Příběhy:
Pavoučí vražda
Boj s neporazitelným protivníkem (začátek)

Vycházelo jak v české, tak slovenské mutaci.
Originály: Pavoučí vražda - Amazing Spider-Man #228 (květen 1982)
Boj s neporazitelným protivníkem (začátek) - část Amazing Spider-Man #229 (červen 1982)


Scénář
Roger Stern, Jan Strnad
Art
Rick Leonardi, John Romita Jr.
Ink
Jim Mooney, Dave Simons
Barvy
Bob Sharen, Glynis Wein Oliverová
Obálka
Nasser
Překlad
Katarína Rybková
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
80-7147-096-1 (Semic-Slovart)
Vazba
sešit v měkkých deskách
Formát
170 x 260 mm
Tisk
barevný
Stran
36
Cena
22 Kčs
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš13.12.2020 06:45Záhadný Spider-Man #11
  Už ten prvý záber je úžasný. Obrovský starý dom. Neskorý večer. Tma. Leje ako zo sprchy. Temnota. Strach. Horor! Vnútri starec usadá k skromnej večeri. A vonku sa vznáša Spider-Man a tuší čosi zlé a temné. Ale nič tomu nepovedané. No jeho šiesty zmysel nikdy neklame. Čo sa to deje? Bohužiaľ postupne dej redne a stáva sa banálnym. Ale aj tak nostalgická šupa medzi oči. Ešte lepší je druhý príbeh z druhej polovice, kedy sa k slovu dostáva nielen Deadpoolov, ale i môj obľúbený zlosyn Juggernaut (ktorého príbeh je dokončený v čísle 12). Oba tieto komiksy sa dočkali súhrnného vydania v roku 2000 vrámci Spajďáckeho kompletu.
 • Fruitix
  Komix k nahlédnutí zde.
 • mAGiic
  Vědec, který využívá pavouky k vraždění a obrovský Juggernaut...3*
 • matrosh
  první příběh zaujmě hlavně kresbou, ale začína tady hlavně nejlepší story vůbec souboj s juggernautem
 • The Genius
  Spider-mana od Semicu prostě nemůžu hodnotit objektivně, je to část mého dětství :) úžasný juggernaut :)
 • erik
  Super jednohubka. A Juggernaut je božský.
 • choze
  PAVOUČÍ VRAŽDA

  OBSAH:

  Majitel úctyhodné starožitné sbírky je ve svém domě ukousán k smrti pavouky. V tu samou chvíli o kousek dál dostane Spidey nekontrolovatelný záchvat agresivity a nepřiměřeně brutálně zasáhne proti pouličním zlodějům. Spidey se snaží vypátrat co se za pavoučí vraždou i jeho ztrátou sebeovládání skrývá a padne na stopu zneuznaného vědce dálkově manipulujícího pavouky a zneužívajícího je k objednaným vraždám.

  KOMENTÁŘ:

  Od Speed Demona v devítce Slovart zase o pár čísel poskočil (desítka je v originále speciál označovaný Annual a nespadající do řady Amazing) a Stern přichází po slabém příběhu KDO JE TA DÍVKA? s přece jen o něco zajímavějším námětem. Jenže opět strašně rutinně zpracovaným - se zápletkou o manipulaci pavouky i pavoučím hrdinou se dalo rozhodně vyhrát daleko nad rámec průměrné spider-manovské detektivky. Začátek příběhu má slušně tísnivou až hororovou atmosférou a scéna, kdy nad sebou Spidey ztratí kontrolu a nenávistně mlátí gaunery hlava nehlava až vyděsí jejich oběti, je výborná. Stejně jako obálka.

  BOJ S NEPORAZITELNÝM PROTIVNÍKEM (začátek)

  OBSAH:

  Spidey se všemožně snaží zastavit Juggernauta, který se po útoku na Madame Web vrací do přístavu, kde kotví jeho komplic, Black Tom Cassidy.

  KOMENTÁŘ:

  Willisův pocit je správný, Semic se zcela nepochopitelně vysral na první půlku v originále dvousešitového boje Spideyho s Juggernautem, kterou pro zajímavost můžete najít v souboru Wizard Masterpiece Edition Spider-man: The 10 Greatest Spider-man Stories Ever mj. spolu s bezprostředně následujícím Spideyho dvousešitovým soubojem s Kobrou a Hydem, rovněž od Sterna. Tedy ne že bych ten soubor bral za bernou minci (není tam např. zásadní a vynikající Smrt Gwen Stacy), ale všichni víme, že tyhle dva příběhy si tam být zaslouží. Stern: "Hledal jsem pro Spideyho nějaké nové protivníky a chtěl někoho skutečně neporazitelného, ale fanoušci dávali přednost starým známým záporákům. Skončilo to kompromisem - půjčil jsem si známého padoucha z jiného comicsu (X-Men)." Co dodat. Parádní zloduch, nepřetržitá nadživotní akce.
 • willis
  V první epizodě bojuje Spiderman s nějakým "no name" vědcem, který dokáže pomocí svého vynálezu vyprovokovat pavouky k vražednému útoku. Tento vynález, který částečně funguje i na Spidermana, potom prodává "potřebným" (tedy těm, co chtějí z různých příčin někoho zlikvidovat (dědictví, sbírka starožitností).
  Na začátku druhého příběhu jsem měl pocit, jakoby Semic vynechal nějaká čísla, ale podle čísel tady asi ne, tak nevím. Vstupujeme už rovnou do rozběhnutého příběhu ve kterém se Juggernaut na pokyn Černého Toma pokusil únést Madam Web. Ta však vzhledem k tomu, že je závislá na přístrojích skončí v nemocnice a Spiderman se vydává za Juggernautem. Následuje zábavná demoliční honička ve městě, která v tomhle čísle není ukončena.
 • Kapis
  Kapis mecenáš25.6.2007 15:38Záhadný Spider-Man #11
  Jugi rullez
 • Markyz de Sade
  Markyz de Sade22.9.2004 08:50Záhadný Spider-Man #11
  Jug to rozjel... MdS
 • Slaine
  Slaine admin13.9.2004 16:31Záhadný Spider-Man #11
  Semicovský Spider-mani jsou klasika, sice barvy a překlad byly celkem mizerný - např. překlady jmen - Kingpin - Srdcový Král, Hobgoblin - Zlý duch (a někdy se dokonce objevovalo Mátoha... do dnes jsem nepochopil proč), ale byl to první a nejvýdržnější sešitovej Spider-man u nás a to se cení.
 • KLAUN_DOMINANT
  KLAUN_DOMINANT mecenáš13.9.2004 08:26Záhadný Spider-Man #11
  Objevuje se Juggernaut největší masér ze spideyho vesmíru.