Příběh:
Kdo je ta dívka?

Vycházelo jak v české, tak slovenské mutaci.
Originál: Kdo je ta dívka? - Amazing Spider-Man Annual #16 (1982).


Scénář
Roger Stern
Art
John Romita Jr.
Ink
John Romita
Barvy
Stan Goldberg (Stan G)
Obálka
John Romita Jr.
Překlad
Katarína Rybková
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
80-7147-095-3 (Semic-Slovart)
Vazba
sešit v měkkých deskách
Formát
170 x 260 mm
Tisk
barevný
Stran
36
Cena
22 Kčs
 • VanTom
  VanTom26.1. 10:33Záhadný Spider-Man #10
  V delším kompaktním příběhu jsme svědky (neoriginálního) originu nové Kapitánky Marvelové (Moniky Rambeauové), k jehož pozdější fázi se připlete i všetečný Spider-Man. Je pohledná dívka spojenec nebo nepřítel? O smrti původního Captaina Marvela před několika měsíci (roku 1982) jsem samozřejmě v době československého vydání nic netušil, čtenáře vhodil Semic do neznámých vod, ale stejně jsem jej hltal – vždyť na konci jsme se podívali i do sídla Mstitelů!
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš13.12.2020 06:45Záhadný Spider-Man #10
  V minulom čísle boli všetky príbehy dokončené, takže v č. 10 začíname s čistým stolom. Konkrétne s obálkou, na ktorej sú síce Avengers, ale až také horúce to s nimi nakoniec nie je, objavia sa len na pár stranách vo finále, aj to iba v cameu (česť jednej výnimke, viac dole). Dnes už patrí toto číslo k tým nudnejším zo Záhadného Spider-mana, ale v dobe vzniku (80. roky) bolo dôležité, lebo svetu predstavilo silnú ženskú (navyše afroamerickú) hrdinku z New Orleans. Je to taká spider-manovská klasika, kedy sa Sieťomil bije s niekým, kto je v podstate tiež klafný hrdina, ale došlo k určitému nedorozumeniu, takže sa čelne fyzicky zrážajú. Okrem X-Menov (z ktorých je však doma len Iron Man a ostatní majú len cameá) sa na konci zjavuje aj sídlo Fantastic Four (z ktorých je však doma len starý dobrý brácho Thing), ktorá je v slovenčine preložená ako (držte sa) Zázračné kvarteto (ak by sa ale bratia Česi chceli posmievať, pripomínam im ich slávny dabing filmu X-Men, kde bola Storm Bouře, Rogue Tulačka a podobne).
 • Fruitix
  Fruitix25.10.2015 19:59Záhadný Spider-Man #10
  Komix k nahlédnutí zde.
 • mAGiic
  mAGiic editor23.10.2014 22:57Záhadný Spider-Man #10
  Tenhle příběh mi přišel jako jeden z nejslabších ze série od Semicu. 2*
 • The Genius
  The Genius24.9.2008 15:02Záhadný Spider-Man #10
  Spider-mana od Semicu prostě nemůžu hodnotit objektivně, je to část mého dětství :)
 • erik
  erik20.3.2008 08:58Záhadný Spider-Man #10
  Toto hodnotenie si vypožičiavam z doby, keď to vyšlo. Veľa superhrdinov, veľa výbuchov... Pre mňa ako 12-ročného to bol raj. Dnes by som to hodnotil tak na 80.
 • willis
  willis6.2.2008 09:37Záhadný Spider-Man #10
  Kostým je sice pitomej, ale měl svůj důvod.. hrdinka ho našla odložený ve skladu po New Orleanském karnevalu. Asi tam nic lepšího neměli :)
 • choze
  choze8.11.2007 11:49Záhadný Spider-Man #10
  KDO JE TA DÍVKA? - OBSAH:
  Zatímco Peter čeká na autobusovém nádraží na příjezd Harryho a Liz Osbornových, pavoučí instinkt ho upozorní na kolem procházející atraktivní černošku. Peter se na ni pověsí a když je vzápětí přepadena dvěma pobudy, zasáhne, ale dívka jeho pomoc zjevně nepotřebuje a ještě ho namísto díků srazí k zemi silným energetickým výbojem. Jde totiž o nového Kapitána Marvela, bývalou policistku z New Orleansu Monicu Rambeauovou, která byla při nepovede-ném experimentu se získáváním energie z jiných dimenzí nabita množstvím nestabilní energie, schopným zničit celý New York. Když Monica nenajde pomoc u Fantastické čtyřky, obrátí se na Mstitele a ti spolu se Spider-manem zachrání ji i město.
  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  KOMENTÁŘ:
  Po souboji se Submarinerem a Thingem další příběh ze škatulky „Spidey si to nedorozuměním rozdá s jiným superhrdinou“, který ale osobně řadím k nejslabším dílům ve slovartovské řadě. Proměna nasrané sexy černošky s impozantním afrem, připomínající hrdinky ženských blaxploatačních filmů (drsné černošské kriminálky, pozn. aut.) v nového Kapitána Marvela nemohla být ohranější (nehoda v laboratoři), hrdinčiny schopnosti nezajímavější a její kostým pitomější. Žádný zajímavý souboj, žádná hláška, malé plus za hostování několika dalších superhrdinů (Thing, Iron Man...). A za scénku v níž Spidey dokazuje malému klukovi, že je skutečně Spider-man, aby od něj získal potřebný čtvrťák. Přitom Roger Stern je podepsaný i pod díly s Juggernautem, Hydem, Přízrakem a částí Hobgoblinovy ságy, které patří nejen u Slovartu k těm nejlepším. První sešit vyplněný celý jedním příběhem.
 • Kapis
  Kapis mecenáš25.6.2007 15:38Záhadný Spider-Man #10
  Ten byl moc dobrý
 • AxusNalim
  AxusNalim2.1.2006 23:41Záhadný Spider-Man #10
  Kdybych ZSM četl poprvé dnes, asi by mě tak nechytl, ale v roce vydání mi bylo jen pár let, a Spider-Man byl jeden z mých nejoblíbenějších komiksů.
 • Markyz de Sade
  Markyz de Sade22.9.2004 08:50Záhadný Spider-Man #10
  Už zajímavejší díl, je vidět víc hrdinů... MdS
 • Slaine
  Slaine admin13.9.2004 16:31Záhadný Spider-Man #10
  Semicovský Spider-mani jsou klasika, sice barvy a překlad byly celkem mizerný - např. překlady jmen - Kingpin - Srdcový Král, Hobgoblin - Zlý duch (a někdy se dokonce objevovalo Mátoha... do dnes jsem nepochopil proč), ale byl to první a nejvýdržnější sešitovej Spider-man u nás a to se cení.
 • KLAUN_DOMINANT
  KLAUN_DOMINANT mecenáš13.9.2004 08:26Záhadný Spider-Man #10
  Standard.
81132