Příběhy:
Boj s neporazitelným protivníkem (dokončení)
Přistižen při činu...

Vycházelo jak v české, tak slovenské mutaci.
Originál: Boj s neporazitelným protivníkem (dokončení) - část Amazing Spider-Man #229 (červen 1982)
Přistižen při činu - Amazing Spider-Man #231 (srpen 1982)


Scénář
Roger Stern
Art
John Romita Jr.
Ink
Jim Mooney
Barvy
Daniel Abnett, Bob Sharen, Glynis Wein Oliverová
Obálka
John Romita Jr.
Překlad
Katarína Rybková
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
80-7147-097-X (Semic-Slovart)
Vazba
sešit v měkkých deskách
Formát
170 x 260 mm
Tisk
barevný
Stran
36
Cena
22 Kčs
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš13.12.2020 06:44Záhadný Spider-Man #12
  Nadupaný diel. Začíname s Juggernautom, ktorý to raz a navždy (?) schytá na stavenisku a skončíme so zlodejom Kobrou, čo je super, respektíve s pánom Hydeom (áno, TÝM pánom Hydeom od Stevensona), čo je ešte viac super. Zaujímavosť: keď v roku 2020 tento príbeh vyšiel v rámci Spajďáckeho zberateľského kompletu, zistili sme, že v skutočnosti bol bohatší o niekoľko stránok, ktoré však z vydania Semic-Slovartu záhadne vypadli. nuž... čo už.
 • Fruitix
  Komix k nahlédnutí zde.
 • mAGiic
  Dokončení příběhu s Juggernautem, zabetonování mi uvízlo v paměti doteď:) Druhý příběh se točí kolem Kobry a pana Hyda...4*
 • andywart
  To som kvitoval, že Spidey ide aj do súbojov, v ktorých nemá takmer žiadnu šancu...
 • The Genius
  Spider-mana od Semicu prostě nemůžu hodnotit objektivně, je to část mého dětství :) tenhle díl je super
 • erik
  Super. Super. Super.
 • choze
  BOJ S NEPORAZITELNÝM PROTIVNÍKEM (dokončení)

  OBSAH:

  Poté, co Juggernauta bez úspěchu atakoval benzínovou cisternou, se ho Spideymu podaří uvěznit v čerstvých betonových základech rozestavěného domu. V nemocnici pak zjišťuje, že Madame Web po Juggyho útoku ztratila paměť.

  KOMENTÁŘ:

  Nedá mi to, abych se ještě jednou nesvezl po Slovartu zato, že otiskl jen polovinu dvousešitového duelu s Juggernautem (byť tu lepší) a tu půlku ještě rozpůlil do dvou svých sešitů. Bože, taková fušeřina. Přesto patří tenhle příběh k těm nejlepším jak ve slovartovské řadě, tak v řadě Amazing. Vytknul bych jen absenci hlášek.

  PŘISTIŽEN PŘI ČINU...

  OBSAH:

  Kluzký maskovaný zlodějíček Kobra krade cennosti z policejních skladů. Jonah Jameson si bere na paškál tajemnou Brandovu společnost a vysílá Marlu Madisonovou a Neda Leedse na schůzku s Leedsovým informátorem Nosem Nortonem. Betty Brantová se o svého manžela bojí a svěří se s tím Peterovi, který se rozhodne dohlédnout na průběh schůzky v pavoučím kostýmu. Na místě se ale objeví Kobra, který zaútočí na Nose, protože si myslí, že ji zrazuje novinám. Spidey zabrání nejhoršímu a Kobru zneškodní, když v tom na místo dorazí bývalý zločinný komplic Kobry, impozantní a nasraný Mr. Hyde...

  KOMENTÁŘ:

  Bezprostředně po Juggym přichází druhá Sternova velkolepá dvousešitová sága, stejně jako Juggy také zahrnutá do Wizard Masterpiece Edition Spider-man: The 10 Greatest Spider-man Stories Ever , u níž stejně jako u Juggyho nezbývá než konstatovat, že jde o jeden z nejlepších Spideyho příběhů, jak u Slovartu, tak u Marvelu. Recept je týž - ultradrsný protivník s nímž Spidey ještě nebojoval, hafo akce a navíc i hlášek, i když většina až v pokračování Všudypřítomný Mister Hyde.

