Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 7 dalších ukázek

Koupit
Spiral City se zmítá v začarovaném kruhu zločinu, korupce a násilí. Jediný, kdo se nebojí prosmýčit i ty nejtemnější kouty, je maskovaný ochránce Drtileb, sám balancující na hraně zákona. Avšak ve chvíli, kdy z ústavu pro choromyslné uprchne hanebný padouch Škleb, budou muset Drtileb a jeho pomocník Kostřík vynaložit veškeré síly, aby před ním město ochránili.

Obsahuje sešity série Skulldigger and Skeleton Boy #1-6 (prosinec 2019 - únor 2021)

Scénář
Jeff Lemire
Art
Tonči Zonjič (TO ZO)
Obálka
Tonči Zonjič (TO ZO)
Lettering
Martin Trojan
Překlad
Alexandra Niklíčková
Redakce
Veronika Černá, Radek Chaloupka, Václav Dort, Tomáš Náprstek, Ladislav Niklíček, Martin Trojan, Milena Vojtková
Žánry
akční, parodie, superhrdinský
ISBN/ISSN
978-80-7652-087-5 (Comics Centrum)
Vazba
šitá v tvrdých deskách s přebalem
Formát
158 x 239 mm
Tisk
barevný
Váha
525 g
Stran
160
Cena
599 Kč
Originál
Skulldigger and Skeleton Boy (Dark Horse Comics, 2021)
 • faster86
  faster868.6. 09:59Drtileb a Kostřík
  Asi nejlepší sólovka z černé palice, kresba, panely, příběh, všechno se mi trefilo do vkusu, i když konec mi přišel na první dojem celkem zkratkovitý, když sem to ale nechal chvilku odležet tak mi to už přišlo tak akorát.
 • Alfi
  Alfi3.6. 11:32Drtileb a Kostřík
  Uzavretá miniséria, v ktorej Punisher a Robin bojujú s Jokerom... akurát vo svete Čiernej palice. Netreba sa báť - žiadne znalosti predchádzajúcich ôsmych kníh nie sú potrebné, stačí sa ponoriť do temného príbehu vzniku superhrdinu. Znova, Lemirovským spôsobom. Výborná kresba, až nečakane veľa akcie a napriek tomu hlboko ľudské charaktery.
 • karl173
  karl173 mecenáš1.6. 23:23Drtileb a Kostřík
  Opět velmi slušná jednohubka ze světa Černé palice.
  Hlavní dějovou linku už vůbec neřeším a nijak neprožívám ani jakékoliv zmínky či střípky, které se někde mihnou. O to více si ale užívám tyto uzavřené příběhy ve kterých Lemire naplno dokazuje svojí sílu umění vyprávět a zároveň si zkouší odvyprávět zase něco trošku jiného, byť v podobném duchu jak už je u něj zvykem.
  Tentokrát se pokusil po svém vyprávět příběh o zrodu mstivuchtivého samozvaného hrdiny v o něco drsnějším stylu, leč připomínajíc originy temnějších postav jako je např. Batman nebo Punisher. Vlastně to je kombinace obou.
  Ovšem Lemire má tu výhodu, že se může více rozparádit.
  Což využívá tak napůl. Pomyslné mantinely překračuje jen mírně a nepouští se do příliš většího experimentování. Což je trošku škoda.
  O to více tu však vyniká kresba. Tonči Zonjić tu rozjíždí geniální panelování, které vypráví příběh tak ladně a uvěřitelně, že kolikrát zapomenete, že držíte v ruce knížku a místo toho máte pocit, jakobyste sledovali obrazovku.
  To se navíc k vyprávění příběhů Jeffa Lemira přímo nabízí pro něhož je vyprávění nejen slovem, ale i panelem signifikantní.
  Za mě každopádně spokojenost.
 • Mamut12
  Mamut12 mecenáš31.5. 05:48Drtileb a Kostřík
  Příběh jako takový je fajn, postava Drtileba je opravdu super, ale i přesto se nemůžu zbavit dojmu, že mi tu něco chybí, jako by z toho kousek vypadl a ztratil se. Pořád je to ale velmi pěkný komiks, který stojí za přečtení. Lemire má prostě talent na pohnuté lidské osudy.
 • louza
  louza27.5. 10:46Drtileb a Kostřík
  Nedokonavý svět černé palice jsem už vzdal, ale občas není od věci si zpestřit život nějakou jednohubkou. V Drtilebovi Lemire kombinuje v uzavřeném příběhu Batmana a Punishera s extra drsnou vyřídilkou (hlavní hrdina(?) provozuje masokombinát a drtí lebky lebkou) a pěkně prokombinovaným a téměř stejně drsným lidským rozměrem. Najdeme tu typický Lemirovský lidský rozpor a soužení nejen v ústřední postavě, ale defakto v každém kdo se v ději jen mihne. Jediný kdo má jasno je šarmantní padouch v teplákovce, který uřezává lidem hlavy Rambo nožem. Zajímavé je, že se tenhle výrazný existenciální rozměr procpal do komiksu, který je nejen naprosto esenciálně superhrdinský, ale ještě navíc extra akční a na Lemirovy poměry docela dost brutální. Věci určitě pomáhá, že Lemire nakonec knihu sám nekreslil. Autorovi sice zazlívám, že před superhrdinským žánrem místo poklony poklekl, ale pokud dokáže ze země zvednout Max témata a temnou stránku takhle zručně, jsem mu ochoten čas od času odpustit. Roztomilá kniha s roztomilou obálkou.
2101
 • louza
  louza27.5. 10:26Drtileb a Kostřík
  Dá se to číst samostatně.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš25.5. 11:13Drtileb a Kostřík
  Darker: přiznám se, že nevím, ale usuzuji podle předchozích spinoffů (Barbufoun, Qauntum Age a Colonel Weird), že pouze rozšiřují a doplňují celý svět. Já to pak po Barbufounovi odpískal a přestal jsem ten svět vůbec řešit. Ergo nemusíš mít mco načteno, navíc, co si tak vybavuji, tak obě tyto postavy nejsou nijak výrazně zastoupeny v předchozích příbězích.
 • Darker
  Darker mecenáš25.5. 07:33Drtileb a Kostřík
  Dá se to číst i samostatně nebo je potřeba mít zase něco načtené?