Ukázka č.1
Ukázka č.2
Ukázka č.3
Vincent Rougemont se probírá prastarými zápisky svých předků a dozvídá se z nich o strašlivém prokletí, které pronásleduje jeho rod. K tomu ho stále provázejí noční můry, v nichž bývá svědkem neblahých osudů těchto předků - například inkvizitora Aymara de Rougemont, který skončil svůj život raději dobrovolně na dně jednoho z benátských kanálů, než aby se sám stal jednou ze zrůd, jejichž pronásledování zasvětil celý život. A do toho přijíždí do Paříže houslista Vladimir Kergan a Vincentova láska, nevinná rusovlasá Elise, mu má dělat průvodkyni. Zdá se, že Vincent poprvé stane tváří v tvář svému osudu...

Scénář
Yves Swolfs
Art
Yves Swolfs
Překlad
Zdeněk Dlouhý
Redakce
Petr Rada
Žánry
akční, historický, horor
ISBN/ISSN
80-902592-5-1 (Barlow Comics)
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
230 x 300 mm
Tisk
barevný
Váha
193 g
Stran
48
Cena
99 Kč
Originál
Le prince de la Nuit #02: La lettre de l'inquisiteur (Glénat, 1995)
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš8.2.2021 16:50Princ noci #02: Dopis inkvizitora
  Toto ma už nebavilo až tak, ako jednotka. Čo o to, nakreslené je to samozrejme stále parádne a retrospektívna pasáž s inkvizítorom relatívne super, ale väčšinu albumu tvoria scény zo „súčasnosti“ a tie sú pomerne nudné, scenárista v nich trochu detinsky poukazuje na iné slávne upírčiny (Nosferatu, samozrejme Dracula) a ústredný hrdina sa od svojich predkov odlišuje svojou uhladenosťou a jemnosťou. Práve to, že má k ich nekompromisne akčnému odkazu na míle ďaleko, z neho síce teoreticky robí zaujímavú postavu, ale prakticky vám stále nevedia z pamäti zliezť jeho drsní predkovia. Takisto ubudlo akcie, násilia a erotiky, takže za mňa „len“ slušné 3*.
 • Kabukiman
  Kabukiman5.4.2015 18:41Princ noci #02: Dopis inkvizitora
  Skvělé pokračování u nás nedoceněného Prince noci.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš12.3.2011 23:22Princ noci #02: Dopis inkvizitora
  Barlowa je škoda, Conan a XIII byly super, to je bez debat. Polární hvězda s Princem noci pak jsou sice zpracováním takový ten evropský průměr, ale příběhy zasazené do atraktivního prostředí ušly, akce, nějaký to napětí a mysteriózno, špetka erotiky. Brakový počteníčko, který slušně pobavilo.
 • doophy
  doophy16.10.2010 16:53Princ noci #02: Dopis inkvizitora
  Swolfs je výborný malíř i scénárista. Tuto sérii mám rád...
 • willis
  V pokračování se příběh rozvíjí v duchu úvodního dílu. Dozvíme se něco o osudech dalších dědiců rodinného upířího prokletí a v "současnosti" se vše připravuje k rozhodujícímu střetnutí... Oproti prvnímu dílu děj trochu zpomalil, i když se nám opět prokládají dvě časové roviny. Kresba stále nadrůměrná.
 • Davey
  Úžasné.Výborná série.Škoda, že už se nevydává.
 • KdG
  Příběh se slibně rozvíjí, kresba opět skvěle detailní.
 • Markyz de Sade
  Markyz de Sade6.2.2006 13:18Princ noci #02: Dopis inkvizitora
  Upíry mám rád odmalička a tenhle příběh se mi moc líbil. Škoda, že Barlow nevydalo i další díly. MdS
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš2.10.2005 18:41Princ noci #02: Dopis inkvizitora
  Scenar se zacina rozjizdet a za ty penizky prijemna zabava.
 • Ogre
  Lepsie ako prvy diel, stale to najlepsie co vypustil Barlow
 • Michigan
  Michigan9.6.2004 21:20Princ noci #02: Dopis inkvizitora
  Pokračování Lovce a druhý díl v sérii je již o něco lepší a dá se číst i bez toho, že jste četli jedničku. Příběh je zdařilý a rozhodně si udrží vaší pozornost. Rozhodně netrpí neduhem druhých dílů a je ze všech tří asi nelepší.
 • saja
  Stejně jako u prvního dílu - příběh dobrý - kresba nic moc...
 • Rankir
  Druhý díl pokračuje v duchu toho prvního, rozvíjí Vincentův příběh a doplňuje další a další osudy jeho předků. Scénář stále stajně klasický a kresba stále stejně propracovaná. Perličkou, která se mi moc líbila, je Jean Gabin v "roli" policejního komisaře...:)))
112263
Četl/a (37)
2scha, calvin10, Chaolinek, crewni.konzerva, Darker, Deckard, DEmnoG, Dezodoo, emanek, fel68, Filios dVekerec, flipflop, guseppe, gwen666, hypermlok, invape, Ivan Kucera, J.Connor, James, Jestrab2, KdG, mart.in, monte walsh, monty.cl, MurinWolf, NecRoman, RadimNemec, SHORTY, tacmud, the.kasztan, trudoš, Ukko, vita, vranakx, VXP, Zbysek2410, Zdendy
(151)
007, 2scha, adam.ra, afri, Alfi, arsan, Askalon, Avian, Azbest, AZTeck, bboorreekk, BeeSee, Beng.D, Benji, Black Bro, yo, blackJag, bobo666_2005, Braindead, calvin10, Chaolinek, comixman, Corvus, crewni.konzerva, Crics, CSE_AC/DC, DanQ, danyno76, Darker, Davey, Deckard, DEmnoG, Dezodoo, disclose, doophy, DracoAn, Drakeus, Durvi, dvoracekpetr1, emanek, fel68, felis, filemon, Filios dVekerec, Flash, Fréza, fubong, Gerri, gocatgo, goldschmidchen, goodspeed, Greyman, grinder, guseppe, gwen666, Hades, Hamichal, Hebled, HELLEIA, holubdema, horaczhlinska, Hulik, hypermlok, imro, invape, Ivan Kucera, J.Connor, James, jankie, Jestrab2, JindrasT, johx, Kabukiman, Kapis, karel, Kareru, Kazumaki, KdG, KINIMODUS, Klatic, krvinka56, Lenny, Lobok257, lokeren7777, Lumirius, Mankin, Markyz de Sade, mart.in, Marvin, Masinfira, MB, mcleek, Meesha, merhyx, MickeyStuma, mikina, mikolas, Miriyak, Mitthrawnuruodo, mokkun, monte walsh, monty.cl, morlum, mrsk, MurinWolf, namdnas, NecRoman, Netorack, Nightmare, Nyxxie, pavel, pechna, pennywise, POLAKST, Poseidon1978, q, RadimNemec, RainDamage, RaptoR, razielus, Ricarderon, royan, Salien, Saran, SASAN_KING, SHORTY, Skot, Slaine, Slávek, sleepless, Stara.kryta, tacmud, the.kasztan, Tialster, Toe, Tominos, trudoš, tulipstros, Ukko, vita, vranakx, VXP, willis, Wiruss, worf, xai, xintax, Zack, Zbysek2410, Zdendy, zdennanek, Zíďas
Chce (4)
delsemela, fusnix, Holmwood, xxaannddeerr
Nabízí (4)
Fox01, Lenny, Meesha, tacmud