Příběh:
Kdo je ta dívka?

Vycházelo jak v české, tak slovenské mutaci.
Originál: Kdo je ta dívka? - Amazing Spider-Man Annual #16 (1982).


Scénář
Roger Stern
Art
John Romita Jr.
Ink
John Romita
Barvy
Stan Goldberg
Obálka
John Romita Jr.
Překlad
Katarína Rybková
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
80-7147-095-3 (Semic-Slovart)
Vazba
sešit v měkkých deskách
Formát
170 x 260 mm
Tisk
barevný
Stran
36
Cena
22 Kčs
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš13.12.2020 06:45Záhadný Spider-Man #10
  Na titulke sú síce Avengers, ale až také horúce to s nimi nakoniec nie je, objavia sa len na pár stránkach. Ale dobrý príbeh so silnou ženskou (a afroamerickou, čo v dobe vydania komiksu bolo dôležité) postavou.
 • Fruitix
  Komix k nahlédnutí zde.
 • mAGiic
  Tenhle příběh mi přišel jako jeden z nejslabších ze série od Semicu. 2*
 • The Genius
  Spider-mana od Semicu prostě nemůžu hodnotit objektivně, je to část mého dětství :)
 • erik
  Toto hodnotenie si vypožičiavam z doby, keď to vyšlo. Veľa superhrdinov, veľa výbuchov... Pre mňa ako 12-ročného to bol raj. Dnes by som to hodnotil tak na 80.
 • willis
  Kostým je sice pitomej, ale měl svůj důvod.. hrdinka ho našla odložený ve skladu po New Orleanském karnevalu. Asi tam nic lepšího neměli :)
 • choze
  KDO JE TA DÍVKA? - OBSAH:
  Zatímco Peter čeká na autobusovém nádraží na příjezd Harryho a Liz Osbornových, pavoučí instinkt ho upozorní na kolem procházející atraktivní černošku. Peter se na ni pověsí a když je vzápětí přepadena dvěma pobudy, zasáhne, ale dívka jeho pomoc zjevně nepotřebuje a ještě ho namísto díků srazí k zemi silným energetickým výbojem. Jde totiž o nového Kapitána Marvela, bývalou policistku z New Orleansu Monicu Rambeauovou, která byla při nepovede-ném experimentu se získáváním energie z jiných dimenzí nabita množstvím nestabilní energie, schopným zničit celý New York. Když Monica nenajde pomoc u Fantastické čtyřky, obrátí se na Mstitele a ti spolu se Spider-manem zachrání ji i město.
  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  KOMENTÁŘ:
  Po souboji se Submarinerem a Thingem další příběh ze škatulky „Spidey si to nedorozuměním rozdá s jiným superhrdinou“, který ale osobně řadím k nejslabším dílům ve slovartovské řadě. Proměna nasrané sexy černošky s impozantním afrem, připomínající hrdinky ženských blaxploatačních filmů (drsné černošské kriminálky, pozn. aut.) v nového Kapitána Marvela nemohla být ohranější (nehoda v laboratoři), hrdinčiny schopnosti nezajímavější a její kostým pitomější. Žádný zajímavý souboj, žádná hláška, malé plus za hostování několika dalších superhrdinů (Thing, Iron Man...). A za scénku v níž Spidey dokazuje malému klukovi, že je skutečně Spider-man, aby od něj získal potřebný čtvrťák. Přitom Roger Stern je podepsaný i pod díly s Juggernautem, Hydem, Přízrakem a částí Hobgoblinovy ságy, které patří nejen u Slovartu k těm nejlepším. První sešit vyplněný celý jedním příběhem.
 • Kapis
  Kapis mecenáš25.6.2007 15:38Záhadný Spider-Man #10
  Ten byl moc dobrý
 • AxusNalim
  Kdybych ZSM četl poprvé dnes, asi by mě tak nechytl, ale v roce vydání mi bylo jen pár let, a Spider-Man byl jeden z mých nejoblíbenějších komiksů.
 • Markyz de Sade
  Markyz de Sade22.9.2004 08:50Záhadný Spider-Man #10
  Už zajímavejší díl, je vidět víc hrdinů... MdS
 • Slaine
  Slaine admin13.9.2004 16:31Záhadný Spider-Man #10
  Semicovský Spider-mani jsou klasika, sice barvy a překlad byly celkem mizerný - např. překlady jmen - Kingpin - Srdcový Král, Hobgoblin - Zlý duch (a někdy se dokonce objevovalo Mátoha... do dnes jsem nepochopil proč), ale byl to první a nejvýdržnější sešitovej Spider-man u nás a to se cení.
 • KLAUN_DOMINANT
  KLAUN_DOMINANT mecenáš13.9.2004 08:26Záhadný Spider-Man #10
  Standard.