Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 7 dalších ukázek

Koupit
Black Jack je nejlepší chirurg na světě, zvládne jakoukoliv operaci a necouvne ani před případem, nad kterým už ostatní lékaři zlomili hůl, ovšem jen tehdy, dostane-li královsky zaplaceno! Obdivovaný i nenáviděný génius se řídí pouze svými vlastními pravidly, a komu se to nelíbí, může doufat jen v jediné – že jeho služby nikdy nebude potřebovat...

V této knize najdete devětadvacet samostatných příběhů z legendárního seriálu mistra japonského komiksu Osamua Tezuky.

Scénář
Osamu Tezuka
Art
Osamu Tezuka
Obálka
Osamu Tezuka
Lettering
Václav Maršík
Překlad
Anna Křivánková (hotate)
Redakce
Markéta Audy Masopustová, Tereza Micková
Žánry
akční, drama, thriller
ISBN/ISSN
978-80-7679-276-0 (Crew)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
165 x 235 x 47 mm
Tisk
černobílý
Váha
1410 g
Stran
648
Cena
899 Kč
Originál
Black Jack (Tezuka Productions, 1973)
 • Fort
  Mangu jsem jsi zamiloval od první povídky. Příběhy nejdou chronologicky za sebou, tak jak vycházeli v originále, což místy dost mate, ale lze očekávat, že se objevili v další knize, pokud prodeje dovolí. Celkově hodnotím velmi kladně Tezuka opět nezklamal.
 • trudoš
  Chvilku trvá, než si člověk zvykne na opakovaně překračovanou hranici mezi společenskou kritikou a záměrnou groteskou, ale po třech, čtyřech příbězích si tenhle japonský drtivý styl pana Tezuky zamilujete. A to včetně šišlající „manželty“, proti které je Jar Jar Binks herec, hodný Hamleta. Je ovšem třeba k jednotlivým povídkám přistupovat s dobovým odstupem a samozřejmě notnou dávkou benevolence vůči skutečným možnostem medicíny. Jinak ale nelze než smeknout nad slovutným talentem autora, který v takovém množství příběhů dokáže být pokaždé originální a to jak formální stavbou příběhu, tak jeho ústředním motivem. Někdy úsměvné, jindy srdceryvné; hrající na city, nebo pracující s normou cti; od komicky absurdních až po děsivě prorocké.
  Osamu Tezuka patří k autorům mnoha tváří, takže se připravte na něco úplně jiného, než byla u nás již dříve vydaná manga Zpráva pro Adolfa. Přesto Black Jack jistě uspokojí vaši čtenářskou mysl. Škoda jen, že se člověk v doslovu nedočte o celém cyklu více.
 • Good Games
  Druhý titul od boha mangy Osamu Tezuky u nás a znovu sa jedná o veľmi kvalitné čítanie. Som rád, že Crew pokračuje vo vydávaní tohto legendárneho autora, ktorým sa inšpirovali desiatky slávnych tvorcov po celom svete. Black Jack ponúka 29 kratších príbehov, v ktorých je hlavnou postavou svojský chirurg a mne to pripomenulo seriál Dr. House. Aj keď ide v príbehoch predovšetkým o zachraňovanie životov, sú dostatočne nápadité. Samozrejme tu nie je taká príbehová intenzita ako v predošlej mange Zpráva pro Adolfa, ale je to príjemné a kvalitné čítanie. =►Celá recenzia◄=
 • P.G.
  Je to tedy pěkná büchle (a těžká k tomu), ale stojí to za to. Osamu Tezuka + 29 příběhů + 642 stran = pořádná porce zábavy na dlouhé zimní večery! Na příbězích semi líbí, že nejsou zbytečně natahované a i když jsou si, co se týče scénáře, podobné jako vejce vejci, rozhodně nejsou nudné a u řady z nich jsem se vesele usmívala, neboť i po 40 letech od vydání čtenář zjistí, že se toho ve světě zas tak moc nezměnilo a staré nešvary zde popsané jsou stále ... aktuální. Pravdou je, že hned první příběh, v němž se setkáme s Pinoko, by mohl leckoho velmi rychle odradit od dalšího čtení; naštěstí situaci zachrání překladatelská poznámka, která čtenáře dovede k doslovu, kde se vše uvede na pravou míru! Takže doporučuji toto nepřeskakovat :) Kresba je výborná a dokládá, že i manga může vypadat "naprosto normálně", se spoustou postav, kdy každá (nebo skoro každá) vypadá jinak (podobnost s jinými autorskými postavami či přímo autorem je pouze nádodná :D).