Star Wars Omnibus: Stíny Impéria

4.2 | BB/art s.r.o., Crew | akční, sci-fi | série Dark Horse Omnibus

Luke Skywalker, princezna Leia a Chewbaca jsou odhodláni překazit předání v karbonitu zmraženého Hana Sola do rukou Jabba Hutta. Jenže v cestě jim nestojí jen Boba Fett. Po Lukovi usilovně pátrá Darth Vader, který doufá, že ho přivede na temnou stranu Síly. A je tu i nové nebezpečí: Xizor, nelítostný vůdce zločinecké organizace Černé slunce, který chce získat přízeň císaře tím, že zabije Skywalkera a svrhne Vadera!
To je ale jen jeden z příběhů. Následuje Evoluce, ve které se krásná droidka, a bývalá vražedkyně v žoldu Xizora, snaží najít svou lidskou stránku... zatímco jí skrz celou galaxii pronásleduje Luke Skywalker, který ji hodlá dostat před soud. A nakonec tu máme příběh Mara Jade: Císařovou rukou, ve které se císařova osobní likvidátorka vydává na svou poslední misi a je odhodlána uspět, bez ohledu na smrt svého pána a bez ohledu na to, že jí to může stát život.
Mezi událostmi popsanými ve filmech Impérium vrací úder a Návrat Jediho, se princezna Leia, Luke Skywalker, a Chewbacca snaží zachránit Hana Sola z rukou známého nájemného lovce Boby Fetta, zatímco zločinecký princ Xizor a Darth Vader vytvářejí plány k ovládnutí, nebo zničení vůdců Povstalecké Aliance.
Stíny Impéria byly multimediální Star Wars událostí – film-bez-filmu – jejíž hlavní dějová linie byla vyprávěna skrze knihu, comicsy, RPG hry, počítačovou hru a sběratelské karty. Stíny měly dokonce vlastní soundtrack.
V tomto omnibusu se nachází kompletní minisérie a dva příběhy, které následují: Mara Jade: Císařovou rukou, příběh o úkladné imperiální vražedkyni, která se jednoho dne stane ženou největšího hrdiny Nové republiky, Luka Skywalkera; a Stíny Impéria: Evoluce, přímé pokračování Stínů Impéria.

Scénář:
Steve Perry, Michael A. Stackpole, John Wagner
Kresba:
Carlos Ezquerra, John Nadeau, Kilian Plunkett, Ron Randall
Překlad:
Vlastimil Šprta (Blair)
Redakce:
Jiří Pavlovský

Obsahuje sešity série Shadows of the Empire #1-6, Mara Jade: By the Emperor's Hand #0-6 a Shadows of the Empire: Evolution #1-5

V pořadí jedenáctý omnibus ze Star Wars univerza

Rok a měsíc vydání: listopad 2010 | ISBN: 978-80-7381-846-3 | Vydání: 1. | Vazba: vázaná v pevných deskách s přebalem | Formát: 160 x 235 mm | Počet stran: 400 | Tisk: barevný | Náklad: 2000 | Cena v době vydání: 990 Kč | Název originálu: Star Wars Omnibus: Shadows of the Empire | Vydavatel originálu: Dark Horse Comics

Obálka
Ukázka č.1
Ukázka č.2
Ukázka č.3
Norri
Norri 15.3.2016

Skvělé příběhy, skvělé baby a skvělá kresba. Za mě maximální spokojenost. Je tam doplnění děje mezi epizodami, jedna povídka ala Mission Impossible a jedna cesta za sebeurčením. Více zde: http://vlcibouda.net/komiks/934-sw-stinyimperia

KLAUN_DOMINANT
M KLAUN_DOMINANT 20.10.2012

Jsem fanoušek SW i když né fanatickej. Nenosím slipy s Vaderem a nemám sexuální představy o droidech ani princezně a když dělám hamburger nehážu hlášky jako "je připečenej jako císařův ksicht" přes tohle všechno jsem ale dostal přesně, to co sem chtěl. Béčkovou zábavu. První a poslední příběh jsou průměry a nejlepší je Mara Jade Císařovou rukou. Dost z toho na mě SW dýchaly a přestože to neni žádnej zázrak, jsou to splněný klukovský sny o komiksu, proto budu hodnej a dám 4*. Do dalších Omnáčů SW půjdu...

Radiomir
Radiomir 25.5.2012

Stíny Impéria - 70%
Mara Jade - Císařovou rukou - 90%
Stíny Impéria - Evoluce - 45%

Timothy Zahn jako veterán mytologie Lucasova vesmíru nezklamal, eponymní povídky byly o poznání slabší. A to říkám i přes fakt, že jsem schopný si koupit cokoliv s logem Star Wars.

