncem. Díky němu musím hodnocení zvednout o hvězdičku výše.
Svět Mýtů miluju a v mnohém mě inspiruje, i proto jsem k němu možná kritičtější, tak to s těmi "lepšími" komiksy (ale i filmy apod.) prostě mívám. Neustále mám dojem, že se hlavní dějová linka někam zbytečné ztrácí do povídkových odboček, že se recykluje, je nutné hledat věčný konflikt mezi dobrem a zlem, neboť momentálně bylo zlo umlčeno. Na konci však ale vždycky zjistím, že mě to bavilo a že to vlastně není problém, že je to sice autorský kalkul, ale já se nechám jednoduše vtáhnout, tak proč ne.

Celkový dojem: 80%
920101
Četl/a (65)
123peta, adevr, AlmightyMates , anka, Benny, blackJag, Bonpar, Bronn, buscheer, calvin10, ConanVJ, cyboy, Deckard, Doppelganger, faster86, filemon, flipflop, frantisekcap1, George Walker Bush, Georgíno J., Glumal, Grrr, HellWeber, Himlik, hypermlok, IndyP, invape, Jabba, jakubcik666, James, jankie, jeanbaklajean, jh666, jiskra, John Wick, Kaluž, Kapis, lantan1, lukascus, Matthew, MEGA, mgeralt, mineralk, Mr.Plysh, NecRoman, Noci, oleav, pavlosson, perak, Petr, petrSF, puolpm, rooty, RudyRod, Schirru, Skot, Spacecore, t0mas, taidana, trudoš, tukak, Ukko, VanTom, xflori01, Zbysek2410
(132)
123peta, adevr, alchymista5, Alfi, Alfred, AlmightyMates , anka, Awakener, BadBoy, beanek, Benny, binnmode, blackJag, bmc75, burzum, buscheer, calvin10, charvos, chcita, comicsland, ConanVJ, CSE_AC/DC, cyboy, Deckard, DEmnoG, Doppelganger, dre, faster86, filemon, Final, flipflop, Fox01, frantisekcap1, Georgíno J., Glumal, Golem, Grrr, HellWeber, herbert, Himlik, Horstik, hugosnowden, hyba1991, hypermlok, IndyP, invape, Jabba, Jak, James, jankie, jeanbaklajean, jh666, jindroush, jiskra, John Wick, Joshua_T, Kaluž, kapicka, Kapis, Karel Sec, KdG, kendor007, Kiwi1902, komik.sx, lifi, Light, Lojza, lukascus, maara, Mamut12, Marvin, Matej-29, Matio, Matthew, Matthew, MEGA, merhyx, mgeralt, mineralk, mirec, Mitak, moiqpiom, MP, Mr.Plysh, mstefl, NecRoman, Noci, o2t2, Olesh, Paldini, pavlosson, pavouk, pearlxjam, pechna, perper, Petr, petrSF, pk123x, porculan, Poseidon1978, puolpm, RadimNemec, rooty, RudyRod, Saran, Schirru, seezeethree, Sir_Pete, Skot, sleepless, Stara.kryta, suricattaontheway, syon, t0mas, tacmud, taidana, Tialster, Tony TwoDee, trudoš, tukak, Ukko, VanTom, VasaX, Velkej šéf, vishnar, willis, Wiruss, xflori01, xintax, yogi, Zbysek2410, ZD3H
Chce (23)
Badgu.y1902, Benji, besikv, Cemino, chmelus, Dali, Davispear , deefha, delsemela, Draco nobilis, filosh, gumidekmedvidek, hahahoho, Maty48, MonsterGyre, monty.cl, Nightmare, pavel, royan, skepsi, timek, vrazdinek, zlejzmrd
Koupí (3)
Černá Krysa, deefha, Nightmare
Prodá (2)
frantisekcap1, suricattaontheway