Koupit
Touto komiksovou trilogií Olivier Bocquet a Julie Rocheleauová ohlásili velkolepý návrat vládce zločinu a hrůzy... Návrat i v tom smyslu, že na rozdíl od filmových zpracování tohle není komedie, ale příběh, z něhož vám běhá mráz po zádech. Jsme v Paříži v roce 1911. Lidé se tlačí kolem popraviště, aby byli svědky veřejného stětí největšího zločince všech dob. Fantomas děsil v hlavním městě davy a vodil policisty za nos po dlouhých šestnáct let. Inspektor Juve to cítí jinak – skoro lituje, že ta doba, sice strašlivá, ale pro něj, bystrého kriminalistu, tak vzrušující, už skončila. Náhle však veřejností otřese hrůzyplná událost. Během divadelního představení o Fantomasově životě zrůdný zločinec vstane z hrobu a na místě zmasakruje herce i diváky. Trilogie Fantomas se zlobí nabízí zápletky, jež mohou konkurovat těm nejlepším románům světové literatury, je to však především také historický komiks, který vyvolává hrůzu i fascinaci naráz. Mistrná, mimořádně vydařená série volně inspirovaná dílem Marcela Allaina a Pierra Souvestra.


Obsahuje tři knihy série La Colére de Fantomas a to:
1. La Colére de Fantomas 1 - Les Bois de justice
2. La Colére de Fantomas 2 - Tout l'or de Paris
3. La Colére de Fantomas 3 - Á tombeau ouvert


Scénář
Olivier Bocquet
Kresba
Julie Rocheleauová
Lettering
Kristýna Tučková
Překlad
Richard Podaný
Redakce
Pavel Kořínek
Publicistika
Martin Foret, Pavel Kořínek
Žánry
detektivka, horror, noir
ISBN/ISSN
978-80-7558-001-6 (Meander)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
237 x 310 mm
Tisk
barevný
Váha
1126 g
Stran
173
Cena
698 Kč
Originál
La Colére de Fantomas (Dargaud, 2013-2015)
 • Netorack
  Netorack21.10.2020 16:21Fantomas se zlobí
  Na začátku jsem se s kresbou nemohl vůbec popasovat, časem jsme se začali alespoň tolerovat, ale k některým panelům jsem se musel vracet, abych zjistil, co se na nich událo.
  Dějová linka, to je jiná, bavilo velmi, fantom měnící tváře a terorizující Paříž období belle epoque byl skutečně parádní.
 • sedw
  Komiks jsem četl poté, co jsem se dodíval na všechny tři filmové Fantomase... a byl to tedy pořádný rozdíl. :-) Komiks s filmem nemá nic společného, ale rozhodně to není špatně. Jiný pohled na profláklou postavu (jiný pro nás, kteří neznáme originální literární předlohu), který mě velmi bavil a mohl jsem si tak užít temnou detektivku s velmi originální kresbou (která mi však místy přišla možná až moc zmatená). Vůbec bych se nezlobil, kdyby se někdy objevily další díly, protože konec mě navnadil na pokračování (které podle všeho nevyšlo ještě ani v originále).
 • trudoš
  trudoš admin23.3.2019 07:22Fantomas se zlobí
  Nadšení z nekompromisní atmosféry, kdy zločinec je skutečně zločinec a ne rozervaný jedinec, který zločincuje jen kvůli tomu, že jej k tomu dohnala zkažená společnost. Zklamání z otevřeného konce, který jiný asi být nemohl, přesto mi hlava nebere to označování celku za trilogii, když kniha končí tak jako každé jednotlivé album - Fantomas uniká zákonu a spolu s ním i všechna jeho tajemství.
  Jinak se to tu ale mele pořádně, čtenář je vržen přímo do víru událostí, kde lítají ruce, nohy, hlavy a jiné končetiny. Příliš se nevysvětlují detaily, ale vše podstatné člověku dojde z kontextu, a nic tak nebrání tomu rozjet honičku napříč starou Paříží naplno. V některých momentech Olivier Bocquet a Julie Rocheleau kouzlí scenáristicky i kresebně, v jiných přebírají otěže otřepaná klišé, což stejnou měrou ctí klasiku, jako postrádá tvůrčí invenci. Rozhodně však nejde o komedii v duchu slavné filmové série, spíš o temný „šestákový“ horor a to je mnohem víc než má dekadentní mysl byť jen doufala.
