Star Wars Magazín 2012/07
Egmont ČR (Albatros Media a.s.)1. vydáníčervenec 2012série Star Wars Magazín 7/52
3.6
...
...
...
...
Komiksový časopis pro všechny fanoušky Star Wars a science fiction.

Příběhy:
Terč: Vader - John Wagner, Cam Kennedy
Darth Vader se musí vypořádat se smečkou mstitelů, kteří ho chtějí zabít za to, čeho se dopustil na jejich planetě.

Rovnítka a protiklady - Nathan P. Butler, James Raiz
Jedi Kyle Katarn, agentka novorepublikové rozvědky Jan Ors se vydávají na tajnou misi do Imperiálního zůstatku a navštíví planetu dobytou Yuuzhan Vongy.

Uličníci - Stan Sakai
Mladý Anakin Skywalker dosud žije na Tatooinu coby otrok vetešníka Watta. Do jeho osudu poprvé zasáhne světelný meč.

Scénář
Nathan P. Butler, Stan Sakai, John Wagner
Art
Cam Kennedy, James Raiz, Stan Sakai
Barvy
Michael Atiyeh, Chris Blythe, Tom Luth
Překlad
Milan Pavlíček
Redakce
Stanislav Kadlec
Žánry
akční, sci-fi
ISBN/ISSN
ISSN 1805-1227
Vazba
sešit v měkkých deskách
Formát
170 x 260 mm
Tisk
barevný
Stran
48
Původní cena
49 Kč
Originál
Star Wars: Empire #19 ()
Terč: Vader
Darth Vader čelí skupině mstitelů. Ti ho chtějí zabít za zvěrstva, která prováděl na jejich planetě.
Příběh, po kterém je docela složité chovat k Vaderovi nějaké sympatie. Statisíce mrtvých, uhořelých, sterilizace obyvatelstva... hnus. To vše mu zde vyčtou a taky se mu opět dost patosácky připomene jeho minulost. Ale tentokrát s ním člověk žádný soucit nemá.

Rovnítka a protiklady:
Kyle Katarn, hvězda gamerů, a krásná Jan Ors, kterou by evidentně rád sbalil, změří síly se zrůdnými Yuuzhan Vongy.
Akční příběh, který má díky jiskření mezi hlavními hrdiny tak trochu Indana Jonesovský nádech.

Darebové:
Stan Sakai, autor Usagiho Yojimba, vytvořil roztomilý (a roztomile podaný, jiný slovo fakt nejde použít:)) ) příběh o malém Anakinovi, jeho kamarádech a o tom, jak společně nevědomky zachrání Wattovi kůži.
Terc Vader: 5*
Rovnitka a protiklady: 3,5*
Darebove: 2*
Terc Vader je nejlepsi comics tohoto cisla.
Terč: Vader (3,5*)
Rovnítka a protiklady (4*)
Darebové (3,5*)

Kvalitní číslo, které zaslouží 4*.
Po nějakém tom pátku, se taková SW jednohubka hodí!

Terč: Vader - Vader letí srovnat účty, a přitom, na něho zaůtočí parta, která podle mě ani nevěděla, jakou má Vader sílu. Jednohubka, sice na ohrané téma, ale celkem také potěší.
Rovnítka a protiklady - Tak tohle stálo za to, Kyle Katarn a jeho banda zaútočí na skupinu Vongů, kteří obléhají jednu vesnici. Opravdu povedené, víc takových příběhů by mi nevadilo.
Uličníci - Jednohubka od Skaie, celkem potěšila, a také nám dala možnost dostat se do zákulisí Epizody I.

