Příběhy:
Nastal čas Přízrakovy pomsty
Pozor, přichází obluda! (začátek)

Vycházelo jak v české, tak slovenské mutaci.
Originály: Nastal čas Přízrakovy pomsty - Amazing Spider-Man #234 (listopad 1982)
Pozor přichází obluda! (začátek) - část Amazing Spider-Man #235 (prosinec 1982)


Scénář
Roger Stern
Art
John Romita Jr.
Ink
Frank Giacoia, Dan Green, Jim Mooney
Barvy
Bob Sharen, Glynis Wein Oliverová
Obálka
John Romita Jr.
Překlad
Katarína Rybková
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
80-7147-099-6 (Semic-Slovart)
Vazba
sešit v měkkých deskách
Formát
170 x 260 mm
Tisk
barevný
Stran
36
Cena
22 Kčs
 • Fruitix
  Komix k nahlédnutí zde.
 • mAGiic
  Přízrak (Lantern) stojí u tragického zrodu Tarantuly....obálka s panem Hyde, přitom příběh s ním skončil v minulém sešitě - Semic boduje. 4*
 • The Genius
  Spider-mana od Semicu prostě nemůžu hodnotit objektivně, je to část mého dětství :)
 • erik
  Super. Lantern je dobrý protivník.
 • willis
  To přeskočené číslo je nepochopitelné. Hned ze začátku se objeví spousta narážek na předchozí děj, takže jsem chvíli tápal co se vlastně stalo. Jsou zde i narážky na Spideyho utkání s Černou kočkou/Black Cat, která je toho času v komatu v nemocnici a Spidey má kvůli tomu výčitky. Stalo se v u nás nevyšlých číslech Amazing Spider-Man #226-227, které Semic také přeskočil. Pak se ještě dozvídáme, že May si otevírá nějaký penzion pro důchodce. + obálka je totálně mimo mísu. Pro mně zklamání, nejen pro výše uvedené lapsy Semicu ale i protože scénář vyšetřování v Brandově společnosti mně připadal nezajímavý. Tarantula se ale docela povedl.
 • choze
  Nastal čas Přízrakovy pomsty

  Obsah
  Přízrak, tajemná bytost schopná rozptylovat své molekuly a díky tomu pronikat zdmi a být fyzicky nedotknutelná, zničí továrnu Brandovy společnosti. Peter Parker se vydává do Brandovy společnosti dozvědět víc pod záminkou zájmu o stáž. Zde se stane svědkem experimentu majícího dodat zabijáku Tarantulovi nadlidské schopnosti, který ale fatálně naruší Přízrak a Tarantula skončí jako monstrum.

  Komentář
  Obálka s Hydem, ačkoli příběh s ním skončil v minulém čísle a tady se neobjeví aní cíp jeho zeleného kabátu, opět useknutý začátek příběhu, co k takové fušeřině říct? Slovart přeskočil Amazing Spider-mana č. 233, kterým začíná Sternova čtyřsešitová sága o Brandově společnosti a Tarantulovi, se soubojem Spider-mana s Tarantulou ještě neproměněným v monstrum a ze 4 obálek série nám nakonec dopřál jen jednu, tu k Umíráčku v příštím čísle. Stern si po Juggym a Hydeovi připsal další slušný díl s atraktivními záporáky a souboji a Peterovým soukromím hlouboko v jejich stínu (i když do něj přivádí atraktivní Amy Powellovou a mihne se tu "tichý ujko z chodby", pan Pincus). Chtělo by to jen nějaké hlášky.

  Pozor, přichází obluda!

  Obsah
  Příběh bezprostředně navazuje na ten předchozí. Spider-man se v laboratoři Brandovy společnosti utká s Tarantulou proměněným v monstrum a Tarantula s Přízrakem následně mizí v oceánu. Navždy?

  Komentář
  Otázka dne zní - má Tarantula po proměně v pavoučí monstrum také pavoučí instinkt? Neřeknu. Zmutovaný Tarantula vypadá very good, i když moc respektu nevzbuzuje. To klišoidní zmizení padouchů pod vodou si ale Stern mohl odpustit a radši měl zatlačit na hláškách.
 • AxusNalim
  Kdybych ZSM četl poprvé dnes, asi by mě tak nechytl, ale v roce vydání mi bylo jen pár let, a Spider-Man byl jeden z mých nejoblíbenějších komiksů. Čísla s Tarantulou, Will-O-Wispem a Hobgoblinem (14-19) se mi líbila nejvíc.
 • Markyz de Sade
  Markyz de Sade22.9.2004 08:52Záhadný Spider-Man #14
  Přízrak byl zajímavej a Tarantula celkem ušel... MdS
 • Slaine
  Slaine admin13.9.2004 16:31Záhadný Spider-Man #14
  Semicovský Spider-mani jsou klasika, sice barvy a překlad byly celkem mizerný - např. překlady jmen - Kingpin - Srdcový Král, Hobgoblin - Zlý duch (a někdy se dokonce objevovalo Mátoha... do dnes jsem nepochopil proč), ale byl to první a nejvýdržnější sešitovej Spider-man u nás a to se cení.
Četl/a (27)
2scha, Cemino, Crics, emanek, erik, Final, house192, J.Connor, Kapis, Keno, Killingjoke, Kiwi1902, Knuckless, Laik, Lawer de Sanctis, mAGiic, mart.in, mineralk, robertsedmik, SHORTY, Slaine, tacmud, the.kasztan, Tyfus, vita, vranakx, VXP
(123)
2scha, 5555, 665+1, adam.ra, Alfi, arnecht, Avian, AxusNalim, Azbest, AZTeck, bboorreekk, BeeSee, Black Bro, yo, blackJag, bobo666_2005, Braindead, BreakingAway, burzum, Caiiiczech, Cassidy, Celestius, Cemino, chalmovsky, chauvesouris, choze, Corvus, Crics, CSE_AC/DC, danyno76, Dinik, doophy, DracoAn, emanek, Erich, erik, fel68, filemon, Final, Financ, Frizer, Fruitix, fubong, goodspeed, grinder, Hamichal, Hauzina, HELLEIA, holubdema, house192, Hulik, imro, invape, J.Connor, Jane, JindrasT, Kabukiman, Kapis, KdG, Keno, killermarf, Kiwi1902, Knuckless, krvinka56, Laik, Lawer de Sanctis, Lobok257, lokeren7777, Markyz de Sade, mart.in, Marvin, Masinfira, matrosh, MB, merhyx, mikado, MIKER65, Milo_Harwey, mineralk, Miriyak, moiqpiom, morbi, morbn, Nightmare, Odal , oru, pechna, pennywise, Poseidon1978, Radowan, Raikou, RainDamage, Ricarderon, robertsedmik, Rocksteady147, Saiffer, saja, Samurai-Jack, SHORTY, shyANDROID, Skot, Slaine, Slávek, sleepless, Spideyfan, stanleystar, tacmud, The Genius, the.kasztan, Tialster, trudoš, tulipstros, Tyfus, Viking, vita, vranakx, VXP, willis, xintax, yogi, Zajo original, Zdendy, zdennanek, Zíďas
Chce (8)
123456, Benji, Fugas, jankie, komiksák13, Maty48, Netorack, RaptoR
Nabízí (2)
arnecht, yogi