 • farb
  Skoro umělecké dílo. Nádherná kresba a dokonalá atmosféra, která zanechá příjemně dlouhý dozvuk. Ale hlavně postava Fantomase samotného je dokonale fascinující. Tedy pro mě, jako pro člověka, který ho zná pouze z komedií s Funesem. Dokonale rozporuplný parchant, který v mnoha okamžicích vzbuzuje až sympatie, i přes ty zvěrstva která provádí. Víc takových komiksů.100%
 • andre
  andre mecenáš2.5.2017 09:00Fantomas se zlobí
  Hodnotím lehce přísněji. V podstatě bych mohl být nadšený, vše fungovalo velice dobře, ale měl jsem často problém s přehledností. Často jsem musel studovat panel ve kterém vlastně ani nebylo co studovat, což mě otravovalo. ... Ale jako jinak ANO, další díl (pokud bude) si samozřejmě koupím. Takže tak.
 • S4TW
  Skvělá kresba s velmi surrealistickým nádechem, díky čemuž je tvořena velmi silná atmosféra tohoto komiksu. Tady budete mít neustále takový nepříjemný pocit, že se za každým rohem (stránkou) stane něco nemilého. Je to kniha plná násilí, zločinu a deprese. Navíc už jen samotná postava Fantomase má velmi silný nádech mystična a tajemství, jelikož je to muž tisíce tváří a vy si často nebudete jistí, jestli se na stránkách právě nevyskytuje. Já jsem postavu Fantomas nikdy nežral, vlastně jsem o něm moc nevěděl, ale díky tomuto komiksu si o něm nejspíš dohledám daleko více informací a děl, jelikož je to opravdu zajímavá osoba francouzské popkultury. Už u Nebeského bibenda jsem obdivoval skvělý formát, kterým nás Meander rozmazluje a tady musím znovu. Když nad tím tak přemýšlím, tak tohle je opravdu úžasné komiksové dílo. Možná lehce přímočarý a jednoduchý děj, ale za to perfektní atmosféra a s ní související nádherná kresba, kterou jsem si zamiloval. Přeji si více francouzského komiksu!
 • Norri
  Norri mecenáš9.1.2017 12:51Fantomas se zlobí
  Už na první pohled jsem si tento komiks zamiloval a on si mě naprosto podmanil. Jak samotným provedením knihy, tak výtvarnou stránkou, příběhem a tempem vyprávění. Rozhodně patří k tomu nejlepšímu, co u nás v loňském roce vyšlo. Více zde: http://vlcibouda.net/komiks/1054-fantomas-se-zlobi
 • Tiba
  Nádhera. Nevím co více říct. Scénářem to možná není nejlepší komiks v krimi kategorii, ale kresba jeho neduhy (řekl bych že jich není moc) vyvažuje. Děj je možná občas trochu rychlejší a o postavách se toho moc nedovíme, ale v originále vyšli ještě další dva díly tak doufejme, že u nás vyjdou a v nich se toho dozvíme více.
 • Kabukiman
  Kabukiman28.12.2016 11:06Fantomas se zlobí
  Je to dobrý, mám rád tyhle příběhy- i když jsem byl trošku překvapený z Fantomase, který je tady proti tomu filmovému o dost hustší. Bohužel se moc nedozvíme o pohnutkách a tak Fantomas dělá co dělá a víc o něm prostě nevíme... Jediná věc co mi trošku vadila, byla menší přehlednost v ději. Často jsem se snažil nějak pochopit z obrázků o co tam zrovna jde. Děj neustále někam skáče a obrázky, ač hezké, nejsou zrovna moc přehledné nebo pochopitelné. Každopádně Petr Kopl se už vykašlal na vyprávění těhle starých příběhů (věřím, že by i Fantomase zvládnul udělat bravurně a s vtipem), takže jsem rád, že tady vyšel nějaký komiks odehrávající se v těhle starých časech :)
 • goldschmidchen
  goldschmidchen26.12.2016 12:39Fantomas se zlobí
  SUPER komiks! Vřele doporučuji.
