Záhadný Spider-Man #23
Semic-Slovart 1993série Záhadný Spider-Man 23/35
4.2
...
Příběh:
Objevuje se... Puma (dokončení)
Vyvaruj se drápů Pumy

Miniprofily:
Sub-mariner
Stilt-man

Publicistika:
Pavoučí smysl Spider-Mana

Vycházelo jak v české, tak slovenské mutaci.
Originál: Přichází Puma (dokončení) - část Amazing Spider-Man #256 (září 1984)
Vyvaruj se drápů Pumy - Amazing Spider-Man #257 (říjen 1984)


Scénář
Tom DeFalco
Art
Ron Frenz
Ink
Josef Rubinstein (Joe)
Barvy
Christie Scheeleová
Obálka
Ron Frenz
Lettering
Květa Šlosárová
Překlad
Katarína Rybková
Redakce
Miloš Chovanec
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
80-7147-188-7
Vazba
sešit v měkkých deskách
Formát
170 x 260 mm
Hmotnost
48 g
Tisk
barevný
Stran
36
Původní cena
25 Kč
Kromě toho, že je celá konfrontace s Pumou (nepříliš originální "à la Kraven", ale celkem charizmatický nájemný lovec) jedna velká, vyrovnaná bitka, zásadně dále se posouvá i Petrův život, když zjišťuje znepokojivé informace o svém (organickém!) kostýmu a Mary Jane Watsonová vypálí na konci nečekanou bombu. Také se do akce pořádně zapojila Černá kočka, má dávná platonická láska (je to holt kočka :-)).
Na scénu nastupuje Puma. Super protivník, atraktívny, zaujímavý a v neposlednom rade exotický.
Nedávno zakoupený komiks a jsem nesmírně za něj rád. Příběh jsem přímo žral. Jednoduchá kresba, avšak zcela dostačující. Ten překlad jmen Kingpin - Srdcový Král či Hobgoblin - Zlý duch to trošku kazí k dokonalosti, ale člověk to milerád přehlédne. Jak zde již bylo psáno, jedná se o zásadní díl. MJ zná identitu Petera a tím se vše mění.
Komix k nahlédnutí zde.
Docela zásadní díl..Rose povolá na Spideyho Pumu, aby pavouka zlikvidoval. Puma Spideyho odmítne zabít a Kingpin přikáže Rosemu aby nechal Spider-mana být, protože s ním má jiné plány. V těhle číslech chodí Spidey s Černou Kočkou, ale v tomhle sešitě mu řekne MJ, že ví o jeho druhé identitě.
Spider-mana od Semicu prostě nemůžu hodnotit objektivně, je to část mého dětství :)
Objevuje se Puma (dokončení), Vyvaruj se drápů Pumy

Obsah:
Rose si najme obchodníka Thomase Firehearta alias nájemného superzabijáka Pumu, aby ho definitinvě zbavil Spider-mana. Hned při jejich prvním střetu se Pumě podaří Spider-mana zranit, ale v dokončení úkolu mu zabrání Černá kočka. Druhým soubojem si Spidey u zabijáka vyslouží respekt a Puma odmítne bezbranného hrdinu dorazit. Zároveň Kingpin přikáže Rosemu celou akci zastavit, protože má se Spideym vlastní plány. Rose ale vzápětí získá proti Kingpinovi nečekaného spojence - Zlého ducha a Mary Jane na Petera vybalí, že ví, že je Spider-man.

Komentář
"Puma se ti postará o rychlou a bezbolestnou smrt!" "To je od tebe milé!" Standart se slušným záporákem (kterému - stejně jako třeba Chůdařovi - Spidey tradičně zaimponuje natolik, že ho nezabije, když může) a dvěma překvapeními na konci. Na nezvýrazněném rozhraní mezi dvěma spojenými originálními díly opět vypadly tuším 2 stránky.
gut pokračováí
Kdybych ZSM četl poprvé dnes, asi by mě tak nechytl, ale v roce vydání mi bylo jen pár let, a Spider-Man byl jeden z mých nejoblíbenějších komiksů.
Viz. minulé číslo... MdS
Semicovský Spider-mani jsou klasika, sice barvy a překlad byly celkem mizerný - např. překlady jmen - Kingpin - Srdcový Král, Hobgoblin - Zlý duch (a někdy se dokonce objevovalo Mátoha... do dnes jsem nepochopil proč), ale byl to první a nejvýdržnější sešitovej Spider-man u nás a to se cení.
Četl/a (28)
2scha, 81splinter, Cemino, emanek, filmator, flipflop, Ivan Kucera, Izmir Čupr, J.Connor, Kapis, Keno, Killingjoke, Kiwi1902, Knuckless, Laik, Lawer de Sanctis, mAGiic, mineralk, NextOne, radimisko, robertsedmik, SHORTY, Slaine, tacmud, Tyfus, VanTom, vranakx, Zdendy
(120)
2scha, 5555, 665+1, 81splinter, adam.ra, afri, Agiru, Alfi, Azbest, AZTeck, bboorreekk, Benji, Black Bro, yo, blackJag, bobo666_2005, Braindead, BreakingAway, burzum, Caiiiczech, Cassidy, Cemino, chalmovsky, chauvesouris, choze, Corvus, CSE_AC/DC, danyno76, Dinik, doophy, DracoAn, ElGregory, emanek, fel68, filemon, Financ, Frizer, Fruitix, fubong, goodspeed, grinder, Hamichal, Hauzina, HELLEIA, herbert, holubdema, Hulik, imro, invape, Ivan Kucera, J.Connor, Jane, JindrasT, Kabukiman, Kapis, KdG, Keno, killermarf, Kiwi1902, Knuckless, krvinka56, Laik, Lawer de Sanctis, Lenny, Lobok257, lokeren7777, Markyz de Sade, Masinfira, matrosh, MB, merhyx, mikado, MIKER65, mineralk, Miriyak, Mitthrawnuruodo, moiqpiom, Neutrino, NextOne, Nightmare, obitus, Odal , oru, pechna, pennywise, Poseidon06061978, Poseidon1978, radimisko, Radowan, Raikou, RainDamage, Ricarderon, robertsedmik, Rocksteady147, Saiffer, saja, Samurai-Jack, SHORTY, Skot, Slaine, Slávek, sleepless, Spider-man, stanleystar, tacmud, The Genius, Tialster, trudoš, tulipstros, Tyfus, vallyslayer, VanTom, Viking, vranakx, willis, xintax, yogi, Zajo original, Zdendy, zdennanek, Zíďas
Chce (9)
123456, Fugas, house192, jankie, komiksák13, Maty48, morbi, Netorack, RaptoR
Prodá (2)
yogi, Zajo original