Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 5 dalších ukázek

Koupit
Šninkl J´on, aby zachránil svůj svět, musí zastavit věčnou válku. K tomuto účelu byl obdařen velikou mocí. Jen netuší, jak se ta moc používá. Nebo v čem vlastně spočívá.
Ale i tak se pouští do boje proti mnohem silnějším soupeřům, Vládcům světů, kteří si hrají s lidmi i národy, stavějí je proti sobě a pak na ně lhostejně zapomínají.

28. kniha v řadě "Mistrovská díla evropského komiksu"

Obsahuje původní tři alba série Le grand pouvoir du Chninkel, vydané nakladatelstvím Caterman:
Šninklova veliká moc #01: ?? (Le grand pouvoir du Chninkel #01: Le commandement, 2001)
Šninklova veliká moc #02: ?? (Le grand pouvoir du Chninkel #02: Le choisi, 2001)
Šninklova veliká moc #03: ?? (Le grand pouvoir du Chninkel #03: Le jugement, 2002)

V češtině vyšlo již v roce 2001 černobíle pod jiným názvem jako Šinkl a jeho velká síla


Scénář
Jean Van Hamme
Art
Grzegorz Rosiński
Barvy
Graza Kasprzak (Graza)
Obálka
Grzegorz Rosiński
Lettering
Alena Tejnická (Sarah)
Překlad
Richard Podaný
Redakce
Filip Gotfrid, Patrik Linhart, Petr Stejskal
Žánry
fantasy, humorný
ISBN/ISSN
978-80-7679-084-1 (Crew)
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
190 x 260 mm
Tisk
barevný
Váha
574 g
Stran
184
Cena
589 Kč
Originál
Le grand pouvoir du Chninkel (Casterman, 2018)
Varianty
Šninklova veliká moc (paperback) (2021)
Šninklova veliká moc (pevná vazba) (2021)
 • Good Games
  Šninklova veliká moc je kultové dielo, ktoré je dokonale premyslené a je veľká škoda, že autori Jean Van Hamme a Grzegorz Rosiński strávili svoje najlepšie roky prácou na nekonečnej sérii Thorgal, nič proti nemu, ale koľko mohli vytvoriť zaujímavejších a osobitejších komiksov? Už len keď si zoberiem Šninklovu velikú moc alebo Pomstu hraběte Skarbeka, ach jo. Šninkl je fantasy doplnené o biblické motívy, ktoré sú brané s nadhľadom a poriadnou dávkou humoru. Veľmi sympatické dielo plné hravých nápadov. Hrdinovia zažívajú stále niečo nové, nečakané a ja som sa bavil kráľovsky. =►Celá recenzia◄=
 • louza
  A je to tady. Šinkl v barvě s dlouho ztracenou raritní obálkou a bonusovými rozhovory s tvůrci v MDEK. Kdo to řikal? No já to řikal! A budu asi po zásluze popraven, ale odmyslím-li si menší formát MDEKu, přijde mi tahle verze výrazně dotaženější po všech stránkách. Ilustrátor sám přiznává, že měl v hlavě Šinkla barevného už v procesu tvorby a výsledý ug facelift byl spíše zvolená technikálie. Zdá se, že díky tomu kniha funguje nejen úplně stejně dobře v barvě, jako v monochromu, ale dokonce se ještě více přibližuje ke svému duchovnímu slavnému spřízněnci - Thorgalovskému dítěti z hvězd, které ale Rosinski z nějakého důvodu nechce přiznat. Na rozdíl, od na děti cíleného Thorgala, je Šinkl výrazně vícerozměrnější v biblickém slova smyslu, vůči němuž autor občas staví erotiku pro odlehčení. Šinklův fantaskní svět je každopádně famózní. Tam kde originální verze zůstala tak nějak na půl žerdi mě tahle finální přejela jak parní válec.

  Pozn.: Tohle mi chlapi od Crwe dělají schválně. Vždycky, když se po každém dalším příšerném Jodorowském zařeknu, že další MDK už nekoupím ať je to co je to, přibijou mě na kříž nějakým podobným šrapnelem a předplatí si tak další čtyři knížky MDK, čili tři další šílené Jody. Přitom tahle knížka je jasným důkazem, že se dá postavit kvalitní edičák i bez bláznivýho čilskýho dědka.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš3.11. 23:23Šninklova veliká moc (paperback)
  Četl jsem poprvé a myslím, že ani ne naposledy. Ježíšovský příběh se vším všudy (mé religionistické srdce jásá), ve fantasy hávu a vskutku podivuhodným vyústěním - co víc si přát? Rosiński se se svou rkesbou také vytáhl.
 • robur31
  Klasika, které nelze téměř nic vytknout. S barvou nepatrně lepší než čb.
 • wolfgang
  Darth Raelchi: Na Druilleta jsem již před delší dobou na Crew směřoval dotaz, zda o něm neuvažují - a bylo mi odepsáno, že ve hře je. Ale už je to pravda nějaký čas a stále nic. Tak by možná stálo za to je zase trochu popíchnout. Já bych si ho moc přál.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš6.11. 05:43Šninklova veliká moc (paperback)
  Louza: souhlasiim s tebou ohledne PS. Taky si vzdycky rikam, tvl uz ne, zase jodo! Pak najednou zvrat a to se momentalne bavime o dvou "poslednich" MDEK, kdy vysel nejdriv Iznougud, coz je retro jako poleno, jeste epizodni a jeste k tomu pro deti, a Sninkl uz kdysi vysel. Presto jsem to s nadsenim uvital, no dobre, u Sninkla jsem si jednou dvakrat zaprskal. Sam si rikam, co bude dal. Ano, my komiksaci kolikrat pusobime, jak rozmazleni smradi, nejdriv rveme jodo jo, jodo jo, chceme jodo. Ted uz ho je tolik, ze uz ho vylozene nemuzu. Sam jsem koukal, kolik toho u nas od nej vyslo a zas tak moc toho nechybi z jeho bibliografie. No, uvidime s cim dalsim CREWaci prijdou. Druilleta se asi nedockam...