Příběhy:
Stíny minulosti (dokončení)
Teď útočí Zlý duch

Miniprofily:
Daredevil a Doctor Doom

Publicistika:
Čím kdo bojuje? (Spider-Manovy vrhače pavučin
Daredevilův Billy Club)

Vycházelo jak v české, tak slovenské mutaci.
Originály: Stíny minulosti (dokončení) - část Amazing Spider-Man #238 (březen 1983)
Teď útočí Zlý duch - Amazing Spider-Man #239 (duben 1983)


Scénář
Roger Stern
Art
John Romita Jr.
Ink
Frank Giacoia, John Romita Jr.
Barvy
Glynis Wein Oliverová, Andy Yanchus
Obálka
John Romita Jr.
Překlad
Katarína Rybková
Redakce
Miloš Chovanec
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
80-7147-102-X (Semic-Slovart)
Vazba
sešit v měkkých deskách
Formát
170 x 260 mm
Tisk
barevný
Stran
36
Cena
22 Kčs
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš13.12.2020 06:44Záhadný Spider-Man #17
  Asi jeden z mojich najobľúbenejších zošitov zo série Semic-Slovart. Green Goblina (v slovenskej verzii brutálne preloženého ako Zelený škriatok!!!) strieda jeho tajomný a ešte drsnejší nasledovník. V slovenskej verzii preložený ako Mátoha. Kto sa ukrýva pod maskou a kam až je schopný zájsť? A k tomu milý bonus v podobe camea Madame Web.
 • Fruitix
  Komix k nahlédnutí zde.
 • Fruitix
  Komix k nahlédnutí zde.
 • mAGiic
  Jsme svědky zrodu Hobgoblina a jeho prvního souboje se Spideym, kde má Hobgoblin namále. 4*
 • Viking
  Viking mecenáš29.7.2014 23:06Záhadný Spider-Man #17
  Hobgoblin mě nějak nebral. Ale pořád super komiks!
 • The Genius
  Spider-mana od Semicu prostě nemůžu hodnotit objektivně, je to část mého dětství :) Díly s Hobgoblinem jsem měl nejradši
 • erik
  Hobgoblin nastupuje.
 • willis
  Tady se rodí Hobgoblin v české verzi pojmenovaný jako Zlý Duch,ve slovenské sice vtipně ale úplně mimo jako Mátoha. Prvoligový padouch, využívající dědictví Green Goblina. Na konci, při prvním střetnutí se Spidermanem, se tak dočkáme explosivní akce. Jinak ještě k background ději, i když v tyhle díly jsou především o něčem jiném¨. - Spiderman v nemocnici navštíví uzdravující se Černou kočku a madam Web a odmítne rande s Amy Powelovou.
 • choze
  Stíny minulosti (dokončení)

  Obsah
  Bankovní lupič, který Spideymu posledně unikl a přitom náhodou objevil doupě Zeleného skřítka, do něj zavede kohosi neznámého, kdo se živě zajímá o Skřítkův odkaz. Peter se zatím dozvídá, že lupič mu předtím zmizel u jedné z Osbornových továren, v níž je vzápětí objeveno prázdné doupě, vykradené a vypálené lupičem a tajemným neznámým. Ten lupiče zabije a Skřítkovy věci si přizpůsobí pro vlastní kariéru superzločince - a světlo světa spatří Hobgoblin aka Zlý duch!

  Teď útočí Zlý duch

  Obsah
  Série vloupaček do Osbornových závodů, která odhaluje, že tam byly jakési tajné místnosti, přivede Petera na myšlenku, že někdo vykrádá bývalá doupata Zeleného skřítka, zřejmě podle seznamu nacházejícího se v tom, co předtím náhodně objevil bankovní lupič. Peter se obává, že člověk, který za nimi stojí se v nich mohl dozvědět i o jeho identitě, kterou Zelený skřítek znal. Jako Spidey se tedy vydá do dvou jemu známých. Jedno už je vybílené, ale v druhém se srazí s Hobgoblinem (ještě bez superschopností, které mu později dodá Skřítkovské sérum) a ten má co dělat, aby mu při následujícím souboji unikl.


