Star Wars Omnibus: Stíny Impéria
BBart s.r.o., CREW1. vydánílistopad 2010série Dark Horse Omnibus 18/32, Star Wars Omnibus (Dark Horse Comics) 1/10
4.1
...
...
...
...
Luke Skywalker, princezna Leia a Chewbaca jsou odhodláni překazit předání v karbonitu zmraženého Hana Sola do rukou Jabba Hutta. Jenže v cestě jim nestojí jen Boba Fett. Po Lukovi usilovně pátrá Darth Vader, který doufá, že ho přivede na temnou stranu Síly. A je tu i nové nebezpečí: Xizor, nelítostný vůdce zločinecké organizace Černé slunce, který chce získat přízeň císaře tím, že zabije Skywalkera a svrhne Vadera!
To je ale jen jeden z příběhů. Následuje Evoluce, ve které se krásná droidka, a bývalá vražedkyně v žoldu Xizora, snaží najít svou lidskou stránku... zatímco jí skrz celou galaxii pronásleduje Luke Skywalker, který ji hodlá dostat před soud. A nakonec tu máme příběh Mara Jade: Císařovou rukou, ve které se císařova osobní likvidátorka vydává na svou poslední misi a je odhodlána uspět, bez ohledu na smrt svého pána a bez ohledu na to, že jí to může stát život.
Mezi událostmi popsanými ve filmech Impérium vrací úder a Návrat Jediho, se princezna Leia, Luke Skywalker, a Chewbacca snaží zachránit Hana Sola z rukou známého nájemného lovce Boby Fetta, zatímco zločinecký princ Xizor a Darth Vader vytvářejí plány k ovládnutí, nebo zničení vůdců Povstalecké Aliance.
Stíny Impéria byly multimediální Star Wars událostí – film-bez-filmu – jejíž hlavní dějová linie byla vyprávěna skrze knihu, comicsy, RPG hry, počítačovou hru a sběratelské karty. Stíny měly dokonce vlastní soundtrack.
V tomto omnibusu se nachází kompletní minisérie a dva příběhy, které následují: Mara Jade: Císařovou rukou, příběh o úkladné imperiální vražedkyni, která se jednoho dne stane ženou největšího hrdiny Nové republiky, Luka Skywalkera; a Stíny Impéria: Evoluce, přímé pokračování Stínů Impéria.

Obsahuje příběhy:
Stíny impéria
Mara Jade: Císařovou rukou
Stíny impéria: Evoluce

Obsahuje sešity série Shadows of the Empire #1-6 (1996), Mara Jade: By the Emperor's Hand #0-6 (1999) a Shadows of the Empire: Evolution #1-5 (1998)

V pořadí jedenáctý omnibus ze Star Wars univerza


Scénář
Steve Perry, Michael A. Stackpole, John Wagner
Art
Carlos Ezquerra, John Nadeau, Kilian Plunkett, Ron Randall
Ink
Carlos Ezquerra, Philip Craig Russell, Tom Simmons
Barvy
Dave Nestelle, Cary Porter, James Sinclair
Obálka
Hugh Fleming
Překlad
Vlastimil Šprta (Blair)
Redakce
Jiří Pavlovský
Žánry
akční, sci-fi
ISBN/ISSN
978-80-7381-846-3 (BBart s.r.o.)
978-80-7381-846-3 (CREW)
Vazba
šitá v tvrdých deskách s přebalem
Formát
160 x 235 mm
Hmotnost
1150 g
Tisk
barevný
Stran
400
Náklad
2000ks
Původní cena
990 Kč
Originál
Star Wars Omnibus: Shadows of the Empire (Dark Horse Comics, 2010)
Díky Stínům Impéria jsem se dostal k EU Star Wars světa. Tohle je pro mě, a vždycky bude, srdcová záležitost. Hra parádní, román parádní, komiks parádní, pokračování také. Poctivé 90, které jsou ale pořád čtivé. Ano, román je lepší a rozvinutější, ale vůbec neubírá na kvalitě tohoto komiksu. Další dva příběhy jsou rovněž skvělé, zvlášť Evoluce, která si více hraje s postavou Guri. Prostě paráda.
Stíny Impéria - první příběh v tomto Omnibusu napsal zkušený scénárista John Wagner (Lobo: Univerzální gladiátoři nebo Soudce Dredd: Sebrané spisy 1-3 a nakreslili ho KIlian Plunkett (Superman: Rudá hvězda a John Nadeau (několik Aliens komiksů). Příběh pojednává o souboji Vadera a prince Xizora (vůdce zločinecké organizace Black Sun) o přízeň Palpatina. Oba se snaží dopadnout Luka Skywalkera, ale každý s ním má jiné plány. Zasazení příběhu je mezi epizodou 5 a 6. Velmi dobrý příběh. 4*
Mara Jade: Císařovou Rukou - druhý příběh se odehrává po událostech Shadows of the Empire a zločinecké vakuum se snaží zaplnit nová organizace Black Nebula pod vedením Dequca, jemuž musí čelit nájemná vražedkyně Palpatina - Mara Jade. Čtenář sleduje její poslední misi smrti Palpatina. Opět velmi dobrý příběh, jehož autorem není nikdo jiný než Timothy Zahn, legenda knih Star Wars. Jeho námět převedl do komiksového scénáře nepříliš známý Michael A. Stackpole a kreslířem byl Carlos Ezquerra (českému čtenáři známý hlavně díky sbírce povídek Hitman: Pár vražd navíc). 4*
Posledním příběhem v tomto Omnibusu jsou Stíny Impéria: Evoluce Steva Perryho, které kreslil zkušený Ron Randall (Predator: Concrete Jungle, Predator: Cold War a Predator: Dark River. Příběh pojednává o androidce Guri, naprogramované nájemné vražedkyni prince Xizora, jíž čeká po jeho smrti nejasný osud. Ta se snaží odhalit své lidské stránky a pozměnit svoje naprogramování. Poslední příběh je asi nejslabší, pamatuju si z něho hlavně konec. 3*