 • willis
  Dokončení příběhu s Juggernautem, kdy se ho Spidermanovi podaří alespoň na chvíli zpomalit. Dozvíme se také, že stav Madam Web po únosu Juggernautem je vážný (zřejmě amnézie), ale ne beznadějný.
  Ve druhém příběhu Spiderman víceméně náhodně narazí na Kobru, zlodějíčka a bývalého sidekicka "údajně" mrtvého Mr. Hyda. Ty uvozovky mají svůj důvod protože na poslední stránce dojde k jednomu velkému znovuobjevení:)
  Pobavila mně stránka kde se Spiderman snaží spíchnout a vylepšit si svůj kostým: Opatrně. Pomalu. No tak Parkře, použij svou pověstnou pavoučí šikovnost, dokážeš to, už jenom kousek a..."
 • Kapis
  Kapis mecenáš25.6.2007 17:25Záhadný Spider-Man #12
  byl to můj ájdol;-)
 • AxusNalim
  Kdybych ZSM četl poprvé dnes, asi by mě tak nechytl, ale v roce vydání mi bylo jen pár let, a Spider-Man byl jeden z mých nejoblíbenějších komiksů.
 • Markyz de Sade
  Markyz de Sade22.9.2004 08:51Záhadný Spider-Man #12
  Jug se s tim nesere... MdS
 • Slaine
  Slaine admin13.9.2004 16:31Záhadný Spider-Man #12
  Semicovský Spider-mani jsou klasika, sice barvy a překlad byly celkem mizerný - např. překlady jmen - Kingpin - Srdcový Král, Hobgoblin - Zlý duch (a někdy se dokonce objevovalo Mátoha... do dnes jsem nepochopil proč), ale byl to první a nejvýdržnější sešitovej Spider-man u nás a to se cení.
 • KLAUN_DOMINANT
  KLAUN_DOMINANT mecenáš13.9.2004 08:27Záhadný Spider-Man #12
  Juggernaut je fakt zlej pán. Rozhodně lepší spidey.
12123
Četl/a (27)
2scha, Big_Boss, Cemino, emanek, erik, Final, house192, Ivan Kucera, J.Connor, Kapis, Keno, Kiwi1902, Knuckless, Laik, Lawer de Sanctis, mAGiic, mart.in, mineralk, raimi, robertsedmik, SHORTY, Slaine, tacmud, the.kasztan, Tyfus, vita, vranakx
(130)
2scha, 5555, 665+1, adam.ra, Agiru, Alfi, arnecht, Avian, AxusNalim, Azbest, AZTeck, bboorreekk, BeeSee, Benji, Big_Boss, Black Bro, yo, blackJag, bobo666_2005, Braindead, BreakingAway, burzum, Cassidy, Cemino, chalmovsky, chauvesouris, choze, Corvus, CSE_AC/DC, danyno76, Dinik, doophy, DracoAn, dracula, emanek, Erich, erik, fel68, filemon, Final, Financ, FrAnK, Frizer, Fruitix, fubong, gocatgo, goodspeed, Greyman, grinder, Hamichal, Hauzina, HELLEIA, holubdema, house192, Hulik, imro, invape, Ivan Kucera, J.Connor, Jane, JindrasT, Kabukiman, Kapis, KdG, Keno, killermarf, Kiwi1902, Knuckless, krvinka56, Laik, Lawer de Sanctis, Lobok257, lokeren7777, Markyz de Sade, mart.in, Marvin, Masinfira, matrosh, MB, merhyx, mikado, MIKER65, Milo_Harwey, mineralk, Miriyak, moiqpiom, monty.cl, morbi, morbn, NecRoman, Nightmare, Odal , oru, pechna, pennywise, Poseidon1978, PP, Raikou, raimi, RainDamage, Ricarderon, robertsedmik, Rocksteady147, Saiffer, saja, SHORTY, shyANDROID, Skot, Slaine, Slávek, sleepless, Spider-man, Spideyfan, stanleystar, tacmud, The Genius, the.kasztan, Tialster, trudoš, tulipstros, Tyfus, Viking, vita, vranakx, willis, xintax, yogi, Zajo original, Zdendy, zdennanek, Zíďas
Chce (8)
123456, Fugas, jankie, komiksák13, Maty48, Netorack, RaptoR, Samurai-Jack
Nabízí (5)
adam.ra, arnecht, burzum, pechna, yogi