Příběhy:
Velké překvapení
Peter Parker - zločinec (začátek)

Vycházelo jak v české, tak slovenské mutaci.
Originály: Velké překvapení - Amazing Spider-Man #218 (červenec 1981)
Peter Parker - zločinec (začátek) - část Amazing Spider-Man #219 (srpen 1981)


Scénář
Dennis O'Neil
Art
Luke McDonnel, John Romita Jr.
Ink
Allen Milgrom (Al Milgrom), Jim Mooney
Barvy
Bob Sharen, Don Warfield
Překlad
Daniela Klečková
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
80-7147-016-3 (Semic-Slovart)
Vazba
sešit v měkkých deskách
Formát
170 x 240 mm
Tisk
barevný
Stran
36
Cena
19 Kčs
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš7.12.2020 07:32Záhadný Spider-Man #08
  Solídne dokončenie z predchádzajúcej časti, na ktorej konci sa Hydroman a Sandman spojili do jedného monštra.
 • Fruitix
  Komix k nahlédnutí zde.
 • mAGiic
  Dohra s Marastem a Gargoyle, který vše mění v kámen..
 • andywart
  Málo akčnosti, ale napriek tomu sa mi to celkom páčilo.
 • The Genius
  Spider-mana od Semicu prostě nemůžu hodnotit objektivně, je to část mého dětství :)
 • erik
  King Kong ma nebral. Zločinec ale áno.
 • willis
  Tak mě zase zarazilo jak teta May dala dohromady 50 tisíc dolarů na kauci, že prej se složili lidé ze Sanatoria.. to je hroznej blábol.
 • choze
  VELKÉ PŘEKVAPENÍ - OBSAH:
  Marně se pokouší Spidey zadržet Marasta, melancholické monstrum, které vzniklo spojením Sandmana a Hydromana - tvor ho snadno setřese a vrací se bouřlivou nocí zpátky k Sadii Frickettové. Poté, co Matt Murdock obhájí právo Marasta na pobyt na svobodě, Sadie přijme nabídku zúčastnit se s ním broadwayské show, na kterou se dostaví smetánka města. Když se ale v zákulisí Sadie políbí se svým agentem, žárlivé monstrum propadne zuřivosti a po vzoru King Konga unáší Sadii na střechu budovy. Tam ho zahalí a vysuší oblaka plynu z policejních helikoptér a Marast se rozpadne.
  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  KOMENTÁŘ:
  Po skvělém předchozím příběhu o Hydromanově a Sandmanově soupeření o Sadii, společném souboji se Spideym a jejich spojení v Marasta následuje průměrná dohrávka přiznaně parafrázující King Konga. Ona je taky otázka, co jiného se s Marastem dalo dělat. Každopádně škoda.
  ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  PETER PARKER - ZLOČINEC - OBSAH:
  Peter proniká díky svým schopnostem do věznice pro superpadouchy na Rykerově ostrově, aby si obstaral materiál reportáž upozorňující na místní chatrné zabezpečení. Podaří se mu vyfotit útěk superpadoucha Gargoyla a šíleného vědce Dr. Jonase Harrowa, ale vzápětí je přistižen strážnými a nikdo mu nevěří, protože uprchlíci se při poplachu zase vrátili do cel. Peter, obhajovaný Mattem Murdockem, je nařčen z podílení se na útěcích z Rykerova ostrova a jediný důkaz jeho neviny – foťák - ukradne uklízeč, který jej střelí v zastavárně. Tetě May se ale podaří dát dohromady peníze na kauci a Peter je zatím volný.
  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  KOMENTÁŘ:
  Potom co se vrátil k Submarinerovi, Hydromanovi i Madame Web, se O´Neill ještě jednou vydal i na Rykerův ostrov, ze kterého nedávno nechal vysvobodit Wizarda a spol. Zápletka fajn a zaujal mě Gargoyle proměňující vše čeho se dotkne v kámen, který se ale dostane víc ke slovu až v dalším sešitě. Ten uklízeč byl ale drsnej, lajznout si krádež foťáku z kanceláře ředitele věznice.

 • Kapis
  Kapis mecenáš25.6.2007 15:36Záhadný Spider-Man #08
  klasika
 • Slaine
  Slaine admin13.9.2004 16:30Záhadný Spider-Man #08
  Semicovský Spider-mani jsou klasika, sice barvy a překlad byly celkem mizerný - např. překlady jmen - Kingpin - Srdcový Král, Hobgoblin - Zlý duch (a někdy se dokonce objevovalo Mátoha... do dnes jsem nepochopil proč), ale byl to první a nejvýdržnější sešitovej Spider-man u nás a to se cení.
 • Markyz de Sade
  Markyz de Sade10.9.2004 10:38Záhadný Spider-Man #08
  Zase nic moc. MdS