Majklbig

Majklbig
Majklbig | 21.4.2019 | Storm: Kroniky Pandarve (pevná vazba)

Dostal jsem naprosto přesně to co jsem čekal. Nádherná kresba, přímočarý příběh bez zbytečných filozofických myšlenek.
Trochu mi to připomíná stylem vyprávění něco mezi Druunou a Soudcem Dreddem.
Pokud máte stejně jako já rádi akční sci-fi Bčka osmdesátých let, tak je to přesně pro vás. Mimochodem mě teda bubliny upřesňující děj vůbec nepřišly otravné a ani textu není nějak přehršel.
Jsem strašně rád, že se Crew do Storma pustila a já jen doufám, že se bude dobře prodávat a vyjdou tady další díly.

Majklbig
Majklbig | 13.9.2018 | 100 nábojů #13: Smůla

Tak především je velmi dobré, ne-li nutné si pro plný požitek přečíst všechny knihy.
Hodnotit byť kteroukoliv část 100 nábojů bez znalosti celku je nesmysl.
Celkové hodnocení bych rozdělil do několika kategorií:
1) Celkové vydání: tzn. skvělé obálky s perfektním využitím parciálního laku, názvy knih související s číslem, celkově číselná symbolika (100 nábojů- 100 sešitů, 13 knih-13 rodin). Jsou to detaily, ale perfektně zapadají do konceptu knihy.

2) Kresba: u celé série neskutečná, tady si stačí prolistovat kteroukoliv knihu a není co řešit. Vykreslení postav, prostředí, často se něco děje v pozadí, přičemž to někdy souvisí s dějem, někdy ne, prostě bez chybná a originální.

3) Postavy: všechny postavy, ať už epizodní nebo na první pohled epizodní, tak hlavni, mají svůj charakter, motivaci a vývoj a každý má své okamžiky, kdy je člověku sympatický a za okamžik jen kroutí hlavou, co že to udělal. Nikdo není vyloženě kladný ani záporný, což všem dodává na autenticitě.

4) Příběh: perfektně propojený v průběhu všech knih, přičemž člověk často váha, jestli je vše tak jak se jeví. Na jednu stranu je náročné si uvědomit a vzpomenout, že určitá postava či situace navazuje na něco, co se událo mnohem dříve, ale na druhou stranu je právě toto obrovské plus celého příběhu. Člověk má tak po několikerém čtení radost, že si vše dává postupně dohromady a příběh se tak skládá jak puzzle v jeden celek.

5) Zakončení: vše podstatné bylo uzavřeno, něco sice zůstalo v náznacích, ale ne vždy je nejlepší vyložit všechny karty na stůl, trocha tajemná k tomu prostě patří. Má to spád a napětí, jaký osud budou mít jednotlivé postav nenechá čtenáře odložit knihu, dokud ji nedočte do konce.

Za mě nejlepší komiksová série co u nás vyšla, a bez debaty povinnost pro vsechny. Tohle by se mělo umisťovat na prvních místech žebříčků prodejů a ne živořit 10 let

Majklbig
Majklbig | 8.5.2017 | Dobrodružství Jeronýma Moucherota (pevná vazba)

Tak tohle asi nebude prodejní hit, ale já jsem osobně rád, že Crew dává do MDEK i takovéto věci, protože to je největší přednost této řady - rozmanitost.
A teď k samotnému komiksu: kresba je jako u většiny evropských komiksů krásná, barevná, plná detailů. Co se týče scénáře, tak kniha obsahuje dva delší příběhy a několik kratších scének. No slovo příběh je asi silné slovo, prostě 2 delší kapitoly, v kterých je princip stejný, Moucherot se dostane do nějaké absurdní situace a musí ji řešit. Slova absurdní, bizarní apod. jsou asi ještě slabé. Není to ani nic u čeho by se člověk válel smíchy, ale to neznamená, že by se mi to nelíbilo. Je to prostě své a už jen pro svou specifičnost jsem rád, že něco takového měla Crew odvahu u nás vydat.

Majklbig
Majklbig | 17.10.2016 | 100 nábojů #11: Začátek konce

Myslím, že tady přesně podstatu knihy vyjadřuje její název. Příběh se pomalu, narozdíl od minulého dílu, posouvá dál a vše se připravuje na velké finále. Opět se dozvíme něco málo i z historie a skládačka začíná do sebe zapadat. Perfektní série, která nemá výraznějších slabin.

Majklbig
Majklbig | 1.5.2016 | Zámek a klíč #06: Alfa a omega

Tak sláva, že tu máme další uzavřenou více dílnou sérii. Ale v tomto případě je to ještě o to cenější, protože si troufám říct, že to je minimálně jedna z top 5 nejlepších komiksových věcí co u nás vyšla.
Nebudu hodnoti poslední knihu, ale celou sérii resp. celý příběh.
Tak za prvé jsou tu skvělé napsané postavy a jejich vykreslení. Ale to nejdůležitější je samozřejmě příběh. A ten je perfektním skloubením fantasy, hororu i rodinného dramatu. Vše do sebe zapadá, ale navcdruhou stran příběh nutí si ještě po přečtení párkrá prolistovat některé pasáže naskrz všemi díly, ale to ne proto, že by byly nesrozumitelné, ale proto, že si člověk musí srovnat všechny časové roviny a funkce a využití klíčů. Zavěrečné rozuzlení s Bóďou mi došlo až sem si pozorně prozkoumal jednotlivé okénka závěrečné scény. Čili na závěr musím dát celé sérii maximální počet bodů, protože si to jednoznačně zaslouží a nemá cenu hodnotit jednotlivé knihy zvlášť, všechny mají svůj význam a žádná není jen vycpávkou a prodloužením délky jak se někdy děje.
Na závěr jeden dotaz, jedna věc mi tam přeci jen trochu nesedí:
SPOLER: v prvním díle je Sam Lesser prohozen dveřmi otevřenými zjevným klíčem a před tím mu Finta zlomí vaz a jeho tělo opustí jeho duše. Policie, ale jeho tělo nenajde. Ve 4. díle ale potom ukazuje doktor rentgen Sama se zlomeným vazem a srovnává to s rentgenem matky od Ellie, které Finta taktéž zlomil vaz. Tak co se stalo s tělem Sama, kdy A kde ho policie našla, aby udělala rentgen? KONEC SPOLIERU