  Komentář
  Nějakým zázrakem odpálil Slovart ságu o Hobgoblinovi - ze které hodně vytěžil - od začátku, který má v sérii Amazing podobu dvou čísel (238, 239), kdy na konci prvního sešitu uzříme Hobgoblina v kostýmu a na konci druhého se s ním Spidey poprvé utká. Oba sešity bych nazval stahováním mraků - nejde tu o akci a hlášky, ale o zlověstné obnovování odkazu Spideyho nejfatálnějšího protivníka a budování jedné z největších záhad série Amazing i Marvel Universe - kdo se skrývá za maskou Hobgoblina?
 • Kapis
  Kapis mecenáš25.6.2007 17:28Záhadný Spider-Man #17
  jojo dobrý díl
 • AxusNalim
  Kdybych ZSM četl poprvé dnes, asi by mě tak nechytl, ale v roce vydání mi bylo jen pár let, a Spider-Man byl jeden z mých nejoblíbenějších komiksů. Čísla s Tarantulou, Will-O-Wispem a Hobgoblinem (14-19) se mi líbila nejvíc.
 • Markyz de Sade
  Markyz de Sade22.9.2004 08:55Záhadný Spider-Man #17
  Viz poslední číslo... MdS
 • Slaine
  Slaine admin13.9.2004 16:32Záhadný Spider-Man #17
  Semicovský Spider-mani jsou klasika, sice barvy a překlad byly celkem mizerný - např. překlady jmen - Kingpin - Srdcový Král, Hobgoblin - Zlý duch (a někdy se dokonce objevovalo Mátoha... do dnes jsem nepochopil proč), ale byl to první a nejvýdržnější sešitovej Spider-man u nás a to se cení.
6171
Četl/a (28)
2scha, Big_Boss, Cemino, Crics, emanek, erik, Final, house192, Ivan Kucera, J.Connor, Kapis, Keno, Killingjoke, Kiwi1902, Knuckless, Laik, Lawer de Sanctis, mAGiic, mart.in, mineralk, robertsedmik, SHORTY, Slaine, tacmud, the.kasztan, Tyfus, vita, vranakx
(126)
2scha, 5555, 665+1, adam.ra, afri, Agiru, Alfi, arnecht, Avian, AxusNalim, Azbest, AZTeck, bboorreekk, BeeSee, Benji, Big_Boss, Black Bro, yo, blackJag, bobo666_2005, Braindead, BreakingAway, burzum, Caiiiczech, Cassidy, Cemino, chalmovsky, chauvesouris, choze, Corvus, Crics, CSE_AC/DC, DANCO, danyno76, Dinik, doophy, DracoAn, emanek, Erich, erik, fel68, filemon, Final, Financ, Frizer, Fruitix, fubong, goodspeed, grinder, Hamichal, Hauzina, HELLEIA, holubdema, house192, Hulik, imro, invape, Ivan Kucera, J.Connor, Jane, JindrasT, Kabukiman, Kapis, KdG, Keno, killermarf, Kiwi1902, Knuckless, krvinka56, Laik, Lawer de Sanctis, Lobok257, lokeren7777, Markyz de Sade, mart.in, Masinfira, matrosh, MB, merhyx, mikado, MIKER65, Milo_Harwey, mineralk, Miriyak, Mitthrawnuruodo, moiqpiom, morbi, morbn, Nightmare, Odal , oru, pechna, pennywise, Poseidon1978, PP, Radowan, Raikou, RainDamage, Redlum, Ricarderon, robertsedmik, Rocksteady147, Saiffer, SHORTY, Skot, Slaine, Slávek, sleepless, stanleystar, tacmud, The Genius, the.kasztan, Tialster, trudoš, tulipstros, Tyfus, vallyslayer, Viking, vita, vranakx, willis, xintax, yogi, Zajo original, Zdendy, zdennanek, Zíďas
Chce (9)
123456, Fugas, jankie, komiksák13, Maty48, Netorack, RaptoR, Samurai-Jack, Tabasco
Shání (1)
Tabasco
Nabízí (3)
arnecht, Fox01, pechna