Hellboy - Mladá léta: Utajená země
Comics Centrum1. vydáníduben 2022série Hellboy - Mladá léta 1/2
2.8
...
...
...
...
+ 7 dalších ukázek
Koupit
Hellboy s profesorem Bruttenholmem vyrážejí na archeologické naleziště v Jižní Americe, avšak poté, co jejich letadlo spadne do moře, ztroskotají na záchranném člunu na podivném ostrově, kde musí čelit netvorům pozemním, mořským i nebeským... Utajená země totiž skrývá mnohá tajemství, která čekají jen na to, aby je malý Hellboy odhalil!

Obsahuje sešity série Young Hellboy: The Hidden Land #1-4 (únor 2021 - červen 2021)

Scénář
Mike Mignola, Thomas Sniegoski (Tom Sniegoski)
Art
Craig Rousseau
Ink
Craig Rousseau
Barvy
Dave Stewart
Obálka
Mike Mignola, Dave Stewart
Lettering
Martin Trojan
Překlad
Alexandra Niklíčková
Redakce
Veronika Černá, Radek Chaloupka, Václav Dort, Ladislav Niklíček, Martin Trojan, Milena Vojtková
Žánry
akční, dobrodružný, horor
ISBN/ISSN
978-80-7652-081-3
Vazba
šitá v tvrdých deskách s přebalem
Formát
158 x 239 mm
Hmotnost
464 g
Tisk
barevný
Stran
128
Původní cena
599 Kč
Originál
Young Hellboy: The Hidden Land (Dark Horse Comics, 2021)
Normálně bych dal 3*, ale jsem hrozný King Kong nerd a spoustu těch malých odkazů v téhle knize mi prostě udělalo radost - hlavně ten boj s T-Rexem. Jinak příběh prostě průměr, kresba mi nejdřív nesedla, ale pak jsem si zvyknul a nebyla vlastně špatná.
Tohle mne zklamalo. Hodně jednoduchý příběh, do něhož byla snaha nacpat co nejvíce dříve osvědčených atributů - opusštěný ostrov, obří opice, sbevražedný atentátník, postava, která chce ovládnout svět, atd, atd. Celkově to ale nemá žádnou atmosféru, kde by to mělo být hrůzostrašné, tak je spíše úsměvně, kde by to mělo být akční, tak je spíše nudné. Cílovými čtenáři asi mělo být dětské publikum. Tentokráte to nezachraňuje ani kresba, která zřejmě bude pro dětského čtenáře líbivá, ale k Hellboyovi se podle mne nehodí.
Je to dětský hellboy pro vytvoření nových mladých fanoušků.
Mám pocit, ako keby šlo o knižku pre deti okolo desať rokov, niečo ako edícia Môj prvý komiks od Crwe. Kresba ako zo sobotného predobeňajšieho kresléného seriálu - neuráža ale stačí si pozrieť ako Mignola navrhol postavu Scarlett v bonusoch a ako ju Rousseau prekreslil. Pochopiteľne, ak je hrdinka nahá vždy ju príhodne a cudne zakrýva veľký list. Príbeh je priamočiary a predvídateľný. Nie je to vyložený prúser, ale tento príbeh mladého Hellboya (Hellboyboya?) nesiaha skorším dielam alebo napríklad ÚVPO ani po členky.
Moje cesta k Hellboyovi byla složitá, ale nakonec jsem si ho celkem dost oblíbil. Tady je ďábelský prťous celkem vtipný a roztomilý, to jeho neustále přiblblé a dětsky naivní žvanění... ale ten příběh? "Mdlý" je eufemismus... Není tohle spíše nějaká parodie?

Celkový dojem: 20%
Malej Hellboy se mi jako postava líbil, ale celkově ten příběh nebyl kdo ví co. Jakmile to začne být zajímavé, tak se scénárista (nevím, do jaké míry to vůbec ještě píše Mignola) uchýlí k nějaké zkratce, která to zkazí. Kresba za mě fajn, ale příběh je hodně průměrný. Hodnocením jsem tak na lepších 3*
Mdlý příběh, hrozná kresba. Bohužel z toho na mě jde pocit, že Mignolu již Hellboy neispiruje. Taková napodobenina.
623112
Četl/a (57)
123peta, 2scha, Alfi, Alikkk, BadBoy, Balů103, calvin10, charvos, Cinema Ranger, Darker, Dezodoo, Dinik, Django, faster86, Fida, foudy, fuerto_gepa, George Walker Bush, GeorgeeW, Hanussen, Honzin, house192, invape, James, jh666, jindroush, Khagrael, komiksák007, KOWE, kubosos, lacoste, lantan1, Mariohurbanek, Mercurio, MonsterGyre, MP, Mr.klown, Mrklown, NecRoman, Nekrokok, oleav, pearlxjam, perak, Poniczech, Poseidon1978, RaptoR, regressiv, Spike, Stara.kryta, taidana, trudoš, Ukko, Walome, worm, Zbysek2410, zlejzmrd, Zlord_Antijezis
(123)
123peta, 2scha, adam.ra, Alfi, Alikkk, BadBoy, Balů103, bboorreekk, Benji, binnmode, blackJag, bmc75, Bob, burzum, Calvin Klein, calvin10, charvos, Const.ex, Corvus, CSE_AC/DC, D.K.Logic, Dali, DEmnoG, desto, Dezodoo, DKoscik, Dzoglik, farnhajt, faster86, Fida, FilipNejdl , Fox01, fuerto_gepa, Georgíno J., Hades, Hanussen, herbert, HevyEli, Honzin, house192, hugosnowden, hyba1991, IndyP, Infarkt, invape, Jak, James, jeanbaklajean, jh666, jindroush, Joshua_T, KdG, kendor007, Knuckless, komiksák007, KOWE, kubosos, lacoste, Lamahe, lantan1, Light, Lojza, maara, Mamut12, Mariohurbanek, mcleek, Mercurio, merhyx, Mikei, MIKER65, Miriyak, Mitak, MonsterGyre, MP, Mr.klown, Mr.Plysh, Mrklown, mstefl, Mysak92, NecRoman, Nekrokok, Noci, Olesh, Onkel 1928, Paldini, pavel, pearlxjam, pechna, perper, Poseidon1978, RadimNemec, raenius, RaptoR, RicHard. , Rumburaq, Saran, schefik, Skot, sleepless, SpiderJerusalem, Spike, Stara.kryta, suricattaontheway, syon, tacmud, taidana, terrordemon, Tialster, Tomasino79, Tony TwoDee, trudoš, Ukko, Valdaufinka, vishnar, Wasps, Wiruss, wittos, xintax, yogi, Zajo original, Zbysek2410, zlejzmrd, Zlord_Antijezis
Chce (12)
81splinter, Azik2586, Badgu.y1902, deadpool, delsemela, gezic, LookAss, Maty48, monty.cl, Mrlah, Murphy722, Nightmare
Koupí (4)
gezic, LookAss, mineralk, Nightmare