Kibr
Kibr 5.5.2011

tak tohle nedopadlo dobře...
ano, tyhle omnibusy jsou pro milovníky star wars a přesto, že já jsem milovníkem star wars již od raných 5 let, tenhle komiks mě prostě moc nenadchnul...
čekal jsem od něj trochu více akce a méně ukecanosti...
ale přeci jenom, star wars jsou hlavně o ukecanosti a proto 70%

Fry
A Fry 8.4.2011

Tak, tenhle omnibus ode mě rovnou dostává plus protože sagu Star Wars miluju.
A teď hodnocení příběhů:

Stíny Impéria: považuji za nejlepší komix v tomto omnibusu. Akorád mi vadil Xizor který nepatří mezi mé oblíbence, naopak Boba Fett je vtéto knize velice skvělý, trošku mi nesedla banda Swoopařů ale jinak skvělé.

Mara Jade: Císařovou rukou: Tento příběch nebyl špatný akorád - moc mě nebavily dialogy v rámečku a některé slova i pro znalce Star Wars nedávali vůbec smysl, ale pořád je tento příběh lepší než co přišlo potom.

Stíny Impéria: Evoluce: Nejnudnější příběh s celého omnibusu, má velké nedostatky ohledně krezby a příběhu, celý tento příběh není ale špatný - ke konci nabírá obrátky a zlepšuje se.

Takže z mého názoru to není špatná kniha a zaslouží si 100 bodů!

Netorack
Netorack 23.3.2011

Mám Star Wars (a především původní trilogii) moc rád, takže mírně neobjektivně. Mě se to líbilo, přečetl jsem to naráz (a to se mi u ostatních omnibusů nepovedlo ani náhodou). Jediné, co mi na tom trochu vadilo, je ta snaha do pár let mezi epizodami 4-6 narvat co nejvíce děje se zapojením hlavních postav - prostě mám pocit, že to nemohli stihnout ;) a tak jim to moc nevěřím. Asi i proto se mi nejvíce líbila Mara Jade. Takže hezkých 90.

goldschmidchen
goldschmidchen 12.3.2011

Bylo to bezva. Zdá se mi, že komiksy z poslední doby postrádají takovou tu ABC-atmosféru, jakou mají Omnibusy

George Walker Bush
A George Walker Bush 28.2.2011

Star Wars... kultovní záležitost! (ale co mám dělat, když mně je celkem dost ukradená)
Já ani nevím, co mám psát, příběhy jsou takové ty správné akční, zamotané, plné kozatých hrdinek, emzáků, hlavních hrdinů Aliance i Impéria, banalit... no prostě docela nuda, která se dá ale přežít:)

ledman
ledman 27.2.2011

Takže.. překvapilo mě jak je kniha vzhledem k velikosti masivní. Takovou cihlu jsem fakt nečekal, osobně bych i pevnou vazbu oželel. Nejslabší mi přišel první příběh, děj běží až moc rychle. Mnohem líp funguje jako knížka. Příběh Mary dopadl mnohem líp. Perfektně zachycená Mařina efektivita a vyrovnání se se smrtí Císaře. Do třetice příběh Guri mě taky nezklamal, snad jen u něj přijde vhod znalost knížky (viz první povídka). (a je fakt, že jsem si Guri rozhodně nepředstavoval jako dokonalou kozatou modrookou blondýnu :)) )

Wiruss
Wiruss 21.2.2011

Celkově mě to dost chytlo, dobrá kresba, jen scénář, tedy hlavně rozhovory a úplně nejvíc promluvy postav k sobě, to je děs.

kubanec13
kubanec13 14.1.2011

ro mě taky zatím nejlepší omnibus. První příběh bezkonkurenčně nejlepší. Další dva o malinko slabší. Celkově kresba i kniha báječná. Víc takových!!! Více v recenzi na mém blogu: http://dc-dailyplanet.blogspot.com/

punisher
punisher 3.1.2011

Zatím jednoznačně nejlepší omnibus,chytlo mě to,i když poslední dobu Star Wars nemusím tolik jako dřív.

erik
erik 19.12.2010

Ja som to tušil! Pôvodnú trilógiu som videl kedysi v 80. rokoch minulého storočia, a teda skôr, než som mal desať rokov, v angličtine, bez šance rozumieť, ale ako výchovný zážitok na rozvoj fantázie to bolo neskutočné. Dodnes na epizódy 4-6 bez tých doplnkov, čo tam prilepili neskôr, nedám dopustiť.

Komiksu som sa prezieravo vyhýbal, až som napokon predsa len podľahol a skúsil som túto českú mutáciu.

