Záhadný Spider-Man #13
Semic-Slovart 1992série Záhadný Spider-Man 13/35
4.1
...
Příběhy:
Všudypřítomný Mister Hyde
Spideyho dlouhá chvíle

Vycházelo jak v české, tak slovenské mutaci.
Originál: Všudypřítomný Mister Hyde - Amazing Spider-Man #232 (srpen 1982)


Scénář
Roger Stern
Art
John Romita Jr.
Ink
Jim Mooney
Barvy
Bob Sharen
Obálka
John Romita Jr.
Překlad
Katarína Rybková
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
80-7147-098-8
Vazba
sešit v měkkých deskách
Formát
170 x 260 mm
Hmotnost
50 g
Tisk
barevný
Stran
36
Původní cena
22 Kčs
„Stan Lee uvádí: Všudepřítomný Mister Hyde; Text zpracoval: John Romita ml.“ Krátce po Juggernautovi se Spider-Man utkává s dalším supersilným protivníkem – i když tentokrát je povedená řežba přeci jen jednoznačnější. Skvělá kresba, neustálé hlášky, prostě Spidey v nejlepší formě. Celkem pobavil i doplňkový kraťas „Spideyho dlouhá chvíle“ (překvapivě vybarvený spojitě, bez tečkovaného rastru), nemluvě o nostalgické dobové listárně a (již) hodně mimo novinkách k 30letému jubileu: „Velkou radost mu [Stanu Leeovi] udělala zpráva, že SPIDER-MAN vychází i v naší zemi a že má mnoho svých příznivců.“
V predchádzajúcom Záhadnom Spider-Manovi (t.j. v čísle 12) sme v prvej polovici ukončili pecku s nezastaviteľným Juggernautom a v druhej polovici dvanásteho zošita bol načatý príbeh o tom, ako Spajdy naháňa zlodeja Kobru a tesne potom, ako ho konečne chytí, sa na scéne objaví Kobrov bývalý kolega, majestátny a desivý zločinec Mr. Hyde. V čísle 13 je príbeh dokončený. Jedná sa v podstate o jednu veľkú akčnú scénu, v ktorej Spajdy striedavo uteká pred Hydeom a striedavo s ním bojuje (resp. sa ho snaží zastaviť) a striedavo paradoxne pred ním ako pred zločincom chráni iného zločinca - bezbranného Kobru, ktorý je možno šikovný a pohybovo nadaný, ale proti fyzicky zdatným súperom nemá najmenšiu šancu. Príbeh vyšiel v KVS 34 pod názvom Tarantulovo znamení v roku 2020. Mimochodom, je absurdné, že na obálke nasledujúceho čísla 14 sa úplne nepochopiteľne vyníma práve Mr. Hyde, pričom jeho príbeh bol ale dokončený v čísle 13 a v čísle 14 sa neobjaví ani na sekundu.
Komix k nahlédnutí zde.
Dokončení sešitu s Hydem a Kobrou a druhý příběh je jenom takové křoví...3*
Spider-mana od Semicu prostě nemůžu hodnotit objektivně, je to část mého dětství :)
Hyde je fajn a dlhá chvíľa je...
Ani nevím jestli je v téhle sérii někde uvedený důvod proč vlastně Hyde Kobru tak shání... mám pocit, že jsem to tam nenašel. Jinak jeden z lepších dílů. Hyde je zvíře :)
Osmistránkový kraťas o nudícím se Parkerovi mně celkem pobavil, teda především protože se vymyká obvyklému stereotypu a vlastně i protože jsem žádný podobný dosud nečet. ( No, pravda je, že vtipný zas tak moc není)
To, že Cameron připravuje Spidermana, že bude scénárista, režisér a producent v jedné osobě a v roce 93-94 bude film v kinech je informace hodná deníku Daily Buggle.
Všudypřítomný Mister Hyde

Obsah:
Spidey uniká s Kobrou před Hydem, ale když Hyde poškodí střešní vodojem a vlna spláchne ze střechy opodál fotícího Lance Bannona, musí Spidey nechat oba zločince běžet a Lance zachránit. Druhé kolo si dají v bytě Kobry, kam Spideyho přivede pavoučí vyhledávač, co podstrčil Kobře a kde zpacifikuje pomstychtivého Hydea a předá Kobru policii.