První SW Omnibus, který jsem četl a dopadlo to velmi dobře. 4*
Tohle jsem četl před asi rokem a půl ... Upřímně řečeno, moc si toho nepamatuju ... Ale vím, že jako většině se mi líbil jeden příběh, a to císařovou rukou. V tom posledním se snad někdo vydával na planetu, kde nějakej vědec dělal androidu nebo co, to bylo s tou kozatou blonckou, jak píšete. Průměr, nadprůměr, podprůměr, tak šly příběhy za sebou. To srovnání je v rámci star wars komiksu. Tohle není úplně tak úžasný, jak tu všichni píšou, alespon pro mě ne. Udivuje mě, že někdo napíše, že to vlastně nebylo moc dobrý a pak vidím 5 hvězd. :) Četl jsem z knihovny, netuším , zda kdy budu číst znovu, abych se mohl lépe vyjádřit ... Za mě takhle zpětné je to průměr = 3*. Ale jako chápu, že fandové star wars by si mohli dát 4*...
První příběh mě nijak zvlášť neuchvátil (nevím proč, ale vadila mi přílišná barevnost), ovšem zbývající dva, to už byla parádní jízda. A to jak příběhovou linkou (zejména v Mara Jade: Císařovou rukou), postavami (jak Mara Jade, tak Guri mi připomínají Black Widow), tak i kresbou. Na obou příbězích se mi líbí, že jak Mara i Guri, jež jsou de facto "superhrdinky", mají poměrně podstatné slabiny a právě jich je využito v zápletce. Ano, dá se očekávat, jak to nakonec dopadne a ano, je to průhledné, ale všechno to dění okolo je právě to, co se mi na obou příbězích líbí nejvíce.
Příjemné počtení... Příběhy jsou vtipné, nejedná se rozhodně o žádné náročné počtení a člověka dokáží zabavit... Pro fanoušky Star Wars povinnost...
Skvělé příběhy, skvělé baby a skvělá kresba. Za mě maximální spokojenost. Je tam doplnění děje mezi epizodami, jedna povídka ala Mission Impossible a jedna cesta za sebeurčením. Více zde: http://vlcibouda.net/komiks/934-sw-stinyimperia
Jsem fanoušek SW i když né fanatickej. Nenosím slipy s Vaderem a nemám sexuální představy o droidech ani princezně a když dělám hamburger nehážu hlášky jako "je připečenej jako císařův ksicht" přes tohle všechno jsem ale dostal přesně, to co sem chtěl. Béčkovou zábavu. První a poslední příběh jsou průměry a nejlepší je Mara Jade Císařovou rukou. Dost z toho na mě SW dýchaly a přestože to neni žádnej zázrak, jsou to splněný klukovský sny o komiksu, proto budu hodnej a dám 4*. Do dalších Omnáčů SW půjdu...
Stíny Impéria - 70%
Mara Jade - Císařovou rukou - 90%
Stíny Impéria - Evoluce - 45%

