Příběhy:
Peter Parker - zločinec (dokončení)
Rychlejší než blesk

Vycházelo jak v české, tak slovenské mutaci.
Originály: Peter Parker - zločinec (dokončení) - část Amazing Spider-Man #219 (srpen 1981)
Rychlejší než blesk - Amazing Spider-Man #222 (listopad 1981)


Scénář
Bill Mantlo, Dennis O'Neil
Art
Bob Hall, Luke McDonnel
Ink
Jim Mooney
Barvy
Ben Sean, Don Warfield
Obálka
Walter Simonson
Překlad
Katarína Rybková
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
80-7147-017-1 (Semic-Slovart)
Vazba
sešit v měkkých deskách
Formát
170 x 260 mm
Tisk
barevný
Stran
36
Cena
22 Kčs
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš13.12.2020 06:45Záhadný Spider-Man #09
  Slabší zošit venovaný dosť nudnému súboju so Speed Demonom. "Rýchliky" sú v DC a Marvele obľúbené (Quicksilver, Flash...), ale mňa nikdy nebavili.
 • Fruitix
  Komix k nahlédnutí zde.
 • mAGiic
  Dovyprávění příběhu s Gargoylem a Spideyho falešným obviněním a v druhém příběhu účinkuje Speed Demon.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš7.1.2011 19:57Záhadný Spider-Man #09
  Zajistěte si 1. číslo dobrodružných příběhů, hrdinu comicsového seriálu CONAN BARBAR. To teda žádnej strach, to jsem si zajistil :)
 • punisher
  Mně tohle moc nechytlo,možná proto že jsem to nečetl jako dítě.
 • andywart
  Fajn akcia...Hrdinov v obtiahnutých dresoch veľmi nemusím, ele na Spideym som vyrastal.
 • The Genius
  Spider-mana od Semicu prostě nemůžu hodnotit objektivně, je to část mého dětství :)
 • erik
  Fajn diel, obidva príbehy ma bavili.
 • willis
  Souboje na konci prvního příběhu a na začátku druhého jsou prošpikovány vtipnými dialogy přidám taky jeden. Spiderman na úvod druhého příběhu bojuje s bezejmennými zloději norkových kožešin (už to je celkem srandovní, ne?. Zřejmě bylo potřeba zaplácnout něčím 4 stránky. Padouch:"Toužíš po vroucím přivítání hmyze? Nakrmíme tě vřícím olovem."Spiderman kontruje: "Takovýhle dialog bych očekával v románě Raymonda Chandlera, ne ve skutečném životě."
 • choze
  PETER PARKER – ZLOČINEC 2 - OBSAH:
  Peter se v sepraném dresu vydává pro věci co zanechal na Rykerově ostrově a nalepí se na Gargoyla s Harrowem, kteří od uklízeče zjistili, co udělal s foťákem s usvědčujícími fotkami a teď pro něj jedou do zastavárny. V té si to pak s nimi Spidey o foťák rozdá, zpacifikuje je a očistí svoje jméno.
  ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  KOMENTÁŘ:
  „Vy skutečně vystupujete profesionálně?“ „Jasnačka. Jupíííí…“ Malá technická poznámka – od tohoto čísla mají sešity nový, větší formát a jsou o tři koruny dražší. I když tenhle příběh ani zdaleka nekope první ligu, není špatný. Gargoyle je dobrý druhořadý padouch, pátrání po foťáku je napínavé do posledního comicsového políčka, škoda jen, že si víc nevyhráli se závěrečným soubojem („Jestli si myslíte, že míním udělat nějaký otřepaný vtip o tom, jaký jsem sekáč…tak se nemýlíte. Vůbec se nestydím.“), protože to jak Gargoyle chytil ten míč, proměnil ho v kámen a hodil ho po Spideym bylo super, ten záporák má velký potenciál pro akční scény. Jinak kresbu výjimečně nemá na svědomí Romita Jr. (a je to znát.), ale jednorázově hostující Luke McDonnel a zároveň jde o posledního Spideyho od O´Neilla (který tu znovu prodává Spideyho sepraný dres). „Máš nějaký plán na ovládnutí světa, o kterém bych měl vědět?“
  ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  RYCHLEJŠÍ NEŽ BLESK - OBSAH:
  Spidey zabrání loupeži kožešin a vzápětí se přimotá k další, páchané v obchodním domě debutujícím, po slávě a majetku bažícím superpadouchem Speed Demonem. Ten si se Spideym díky své neuvěřitelné rychlosti rychle poradí a cítí se natolik sebejistě, že mu i prozradí, kde udeří příště – v luxusním obchoďáku Bloomingdale´s. Spidey tam na něj samozřejmě čeká a poté, co se Speed Demon objeví, zablokuje pavučinou všechny východy a padoucha zneškodní.

  Komentář
  Poprvé od druhého čísla s Madame Web přeskočil Slovart v americké řadě (tentokrát jen dva sešity, jeden s Moon Knightem a druhý s Ramrodem) a také se nám počínaje Speed Demonem vystřídali scénáristé. O´Neilla nahradil Mantlo mající na svědomí Retrospektivu, Chůdaře a vše od šestadvacítky nahoru a to střídání stráží je znát. Nejenže tu chybí Debbie (vlastně už nefigurovala ani v předchozím příběhu) a „tichý ujko z chodby“ pan Pincus, ale jednoduchoučký příběh je tentokrát takový groteskově blboučký, což ještě podtrhuje slabá kresba jednorázově hostujícího Boba Halla. Ale taky patří k těm nejakčnějším a slovní přestřelka mezi Spideym a Speed Demonem při závěrečném souboji je dost vtipná, nemluvě o tom, že pro podobné druho/třetiřadé padouchy jako je Speed Demon (třeba velmi podobného Slydea, který ale u nás nevyšel) mám slabost.
 • Kapis
  Kapis mecenáš25.6.2007 15:37Záhadný Spider-Man #09
  ten už měl trochu větší formát, jestli dobře pamatuju - ach joj to byly časy;-)
 • Slaine
  Slaine admin13.9.2004 16:31Záhadný Spider-Man #09
  Semicovský Spider-mani jsou klasika, sice barvy a překlad byly celkem mizerný - např. překlady jmen - Kingpin - Srdcový Král, Hobgoblin - Zlý duch (a někdy se dokonce objevovalo Mátoha... do dnes jsem nepochopil proč), ale byl to první a nejvýdržnější sešitovej Spider-man u nás a to se cení.
 • KLAUN_DOMINANT
  KLAUN_DOMINANT mecenáš12.9.2004 18:52Záhadný Spider-Man #09
  Průměrnej díl.
 • Markyz de Sade
  Markyz de Sade11.9.2004 11:30Záhadný Spider-Man #09
  Průměr. MdS