Komentář:
"Pojď, Kobro, nesluší se zírat na chudáka." Vynikající dokončení příběhu o Hydeovi a Kobře. Parádní honička po střechách a celkově jeden z nejvtipnějších Spideyho příběhů. Stern prostě uměl a míval skvělé záporáky (je duchovním otcem mého favorita Hobgoblina). "Zahrajem si na kolotoč? Proč ne, když chceš!"

Spideyho dlouhá chvíle

Obsah:
Jednoho večera se Peter nesnesitelně nudí a zoufale se snaží zabavit.

Komentář:
Krátká úsměvná blbina, jakých se už pár objevilo, těžící z kuriózní situace "Spidey ani Peter nemají co na práci". Nevtipná zbytečnost.

Poznámky:
Na posledních stránkách najdete vágní článek k Spideyho 30 letému jubileu a zmínku o tom, že James Cameron připravuje jeho filmovou adaptaci. Poprvé se objevuje listárna, honorující všechny otištěné dopisy.
ten se mi líbil
Zase nic moc... MdS
Semicovský Spider-mani jsou klasika, sice barvy a překlad byly celkem mizerný - např. překlady jmen - Kingpin - Srdcový Král, Hobgoblin - Zlý duch (a někdy se dokonce objevovalo Mátoha... do dnes jsem nepochopil proč), ale byl to první a nejvýdržnější sešitovej Spider-man u nás a to se cení.
Četl/a (32)
2scha, 81splinter, Cemino, emanek, erik, Final, flipflop, house192, Ivan Kucera, Izmir Čupr, J.Connor, Kapis, Keno, Killingjoke, Kiwi1902, Knuckless, Laik, Lawer de Sanctis, mAGiic, mart.in, mineralk, radimisko, robertsedmik, SHORTY, SickNail, Slaine, tacmud, Tyfus, VanTom, vita, vranakx, Zdendy
(131)
2scha, 5555, 665+1, 81splinter, adam.ra, afri, Alfi, Avian, Azbest, AZTeck, bboorreekk, BeeSee, Benji, Black Bro, yo, blackJag, bobo666_2005, Braindead, BreakingAway, burzum, Cassidy, Celestius, Cemino, chalmovsky, chauvesouris, choze, Corvus, CSE_AC/DC, danyno76, Dinik, doophy, DracoAn, ElGregory, emanek, Erich, erik, fel68, filemon, Final, Financ, FrAnK, Frizer, Fruitix, fubong, gocatgo, goodspeed, grinder, Hamichal, Hauzina, HELLEIA, herbert, holubdema, house192, Hulik, imro, invape, J.Connor, Jane, JindrasT, k009, Kabukiman, Kapis, KdG, Keno, killermarf, Kiwi1902, Knuckless, krvinka56, Laik, Lawer de Sanctis, Lenny, Lobok257, lokeren7777, Markyz de Sade, mart.in, Marvin, Masinfira, matrosh, MB, merhyx, mikado, MIKER65, mineralk, Miriyak, moiqpiom, morbi, morbn, Nightmare, Odal , oru, pechna, pennywise, Poseidon06061978, Poseidon1978, radimisko, Radowan, Raikou, RainDamage, Redlum, Ricarderon, robertsedmik, Rocksteady147, Ruw, Saiffer, saja, Samurai-Jack, SHORTY, shyANDROID, Skot, Slaine, Slávek, sleepless, Spider-man, stanleystar, tacmud, The Genius, Tialster, Toe, trudoš, tulipstros, Tyfus, VanTom, Viking, vita, vranakx, willis, xintax, yogi, Zajo original, Zdendy, zdennanek, Zíďas
Chce (7)
123456, Fugas, jankie, komiksák13, Maty48, Netorack, RaptoR