Nejmocnější hrdinové Marvelu #042: Black Knight

3.1 | Hachette Fascicoli | akční, superhrdinský | série Nejmocnější hrdinové Marvelu

Dane Whitman je znovuzrozením legendy. Jeho dávný předek Černý rytíř je ztělesněním hrdinství starých dob. Dane jako Black Knight třímá bezkonkurenční moc Ebenového ostří, byl členem Avengers, Defenders i Nájemných hrdinů.

Poznáte neohroženost britské rozvědky MI-13, v jejíchž řadách Black Knight, Captain Britain a ostatní členové týmu ukážou nejmocnějším hrdinům světa, jak se to dělá! Na Britské ostrovy podniká invazi Drákula a je na Daneu Whitmanovi a jeho spojencích z Albionu, aby odrazili neutuchající nápor mrtvých. Naostřete meče, čtenáři, v sázce je duše celé Británie!

Obsahuje příběhy:
Návrat mezi živé
Upíří stát

Scénář:
Paul Cornell, Roy Thomas
Kresba:
Adrian Alphona, John Buscema, Mike Collins, Leonard Kirk, Ardian Syaf, George Tuska
Ink:
Jay Leisten, Robin Riggs, George Tuska, Craig Yeung
Lettering:
Rui Alves, Petr Schwarz
Barvy:
Rainier Beredo (Rain), Stan Goldberg, Jay David Ramos, Brian Reber, Christina Strain
Překlad:
Changer the Elder
Redakce:
Mirka Jarotková, Ondřej Král
Obálka:
Marco Checchetto

Každá kniha obsahuje bonusové materiály, jako jsou soupisky týmů, první výskyty a historii postav, profily tvůrců, shrnutí minulých událostí, náčrtky, seznam zásadních knih a jiné zajímavé informace. Hřbety jednotlivých knih tvoří marvelovskou krajinu, jejímž autorem je výtvarník Adi Granov. Vychází každý druhý týden.

Obsahuje sešity sérií Avengers (Vol. 1) #47-48, Captain Britain & MI:13 #10-15 a Captain Britain & MI:13 Annual #1

Rok a měsíc vydání: březen 2018 | ISBN: ISSN 2421-6399 | Vydání: 1. | Vazba: vázaná v pevných deskách | Formát: 175 x 266 mm | Počet stran: 232 | Tisk: barevný | Cena v době vydání: 249 Kč | Název originálu: Captain Britain & MI:13: Vampire State | Vydavatel originálu: Marvel

Obálka
S4TW
S4TW | 28.3.2018 |

Retro část je to slabší, co Roy Thomas napsal, což samo o sobě může pro někoho být úplná hrůza, ale tak tomu není, prostě je to průměrné retro. Kresba je teda až podprůměrná, což způsobil asi záskok na poslední chvíli, Magneto opravdu vypadá špatně, ale především je úplně hloupě napsaný a působí jako úplný nýmand, hrozně lacině… Moderní část je docela dost ehhh… Upíři podnikají invazi z Měsíce do Anglie. Jak šíleně to zní, tak šílené to skutečně je. Je to prostě čistokrevné béčko, vlastně s úplně pitomou zápletkou, ale tak nějak to má svoje kouzlo. Jednoduchá zábava, ale pořád to je celkem dobrá zábava. Především poznáme nové postavy, i když, že by to zrovna nějak zvlášť bylo o Black Knightovi, to zrovna ne. Toho prostoru fakt moc nemá, otázka je, jestli v nějakém komiksu ho dostal víc… I tak jsem rád, že jsem poznal nové postavy, tentokrát z britského domu na Zázraky. Některé jsem si obohatil o nové poznatky a hlavně Dracula je celkem badass záporák, škoda, že nedostal nějaký důstojnější příběh. Konec je také spíš slabší, ale poslední stránka mě docela přesvědčila o tom, že s tou nadsázkou to psali již samotní autoři, ač je příběhová linka celkem vážná. Kresba není špatná, ale svoje osobité kouzlo také nemá, mainstreamová klasika. Jako někdy je prostě fajn, vzít všechny cool věci jako jsou upíři, kouzla, artušovská Anglie, rytíři, lodě (ne vesmírné) ve vesmíru, superhrdiny a moderní Anglii, smíchat tyto neladící věci v mišmaš a dostat výsledný nesourodý mix, který i tak baví. Zvláštně se to popisuje, ale takový mám pocit, celkově to neladí, ale baví to. Obecně, Black Knight mi do Marvelu obecně vůbec nesedí, podobně jako třeba Hercules, ale to už je věc jiná… Taky trochu nechápu, proč nejdřív nevyšel NHM: Captain Britain, který je ze stejné série, ale příběhově je před touto knihou a spoustu věcí nám to mohlo lépe osvětlit, to nedává vůbec smysl a je vidět, že vydavatel nad tímhle ani zbla nepřemýšlí…