Celkově jsem se na těch (cca 15min.) dobře bavil. Takže jen tak dál...
Prostřední povídka bavila nejvíc, ale samozřejmě je to průměr. No a Sakaiovka byla vyloženě slaboučká. Ale magazín mě baví a SW univerzum taky...
Ne, že by historka od Sakaie byla nějaký zázrak, ale minimálně působí scénáristicky i vizuálně v rámci tohoto plátku nesmírně osvěžujícím dojmem. Prostřední povídka má na mě příliš romantické vzezření, připadá mi jak kdyby Kyle Katarn vypadl ze série Tom of Finland. První povídka klasika, nenápaditá ale neurážející kresba a tradičně se chce někdo pomstít Vaderovi za genocidu a samozřejmě pohoří.... vkrádá se nuda.
Tak co mi na první pohled přišlo je že Egmont použil lepší papír nežli ze začátku. Také obálka je super s nejlepší postavou ze světa Star Wars.Je zajimavé že se na hlavní stránce ještě neukázala kladná postava..No začnu asi od posledního příběhu.DAREBOVÉ(blbej název)Který napsal Stan Sakai ten sem si přečetl jako první právě z důvodů toho že to dělal zrovna On.Asi sem měl veliké očekávání.Ale vůbec se mi to nelíbilo.Sakai perfektně kreslí Usagiho ale tady se mi jeho kresba vůbec nelíbila.Ani ty barvy.Příběh není špatnej vcelku povedený kraťas ale divný něco mi na to nesedlo.
TERČ: VADER- kresba se tomuto příběhu fakt hodí Vader působí perfektně temně příběh povedený jo a Vader nerad svou minulost.Rozhodně povedený příběh.
ROVNÍTKA A PROTIKLADY:No zajmavý příběh který má běžnou kresbu dobré barvy.Ale přišlo mi to poněkud nepřhledné a jakoby tomu něco chybělo.Ale dá se přečíst jako příjemná oddychovka.
Magazín má svůj standard a určitě ho budu kupovat dokud tu bude vycházet .Konec konců jsou to Star Wars a to je pro mne povinnost.Cena vám vynahradí včem tam pokulhávající příběhy a kdo se nechce pouštět do dražších omnibusů je to pro něj dobrá alternativa.
MindReader: Tak to potom jo :-)
Kurva, ta nemožnost mazání komentů je fakt debilní.