Timothy Zahn jako veterán mytologie Lucasova vesmíru nezklamal, eponymní povídky byly o poznání slabší. A to říkám i přes fakt, že jsem schopný si koupit cokoliv s logem Star Wars.
tak tohle nedopadlo dobře...
ano, tyhle omnibusy jsou pro milovníky star wars a přesto, že já jsem milovníkem star wars již od raných 5 let, tenhle komiks mě prostě moc nenadchnul...
čekal jsem od něj trochu více akce a méně ukecanosti...
ale přeci jenom, star wars jsou hlavně o ukecanosti a proto 70%
Tak, tenhle omnibus ode mě rovnou dostává plus protože sagu Star Wars miluju.
A teď hodnocení příběhů:

Stíny Impéria: považuji za nejlepší komix v tomto omnibusu. Akorád mi vadil Xizor který nepatří mezi mé oblíbence, naopak Boba Fett je vtéto knize velice skvělý, trošku mi nesedla banda Swoopařů ale jinak skvělé.

Mara Jade: Císařovou rukou: Tento příběch nebyl špatný akorád - moc mě nebavily dialogy v rámečku a některé slova i pro znalce Star Wars nedávali vůbec smysl, ale pořád je tento příběh lepší než co přišlo potom.

Stíny Impéria: Evoluce: Nejnudnější příběh s celého omnibusu, má velké nedostatky ohledně krezby a příběhu, celý tento příběh není ale špatný - ke konci nabírá obrátky a zlepšuje se.

Takže z mého názoru to není špatná kniha a zaslouží si 100 bodů!
Mám Star Wars (a především původní trilogii) moc rád, takže mírně neobjektivně. Mě se to líbilo, přečetl jsem to naráz (a to se mi u ostatních omnibusů nepovedlo ani náhodou). Jediné, co mi na tom trochu vadilo, je ta snaha do pár let mezi epizodami 4-6 narvat co nejvíce děje se zapojením hlavních postav - prostě mám pocit, že to nemohli stihnout ;) a tak jim to moc nevěřím. Asi i proto se mi nejvíce líbila Mara Jade. Takže hezkých 90.
Bylo to bezva. Zdá se mi, že komiksy z poslední doby postrádají takovou tu ABC-atmosféru, jakou mají Omnibusy
Star Wars... kultovní záležitost! (ale co mám dělat, když mně je celkem dost ukradená)
Já ani nevím, co mám psát, příběhy jsou takové ty správné akční, zamotané, plné kozatých hrdinek, emzáků, hlavních hrdinů Aliance i Impéria, banalit... no prostě docela nuda, která se dá ale přežít:)
Takže.. překvapilo mě jak je kniha vzhledem k velikosti masivní. Takovou cihlu jsem fakt nečekal, osobně bych i pevnou vazbu oželel. Nejslabší mi přišel první příběh, děj běží až moc rychle. Mnohem líp funguje jako knížka. Příběh Mary dopadl mnohem líp. Perfektně zachycená Mařina efektivita a vyrovnání se se smrtí Císaře. Do třetice příběh Guri mě taky nezklamal, snad jen u něj přijde vhod znalost knížky (viz první povídka). (a je fakt, že jsem si Guri rozhodně nepředstavoval jako dokonalou kozatou modrookou blondýnu :)) )
Celkově mě to dost chytlo, dobrá kresba, jen scénář, tedy hlavně rozhovory a úplně nejvíc promluvy postav k sobě, to je děs.
ro mě taky zatím nejlepší omnibus. První příběh bezkonkurenčně nejlepší. Další dva o malinko slabší. Celkově kresba i kniha báječná. Víc takových!!! Více v recenzi na mém blogu: http://dc-dailyplanet.blogspot.com/
Zatím jednoznačně nejlepší omnibus,chytlo mě to,i když poslední dobu Star Wars nemusím tolik jako dřív.
Ja som to tušil! Pôvodnú trilógiu som videl kedysi v 80. rokoch minulého storočia, a teda skôr, než som mal desať rokov, v angličtine, bez šance rozumieť, ale ako výchovný zážitok na rozvoj fantázie to bolo neskutočné. Dodnes na epizódy 4-6 bez tých doplnkov, čo tam prilepili neskôr, nedám dopustiť.

Komiksu som sa prezieravo vyhýbal, až som napokon predsa len podľahol a skúsil som túto českú mutáciu.

