Příběhy:
Ve spárech nepřátel...
Maratón (začátek)

Vycházelo jak v české, tak slovenské mutaci.
Originály: Ve spárech nepřátel... - Amazing Spider-Man #215 (duben 1981)
Maratón (začátek) - část Amazing Spider-Man #216 (květen 1981).


Scénář
Dennis O'Neil (Denny O'Neil)
Art
John Romita Jr.
Ink
Jim Mooney
Barvy
Bob Sharen, Roger Slifer
Obálka
John Romita Jr.
Překlad
Hana Horská
Redakce
Viera Hegerová ml.
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
80-85163-77-2 (Semic-Slovart)
Vazba
sešit v měkkých deskách
Formát
170 x 240 mm
Tisk
barevný
Váha
74 g
Stran
36
Cena
19 Kčs
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš14.12.2020 07:35Záhadný Spider-Man #06
  Semic-Slovart sa pochlapil. Myslené jednak ironicky (žltý obal je síce neprehliadnuteľný, ale v brutálnej kombinácii s bielym písmom úplne zanikajú údaje napr. o cene alebo o poradovom čísle) a jednak neironicky, keďže je šokujúco (na pomery vydavateľstva)dokončený príbeh z predchádzajúceho čísla. V ňom sa Spajdy a princ Namor pobili, aby na konci pochopili, že Šialená štvorka je nad ich sily a budú musieť spojiť sily. Prekvapivo sa ukáže, že vodca skupiny je v skutočnosti spätený so Submarinerovou tragickou minulosťou. Na konci má cameo Madame Web. To je v skutočnosti nadviazane na nasledujúci zošit č. 7 s atentátom.
 • Fruitix
  Fruitix25.10.2015 19:58Záhadný Spider-Man #06
  Komix k nahlédnutí zde.
 • mAGiic
  mAGiic editor23.10.2014 22:51Záhadný Spider-Man #06
  Submariner se vrací a s ním i Šílená čtyřka...3*
 • The Genius
  The Genius24.9.2008 15:01Záhadný Spider-Man #06
  Spider-mana od Semicu prostě nemůžu hodnotit objektivně, je to část mého dětství :)
 • erik
  erik20.3.2008 08:45Záhadný Spider-Man #06
  Strašná výmena pavúčieho zmyslu medzi Spidermanom a Submarinerom. No bože. A maratón je tiež vcelku fajn.
 • willis
  willis19.2.2008 11:56Záhadný Spider-Man #06
  "Chtěl bych si už konečně zastepovat na Spidermanově kebuli." Na začátku si Frightfull four Spidermana se Submarinerem celkem pěkně dávají ale konec všechno napraví. Spideymu pak zbydou jenom výčitky, že se nechal okouzlit LLyrou v lidské podobě a na Debie tak nějak zapomněl.
 • choze
  choze2.11.2007 17:47Záhadný Spider-Man #06
  VE SPÁRECH NEPŘÁTEL - OBSAH:
  Po nakládačce od Šílené čtyřky se pokořený Submariner stižený těžkou migrénou vrací do oceánu a zbitý Peter k Debbie Whitmanové. Když později jako Spidey vyhledá krásnou sousedku, nevarován pavoučím smyslem padne do rukou Llyry a spol. Ukáže se, že Wizardův vynález přenesl jeho pavoučí instinkt na Submarinera a ten ho nyní přivádí k šílenství. Wizard pošle Spideyho na smrt, ale Submariner ho zachrání a spolu rozpráší Šílenou čtyřku, jen Llyra unikne. Oba pak navštíví Reeda Richardse z Fantastické čtyřky, který vrátí pavoučí smysl Spideymu. Ten jde za svou sousedkou, z níž se ale vyklube Llyra. Naštěstí včas zasáhne Submariner, který ji zneškodní a odnáší si ji zpět do Atlantidy.
  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  ------------KOMENTÁŘ:
  „Medzi šialenymi vynálezcami si absolútna špica!“ Po akční stránce je to slabé, akce málo a nic moc, i když rychlé zúčtování s Wizardem a spol. v hotelovém pokoji bylo fajn. To je sice od O´Neilla pěkné, že přivedl na scénu tolik padouchů, ale Sandy i Trapster jsou zoufale nevyužití. Našlo by se i pár hlášek, které mi opět přijdou vtipnější ve slovenštině (Thing: „Spidey sa před Reedeom priam plazí a Subby hlce Sue očami…je mi z nich na šablu.“) a líbil se mi i závěrečný twist. Jen nechápu proč Spideyho pavoučí smysl nereagoval na Llyru/sousedku už dříve, když ho ještě měl (třeba když ho zvala na tu schůzi na střeše).
  -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  ---------------MARATÓN - OBSAH: Rozčarovaný a zničený po souboji s Šílenou čtyřkou, se Peter rozhodne opět hledat útočistě u Deb a cestou přemýšlí o jejich vztahu. Na místě ale zjišťuje, že už si někoho našla. Zatímco mu ošetřují vyvrknutý kotník v nemocnici, tajně vyslechne něčí plány na vraždu během zítřejšího maratonu v newyorských ulicích. Ani Peterovi ani Madame Web, kterou požádá o pomoc, se ale nepodaří odhalit totožnost vrahů ani oběti. Jedinou stopou zůstává maraton.
  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  -------------KOMENTÁŘ: Žádné vrhnutí do akce hned na začátku se tentokrát nekoná. Bitka s Šílenou čtyřkou dala Spideymu zabrat a tak padne vlažný rozjezd dalšího příběhu na jeho rekonvalescenci. Krásná důslednost. V této situaci mu rozchod s Debbie moc nepřidá a návrat Madame Web věští další slabší krimi díl bez zajímavější zápletky a bez pořádného superpadoucha. Průměr.