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 25.3.2018 |

Přiznám se, že na tohle jsem strašně těšil, protože jsem věděl o Bladeově hostovačce. Bohužel, mé nadšení nahradila lhostejnost. Nedokážu říct, že to je úplná kravina, ale zase to není vyloženě Marvel TOP(ík). Mám rád, když se mainstream vydá do jiných, méně zmapovaných vod, což tady v podstatě sedí - taková Marvel verze Justice League Dark (evokuje mi to jen ten film, co jsem nedávno viděl - nic hlubšího v tom není). Kresba je dobrá, prostě sedí, líbí se mi a hezky se to čte. Drákula je o to hezčí, protože je jeho inkering v podstatě minimální, což působí splývavým dojmem, tady to zabodovalo. První půlka příběhu, resp. první tři části jsou docela dobré a drží čtenáře v napětí a buduje se příběh. Dopředu jsem věděl, že toto je třetí story arc, ale pravdou je, že občas chybí znalost těch předchozích dvou. Svět působí až moc zaběhle před čtenářem, který o tom neví nic - můj případ. Věděl jsem jenom základy. Do toho všeho od Part 3 spolu s následným Annualem už je to změť jakýchsi nahodilostí, které někdo poslepoval stylem 5-ti letého děcka s nůžkamí a s Ábíčkem v jedné ruce a s Herkulesem v ruce druhé. Opravdu jsem se ztrácel a doteď nevím, jak se jim podařilo přelstít toho Drákulu. Trochu zmatek. Británii a mýty a legendy kolem ní mám moc rád, ale jaksi jsem to nevěřil té rytířce, ta mi tam prostě nesedí. Black Knight, který je hlavním motivem této NHM je tam úplně na nic a na h.....o. Možná kdyby NHM tvůrci dali halvy dohromady mohli nám naservírovat celý příběh Captain Britain and MI-13, klidně cik-cak, ale celý prosím!!! Nechápu proč za nějaký měsíc a půl má vyjít NHM Captain Britain a to v prvním story arcu. Druhý story arc v nedohlednu a podle anglické databáze asi i na furt :-(. Přitom jsem se tak těšil a nějakým sobě si vlastním způsobem se mi to i líbí. Prostě je to takové správně ulítlé a přitažené za vlasy. Bohužel takhle osamoceně to nedává moc smysl a je to v podstatě jen slušná vizuální adaptace s průměrným dějem. O prvních dvou sešitech ani nemluvě, hrůza a děs. Magneto mi připadá jak na drogách a Black Knight je tam v pár scénách, přitom ta postava není vyloženě blbá. Na druhou stranu, proč tam nehodili rovnou toho prvního z roku 1955?! Proč to nedat a doopravdy se s touto postavou neseznámit jak se patří. Nota bene, že samotným tvůrcem je Stan Lee a o Marvelu už se v podstatě dá hovořit. Naopak poznat úplně raný Marvel je pro mě daleko přínosnější než nějaké 60-ové Avengers, to už tady bylo tolikrát a už NUUUUDÁÁÁÁÁ. Díky Bladeovi dávám třetí hvězdu.

