Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 5 dalších ukázek

Koupit
Děj se odehrává na ostrově Damanuestra, který po katastrofě řídí tyran Lazo a jeho šílená manželka. Problémem tohohle ostrova jsou neustálé útoky vln ničivého tsunami. Ukazuje se ale, že nejenže existuje někdo, kdo se těchhle vln nebojí, ale dokonce je dokáže ovládat. Je to němý muž zvaný Měsíční tvář, prosťáček s bezvýrazným obličejem. Diktátor se rozhodne němého chytit, aby odhalil tajemství jeho moci.

27. kniha v řadě "Mistrovská díla evropského komiksu"

Obsahuje původních pět alb série Face de lune, vydané nakladatelstvím Caterman:
Měsíční tvář #01: Krotitel vln (Face de lune #01: Le dompteur de vagues, 1992)
Měsíční tvář #02: Neviditelná katedrála (Face de lune #02: La cathédrale invisible, 1992)
Měsíční tvář #03: Vrcholový kámen (Face de lune #03: La pierre de faîte, 1996)
Měsíční tvář #04: Žena, která přichází z nebe (Face de lune #04: La femme qui vient du ciel, 1996)
Měsíční tvář #05: Vejce duše (Face de lune #05: L'oeuf de l'âme, 2004)

Tato kniha vychází za pomoci programu na podporu publikační činnosti F. X. Šalda Francouzského institutu v Praze.


Scénář
Alejandro Jodorowsky
Art
François Boucq
Barvy
Marie-Paule Alluard, François Boucq, Claudine Pinet
Obálka
François Boucq
Lettering
Alena Tejnická (Sarah)
Překlad
Richard Podaný
Publicistika
Milan Krejčí
Redakce
Patrik Linhart, Petr Stejskal
Žánry
fantasy, postapokalyptický
ISBN/ISSN
978-80-7679-041-4 (Crew)
Vazba
šitá v tvrdých deskách s přebalem
Formát
190 x 260 mm
Tisk
barevný
Váha
1000 g
Stran
256
Cena
969 Kč
Originál
Face de lune (Le Lombard, 2018, 2019)
Varianty
Měsíční tvář (paperback) (2021)
Měsíční tvář (pevná vazba) (2021)
 • Fry
  Fry admin17.9. 11:27Měsíční tvář (paperback)
  Měsíční tvář - Klasický Jodorowsky, několik zdánlivě nesouvisejících dějových linek, despotičtí záporáci, komplex mesiášského hrdiny, biblické texty, fantastika, sci-fi, prostituce a velkolepé scenérie. Jak už ale tady trefně poznamenali kolegové pode mnou, nejvíce to táhne Boucqova kresba, jelikož overall po téměř 260 stranách zbyde čtenáři jen takový ten 'meh' pocit ... Za mě 2*!
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš11.9. 19:49Měsíční tvář (paperback)
  Ach jodo ty jodo, jsi jako jojo. Porad se vracis, ale uz si i rikam, jestli se mas vracet. Tohle me vylozene nebavilo. Uz jsem trochu predpokladal, oc pujde, a ejhle, zase se to potvrdilo. Mesiassky komplex se opet recykluje. Jede se porad to same akorat v jinem prostredi a s jinym kreslirem. Kam na ty variace kreace chodi a proc to vlastne rika a komu. Nic ve zlem, ale to nemuze prijit s necim opravdu originalnim, co se syzetu tyce? Musi porad dokola opakovat to same? Navic mi tento pribeh prisel jako jakasi ochutnavka toho, co opravdu chystaji, resp. chysta. Tenhle komiks nezanechal ve me zadnou stopu, natoz abych si z nej neco vyznamneho pamatoval. Joda uz ne prosim, chci jinou Francii! Kresbe nelze takrka nic vytknout, Boucq proste umi a obdivuji ho, ze zvladal Jodovy pochody.
 • flipflop
  Hltal jsem a těšil se na každou stránku. Super kresba, podivuhodný příběh. Je pravdou, že pointa tam jen tak vykukuje a nejspíš má ostrov sloužit jako alegorie na naši křesťanskou společnost, nebo něco úplně jiného. Užil jsem si to.
 • louza
  Nejsem tvůj otec. Jsem tvoje matka! A ty jsi má netř! ... Už podruhé v krátké době mám u Joda pocit, že čtu Járu Cimrmana, který jen v tomto případě nahradil vichr z hor vichrem z moře. Jádro knihy je nicméně velmi prosté svěrákovské poetiky a připomíná spíš něco mezi duševní krajinomalbou Josefa Stalina a Marylina Mansona. Úchylná společenská uskupení, dystopie, mutantni, bordel, ezoterika, mystično, biblické konotace. V téhle knize je zkrátka všechno. Kromě děje, ústřední myšlenky, nebo nedejbože pointy. To že je Jodorowski zralým kandidátem na pomoc specialistů je jeho čtenářům dávno známý fakt, ale proč musel skrze své fantasmagorie zatížit tak význačného umělce jakým je Boucq, který místo tohto blábolu mohl nakreslit další význačné dílo evropského komiksu, které by kromě ustředí myšlenky mělo i hlavu a patu, to mi není zhola jasné. Naprosto zbytečné, významově prázdné komiksové album.
 • Majklbig
  Dle anotace jsem se těšil na příběh z diktatury a dostal jsem klasickou jodorovinu, kdy diktatura je spíše jen pozadu klasického schématu autora, kdy hlavní hrdinové někam putují/něco plní a vždy jim pomůže nějaká deus ex machina.
  Za mě po tragickém Showman Killer druhý nejhorší Jodo v MDEK.