Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 7 dalších ukázek

Koupit
Freemanovi se do rukou dostane Muramasa, démonický meč, který přináší smůlu a smrt každému, kdo ho vlastní. Aby zkrotila zlovolného ducha meče, vydá se s ním Tygří orchidej, Freemanova manželka, trénovat k legendárnímu mistrovi šermíři. Toho bude ale nejdříve muset najít v Kowloonu, chudinské čtvrti tak příšerné, že oficiálně ani neexistuje. Nebezpečí, která v ní však číhají, jsou ale veskrze reálná, včetně zločinecké armády rozhodnuté prodat Tygří orchidej do otroctví!

Originálně vycházelo pod nakladatelstvím Koike Shoin Publishing Co., Ltd.

Scénář
Kazuo Koike
Kresba
Ryoichi Ikegami
Překlad
Ľudovít Plata (Turlogh)
Redakce
Filip Gotfrid
Obálka
Ryoichi Ikegami
Žánry
akční
ISBN/ISSN
978-80-7449-093-4 (Crew)
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
130 x 180 mm
Tisk
černobílý
Váha
518 g
Stran
412
Cena
389 Kč
Originál
Crying Freeman #03 (Dark Horse Comics, 2006)
 • trudoš
  Slabší než minulá kniha, především proto, že děj příliš nevybočuje ze zajetých kolejí a do série nepřináší nic moc nového. Sice je bezvadně ukončené dobrodružství s Afričany, pak však dojde na nesmyslný souboj s nahou ženou a jejím převedením ke Sto osmi drakům (Šakram). Přestože má následný příběh (Sestra) zajímavou zápletku, jeho vývoj je lehce očekávatelný a vrchovatě zaplněn plky o síle opravdové lásky. Závěrečná epizoda (Togoku Ošu) už jen rozehrává trable do budoucna, což v praxi znamená, že se jen představí protivníci pro další level a nic podstatného se vlastně nevyřeší.
  Suma sumárum, stále jde o skvělé devadesátkové kung-fu čtení, jen mi přijde, že se mistr Kazuo Koike začal točit na jednom místě. Ale ta brutální akce i nadsamecké aroma jsou jednoduše fascinující. Takže jestliže jste do tohoto vlaku jednou nastoupili, užíváte si atmosférickou jízdu se vším všudy. Jen si u toho člověk občas (třeba v rámci tohoto dílu) schrupne. Uvidíme, jestli s dalším albem přijde budíček.
 • Fry
  Crying Freeman - Plačící drak #03 - Neřekl bych vyloženě slabší, možná jen trochu pomalejší kniha, což se nejvíce ukazuje na prostředním příběhu 'Sestra'. Tato část se totiž úplně netočí okolo Freemana, ale zaměřuje se spíše na jeho ženu a nevlastní sestru, které se na vlastní pěst vydávají za svými cíli v okrajové lince celého příběhu. Zbylé dvě části knihy, tj. předcházející 'Šakram' a závěrečný 'Tógoku Ošu', však nepatří úplně k tomu nejhoršímu a tudíž ani nemíním snižovat své hodnocení. Čtvrtá hvězda patří již klasicky fenomenální kresbě ... Za mě 4*!
 • sedw
  Tento díl byl trochu slabší, než předchozí, ale v závěru započatý Tóguku Ošu navnadil na pokračování, ve kterém se měl tento příběh uzavřít.
 • Kaluž
  Dolouskal jsem sérii Crying Freeman... a ještě nikdy jsem asi nečetl něco tak šíleně bizarního (a že jsem toho už četl), u čehož bych se zároveň tak nezřízeně bavil. Veškeré zápletky a vůbec motivace postav jsou natolik dementní, že by to přizabilo i Hulka na steroidech, BEZpohlavní pornografické scény jsou vzrušující a zároveň velmi znepokojivé (to neviditelné čůro!) a ta Ikegamiho detailní kresba, to je čirá fantazie. Ale vážně, ten člověk je démon! Téměř každá nová postava se ihned po představení svlékne do naha a hlavnímu hrdinovi rozbije hubu, případně mu vyšuká mozek z hlavy. Na své si zde přijdou i milovníci automobilů, letadel, vojenské techniky a zbrojního arzenálu. Často mi to připomínalo momenty z videoherní série Metal Gear Solid, kde se také snoubí do absurdna dovedený exhibicionismus s notně svérázným humorem.

