Příběhy:
Ve spárech nepřátel...
Maratón (začátek)

Vycházelo jak v české, tak slovenské mutaci.
Originály: Ve spárech nepřátel... - Amazing Spider-Man #215 (duben 1981)
Maratón (začátek) - část Amazing Spider-Man #216 (květen 1981).


Scénář
Dennis O'Neil
Art
John Romita Jr.
Ink
Jim Mooney
Barvy
Bob Sharen, Roger Slifer
Obálka
John Romita Jr.
Překlad
Hana Horská
Redakce
Viera Hegerová ml.
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
80-85163-77-2 (Semic-Slovart)
Vazba
sešit v měkkých deskách
Formát
170 x 240 mm
Tisk
barevný
Stran
36
Cena
19 Kčs
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš14.12.2020 07:35Záhadný Spider-Man #06
  Dokončenie súboja so Šialenou štvorkou. Už to je samo osebe zábavné, nieto ešte keď sa pridá Fantastická štvorka, s ktorou mal Spidey odjakživa zaujímavé a pomerne zvláštne vzťahy.
 • Fruitix
  Komix k nahlédnutí zde.
 • mAGiic
  Submariner se vrací a s ním i Šílená čtyřka...3*
 • The Genius
  Spider-mana od Semicu prostě nemůžu hodnotit objektivně, je to část mého dětství :)
 • erik
  Strašná výmena pavúčieho zmyslu medzi Spidermanom a Submarinerom. No bože. A maratón je tiež vcelku fajn.
 • willis
  "Chtěl bych si už konečně zastepovat na Spidermanově kebuli." Na začátku si Frightfull four Spidermana se Submarinerem celkem pěkně dávají ale konec všechno napraví. Spideymu pak zbydou jenom výčitky, že se nechal okouzlit LLyrou v lidské podobě a na Debie tak nějak zapomněl.
 • choze
  VE SPÁRECH NEPŘÁTEL - OBSAH:
  Po nakládačce od Šílené čtyřky se pokořený Submariner stižený těžkou migrénou vrací do oceánu a zbitý Peter k Debbie Whitmanové. Když později jako Spidey vyhledá krásnou sousedku, nevarován pavoučím smyslem padne do rukou Llyry a spol. Ukáže se, že Wizardův vynález přenesl jeho pavoučí instinkt na Submarinera a ten ho nyní přivádí k šílenství. Wizard pošle Spideyho na smrt, ale Submariner ho zachrání a spolu rozpráší Šílenou čtyřku, jen Llyra unikne. Oba pak navštíví Reeda Richardse z Fantastické čtyřky, který vrátí pavoučí smysl Spideymu. Ten jde za svou sousedkou, z níž se ale vyklube Llyra. Naštěstí včas zasáhne Submariner, který ji zneškodní a odnáší si ji zpět do Atlantidy.
  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  ------------KOMENTÁŘ:
  „Medzi šialenymi vynálezcami si absolútna špica!“ Po akční stránce je to slabé, akce málo a nic moc, i když rychlé zúčtování s Wizardem a spol. v hotelovém pokoji bylo fajn. To je sice od O´Neilla pěkné, že přivedl na scénu tolik padouchů, ale Sandy i Trapster jsou zoufale nevyužití. Našlo by se i pár hlášek, které mi opět přijdou vtipnější ve slovenštině (Thing: „Spidey sa před Reedeom priam plazí a Subby hlce Sue očami…je mi z nich na šablu.“) a líbil se mi i závěrečný twist. Jen nechápu proč Spideyho pavoučí smysl nereagoval na Llyru/sousedku už dříve, když ho ještě měl (třeba když ho zvala na tu schůzi na střeše).
  -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  ---------------MARATÓN - OBSAH: Rozčarovaný a zničený po souboji s Šílenou čtyřkou, se Peter rozhodne opět hledat útočistě u Deb a cestou přemýšlí o jejich vztahu. Na místě ale zjišťuje, že už si někoho našla. Zatímco mu ošetřují vyvrknutý kotník v nemocnici, tajně vyslechne něčí plány na vraždu během zítřejšího maratonu v newyorských ulicích. Ani Peterovi ani Madame Web, kterou požádá o pomoc, se ale nepodaří odhalit totožnost vrahů ani oběti. Jedinou stopou zůstává maraton.
  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  -------------KOMENTÁŘ: Žádné vrhnutí do akce hned na začátku se tentokrát nekoná. Bitka s Šílenou čtyřkou dala Spideymu zabrat a tak padne vlažný rozjezd dalšího příběhu na jeho rekonvalescenci. Krásná důslednost. V této situaci mu rozchod s Debbie moc nepřidá a návrat Madame Web věští další slabší krimi díl bez zajímavější zápletky a bez pořádného superpadoucha. Průměr.