Úprimne, nič som neočakával a ešte menej som dostal. Veľmi mi vadili vizuálne spracovania hlavných postáv filmu. V prvom príbehu to bolo najhroznejšie. Vpisovanie iných záberov a dejov do udalostí medzi, popri a vo filmoch nestojí za fajku tabaku. Naozaj Boba Fett nezvládne doniesť Hana Sola Jabbovi? Prosím vás... Všetci vieme, že to zvládol, celá tona akože deja okolo bola úplne hrozná. Mohol to byť špionážny thriller, nebyť faktu, že sa tam premávajú filmové postavy a "tvoria" čosi, čo sa vďaka epizóde 6 aj tak vyparí do zabudnutia. A to nehovorím o tom, za akého debílka je tam Darth Vader, prakticky každá postava má z neho srandu, keď ho už priamo neponižuje. No fuj! Prvý príbeh - 10 % za to, že je na poslednej strane nápis "KONEC".

Najlepšia časť knihy je príbeh číslo dva. Agentka, takzvaná Cisárova ruka, ktorá po rozpade Impéria zahladzuje svoje stopy, rozhodnutá splniť úlohu, pri ktorej najprv zlyhala, takto si predstavujem obohacovanie Star Wars. Hodnotím na 75 %.

Tretí príbeh má podobne zaujímavý osud hlavnej hrdinky, androida rozhodnutého preprogramovať svoj pôvodný zmysel života. Príbeh je nič moc, často je bez slov, čo je zaujímavé. Na škodu sa všetko zbytočne zamotáva, opäť sa zjavujú postavy z filmu (škoda, opäť sú do počtu a kazia atmosféru) a koniec je rýchly (samozrejme, nemusím hádam písať, kto z toho vyviazne bez jediného škrabanca.). Z tomboly vyťahujem 55 %.

Na záver trošku matematiky a kvalitatívnych faktorov- 140/3= 46,66%, k tomu prznenie dobrého mena starých filmov Star Wars= -25%, k tomu Han Solo a jeho pôsobenie na ženy (jediné plus filmových postáv)= +10,66%, to všetko dáva nehodných, ale z môjho pohľadu zaslúžených 31%. Na niektoré mýty by sa nemalo siahať. Ďalšiu knihu nechcem ani z lacných kníh.

BlackDragon
BlackDragon 18.12.2010

tento omnibus sa cita sam, nema ziadne hlboke posolstvo, ale kazdy pribeh nadvezuje nepriamo na ten predosli, zapletka vsetko - clovek sa pri citani ani na sekundu nezacne nudit, okrem toho ze sa stale zlepsuje dej mam pocit, ze aj kresba je s kazdym dalsim pribehom je stale lepsia, pre mna najlepsi omnibus vobec, jediny ktoremu davam 100ku a tesim sa na celu tuto radu tychto Star Wars omnibusov (mimochodom najdlhsiu od Dark Horse)
a urcite kazdemu odporucam! v sekcii pop komixov je toto JEDNOZNACNE KRAL!!!

Azalin
M Azalin 7.12.2010

Awakener: Sakra, já už bych to neměl hulit.. :-D Nicméně to neznamená, že by tu knížku nemohl mít doma každej trekkie.. ;-)

Awakener
Awakener 5.12.2010

nemuzu si odpustit jednu technickou, "trekkie" je fanda Star Treku, ne Star Wars .)

Azalin
M Azalin 4.12.2010

Perfektní doplněk k filmům. Před prvním příběhem je dobrý nápad pustit si znovu pátou epizodu Star Wars. Pak to nemá chybu. Třetí příběh zase navazuje na šestou epizodu. Ale kniha obstojí i samostatně, zejména druhý příběh, který se mi líbil asi nejvíc. Z grafického hlediska je tato kniha určitě lepší než první predátorské a vetřelčí omnibusy. Pro fandy Star Wars naprostá povinnost. Prokud tuto knihu nemá nějaký trekkie doma, tak by to měl rychle napravit.

matrosh
matrosh 26.11.2010

takže nejdřív hodnocení pro star wars geeky: zásadní zaležitost
ted pro nás normální komiksové čtenáře: kniha obsahuje pouze tři příběhy, které se všechny točí kolem zločinecké organizace černé slunce. filmové postavy jsou hlavní pouze v prvním z nich, ve stínech impéria. v ostaních se objeví pouze jako vedlejší postavy, ale není to špatně. jsou to klasické 80. příběhy, ale naštestí se tady celkem šetří s vysvětlovačkami, takže člověk nemá pocit, že čte pořád to stejné dookola, což je velké plus. příběhy mají celkem dobrý spád i tempo, ale hlavní kouzlo spočívá hlavne v tom, jak je svět star warsu pestrý a široký, což mě vede hlavně k hodnocení kreseb. ty jsou podle mě výborné a kluci dtp (asi ti z usa) odvedli na remastru původních sešitů kus práce. pokud si někdo ujíždí na eighties kresbě, tady se opravdu nabaží. osobně je tohle můj první omnibus a musím říct, že mě přesvědčil abych se pustil i do vetřelcu (které mam v sešitovém originálu, ale v těch omnibusech je ta kresba o moc hezčí) a jonese si rozhodně nenechám ujít.