Úprimne, nič som neočakával a ešte menej som dostal. Veľmi mi vadili vizuálne spracovania hlavných postáv filmu. V prvom príbehu to bolo najhroznejšie. Vpisovanie iných záberov a dejov do udalostí medzi, popri a vo filmoch nestojí za fajku tabaku. Naozaj Boba Fett nezvládne doniesť Hana Sola Jabbovi? Prosím vás... Všetci vieme, že to zvládol, celá tona akože deja okolo bola úplne hrozná. Mohol to byť špionážny thriller, nebyť faktu, že sa tam premávajú filmové postavy a "tvoria" čosi, čo sa vďaka epizóde 6 aj tak vyparí do zabudnutia. A to nehovorím o tom, za akého debílka je tam Darth Vader, prakticky každá postava má z neho srandu, keď ho už priamo neponižuje. No fuj! Prvý príbeh - 10 % za to, že je na poslednej strane nápis "KONEC".

Najlepšia časť knihy je príbeh číslo dva. Agentka, takzvaná Cisárova ruka, ktorá po rozpade Impéria zahladzuje svoje stopy, rozhodnutá splniť úlohu, pri ktorej najprv zlyhala, takto si predstavujem obohacovanie Star Wars. Hodnotím na 75 %.

Tretí príbeh má podobne zaujímavý osud hlavnej hrdinky, androida rozhodnutého preprogramovať svoj pôvodný zmysel života. Príbeh je nič moc, často je bez slov, čo je zaujímavé. Na škodu sa všetko zbytočne zamotáva, opäť sa zjavujú postavy z filmu (škoda, opäť sú do počtu a kazia atmosféru) a koniec je rýchly (samozrejme, nemusím hádam písať, kto z toho vyviazne bez jediného škrabanca.). Z tomboly vyťahujem 55 %.

