Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 1 další ukázka

Koupit
Sherlock Holmes je mrtvý! Alespoň to tvrdí britské noviny.… Během konfrontace s ďábelským Moriartym slavný detektiv spadl do propasti Reichenbachských vodopádů. Čtyřka mladých přátel z Baker Street je otřesena náhlou událostí, dojde k hádce a každý z nich se vydává vlastní cestou.

Sami, zbaveni podpory svého bývalého mentora budou muset čelit nebezpečím a nástrahám, které se skrývají v zašlých čtvrtích Londýna… Aby toho nebylo málo, jejich nejkrutější nepřítel jim jde v patách. A jediné, co chce, je dostat se jim na kůži…

Scénář
Jean-Blaise Djian, Olivier Legrand
Předloha
Arthur Conan Doyle
Art
David Etien
Barvy
David Etien
Obálka
David Etien
Lettering
Jiří Nevěřil
Překlad
Jitka Musilová
Redakce
Zbyněk Froněk, Jan Havlíček (Gmork), Josef Vybíral
Žánry
detektivka, dětský
ISBN/ISSN
978-80-8809-869-0 (Josef Vybíral)
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
210 x 297 mm
Tisk
barevný
Váha
270 g
Stran
56
Cena
229 Kč
Originál
Les quatre de Baker Street #04: Les orphelins de Londres (Vents d'Ouest, 2012)
 • Hanussen
  Holmes je "mrtev" a čtyřka se rozdělila. Příběhy jednotlivých členů jsou zajímavé a temná atmosféra by se dala krájet.
 • Norri
  Pořád je to skvěle vyprávěné a skvěle kreslené. Sherlock Holmes zemřel ve švýcarských vodopádech a zdá se, že spolu s ním zemře i parta jeho dětských pomocníků. Děcka z ulice, které dlouho držely spolu, se rozhádaly a ve zlém se rozešly. Každý z nich teď musí v chudinských čtvrtích Londýna čelit svým vlastním nesnázím sám. Ještě ke všemu utekl z vězení Bloody Percy a chce se každému jednomu z nich pomstít. Čtvrtý díl je opět jiný než předchozí tři díly, ale pořád je stejně napínavý. Pořád mě to hodně baví.
 • faster86
  Super rozšíření světa kolem čtyřky, a ukázka že jde napsat super příběh bez Sherlockovi berličky
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš3.10.2021 18:58Čtyřka z Baker Street #04: Londýnští sirotci
  Rozhodně nejsilnější díl celé dosavadní série. Holt tam, kde není Sherlock Holmes dokáže z příběhu vykřesat maximum a tady je to víc než znát. Postavy dostávají na frak a o to víc vyniknou jejich charaktery. Je to místy docela drsné a postavy navíc dobře pracují s vlastními schopnostmi a umem, který mají. Watson tam má také dobrou pozici a líbí se mi, že do dění až tak moc nezasahuje. Prostě dobrý a temný díl.
 • Good Games
  Good Games mecenáš7.9.2021 23:53Čtyřka z Baker Street #04: Londýnští sirotci
  Čtyřka z Baker Street 4: Londýnští sirotci je výrazne temným dielom, ktorý už definitívne mení zameranie na dospelejšieho čitateľa. Aj keď sú tam hlavné postavy deti a je to celé pestrofarebné, nie je to detský komiks. Znovu sa jedná o veľmi svižný a pútavý diel, v ktorom sa tentokrát naši hlavní hrdinovia po hádke rozdelia a bude to pre nich poriadne nebezpečné, po krku im totiž pôjde ich starý známy. U mňa sa Čtyřka z Baker Street štvrtým dielom definitívne zaradila medzi najlepšie série, ktoré u nás vychádzajú. =►Celá recenzia◄=
1482