Norri
Norri 11.3.2016

Final
Final 30.12.2015

Captain Collar
Captain Collar 30.8.2015

budha.j
budha.j 9.6.2015

Lachvos
Lachvos 3.3.2015

José
José 14.1.2015

Londo
Londo 28.1.2014

calvin10
calvin10 27.10.2013

CadBane007
CadBane007 25.7.2013

Fox01
Fox01 8.7.2013

Toren
Toren 26.5.2013

namdnas
namdnas 30.4.2013

strougy
strougy 5.4.2013

maara
maara 26.3.2013

mineralk
mineralk 22.3.2013

Const.ex
Const.ex 17.3.2013

willis
willis 20.10.2012

KLAUN_DOMINANT
KLAUN_DOMINANT 20.10.2012

Radiomir
Radiomir 25.5.2012

Deckard
Deckard 12.5.2012

Indy
Indy 20.3.2012

Miriyak
Miriyak 29.2.2012

Mankin
Mankin 7.2.2012

pearlxjam
pearlxjam 6.2.2012

MindReader
MindReader 6.2.2012

Wiruss
Wiruss 5.2.2012

kubanec13
kubanec13 5.2.2012

punisher
punisher 5.2.2012

erik
erik 5.2.2012

BlackDragon
BlackDragon 5.2.2012

Azalin
Azalin 5.2.2012

ledman
ledman 5.2.2012

Netorack
Netorack 5.2.2012

Fry
Fry 5.2.2012

2Hitman3
2Hitman3 5.2.2012

Kibr
Kibr 5.2.2012

Mortisson
Mortisson 5.2.2012

matrosh
matrosh 5.2.2012

Četli:
2Hitman3, 2scha, calvin10, Const.ex, Final, Fox01, Fry, James, jerry67, Lachvos, luky.kuky10, mineralk, namdnas, Norri, Tomzany, Velkej šéf

Mají:
2scha, arsan, Azalin, Azbest, barthez, bboorreekk, Benji, BlackDragon, blackJag, Blair, Braindead, Buchtic, burzum, CadBane007, calvin10, calviti, Captain Collar, Cassidy, ConanVJ, Const.ex, CP, Cr4sh, CSE_AC/DC, DAxik, delta11, DEmnoG, disclose, doophy, duri, emanek, erik, felis, filemon, Final, firesnake, folkemon77, Fox01, Fr3d_K, Fréza, Fry, goldschmidchen, goodspeed, Grebenda, grinder, Hamichal, Hulik, hypermlok, ikshorm, Ilock, Indy, invape, isildur heir, James, jerry67, José, Josh, Joshua_T, Kabukiman, Kapis, Kazumaki, KdG, kendor007, Keno, Kibr, KLAUN_DOMINANT, komik.sx, konous, krvinka56, kubanec13, kucik, Lachvos, ledman, listr, Lobok257, Londo, Lord_Arthas, luky.kuky10, m.abrams, maara, mAGiic, mainman, Mankin, marshalx, Marthy76, Martin Buchal, Masinfira, Matej-29, matrosh, mikado, MIKER65, Mildaha1, mimo_provoz, MindReader, mineralk, Miriyak, Mitthrawnuruodo, Mleako, monty.cl, Mortisson, MP, Mr.Plysh, namdnas, Netorack, Niaz, Nightmare, noMster, Norri, Olesh, Ondraseeek, padre_negro, Papa Wu, pearlxjam, pennywise, Pepares, Petr, Poseidon1978, punisher, QuickQuackery, Radkos, raenius, Ricarderon, Rudá Táňa, S313, Saiffer, Samurai-Jack, SHORTY, Skot, sleepless, songoku, StanleyHu, stanleystar, tacmud, Tarka Daal, Tombal, Tomzany, Toren, tulipstros, Ukko, Velkej šéf, willis, Wiruss, xintax, yojimbo, Zajo original, Zbysek2410, Zíďas, zlejzmrd

Chtějí:
-spacilost-, Abstinent, Ajit, DracoAn, fusnix, Jak, Mamut12, numikk, Odal , Ronik, SASAN_KING, timek, TommyBOYER, tonda, xxaannddeerr, z-e-d, Zdendy

Shání:
3E, gobers, mearez

Nabízí:
MindReader