  Obzvlášť bych vypíchnul poslední dvě knihy (příběhy Tóguku Ošu a Granátová jablka s královnou záporáků Ninou Heaven), ve kterých se dějí taková zvěrstva, až mi z toho bublal mozek. Guilty pleasure jako kráva, na tohle v americkém komiksu prostě jen tak nenarazíte.
 • kaylin
  Děj se vyvíjí a přicházejí noví nepřátelé. V příběhu "Tógoku Ošu" se může zdát, že autorům trochu došel dech, ale oni stejně dovedou příběh vést dále dostatečně zajímavě na to, aby nenudili a aby zvraty byly alespoň netradiční, pokud už ne přímo nečekané. Navíc nechávají otevřený konec, který začíná být celkem sci-fi. Více: http://www.comics-blog.cz/2015/05/921-crying-freeman-placici-drak-3-95.html
 • J.Connor
  Zpočátku jsem již byl taky trochu otráven, ale zakrátko mě Freeman opět dostal. Kresba je bezkonkurenční a příběh i přes mírnou repetici rozhodně nenudí. Freeman je excelentní pohádka pro dospělé, které zatím nemám co vytknout a poskytuje mi podobnou potěchu jako zdařilé Bondovky (lokace, akce, stroje, ženský, megazáporáci atp.) a vlastně jde ještě mnohem dál. Rušivě na mě působila jen přílišná nadsázka v zobrazování Tógoku Ošu, kolik ten chlap měří, 5m ? :)
 • mart.in
  Nečekal jsem to, ale začíná mě to asi trochu nudit... někdy mi to přijde zbytečně zdlouhavé (cílem navodit atmosféru? emoce?). Nedokážu moc vysvětlit proč, ale minulá kniha mě bavila, tahle moc ne. Tak uvidíme, co přinese ta další. Kresba samozřejmě výborná.
 • erik
  Tretia kniha Plačúceho draka je ako cez kopirák. Freeman pobije (alebo nepobije) nejakých ultra zabijakov, ktorí mu usilujú o život, zjavia sa tradične hyperbolizované indivíduá (aj keď sa komiks snaží vyznievať realisticky, postavy lietajúce vzduchom a rastúce nebesám do okien sa nedajú brať priveľmi reálne), naturálne posilnené scény (krysy a chrobač pasúce sa na dochrámanom tele), troška prekliateho meča a tradičná dávka milostných scén, oslovuje ma predovšetkým určitá romantická atmosféra, ktorou sa toto dielko vyznačuje. Aj tak sa mi zdá, že povedané bolo všetko a som zvedavý, či sa z toho v druhej polovici Freeman vyhrabe.
81991
Četl/a (45)
anka, binnmode, calvin10, charvos, cyboy, Davidos402, Draco nobilis, erik, Fox01, Fry, house192, hromotlk, Hugin, hypermlok, J.Connor, jankie, jiskra, Joshua_T, Kaluž, kapicka, kaylin, Killingjoke, kisuke93, Lobok257, Mariohurbanek, mart.in, mclusky, Mitsuko, Nexis, NylKasbri, Paldini, RadimNemec, raenius, RudyRod, sedw, seneke, SHORTY, Sir_Pete, songoku, the.kasztan, Tomasino79, trudoš, Velkej šéf, xflori01, zlejzmrd
(130)
665+1, Alfi, anka, arnecht, AxusNalim, Azbest, Bellatrix, binnmode, blackJag, Bob, bobo666_2005, bourgeois, Bozhi, calvin10, charvos, cyboy, Dali, DankoKonik, Davidos402, DAxik, disclose, doophy, Draco nobilis, Drakeus, erik, farnhajt, filipes, filosh, Fox01, Fry, fusnix, Golem, goodspeed, Grebenda, grinder, Hamichal, hlavathor, house192, hromotlk, Hugin, hypermlok, invape, J.Connor, Jak, jankie, jd., jiskra, Joshua_T, KadetJaina, Kaluž, kapicka, karelcedr, Kareru, Karolín78, kaylin, Kazumaki, kisuke93, komik.sx, krvinka56, Leland, listr, Lobok257, maara, mangan, Mankin, Mariohurbanek, markic, Martin Buchal, MartinV, Marvin, matrosh, mclusky, Milo_Harwey, misa, Mitsuko, monty.cl, MP, Mr.Plysh, mywiel, namdnas, NecRoman, Nexis, noMster, NylKasbri, o2t2, ohromno, Oompa Loompa, Paldini, pavel, pechna, Pjenkus, pusta, Quintana, RadimNemec, raenius, Raijin, Ricarderon, RudyRod, Saiffer, Sammael, Saran, Scaleo1, sedw, seezeethree, seneke, SHORTY, Sir_Pete, Skot, Slaine, sleepless, songoku, tacmud, the.kasztan, timek, Toe, Tomasino79, Toren, trudoš, Velkej šéf, vranakx, Vrenn, willis, xai, xflori01, xintax, yogi, Zajo original, zebedee, Zíďas, zlejzmrd
Chce (12)
besikv, Braindead, carlmichael, Doppelganger, Glumal, James, MartiusGray, Maty48, mikki.maser, Nightmare, prokop.prcik, Tomek
Shání (2)
MartiusGray, Nightmare
Nabízí (1)
www.foxbazar.cz