Majklbig
Majklbig | 23.4.2016 | Kolosální Conan

Krásně zpracovaná kniha s perfektní kresbou v podání různých malířů což jen oživuje vizuální zážitek. Samotné příběhy se odehrávají v několika rovinách, a navzájem na sebe navazují, ale nepůsobí zmatečně.
Je jen dobře že tento Conan u nác vyšel komplet, protože už první vydání Dcery pána mrazu bylo výborné a nechápal jsem jakto, že se tato série u nás neuchytila. Bohužel ruku v ruce krásnému, velkému a kompletnímu vydání je jeho nepraktičnost. Knihu si prostě nemohu vychutnat, pokud jsem její hmotností a velikostí omezen a pokud bych měl možnost si vybrat vydání jednotlivých knih vs kompletu (ala Sin city, Hellboy) tak jednoznačně vybírám první možnost. Každopádně pořád lepší toto monstrózní vydání než nic.

Majklbig
Majklbig | 6.2.2016 | Goon #04: Čest a děsivé konsekvence z ní plynoucí

U Goona mi připadá, že každý díl je o kousek horší. A to se mi první dvě knihy hodně líbily. Snad s další knihou, která doufám vyjde, se opět Goon dostane do formy.
Za vše mluví to, že dle mě nejlepší částí této knihy je psaná povídka od jiného autora na konce knihy. Škoda, že není komiksově zpodobněna.

Majklbig
Majklbig | 25.10.2015 | Zámek a klíč #04: Klíče království

Tento díl mě v určité fázi trochu zklamal.
Na téhle sérii se mi, mimo jiné, hodně líbilo objevování nových klíčů a zjišťování jejich funkcí, a tady se jich několik objeví a jejich použití se vysvětlí v jen pár oknech a to je vše. Působilo to zbytečně a odbytě, což mi připadalo jako velká škoda.
Ale naštěstí poté nabere příběh takové grády a i klíče budou využity v rámci děje, že nemůžu jinak, než stejně jako u předešlého dílu hodnotit maximem bodů.
Pořád mi připadá neuvěřitelné, že nebýt i mnou zatracovaný systém předprodeje, tato série by tu pravděpodobně nikdy nevyšla až do konce. Hlavně že se tu uživí desítky UKK a podobných věcí.

Majklbig
Majklbig | 4.10.2015 | 100 nábojů #10: Dekadence

Konečně po 2 letech vyšel další díl a pro mě to je, jako vždy u této série, jasná koupě.
Opět musím pochválit obálku, která je perfektní a navíc skvěle použitý parciální lak, který člověk objeví až při pozorném zkoumání.
Co se týče děje tak je to klasických 100 nábojů s tím, že je to strukturou hodně podobné minulému dílu, čili více keců, nějaká ta brutalita, seznámíme se s další postavou spojenou s Trustem a spousta situací, které budou dávat smysl až po ukončení celého příběhu.
Tato série prostě potřebuje být dokončena, aby to celé dávalo smysl, ale i tak to je výborné a proto věřím, že BBart to v blízké době dovydá.
Už jen 3 díly, to prostě musí vyjít...

Majklbig
Majklbig | 13.3.2015 | Zámek a klíč #03: Koruna stínů

Tak po dlouhé době mě zaujala série od CC. Ne, že by Hellboy nebo Goon nebyli dobří, ale Zámek a klíč je holt o třídu výše.
Především jsem rád za to, že by snad v dohledné době mohli vyjít všechny díly, ačkoliv způsob tohoto nátlakového prodeje (kup hned nebo asi již nikdy) mi není zrovna sympatický. Ale vzhledem ke kvalitě této série jim to odpustím.
Kresba je perfektní především proto, že k příběhu naprosto přesně sedne. To co tady ovšem exceluje především je scénář. Spektrum postav, které v příběhu vystupují není nijak závratný, ale aspoň se s nima čtenář perfektně sžije.Nejlepší je však samotný nápad s klíčema, který je plný fantasie a svádí čtenáře přemýšlet, jakéže další klíče si na nás autor připraví.
Jediné z čeho mám trochu obavy je, jak se autor vypořádá se zakončením příběhu, zda nebude konec příliš překotný a nebude tak zklamáním. Ale tato obava vychází jen z toho, jak vysokou laťku Joe Hill zatím nasadil.
Za mě jedna z Top sérii, která u nás vyšla/vychází.

Majklbig
Majklbig | 8.9.2016 16:16 | Pindárna

Tak 5.10. by měl vyjít 11 díl 100 nábojů a už budou chybět jen 2 díly = ještě 2 roky čekání, ale i tak skvěá zpráva.

Majklbig
Majklbig | 6.11.2013 23:08 | Pindárna

1), 2) pokud vím, tak nezemřeli, takže je předpklad, že se zase dříve či později ukážou
3) slovo CROATOA aktivuje "spící" minutemany

Aktivita

Naposledy přihlášen: 21.4.2019 09:33
Komentáře u comicsů: 21
Hodnocení comicsů: 21
Příspěvků ve foru: 2

Sbírka (z CDB)

Četl: 0
Má: 0
Chce: 0
Shání: 0
Nabízí: 0