 • Kapis
  Kapis mecenáš25.6.2007 15:32Záhadný Spider-Man #06
  tady už se to superherama jen hemžilo - to bylo něco pro mě jako malého fakana;-)
 • Spider-man
  Určitě lepší díl, který jsem sehnal až na letošním Crweconu.
 • AxusNalim
  Kdybych ZSM četl poprvé dnes, asi by mě tak nechytl, ale v roce vydání mi bylo jen pár let, a Spider-Man byl jeden z mých nejoblíbenějších komiksů. Toto číslo bylo z první desítky asi nejlepší.
 • Slaine
  Slaine admin13.9.2004 16:30Záhadný Spider-Man #06
  Semicovský Spider-mani jsou klasika, sice barvy a překlad byly celkem mizerný - např. překlady jmen - Kingpin - Srdcový Král, Hobgoblin - Zlý duch (a někdy se dokonce objevovalo Mátoha... do dnes jsem nepochopil proč), ale byl to první a nejvýdržnější sešitovej Spider-man u nás a to se cení.
 • Markyz de Sade
  Markyz de Sade10.9.2004 10:37Záhadný Spider-Man #06
  Takpvej lepší díl. MdS
7163
Četl/a (26)
2scha, Big_Boss, Cemino, emanek, erik, filmator, Final, house192, Ivan Kucera, J.Connor, Kapis, Keno, Knuckless, Laik, Lawer de Sanctis, mAGiic, mineralk, raimi, robertsedmik, Slaine, Spacecore, tacmud, the.kasztan, Tyfus, vita, vranakx
(125)
2scha, 5555, 665+1, adam.ra, Alfi, arnecht, Avian, AxusNalim, Azbest, AZTeck, bboorreekk, BeeSee, Big_Boss, Black Bro, yo, blackJag, bobo666_2005, Braindead, BreakingAway, burzum, Cassidy, Cemino, chalmovsky, chauvesouris, choze, Corvus, CSE_AC/DC, danyno76, Dinik, doophy, DracoAn, dracula, elfos, emanek, Erich, erik, fel68, filemon, Final, Financ, Fox01, FrAnK, Frank Castle, Frizer, Fruitix, fubong, goodspeed, Greyman, grinder, Hamichal, Hauzina, HELLEIA, holubdema, house192, Hulik, imro, invape, Ivan Kucera, J.Connor, Jane, JindrasT, Kabukiman, Kapis, KdG, Keno, killermarf, Knuckless, krvinka56, Laik, Lawer de Sanctis, Lobok257, lokeren7777, Markyz de Sade, Marvin, Masinfira, matrosh, MB, merhyx, mikado, MIKER65, Milo_Harwey, mineralk, Miriyak, Mitthrawnuruodo, moiqpiom, monty.cl, morbi, morbn, NecRoman, Nightmare, Odal , oru, pechna, pennywise, Poseidon1978, Raikou, RainDamage, Redlum, Ricarderon, robertsedmik, Rocksteady147, Saiffer, Samurai-Jack, Skot, Slaine, Slávek, sleepless, Spider-man, stanleystar, tacmud, The Genius, the.kasztan, Tialster, trudoš, tulipstros, Tyfus, Viking, vita, vranakx, willis, xintax, yogi, Zajo original, Zdendy, zdennanek, Zíďas
Chce (9)
123456, Benji, Fugas, jankie, komiksák13, Maty48, Netorack, Pán rostlin, RaptoR
Shání (1)
Pán rostlin
Nabízí (5)
arnecht, Fox01, Masinfira, Odal , pechna