Příběhy:
Tajemství
Přiznání (začátek)

Miniprofily:
Thor
Mysterio

Publicistika:
Thorovo zázračné kladivo Mjolnir
Víte, kdo je největší bytost s nadlidskými schopnostmi?

Vycházelo jak v české, tak slovenské mutaci.
Originály: Tajemství - Amazing Spider-Man #249 (únor 1984)
Přiznání (začátek) - část Amazing Spider-Man #250 (březen 1984)


Scénář
Roger Stern
Art
John Romita Jr.
Ink
Dan Green, Klaus Janson
Barvy
Christie Scheeleová, Bob Sharen
Obálka
John Romita Jr.
Lettering
Květa Šlosárová
Překlad
Katarína Rybková
Redakce
Miloš Chovanec
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
80-7147-103-8 (Semic-Slovart)
Vazba
sešit v měkkých deskách
Formát
170 x 260 mm
Tisk
barevný
Stran
36
Cena
25 Kčs
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš12.12.2020 07:38Záhadný Spider-Man #18
  Skvelá vec s mojimi obľúbenými postavami - Mátohom a Kingpinom.
 • Fruitix
  Komix k nahlédnutí zde.
 • mAGiic
  Příběh se točí kolem vydírání boháčů neznámým vyděračem, z něhož se vyklube Hobgoblin, ten se stal po získání Osbournových deníků mocným a nebezpečným. Pěkný souboj s Goblinem a navíc retrospektiva mytologie Green Goblina. 4*
 • choze
  Tajemství

  Obsah
  Peter se účastní večírku u Harryho a Liz, kde Harry obdrží vyděračský anonym, který mu vyhrožuje zveřejněním toho, že jeho otec byl Zelený skřítek. Podobný anonym dostane také J. J. Jameson ohledně svého podílu na stvoření Štíra a spolu s dalšími vydíraným boháči se scházejí ve svém klubu, kam je sezval neznámý vyděrač. Není jím nikdo jiný než Zlý duch, který se jejich tajemství dozvěděl z ukradených deníků Normana Osborna a chce na nich vydělat. Peter zasáhne jako Spider-man, ale Zlý duch ho svým plynem připraví o pavoučí instinkt a nebýt zásahu přítomného Wilsona Fiska alias Kingpina, bylo by po něm.

  Komentář
  Od sedmnáctky nám Slovart v sérii Amazing Spider-man zase fest poskočil a sice o devět čísel, přičemž vynechal i jeden střet se Zlým duchem (viz. narážky v osmnáctce na Duchovu smrt) z čísel 244 a 245, ve skutečnosti jen s nastrčeným padouchovým poskokem. Vyděračská zápletka je fajn, navrch cenná retrospektiva věnovaná tomu, jak to bylo mezi Spideym a jedním z jeho nejvýznamnějších protivníků, Zeleným skřítkem, plus souboj se Zlým duchem.

  Přiznání (začátek)

  Obsah
  Poté, co Spidey uprchne z klubu před rozezlenými vydíranými boháči, navštíví každého osobně, aby z nich vytáhl něco o Zlém duchovi. Všichni ale mlčí, protože mají strach.

  Komentář
  Vyděračská kauza pokračuje, kde skončila. Ukecaný úvod pekelného duelu Spideyho se Zlým duchem, ke kterému dojde v devatenáctce.
 • The Genius
  Spider-mana od Semicu prostě nemůžu hodnotit objektivně, je to část mého dětství :) A opět Hobgoblin .)
 • erik
  Hobgoblin je podarený.
 • Kapis
  Kapis mecenáš25.6.2007 17:42Záhadný Spider-Man #18
  ten byl dobrý
 • AxusNalim
  Kdybych ZSM četl poprvé dnes, asi by mě tak nechytl, ale v roce vydání mi bylo jen pár let, a Spider-Man byl jeden z mých nejoblíbenějších komiksů. Čísla s Tarantulou, Will-O-Wispem a Hobgoblinem (14-19) se mi líbila nejvíc.
 • Markyz de Sade
  Markyz de Sade22.9.2004 08:56Záhadný Spider-Man #18
  Průměr... MdS
 • Slaine
  Slaine admin13.9.2004 16:32Záhadný Spider-Man #18
  Semicovský Spider-mani jsou klasika, sice barvy a překlad byly celkem mizerný - např. překlady jmen - Kingpin - Srdcový Král, Hobgoblin - Zlý duch (a někdy se dokonce objevovalo Mátoha... do dnes jsem nepochopil proč), ale byl to první a nejvýdržnější sešitovej Spider-man u nás a to se cení.
7141