Záhadný Spider-Man #22
Semic-Slovart 1993série Záhadný Spider-Man 22/35
3.9
...
Příběhy:
Dokonce i duch... se může v noci bát
Objevuje se... Puma (začátek)

Miniprofily:
Storm
Moleman

Publicistika:
Proč komiks?

Vycházelo jak v české, tak slovenské mutaci.
Originál: Dokonce i duch... se může v noci bát - Amazing Spider-man #255 (srpen 1984)
Objevuje se Puma (začátek) - část Amazing Spider-man #256 (září 1984)


Scénář
Tom DeFalco
Art
Ron Frenz
Ink
Josef Rubinstein (Joe)
Barvy
Christie Scheeleová, Glynis Wein Oliverová (Wein)
Obálka
Ron Frenz
Lettering
Květa Šlosárová
Překlad
R. Lesňák
Redakce
Miloš Chovanec
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
80-7147-107-0
Vazba
sešit v měkkých deskách
Formát
170 x 260 mm
Hmotnost
50 g
Tisk
barevný
Stran
36
Původní cena
25 Kč
Další příjemné, byť nikterak zásadní číslo. Překažení zlovolného plánu Rudého přízraku a jeho super-opic, ke kterému se kromě čím dál tím unavenějšího Spider-Mana (mimozemský kostým se začíná projevovat!) nedobrovolně připlete ještě elitní zloděj Černá liška, má spád, povedené hlášky i slušné bitky. Jinak mi přišlo, že třeba s porovnáním s číslem 20 se zde vyskytlo podstatně méně překlepů, chyb nebo slovenských "pozůstatků".
Parádny diel, v ktorom Spajdy stojí proti absurdnému nepriateľovi. Tlupe primátov. Znie to strašne, ale výsledkom je úžasný komiks.
Komix k nahlédnutí zde.
První příběh je s Černou Liškou a ve druhém už se podruhé objevuje Rose..3*
Tenhle díl jsem dohnal až po letech, nechápu jak mi tenkrát mohl v trafice uniknout. Každopádně, byť je to od Semicu min. průměr, četl jsem ho zároveň se Spider-manem č. 17 od Calibre a ten rozdíl je neskutečně znát. Mnohem zajímavější story (Rudý přízrak, Puma, Černá kočka je kočka, symbiont) a mnohem přijatelnější kresba (ale Romita je Romita...)
Dokonce i duch... se může v noci bát!

Obsah
Profesionální lupič Černá liška narazí při vloupačce do luxusního apartmánu na superpadoucha Červeného ducha, kterému dělají bodyguardy tři superopice. Oslabený padouch se bojí vycházet a Lišku schválně přilákal, aby mu zloděj pomohl získat prostředky pro dokončení jeho vynálezu, který mu má dodat sílu. Při následné loupeži ale Lišku doprovázeného superopicemi překvapí Spider-man, který je poté sleduje do skrýše Červeného ducha, kde zničí jeho vynález. Padouch ale uniká, slibujíce mu pomstu. Jak taky jinak.

Komentář
Po předchozím pro mě kultovním a zároveň veleakčním čísle, kdy je člověk zvědavý, jak se to dál vyvrbí se Svítící tykví a vozem Zlého ducha, přichází odbočka v podobě velmi průměrného příběhu s velmi průměrným padouchem. I když na konci se dovídáme, že díky této odbočce, neupadl Spider-man do pasti přichystané právě Svítící tykví.

Objevuje se... Puma (začátek)

Obsah
Spidey a Černá kočka provětrají Rosovy pochopy ve skladu s kradeným zbožím. To se ale Rosovi vůbec nezamlouvá. Dá se říct, že se mu to zajídá.

Komentář
Svižný akční úvod solidního příběhu čekajícího v příštím čísle. Puma se tu ještě neukáže, Rose se pouze nechá slyšet, že chce Spideyho mrtvého a že ví o někom, kdo mu to splní. Asi je každému jasné, že Ježíšek to nebude.
Spider-mana od Semicu prostě nemůžu hodnotit objektivně, je to část mého dětství :)
mohlo to být horší, nebylo to špatné.....
Puma byl fakt dobrej... I like Puma... MdS
Semicovský Spider-mani jsou klasika, sice barvy a překlad byly celkem mizerný - např. překlady jmen - Kingpin - Srdcový Král, Hobgoblin - Zlý duch (a někdy se dokonce objevovalo Mátoha... do dnes jsem nepochopil proč), ale byl to první a nejvýdržnější sešitovej Spider-man u nás a to se cení.
Díl s pumou. Super Spidey. Puma byl dobrej protivník-měl šťávu.