V roce 1341 došlo v Pyrenejích k masakru heretické sekty katarů, které se zúčastnil i mladý dominikán Nicolas Eymeric. Od té doby jej pronásleduje tíživý sen o upálení rodičů malé holčičky a pohled na její panenku, hořící v trávě. Eymerikův učitel, inkvizitor Dalmau, jej tehdy nabádal, aby se snažil zatvrdit vůči podobným scénám. Po jedenadvaceti letech, v roce 1362, se Eymeric vzdává své funkce inkvizitora a odchází do dominikánského kláštera v Geroně. Tam však dostává od papeže Inocence VI. vzkaz, kterým je povoláván do jeho služeb. Se společníkem, fráterem Pedrem Bagueny, odjíždějí do Cahorsu, aby zde vyšetřil smrt dvou inkvizitorů a zničil záhadnou sektu luciferiánů.

Scénář
Valerio Evangelisti
Art
Francesco Mattioli
Obálka
Francesco Mattioli
Překlad
Lenka Staníčková
Žánry
historický
ISBN/ISSN
80-204-1135-6 (Mladá fronta)
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
170 x 240 mm
Tisk
černobílý
Váha
347 g
Stran
176
Cena
199 Kč
Originál
La furia di Eymerich (Mondadori, 2003)
 • GRRizly
  GRRizly19.11. 21:20Eymerikův hněv
  Příběh ze středověku. Patřičně vtahující, nakonec zamotaný a šokující. Dlouho jsem nevěděl, co si mám o kom vlastně myslet. A tak jsem to četl prostě jako příběh ze středověku, na který si možná vytvořím názor.
 • baatcha
  baatcha22.3.2016 11:00Eymerikův hněv
  Veliké překvapení, které jen potvrzuje, že knihu nemáme soudit podle obálky. Čekal jsem fanovskou fantasy mangu a dostal temnou středověkou detektivku ve stylu Jména růže. Musím se kreslíři omluvit, že jsem ho podceňoval. Exteriéry a interiéry jeho středověkých staveb jsou totiž naprosto famózní a jsou buď podložené spoustou pečlivého studia, nebo kreslené podle reálných staveb. Navíc se mi líbilo, jak ten člověk umí oči... a litoval jsem, že vzadu není pár stránek z kreslířova skicáku. Scénář je v závěrečné čtvrtině dost překombinovaný a zvraty typu "jsem nevlastní otec bratra tvé dcery" mi zážitek trochu kazily, ale přesto: parádní jízda!
 • louza
  louza26.10.2015 12:37Eymerikův hněv
  Historické drama s fantaskním podloubím. V odlehlém dominikánském klášteře se dějí podivné věci a hlavní hrdina je vyslán je vyšetřit a vyřešit. Autoři vzali dobře nastudované historické reálie a obalili je příběhem na hranici fantaskna. Hlavní hrdina je sympatický navzodry tomu, že je inkvizitor a hlavní hrdinky svůdné i krásné navzdory tomu, že jsou kurtizány. Doba byla zkrátka taková a autoři si neberou servítky. Postavy můžou vizuálně působit jako karikatury, ale pozadí a reálie jsou velmi pěkně a přesně vykreslené. Černobílá je nanejvýš na místě. Scénář nepostrádá logické zvraty a děj uhání směle v před. Jediným záporem je tak otevřený konec ústící do pokračování, kterého se nedočkáme díky naprosto lamersky propagovanému vydání a zprasené obálce. Ta totiž, jak je asi známo všem kromě MF, prodává.
 • Devilek
  Devilek16.1.2013 12:11Eymerikův hněv
  Podle obálky sem čekal nějakou srajdu a sem opravdu příjemně překvapen a přelouskal sem to celkem rychle. Jen mě trochu vadilo že text je v tak zbytečně velkých bublinách.
 • choze
  choze27.2.2012 15:05Eymerikův hněv
  Podle obálky jsem čekal nějakou fantasy sračku, ale chyba lávky, skrývá se za ní solidní brutální historicko-okultní thriller se zajímavým antihrdinou - nekompromisním inkvizitorem na stopě ďábelské sektářské verbeže.
 • felis
  felis mecenáš15.12.2011 09:18Eymerikův hněv
  Historická detektivka odehrávající se v hloubi temného středověku líznutá špetkou mystiky. Hlavní hrdina je nekompromisní muž víry, inkvizitor tvrdě drtící kacíře, zároveň ale zůstává člověkem. Kresba technicky jednoduchá, což ale neznamená špatná. Hlavně exteriéry působí velmi okolahodně. Při čtení se mi vybavilo Ecovo Jméno růže, se kterým má příběh dost společných prvků. Celkově jsem spokojen.
 • sawtooth
  sawtooth23.6.2011 10:25Eymerikův hněv
  Kresba se mi nějak moc extra nelíbila a to je v případě, že čtete jakýkoli komix velký problém. Ze začátku se mi kvůli tomu docela špatně četl, ale postupně jak se příběh rozvíjel tohle negativum prakticky vymizelo a ve finále sem to dočetl jedním dechem.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin23.2.2011 16:21Eymerikův hněv
  To je dlouho, co jsem četl Eymerika, proto hodnotím na základě pocitů, co ve mně zbyly. Až si to někdy přečtu znovu, třeba ho změním.
 • Neutrino
  Neutrino30.8.2010 00:38Eymerikův hněv
  Nebýt LK, asi bych se k tomuto italskému dílku nedostal, takže jsem jim celkem vděčný - málokdy člověk v komiksu narazí na raletivně stylisticky čistý historický román se spoustou fakt, který by nebyl nijak příliš banalizován fantasy prvky. Příběh přijemně plyne, což je způsobeno mj. i zřejmou radikální snahou o jistý druh "komiksovosti", který spočívá v úplné rezignaci na roli vypravěče i vnitřního hlasu, a děj je líčen prakticky výhradně prostřednictvím obrázků a bublin (čímž připomíná film). Scénář zaujme především tím, že hlavní hrdina inkvizitor, který by byl ve své době (a je tedy i v tomto komiksu) pověžován za absolutního klaďase, z našeho dnešního pohledu vůbec kladný není, ba naopak. Navíc jedná velmi drsně, neváhá jít přes mrtvoly a je odmítavý k ženám, z čehož i neinformovaný hned pozná, že se nejedná o americký výtvor. Mě se dokonce celkem líbila i kresba, kreslíř je mi sympatický svojí snahou o specifickou nekonvenční stylizaci, i když příliš vykresleně nepůsobí. Nejedná se o nic převratného, ale bavilo mě to a svým způsobem i poskytlo jiný pohled.
 • Mankin
  Mankin mecenáš8.6.2010 11:59Eymerikův hněv
  A mne sa to páčilo. Kresba pekná, príbeh zaujímavý, byť ku koncu už dosť predvídateľný. Spracovanie rovnako dobré, zatiaľ sa nerozpadlo. Trocha vadil lettering Comic Sansom, ale žiadna extrémna šialenosť. Takže v konečnom dôsledku spokojnosť.
 • BlackDragon
  BlackDragon11.3.2010 17:49Eymerikův hněv
  skvely pribeh a krezba ;)
 • royan
  royan3.7.2009 16:09Eymerikův hněv
  Tahle věcička šla dlouho mimo mě, asi to bude i ne moc povedenou obálkou. Až jsem na to musel narazit v levných knihach. A byl jsem nadmíru překvapen jeho kvalitou.
 • willis
  willis29.4.2009 11:08Eymerikův hněv
  Příběh kvalitní, uplácaný z těch správných přísad tajemna a temna. Eymerik patří k tomu typu hrdinů, kteří za svou drsnou slupkou skrývají city :) Pravda, občas tempo vyprávění trochu zakolísá a některé pasáže nejsou tak záživné, občas až ukecané a měl jsem několikrát problém s orientací ve vedlejších postavách. Jinak ale kresba je pěkná - příroda, města, stavby, ale obličeje jak mužů tak žen vypadají nepřirozeně (tak nějak poloamatérsky). Obálka asi taky moc čtenářů nepřiláká, tou by se ale případný zájemce neměl nechat odradit.
 • vasek
  vasek26.4.2009 19:04Eymerikův hněv
  Eymerikův hněv je celkem zajímavá historická-fantasy-dektektivka, trochu ve stylu Jména Růže. Snaží se vytvořit iluzi reálného historického pozadí a do něj zasadit celkem zajímavý (polo)fantasy příběh. Čtení je napínavé a celkově to člověk vezme jedním dechem. Atmosféra řádně ponurá, nasycená všudypřítomným hříchem :)

