Mezi mechanickým nebem a zmutovaným peklem
Ve městě zachváceným strašlivou nákazou, v němž se lidé mění v odporné příšery, učiní okouzlující dívka nečekaný objev. Tím odstartuje závod, ve kterém je hlavní a jedinou cenou záchrana jejího světa před nevyhnutelnou katastrofou...

Scénář
Paolo Eleuteri Serpieri
Art
Paolo Eleuteri Serpieri
Lettering
Martin Trojan
Překlad
Jana Kratochvílová
Redakce
Václav Dort
Žánry
akční, erotický, sci-fi
ISBN/ISSN
80-86482-11-1 (Calibre Publishing)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
230 x 300 mm
Tisk
barevný
Váha
509 g
Stran
62
Cena
599 Kč
Originál
Druuna #1: Morbus Gravis (Dargaud, 1986)
 • Kapis
  Kapis mecenáš12.10.2016 08:40Morbus Gravis
  V této knize byl velký formát využit mnohem lépe a rozumněji než u 1.knihy Metabaronů, i když ty barvy nebyly tak vyvedené. Ještě, že jsem to ale nečetl, tahle první kniha by mě akorát naladila a pokračování bych se dočkal až po 14.letech. Jinak platí vše, co jsem sesmolil u komplexního vydání tří dílů v sérii MDEK.
 • louza
  louza10.11.2015 14:56Morbus Gravis
  Syrová kniha. Velmi pěkná kresba a hmatatelná apokalyptická atmosféra je korunovaná hromadou originálních fujtajblíků a sem tam překvapivě probleskne i celkem zajímavá příběhová linka mající kupodivu hlavu a patu. Problém je v erotičnosti, která není jen peprným kořením, ale místy skoro hybatelem děje. Stejně tak zvrácenost a násilí. Kniha se mi špatně četla, protože jsem během čtení neustále osciloval mezi pocitem vzrušení z hlavní hrdinky a zhnusení z mutantů a perverzit. Nebo to bylo naopak? Tak či tak to mělo daleko ke klidnému pohodovému čtení. Pocit ze světa Druuny byl až moc sugestivní na to abych se ke knize rád vracel. Na svou dobou to musela ovšem být pecka a ani dnes mnoho ze svého zvráceného kouzla nepotratila.
 • Neutrino
  Neutrino30.5.2011 16:15Morbus Gravis
  Přestože tahle scifárna neoplývá nijak zvlášť originálním námětem, neučesaný způsob vyprávění využívající řadu naturalistických scén jí dodává na porozuhodnosti.

  Koupil jsem si to v LK kvůli nezvykle propracované kresbě, která kombinuje syrovou expresivní zkratku s ďábelkou šrafurou, precizně budující prostor a světlo. Serpieri je mistrem komiksového vyprávění. Řetězí suveréně jednu neotřelou kompozici za druhou a navíc velmi vkusně zachází s barvou. Drobný zádrhel bych nalezl ve scénáři; příběh se občas odvíjí dost přímočaře (boj s jednou příšerou za druhou) a především chování postav upadá do schematičnosti. Motiv krásné hlavní hrdinky, která je jedinou nezkaženou osobou v prohnilém světě na mě působí trochu naivně. I když jej lze případně vykládat metaforicky, chvání lidí "na ulici"radujících se z cizího utrpení prostě není logické - tomuto osudu právě sami o vlásek unikli, takže by měli být spíš vystrašení.

  Spekulovat by se dalo také o funkci erotickém prvku. Zatímco například v Manarově komiksech funguje erotično jako jakási umělecká esence, tady na mě chvílemi působí samoúčelně, neřku-li až podbízivě (vybírám ze dvou scifáren a v jednom jsou navíc kozy, tak ho beru). Různé "náhodné" okolnosti nutící hrdinku na každé druhé stránce se svlíkat nebo mít pohlavní styk na věrohodnosti příběhu nepřidávají. Na druhou stranu lze tento prvek vnímat jako záměrné umocnění dekadentního prostředí, protože jako takové i skutečně do jisté míry funguje.

  Převratné dílo to není, ovšem taky si to na něj nehraje. Příběh čtenáře pohltí a kresbu lze studovat, takže celkově jasný nadprůměr.
 • mart.in
  mart.in mecenáš19.4.2011 16:35Morbus Gravis
  Za původní cenu bohužel nebyla šance, aby se to u nás chytlo, sám jsem kupoval až v LK.
 • felis
  felis mecenáš22.3.2011 09:38Morbus Gravis
  Využil jsem nabídky levných knih a po deseti letech od českého vydání si pořídil za hubičku tento kousek. Příběh zasazený do postapokalyptického světa, špína, mutanti a lehká erotika. Nádherná propracovaná kresba. Bavil jsem se od začátku do konce a je to určitě jedna z nejlepších věcí co jsem četl za poslední dobu.
 • KdG
  KdG6.10.2009 11:32Morbus Gravis
  Skvělá kresba i příběh, škoda že česky nevyšlo víc dílů.
 • Wiruss
  Wiruss13.3.2008 14:24Morbus Gravis
  Tento komiks má jedinou slabinu a tou je cenak jinak jak píše MdS...
 • krvinka56
  krvinka5615.5.2006 10:10Morbus Gravis
  dobré
 • Markyz de Sade
  Markyz de Sade15.6.2005 16:42Morbus Gravis
  Druuna je prostě skvělá ve všem. Příběh, kresba, tělo. MdS
 • 2scha
  2scha mecenáš5.6.2005 20:51Morbus Gravis
  Bavilo a baví, jen škoda dalších nevyšlivších(krásné slovo) dílů.
 • Corinthian
  Corinthian21.7.2004 22:19Morbus Gravis
  Bezchybná kresba (i když Druuna má pokaždé jiný obličej:)), skvělý příběh a krásná Druuna. Její svět mě natolik pohltil, že jsem si začal schánět dalsi díly. Druuna se stala moji nejoblíbenejší comicsovou postavou, a proto neváhám dát 100!!! !!!
 • Netorack
  Netorack11.7.2004 00:20Morbus Gravis
  Rozhodně je dobře, že česky nějaký Serpieri vyšel. Kresba je zajímavá (obzvláště všelijaká chapadla a takové věci), příběh taky docela dobrý, cena je děsivá.
 • Ogre
  Ogre1.7.2004 08:13Morbus Gravis
  Velmi slusne
 • Nakor
  Nakor24.6.2004 12:29Morbus Gravis
  Neznám inteligentnější erotický komiks. Doporučuju všem. Škoda, že česky vyšel jen jeden díl. Některé další se mi líbily více než tento.
 • Zajo original
  Zajo original mecenáš23.6.2004 08:20Morbus Gravis
  Super vec ale len v prípade ak by sme sa dockali aj dalsich dielov