 • kaylin
  Silnou stránkou komiksu "Fantomas se zlobí" je jeho atmosféra, která je dána kresbou, ale i odvahou s tím, jak jsou kresleny násilné scény. Tady lidé skutečně umírají, tady teče krev. A díky expresionistické kresbě, která místy opravdu připomíná expresionistické umělce z původní Fantomasovy doby, kde se i děj odehrává, se vám mohou při čtení ježit chlupy na zátylku. Více: http://www.comics-blog.cz/2016/12/1325-fantomas-se-zlobi-85.html
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin21.11.2016 08:09Fantomas se zlobí
  Parádně nakreslený (vskutku "kochací", viz komentář pode mnou) dobrodružně-detektivní komiks, kterému nechybí ani humor, ani napětí. Jenom koncem jsem rozhodně neukojený!

  Celkový dojem: 90%
 • choze
  Tzv. kochací komiks, kdy se kocháte krásným, atmosférickým a nápaditým výtvarnem, zatímco scénář nabízí jen svižný dobrodružný děj. Zároveň je to trochu podobný případ jako třeba Před Strážci: Minutemani, kdy taky roztomile karikaturní kresba provázela dost temný příběh.
 • cyboy
  cyboy mecenáš27.10.2016 23:17Fantomas se zlobí
  Paradni, temna, ponura, surrealisticka kresba. Na prvni pohled jsem si myslel, ze s ni budu bojovat, ale opak je pravdou. Uz na druhe strane jsem ji prijal a hltal jsem kazdy obrazek. Tohle neni kniha na jedno cteni. Nejde o pribeh, ten pochopite beze zbytku napoprve, ale citim potrebu hledat Fantomase, protoze mam neodbytny pocit, ze byl na vice panelech, nez na kterych jsem ho vnimal. Mozna je to jen pocit, ale to byla jen znamka kvality teto knihy.
  Necekejte pribeh s Funesem. Nejdriv si prectete strucnou Fantomasovu historii v predmluve a vsadim se, ze vas (stejne jako me) prekvapi co vsechno ma Fantomas za sebou a po docteni knihy vam dojde, ze Funesovy filmy kultu spis skodi.
  Temny pribeh plny vrazd a nasili. Ano, skarohlid by mohl rict, ze to vsechno uz tu bylo a jsou to jen umne namixovana klise, ale tohle nema byt intelektualni onanie, tohle je romaticke (v tom pravem slova smylu) dobrodruzstvi z pocatku minuleho stoleti. Nic vic, ale taky nic min.
  Provedeni knihy je vyborne, preklad a lettering take. Nelituji ani koruny, kterou tato pomerne draha publikace stala.
  95%
221312
 • cyboy
  cyboy mecenáš28.10.2016 01:12Fantomas se zlobí
  Z pekla je uplne jina liga, to je zasadni dilo. Tohle je velice umne "zkonstruovane", ale porad je to fabulace. Jak se mi to tak za ty dve hodiny rozlezelo, tak je mi cim dal vic jasne ze dalsi (hlavne vizualni) cteni pro me bude nevyhnutelne.
  Jednoduse receno - tohle je kresebne rafinovanejsi, ale dejove mnohem jednodussi nez Z pekla a urcite se najde nekdo, kdo to bez vahani zaradi do brakove literatury.
  Radeji jeste pockej na dalsi komentare, mozna se zase dozvim, ze jen lestim exkrementy. ;)
  Rozhodne to neni ani sf ani fantasy.
 • Killingjoke
  Killingjoke mecenáš27.10.2016 23:36Fantomas se zlobí
  cyboy: Ouu, až tak? Takže se dá vzdáleně přirovnat dejme tomu k Z pekla od Moora? No vlastě je to jedno, protože po Tvém komentáři přidáno na listopadový nákupní seznam. Jsem na to hodně zvědavý! Konečně žádné sci-fi nebo fantasy a konečně si v klidu duše rozšířím i "evropské" obzory.
 • Kabukiman
  Kabukiman26.10.2016 19:43Fantomas se zlobí
  Dneska jsem si to prohlížel a asi do toho půjdu:) Budou vánoce,tak to asi hodim sám sobě pod stromek:) Taky jsem zvědavej na komentáře :)
 • cyboy
  cyboy mecenáš26.10.2016 18:32Fantomas se zlobí
  Bud to stihnu precist dnes, nebo zitra. Dam vedet. Na prvni pohled mirne avantgardni kresba. Uvidime.
 • Killingjoke
  Killingjoke mecenáš25.10.2016 18:54Fantomas se zlobí
  Hmm... Tohle vypadá zajímavě. Má někdo načteno? Já "evropu" moc nečtu, tak nevím zda do toho jít. Baví mě Blacksad nebo Torpédo, dá se to s tímhle nějak porovnat, abych měl trošku představu?