Comicsová adaptace dvou slavných Foglarových románů.

Scénář
Jaroslav Foglar
Art
Marko Čermák
Obálka
Marko Čermák
Žánry
klubácký
ISBN/ISSN
80-7077-348-0 (Novinář)
Vazba
sešit v měkkých deskách
Formát
215 x 300 mm
Tisk
černobílý
Váha
193 g
Stran
64
Cena
19 Kčs
 • Norri
  Norri mecenáš24.2.2019 18:40Záhada hlavolamu/Stínadla se bouří
  Tak tenhle návrat byl fajn. U tohoto u mě zafungovala nostalgie a taky si myslím, že delší příběh sedí Rychlým šípům více než jednostránkové díly seriálu. Tady vynikne vyprávění více, než v těch kraťasech plných poučování a moralizování. Navíc Stínadla prostě mají své kouzlo. Ale abych jenom nechválil - textu je tam hrozně moc a ve Stínadla se bouří jsem měl občas pocit, jako kdybych přeskočil několik panelů.
 • choze
  Stínadelskou trilogii miluju, ale tohle převedení jejích prvních dvou dílů do komiksu mi přijde rutinní a celkem zbytečné. A moje hodnocení sráží i to, že to není barevné.
 • Milda
  Kombinaci Čermák a Rychlé šípy moc nemusím, ale tohle se povedlo - jen těch textů by mohlo být méně... Skoro bych řekl, že ta černobílá verze má mnohem větší kouzlo, než pozdější kolorované vydání. (Mé hodnocení je hodně ovlivněno nostalgií ;-))
 • willis
  Foglar uměl dobře vybudovat to správné (až hororové) napětí a Záhada hlavolamu ho určitě má taky, ale konečná vysvětlení pro mě většinou byly zklamáním. Pokaždý jsem se díky navozené atmosféře těšil na nějaké neuvěřitelně senzační odhalení, ale pointa nikdy moje očekávání neuspokojila. Kresba v tomhle komiksu, díky spoustě důležitých informací, hodně ustupuje do pozadí. Některá okýnka jsou prostě jenom texty, jindy je obrázek jenom malý, jako doplněk dlouhého sdělení. Občas je díky množství podobně vypadajících postav nepřehledná. Ve sbírce Svorní gambusíni (Olympia 1999) vyšly oba příběhy ještě jednou kolorované, takže přehlednost se zlepšila, ale zase barva ubrala na s té atmosféřy. Přes všechny výtky je ale děj natolik výrazný, že hodnotím poměrně vysoko. Sešit vyšel v neuvěřitelném nákladu 200 tisíc kusů, takže kdo chce tohle vydání není problém ho i sehnat i po letech.
 • Kapis
  Kapis mecenáš25.6.2007 15:15Záhada hlavolamu/Stínadla se bouří
  Přesně jak píše MdS, teď už bzch to neotevřel, ale doufám, že to doma ještě někde mám - čistě ye sběratelských pohnutek
 • Markyz de Sade
  Markyz de Sade19.10.2004 14:45Záhada hlavolamu/Stínadla se bouří
  Klasika. MdS
20111
Četl/a (50)
2scha, ben_bella, birkoff13, calvin10, crewni.konzerva, emanek, Fananek, farnhajt, fel68, flipflop, guseppe, house192, hypermlok, invape, J.Connor, jankie, Jestrab2, Kapis, Knuckless, Laik, Le Porello, Lobok257, majer, mart.in, Marty_von_Shit, mgeralt, mineralk, miuanek, monty.cl, Moyek, MP81, N.A.S.A., NecRoman, Norri, p3tris, Poseidon1978, radimisko, RadimNemec, raimi, RudyRod, Satan__666, seneke, SHORTY, SNUFKIN, suricattaontheway, tacmud, the.kasztan, Ukko, vranakx, Zdendy
(151)
007, 2scha, Achileus, adam.ra, afri, Arabam, Azbest, AZTeck, bboorreekk, BeeSee, Benji, ben_bella, birkoff13, blackJag, Blair, bmc75, Bob, bobo666_2005, Braindead, broucik, calvin10, choze, comixman, Corteg, Corvus, crewni.konzerva, Crics, CSE_AC/DC, cyber Endy, deefha, Dinik, disclose, doophy, DracoAn, dre, emanek, Fananek, farnhajt, fel68, felis, filemon, Financ, FrAnK, Frank Castle, fubong, gobers, goodspeed, Greyman, grinder, guseppe, Hanule_bambule, HELLEIA, herrman, holubdema, house192, Hurvy, hypermlok, invape, J.Connor, Jane, jankie, Jestrab2, johx, Jokerka, k009, kamil, Kapis, KdG, Knuckless, krvinka56, Laik, Le Porello, Lenny, lifi, Lobok257, lokeren7777, Mankin, Markyz de Sade, mart.in, Marty_von_Shit, Marvin, Masinfira, mcleek, merhyx, mgeralt, MickeyStuma, mikado, mikina, Milda, mineralk, misa, Mitthrawnuruodo, miuanek, monty.cl, moris.cz, Moyek, MP81, muflon, N.A.S.A., NecRoman, nester, Netorack, Nightmare, Norri, Nyxxie, Ondraseeek, p3tris, pechna, Poseidon1978, q, radimisko, RadimNemec, Radkos, radysek@gmail.com, renhoek, royan, RudyRod, saja, Satan__666, seneke, SHORTY, Skot, sleepless, SNUFKIN, spagr, Spider-man, Stara.kryta, stik, suricattaontheway, tacmud, the.kasztan, Toe, Tomeek, Tominos, tomned, tulipstros, tuwanakha, Tyfus, Ukko, vallyslayer, valon, vranakx, willis, Woffce, worf, xintax, xxaannddeerr, Zbysek2410, Zdendy, Zíďas, Zod
Chce (3)
astérix, delsemela, Kel
Shání (2)
astérix, Kel
Nabízí (2)
22233, tacmud