Tyfus
Tyfus | 25.3.2018 |

Hrůza!

Carnage
Carnage | 25.3.2018 |

První dva retro sešity nebyli nic extra ale líbilo se mi jak se Avengers chovali hloupě u konce druhého, Magneto byl nakreslenej úplně hrozně...vypadal jak starší brácha Toada. Hlavní příběh knihy mě ze začátku moc nebavil. Později se to trochu zlepšilo a "twist" byl zajímavý ale ke konci to zas byl celkem guláš. Průměr.

filozof
filozof | 25.3.2018 |

Black Knight není českému čtenáři úplně neznámá postava, občas se totiž objevuje jako vedlejší postava retro marvelovských komiksů. Sešity z konce šedesátek v této knize jsou zoufale průměrné ve scénáři i kresbě. Nahoru to zvedá origin, který má tu správnou kombinaci dramatu, techniky a magie. Dane je mi ve starých komiksech sympatičtější než jiní mnohem populárnější hrdinové.

Moderní komiks začíná velmi slibně, bohužel někdy v polovině zcela nepochopitelně odbočí na vedlejší dějovou kolej. Pak se začne řešit které události se nestaly nebo proběhly jinak a scénář jde do kopru. Kresba postupně upadá také a závěr byl opravdu o ničem. Druhé pozitivum této knihy je seznámení se s britskými hrdiny, kteří jinde nedostávají moc prostoru. Dobře se tady předvede Blade, určitě lépe než ve svém vlastním čísle.

cyboy
M cyboy | 24.3.2018 |

Bud jsem pri cteni utrpel mensi mozkovou prihodu, nebo to vazne bylo uplne dementni.
50%

mackin
mackin 20.4.2018

komiksák007
komiksák007 13.4.2018

punisher
punisher 8.4.2018

plus-rovnáse
plus-rovnáse 7.4.2018

trudoš
trudoš 4.4.2018

Lachvos
Lachvos 31.3.2018

kaylin
kaylin 30.3.2018

Honzin
Honzin 29.3.2018

willis
willis 28.3.2018

S4TW
S4TW 28.3.2018

lantan1
lantan1 27.3.2018

Darth Raelchi
Darth Raelchi 25.3.2018

Tyfus
Tyfus 25.3.2018

Doppelganger
Doppelganger 25.3.2018

Carnage
Carnage 25.3.2018

filozof
filozof 25.3.2018

jh666
jh666 24.3.2018

cyboy
cyboy 24.3.2018

Doppelganger
Doppelganger | 7.4.2018 |

je to seřazené, jak ty sešity vycházely. Ony ty Annuals většinou bývají samostatnější příběhy (a někdy je i píše jiný autor než hlavní sérii), aby si je mohl koupit člověk, co sérii normálně nekupuje, a byl potenciálně nalákán na kupování dané série.

plus-rovnáse
plus-rovnáse | 7.4.2018 |

Není to blbě seřazený? Ten Annual neměl být třeba na konci, nebo na začátku? Ještě jsem to nečet, ale působí to už od pohledu trochu rušivě mezi jednotlivými sešity Upířího státu...

mearez
mearez | 30.3.2018 |

folozof: Ještě Avengers V obležení

filozof
filozof | 25.3.2018 |

Seznam retro komiksů, ve kterých měl Black Knight vedlejší linku. Samotného mě překvapilo, jak dobře to navazuje.

Ultimátní komiksový komplet #096: Avengers - Zrození Ultrona
Ultimátní komiksový komplet #107: Defenders: Příchod Defenders!
Ultimátní komiksový komplet #110: Válka Avengers proti Defenders
Nejmocnější hrdinové Marvelu #026: Doctor Strange