 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš22.6.2004 21:32Morbus Gravis
  Prvni dil, ktery mi pripomel klasickou scifi Nonstop. A je to dobry. Skoda tech dalsich dilu, ktere uz asi nebudou.
 • Michigan
  Michigan22.6.2004 20:00Morbus Gravis
  Druuna je rozhodne super komix, Serpieriho kresba ma svoje vlastni kouzlo, pribeh ma taky dobrou pointu a jediny co mi chybi jsou dalsi dily. I WANT MORE!!!
 • Slaine
  Slaine admin22.6.2004 14:31Morbus Gravis
  Erotický komiksy mám fakt rád (no jo já vím, že sem nadrženej úchylák :)) a Druuna je doopravdy moc pěkně nakreslená. Sci-fi v komiksu moc nemusím (kdyby tak byla Druuna fantasy ...), pěkná pointa. Škoda, škoda, že další díly téhle prsaté krasavice už nevyjdou. Naděje umírá poslední - třeba za pár let...
 • willis
  willis22.6.2004 09:34Morbus Gravis
  Tenhle komiks se mi hodně líbil. Výborná kresba, dekadentní prostředí a zajímavá pointa(neříkám že originální) a navíc je to sci-fi.
 • KLAUN_DOMINANT
  KLAUN_DOMINANT mecenáš22.6.2004 08:35Morbus Gravis
  Docela pěkná kresba a příběh kterej by mohl bejt i zajímavej, ale bohužel vyšel jenom první díl a víc se asi nedočkáme.
182012
Četl/a (44)
2scha, bierce, calvin10, Darth Raelchi, Deckard, DEmnoG, Draco nobilis, emanek, filosh, Final, flipflop, Glumal, invape, Izmir Čupr, J.Connor, Jestrab2, jiskra, Kapis, KdG, Librarian, Lobok257, majer, Mart74, NecRoman, oleav, Paldini, pechna, Petrisko911 , RadimNemec, raimi, RudyRod, SickNail, Slaine, sleepless, Spike, Symbi, tacmud, the.kasztan, trudoš, VanTom, Velkej šéf, vranakx, vrazdinek, VXP
(128)
2scha, 665+1, adam.ra, afri, arnecht, Azalin, Azbest, AZTeck, bboorreekk, Benji, Black Bro, yo, blackJag, bmc75, Bob, Braindead, calvin10, calviti, Cassidy, Corvus, CSE_AC/DC, DAxik, DEmnoG, disclose, doophy, Draco nobilis, dr_benway, emanek, fel68, felis, filipes, filosh, Fréza, Frizer, goodspeed, grinder, Hamichal, herbert, hi_jacker, holubdema, Hulik, illy, invape, isildur heir, J.Connor, Jestrab2, JindrasT, jiskra, Johnny Sasaki, Joshua_T, Kabukiman, Kazumaki, KdG, Klatic, koniklec, krvinka56, Lenny, Librarian, Lobok257, majer, Markyz de Sade, Mart74, Marvin, Masinfira, MB, Meesha, metalmaus, mgeralt, Michal Opitz, MickeyStuma, mikado, MIKER65, mikki.maser, Miriyak, Mistak, MP, Murphy722, NecRoman, Netorack, Neutrino, OldaB, Paldini, pavel, pechna, pennywise, Petrisko911 , plema, POLAKST, Poseidon1978, RadimNemec, raimi, RudyRod, Saiffer, Samurai-Jack, Saran, Skot, Slaine, sleepless, Spike, Stara.kryta, suricattaontheway, Symbi, tacmud, Ter, Tombal, Tominos, Trevelyan, tulipstros, VanTom, vasek, Velkej šéf, Viking, vranakx, vrazdinek, VXP, Wiruss, worf, wwwKupKOMIKScz, xai, xintax, yogi, yojimbo, Zack, Zajo original, Zbysek2410, zdennanek, zebedee, Zíďas, Zod
Chce (7)
chcita, delsemela, DracoAn, fusnix, Nightmare, Xeelee, yama
Shání (1)
Nightmare
Nabízí (4)
Grynca, Librarian, MB, Meesha