  Obrazová stránka je místy trochu potlačená a hlavní gro vyprávění tkví v trochu přebubřelých bublinách. I když u detektivní látky je vždycky hodně vysvětlování, takže se není čemu divit a vlastně mi přemíra keců ani trochu nevadila. "Počteníčko" výrazně převyšuje nad "pokoukáním", ale dají se tu najít i opravdové obrazové skovsty - zajímavé pohledy, nadhledy, ba i sem tam nějaký ten podhled :o) Štětcová kresba se nese v příjemném švihu, architektonické studie mají ohromné kouzlo.
  Ženské Mattiolimu tak nějak nejdou od ruky.

  Celkově mi knížka přijde jako hodně příjemná věc... nebýt toho odporného fontu (comic sans?) a několika příkladů bezuzdného francouzského šovinismu, dal bych ještě pár procent navíc.
 • Kapis
  Kapis mecenáš14.8.2007 18:08Eymerikův hněv
  Kresba přehledná - možná až moc, příběh zasazen do "temnoty" Evropy, zmítané inqizicí - velice zajímavé, nikdy jsem nic podobného v comicsu nečetl. Neřekl bych, že hrdinou může být inqizitor, ale Nicolas je charismatický a neohrožený chlap pevných zásad, qerý se nebojí ve jménu boha jít přes mrtvoly a s kterým se čtenář snadno ztotožní. Bohužel, ač to je celkem napínavé, všechno jde hlavnímu herovi samo, na všechno hned přijde, dveře se mu "samy" otvírají, každý úsudek je správný. Ale v komplexu to není špatné a rozhodně originální.
 • krvinka56
  krvinka5615.5.2006 09:43Eymerikův hněv
  Fakt povedenej komiks dobrý příběh supr kresba a Eymerik divnej typopš super
 • Ogre
  Ogre5.11.2004 08:30Eymerikův hněv
  zaujimavy kusok
 • jandur
  jandur7.10.2004 13:39Eymerikův hněv
  Moc se mi to libi.Hodne historie,poucne,na komiks dobry napad-kvalitni scenar.I obrazky jsou dobry.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš26.9.2004 17:19Eymerikův hněv
  Docela me prekvapila kresba - cista perovka, tu mam rad. Scenar je bohuzel zhruba od 1/3 jasnej a bohuzel k zadnemu prekvapni na zaver nedojde.
132661