Na záver trošku matematiky a kvalitatívnych faktorov- 140/3= 46,66%, k tomu prznenie dobrého mena starých filmov Star Wars= -25%, k tomu Han Solo a jeho pôsobenie na ženy (jediné plus filmových postáv)= +10,66%, to všetko dáva nehodných, ale z môjho pohľadu zaslúžených 31%. Na niektoré mýty by sa nemalo siahať. Ďalšiu knihu nechcem ani z lacných kníh.
tento omnibus sa cita sam, nema ziadne hlboke posolstvo, ale kazdy pribeh nadvezuje nepriamo na ten predosli, zapletka vsetko - clovek sa pri citani ani na sekundu nezacne nudit, okrem toho ze sa stale zlepsuje dej mam pocit, ze aj kresba je s kazdym dalsim pribehom je stale lepsia, pre mna najlepsi omnibus vobec, jediny ktoremu davam 100ku a tesim sa na celu tuto radu tychto Star Wars omnibusov (mimochodom najdlhsiu od Dark Horse)
a urcite kazdemu odporucam! v sekcii pop komixov je toto JEDNOZNACNE KRAL!!!
Awakener: Sakra, já už bych to neměl hulit.. :-D Nicméně to neznamená, že by tu knížku nemohl mít doma každej trekkie.. ;-)
nemuzu si odpustit jednu technickou, "trekkie" je fanda Star Treku, ne Star Wars .)
Perfektní doplněk k filmům. Před prvním příběhem je dobrý nápad pustit si znovu pátou epizodu Star Wars. Pak to nemá chybu. Třetí příběh zase navazuje na šestou epizodu. Ale kniha obstojí i samostatně, zejména druhý příběh, který se mi líbil asi nejvíc. Z grafického hlediska je tato kniha určitě lepší než první predátorské a vetřelčí omnibusy. Pro fandy Star Wars naprostá povinnost. Prokud tuto knihu nemá nějaký trekkie doma, tak by to měl rychle napravit.
takže nejdřív hodnocení pro star wars geeky: zásadní zaležitost
ted pro nás normální komiksové čtenáře: kniha obsahuje pouze tři příběhy, které se všechny točí kolem zločinecké organizace černé slunce. filmové postavy jsou hlavní pouze v prvním z nich, ve stínech impéria. v ostaních se objeví pouze jako vedlejší postavy, ale není to špatně. jsou to klasické 80. příběhy, ale naštestí se tady celkem šetří s vysvětlovačkami, takže člověk nemá pocit, že čte pořád to stejné dookola, což je velké plus. příběhy mají celkem dobrý spád i tempo, ale hlavní kouzlo spočívá hlavne v tom, jak je svět star warsu pestrý a široký, což mě vede hlavně k hodnocení kreseb. ty jsou podle mě výborné a kluci dtp (asi ti z usa) odvedli na remastru původních sešitů kus práce. pokud si někdo ujíždí na eighties kresbě, tady se opravdu nabaží. osobně je tohle můj první omnibus a musím říct, že mě přesvědčil abych se pustil i do vetřelcu (které mam v sešitovém originálu, ale v těch omnibusech je ta kresba o moc hezčí) a jonese si rozhodně nenechám ujít.
2218921
Četl/a (55)
2Hitman3, 2scha, Ash Pointak, calvin10, Captain Collar, CHROM, Const.ex, Darth Raelchi, Deckard, Dekssan, DEmnoG, emanek, Eodeon, erik, Final, Fox01, Fr3d_K, Fry, Georgíno J., gumidekmedvidek, house192, invape, James, jerry67, jh666, Joshua_T, Kocour, Lachvos, lantan1, Libča, luky.kuky10, mAGiic, Mamut12, mineralk, Mr.Filch, namdnas, Norri, Palebras, pearlxjam, Petr, petrSF, punisher, raenius, S313, Sharick, SHORTY, Spike, suricattaontheway, TheDoctor, Tomzany, Ukko, Velkej šéf, VskPrzk, Zdendy, zlejzmrd
(185)
2Hitman3, 2scha, Alfred, arsan, Ash Pointak, AwatarDK, Azalin, Azbest, BadBoy, barthez, bboorreekk, Benji, BlackDragon, blackJag, Blair, bmc75, Braindead, Buchtic, burzum, CadBane007, calvin10, calviti, Captain Collar, CaptainMarty, Cassidy, ConanVJ, Const.ex, CP, Cr4sh, CSE_AC/DC, DAxik, deadpool, DegiCZ, Dekssan, delta11, DEmnoG, disclose, DKoscik, doophy, DracoAn, emanek, Eodeon, erik, farnhajt, felis, filemon, Final, firesnake, folkemon77, Fr3d_K, Fréza, Fry, Georgíno J., Goeger-Devil007, goldschmidchen, goodspeed, Grebenda, grinder, gumidekmedvidek, Hamichal, house192, hugosnowden, Hulik, hypermlok, ikshorm, Ilock, Indy, invape, isildur heir, James, jerry67, jh666, jjjirik, José, Josh, Joshua_T, Kabukiman, Kapis, Kazumaki, KdG, Keenkeen, kendor007, Keno, Kibr, Kocour, komik.sx, konous, krvinka56, kubanec13, kucik, lantan1, ledman, Lenny, Libča, lifi, listr, Lobok257, Londo, Lord_Arthas, luky.kuky10, m.abrams, maara, mAGiic, mainman, Mamut12, Mankin, marshalx, Marthy76, Martin Buchal, Masinfira, matrosh, mikado, Mikei, MIKER65, mimo_provoz, mineralk, Miriyak, misa, Mitthrawnuruodo, Mleako, monty.cl, Mortisson, MP, Mr.Filch, Mr.Plysh, namdnas, Netorack, Niaz, Nightmare, noMster, Norri, Olesh, Ondraseeek, padre_negro, Palebras, Papa Wu, pearlxjam, pechna, pennywise, Pepares, Petr, petrSF, Poseidon1978, punisher, QuickQuackery, Radkos, raenius, Ricarderon, S313, Saiffer, Samurai-Jack, Sharick, SHORTY, Skot, sleepless, songoku, Spike, StanleyHu, stanleystar, suricattaontheway, tacmud, Tarka Daal, terrordemon, TheDoctor, Till, Tombal, Tomzany, Toren, tulipstros, Ukko, Velkej šéf, vishnar, vranakx, VskPrzk, Wasseg10, willis, Wiruss, xintax, yojimbo, Zajo original, Zbysek2410, Zdendy, Zíďas, zikaa, zlejzmrd
Chce (23)
-spacilost-, Ajit, Azik2586, Badgu.y1902, Benny, Blacklarch, delsemela, Fida, fusnix, Geralt, JaggedSK, Jak, KoLixvx, Maty48, noovakpetr, numikk, Odal , Premek, psramek, Ronik, tonda, Venomslav12stars, xxaannddeerr
Koupí (6)
buscheer, Dzonik, gobers, pavel, psramek, Venomslav12stars