Takže:
(...) On totiž pořádně nefungoval ani Anakinovi, jak tam přeřízl ty dráty v kluzáku, tak se paprskek jen tak na chvilku probral a ani se nezažehl celý (to by jinak proletěl celým kluzákem). Takže zkrátka vážně nefungoval a tamto byla šťastná náhoda (ale někomu jinému by to nejspíš nevyšlo :) ).
Tak jsem se na to podíval ještě jednou a došel jsem k závěru, že ten meč byl prostě rozbitý. :D On totiž pořádně nefungoval ani Anakinovi, jak tam přeřízl ty dráty v kluzáku, tak se paprskek jen tak
MindReader: Nojo, ale proč ten meč tedy nedokázal zapnout ten malej greedo? To je to! Tak, jasně, byl malej, neuměl s tím... :-) Okecat se dá všechno... Holt svět vymyšlenejch příběhů bude mít vždycky nějaký ty ďoury...
Landauer: Myslím, že ta chyba tam byla nachvál. O Jediech se v podstatě vyprávěly mýty, takže o nich mezi prostým lidem kolovala spousta nepravdivých "faktů". A jelikož byl Anakin ještě malý a Jediové ho fascinovali, tak určitě některý z těch výmyslů pochytil.
Svět SW neznám do takových hlubin, abych věděl, kdo je Kyle Katarn, ovšem pokud to hodnotím objektivně, tak prostřední příběh mi přišel nejslabší, ale fandové tam asi najdou svoje. Naopak velmi mě překvapil a potěšil Stan Sakai, to je bez debat! Ovšem myslím, že tam má drobnej renonc - světelný meč dokáže zapnout i nejedi, jak jsme se o tom přesvědčili v Impérium vrací úder, kde Han Solo světelným mečem vykuchal tauntauna a nebo jak o tom svědčí postave generála Grievouse, kterej světelný meče sbírá. Každopádně sešit za tu cenu skvělej a už se těším na další, mám dojem, že úroveň mírně roste.
No tak nevím no-SWmagazín se mi zatím vyhýbal ale když jsem někde v obchoďáku šel kolem Lorda Vadera, tak jsem to prostě musel vzít-navíc tady samá chvála jako:zatím nejlepší díl atd.....No-za mě je to takové jednorázové cosi na zabití deseti minut ve vlaku....SW fanatik nejsem ale orientaci v tom světě docela mám a baví mě to-ale tyhle storky jsou na můj vkus docela slabé.
Celkem příjemná zábava na pár minut, nic víc, nic míň.
Kyle Katarn v komiksu! Máme to štěstí, když je to jeho jediný výskyt. Jako celek fajn číslo, i když ten Sakai... nevím, asi je to tou barvou. Na druhou stranu, pokud už vybrali do vydání tohle, to by pak mohlo dojít i na Fett Club nebo něco s duem Tag and Bink nebo.. na gungany *masochistický smích*
U mně zatím nejlepší číslo. Kyle Katarn nadmíru potěšil!
Naprostá spokojenost. Beru to jako nejlepší číslo zatím. Všechny tři příběhy považuji za povedené, poslední navíc z rukou Stana Sakaie. Plus body za Yuuzhan Vongy a Kyla Katarna. Takže tentokrát hodnocení za plný počet.
Podle mého zatím nejlepší číslo. Vaderův příběh je v pohodě. Rovnítka a protiklady- Kyle Katarn - to jméno mi leží v hlavě. Mám pocit, že je to ten týpek ze hry SW Jedi Academy na pc?! A Uličníci od Stana Sakaie... sakra měl bych dát tomuhle číslu přece jenomu pět hvězd- za toho Sakaie. Jeho pohled na SW je prostě....nemůžu přijít na to jak ho vlastně popsat. Ostatní mají v povídkách nějaký ten příběh,akci... Stan tam do toho ale dá ještě tu jeho duši a to je prostě uplně nejvíc.
Nebýt Stana, tak by tohle číslo bylo jen další průměrnou míchanicí. Dávám hvězdičku za účast hvězdy jiného formátu :)
Skvělý číslo celkově sem velmi potěšen i když prostřední příběh se mi moc nelíbil.
Paráda, i když někdo kdo předtím neznal Yuuzhan Vongy může být lehce zmaten (ve zkratce: Je to rasa, která přiletěla z jiné galaxie aby dobyla celou SW galaxii). První příběh rozhodně nejlepší, Vader si zachovává svojí důstojnost. Třetí comics potěší především kresbou, je zvláštní vidět od Sakaie něco jiného než Usagiho. :)
povedený číslo. potěšila mě účast Sakaie
922233
Četl/a (54)
81splinter, AlmightyMates , Azik2586, bierce, Blackhand47XD, calvin10, Captain Collar, Cvrdoool, cyboy, Darth Raelchi, deadpool, Doppelganger, emanek, Final, Fives, Fox01, Fr3d_K, Fry, gumidekmedvidek, house192, hromotlk, hypermlok, J.Connor, James, Kaaos, Keno, Le Porello, Light, Lobok257, luky.kuky10, mart.in, Martinb, Mauglí, monte walsh, namdnas, NecRoman, petrSF, PKD, Poseidon1978, raenius, raimi, RaptoR, robertsedmik, S313, sedw, seneke, Shpeckk, SteveCZ, t0mas, trudoš, TZcomics, vita, vranakx, zlejzmrd
(169)
-spacilost-, 7eleven, 81splinter, adam.ra, Aerchel, akrijus, Alfred, AlmightyMates , Azalin, Azbest, Azik2586, AZTeck, Babany, Badgu.y1902, Baffman, bboorreekk, Benji, bierce, Birgi, Blackhand47XD, blackJag, Blair, bobo666_2005, burzum, CadBane007, calvin10, calviti, Captain Collar, ConanVJ, Crics, CSE_AC/DC, cyboy, DAxik, deadpool, Devilek, Dinik, disclose, doophy, Doppelganger, DracoAn, dracula, Drbo Jebo, emanek, fel68, felis, filemon, Final, Fives, Flash, Fox01, Fr3d_K, Fréza, Fry, Galaxy, goodspeed, Grebenda, grinder, gumidekmedvidek, Hamichal, hartmi, Hebled, hellw10, horaczhlinska, house192, hromotlk, Hulik, hypermlok, ikshorm, Indy, invape, J.Connor, Jak, James, jd., jendavondra, Jerdas91, jerry67, Jestrab2, jirin, Jonathan Arbuckle, Josh, Kaaos, Kabukiman, karel, Kazumaki, KdG, Keno, KINIMODUS, KLAUN_DOMINANT, Knize_Ignor, konous, krvinka56, Landauer, Le Porello, ledman, Lenny, Lobok257, Londo, luky.kuky10, Mankin, markic, Martinb, Masinfira, Matej-29, matrosh, Mauglí, merhyx, Michal Opitz, mimo_provoz, Mitthrawnuruodo, monte walsh, monty.cl, MP, MultiScorey, myroslav, namdnas, NecRoman, Niaz, Nightmare, noMster, Nyxxie, OwerLord, pechna, perper, petrSF, PKD, Poseidon1978, prokop.prcik, punisher, raenius, Raikou, raimi, RaptoR, robertsedmik, S313, Saiffer, saja, sedw, seneke, Shpeckk, Skot, sleepless, stanleystar, SteveCZ, tacmud, The Genius, TheoDread, timek, Tominos, Toren, trudoš, tulipstros, TZcomics, vallyslayer, vita, vlkodlak, vranakx, Wasseg10, willis, Wiruss, xintax, xspeed, yojimbo, Zajda, Zajo original, Zbysek2410, zdennanek, Zíďas, zlejzmrd
Chce (6)
Braindead, delta11, fusnix, Grynca, Martin Buchal, Maty48
Koupí (1)
delta11
Prodá (6)
7eleven, CSE_AC/DC, Fox01, namdnas, Niaz, tacmud