 • Kapis
  Kapis mecenáš25.6.2007 15:32Záhadný Spider-Man #06
  tady už se to superherama jen hemžilo - to bylo něco pro mě jako malého fakana;-)
 • Spider-man
  Spider-man11.6.2007 10:56Záhadný Spider-Man #06
  Určitě lepší díl, který jsem sehnal až na letošním Crweconu.
 • AxusNalim
  AxusNalim2.1.2006 23:39Záhadný Spider-Man #06
  Kdybych ZSM četl poprvé dnes, asi by mě tak nechytl, ale v roce vydání mi bylo jen pár let, a Spider-Man byl jeden z mých nejoblíbenějších komiksů. Toto číslo bylo z první desítky asi nejlepší.
 • Slaine
  Slaine admin13.9.2004 16:30Záhadný Spider-Man #06
  Semicovský Spider-mani jsou klasika, sice barvy a překlad byly celkem mizerný - např. překlady jmen - Kingpin - Srdcový Král, Hobgoblin - Zlý duch (a někdy se dokonce objevovalo Mátoha... do dnes jsem nepochopil proč), ale byl to první a nejvýdržnější sešitovej Spider-man u nás a to se cení.
 • Markyz de Sade
  Markyz de Sade10.9.2004 10:37Záhadný Spider-Man #06
  Takpvej lepší díl. MdS
7183
Četl/a (31)
2scha, Big_Boss, Cemino, emanek, erik, filmator, Final, flipflop, house192, Ivan Kucera, Izmir Čupr, J.Connor, Kapis, Keno, Knuckless, Laik, Lawer de Sanctis, mAGiic, mineralk, NecRoman, radimisko, raimi, robertsedmik, Slaine, Spacecore, tacmud, Tyfus, vita, vranakx, Zdendy, zdennanek
(127)
2scha, 5555, 665+1, adam.ra, Alfi, arnecht, Avian, Azbest, AZTeck, bboorreekk, BeeSee, Benji, Big_Boss, Black Bro, yo, blackJag, bobo666_2005, Braindead, BreakingAway, burzum, Cassidy, Cemino, chalmovsky, chauvesouris, choze, Corvus, CSE_AC/DC, danyno76, Dinik, doophy, DracoAn, dracula, elfos, ElGregory, emanek, Erich, erik, fel68, filemon, Final, Financ, FrAnK, Frank Castle, Frizer, Fruitix, fubong, goodspeed, Greyman, grinder, Hamichal, Hauzina, HELLEIA, herbert, holubdema, house192, Hulik, imro, invape, Ivan Kucera, J.Connor, Jane, JindrasT, Kabukiman, Kapis, KdG, Keno, killermarf, Knuckless, krvinka56, Laik, Lawer de Sanctis, Lenny, Lobok257, lokeren7777, Markyz de Sade, Marvin, Masinfira, matrosh, MB, merhyx, mikado, MIKER65, mineralk, Miriyak, Mitthrawnuruodo, moiqpiom, monty.cl, morbi, morbn, NecRoman, Nightmare, Odal , oru, pechna, pennywise, Poseidon06061978, Poseidon1978, radimisko, Raikou, RainDamage, Redlum, Ricarderon, robertsedmik, Rocksteady147, Saiffer, Samurai-Jack, Skot, Slaine, Slávek, sleepless, Spider-man, stanleystar, tacmud, The Genius, Tialster, trudoš, tulipstros, Tyfus, Viking, vita, vranakx, willis, xintax, yogi, Zajo original, Zdendy, zdennanek, Zíďas
Chce (9)
123456, afri, Fugas, jankie, komiksák13, Maty48, Netorack, Pán rostlin, RaptoR
Shání (2)
afri, Pán rostlin
Nabízí (4)
arnecht, Fox01, Ivan Kucera, Masinfira