Příběhy:
Maratón (dokončení)
Z písku a vody vzniká Marast

Vycházelo jak v české, tak slovenské mutaci.
Originály: Maratón (dokončení) - část Amazing Spider-Man #216 (květen 1981)
Z písku a vody vzniká Marast - Amazing Spider-Man #217 (červen 1981)


Scénář
Dennis O'Neil
Art
John Romita Jr.
Ink
Jim Mooney
Barvy
Bob Sharen
Obálka
John Romita Jr.
Překlad
Hana Horská
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
80-7147-015-5 (Semic-Slovart)
Vazba
sešit v měkkých deskách
Formát
170 x 240 mm
Tisk
barevný
Stran
36
Cena
19 Kčs
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš14.12.2020 07:35Záhadný Spider-Man #07
  Tajuplná Madame Web sa vracia a to rovno v nepríjemnom (v dobrom) príbehu, nesúcom isté teroristické prvky resp. prvky dnešných tzv. osamelých vlkov (Steňolezovi títo realistickí, "obyčajní" súperi prekvapivo dosť pristali). K tomu na scénu nastupuje Hydroman. A aby bola sranda, tak rovno aj jeho presný, drvivý opak - Sandman. Nakoniec sa proti Spideymu "nečakane" spoja, aby sa z nich v nočnom, daždivom prístave stalo monštrum, ktoré... na tomto mieste nasledoval brutálny koniec v štýle "pokračovanie nabudúce".
 • Fruitix
  Komix k nahlédnutí zde.
 • mAGiic
  Když se Hydro-Man a Sandman perou, vznikne co...? No přece Marast. 5/5
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš7.1.2011 19:54Záhadný Spider-Man #07
  První číslo, které se mi dostalo do rukou. Po všelijakých Barbáncích, Asterixech a Třeskoprskách to bylo silné kafe. Ani už jsem další čísla nechtěl, příliš temné, příliš realistické, mimo moje tehdejší chápání komiksového světa. Ještěže rodiče vytrvali a nebo možná omylem mi přinesli nějakou desítku či jedenáctku, kde jsem podlehl, přišel bych o hodně.
 • The Genius
  Spider-mana od Semicu prostě nemůžu hodnotit objektivně, je to část mého dětství :)
 • erik
  Dokončenie maratónu a predpríprava na King Konga.
 • willis
  Spidey absolvuje maraton a při cestě pomáhá účastníkům (infarkt, pád z mostu) i přihlížejícím divákům. Jednotlivé epizody mně připadaly vymyšleny dost prvoplánovitě. Souboje Sandmana a Hydromana o šlápotu ze IV. cenové skupiny Sadie a vznik Marasta je svou absurditou už o něco zábavnější.
 • choze
  MARATÓN 2 - OBSAH:
  Spidey dohlíží na běžce maratonu newyorskými ulicemi a hledá zabijáka, který se během akce chystá udeřit. Při té příležitosti zabrání několika nebezpečným nehodám a pozlobí J.J.Jamesona v davu přihlížejících. Na poslední chvíli se s ním spojí Madame Web a prozradí mu, že obětí má být kandidát na poslance Barney Wicker, který se v cíli chystá přivítat vítěze, a také, že atentátníky najde na vodárenské věži, kde je Spidey vzápětí zneškodní.
  -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  KOMENTÁŘ:
  Po předchozích několika sešitech narvaných superpadouchy, napsal O´Neill zase jeden takový oddechový díl jako byla Madame Web, kterou tu vrací do hry. Maratón mi ale přijde o něco lepší. Spidey pořád něco řeší, člověk neví kdo je terč (a bohužel se nedozví nic o motivaci atentátníků) a tak je napnutý (O´Neill nám samozřejmě nechává do očí bijící stopy) a při pošťuchování s Jamesonem padne pro mě nejkultovnější spideyovská hláška „Už jako elév som vyhrával fotosúťaže.“
  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  Z PÍSKU A VODY VZNIKÁ MARAST - OBSAH:
  Z vodárenské věže, u níž právě Spidey zpacifikoval atentátníky, vyleze Hydroman a zmizí v okapu. Vyčerpaný Peter potřebuje oraz a tak zajde do kina, kde potká Debbie a jejím novým žoviálním přítelem, Biffem Rifkinem. Zatímco Peter konečně odhaluje identitu svého falešně zpívajícího souseda, Hydroman a Sandman se porvou v baru kvůli místní hospoholce Sadie Frickettové. Když se ale mezi ně zamíchá Spidey, vrhnou se na něj v přístavu jako jeden muž, přičemž se oba čelně srazí a zaklesnutí do sebe padají do moře. Z rozbouřených vln vzápětí vylézá neforemné monstrum z vody a písku – Marast.
  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  KOMENTÁŘ:
  Tak jako návrat Madame Web věštil další slabší díl, návrat Hydromana znamená další skvělý díl. Akční, vtipný a s parádními padouchy, kteří předvedou, co umí a poté, co spojí síly jako tým se originálně spojí i v jednu bytost. O´Neill má prostě geniální nápady. Navrch zjišťujeme, že zpěvným sousedem je „tichý ujko z chodby“ („Mám sa smiať alebo plakať?").
 • Kapis
  Kapis mecenáš25.6.2007 15:33Záhadný Spider-Man #07
  ten byl slabší - ale dětské nadšení onehdá meyí neznalo;-)
 • AxusNalim
  Kdybych ZSM četl poprvé dnes, asi by mě tak nechytl, ale v roce vydání mi bylo jen pár let, a Spider-Man byl jeden z mých nejoblíbenějších komiksů.
 • Slaine
  Slaine admin13.9.2004 16:30Záhadný Spider-Man #07
  Semicovský Spider-mani jsou klasika, sice barvy a překlad byly celkem mizerný - např. překlady jmen - Kingpin - Srdcový Král, Hobgoblin - Zlý duch (a někdy se dokonce objevovalo Mátoha... do dnes jsem nepochopil proč), ale byl to první a nejvýdržnější sešitovej Spider-man u nás a to se cení.
 • Markyz de Sade
  Markyz de Sade10.9.2004 10:37Záhadný Spider-Man #07
  Nic moc. MdS