Batman Soudce Dredd Legendy DC - obálka pod přebalem
Ukázka
Ukázka

+ 6 dalších ukázek

Koupit
Varování oddělení spravedlnosti! Obsahuje vysokou míru napětí, které může způsobit nečekané vedlejší účinky. Držení této knihy se trestá pokutou 1000 kreditů.

Když se Temný rytíř z Gothamu setká tváří v tvář s ochráncem Mega-City 1... KDO Z NICH BUDE ZÁKONEM?

To se dozvíte v této nařachané sbírce grudiózních příběhů, ve kterých vystupují dva nejnekompromisnější strážci zákona, jaké kdy komiksový svět poznal!
Superakční a zábavné scénáře mají na svědomí Alan Grant a John Wagner. O dechberoucí kresbu se postarali Simon Bisley, Glenn Fabry, Dermot Power, Cam Kennedy, Carl Critchlow a Jim Murray.

Kniha obsahuje příběhy Rozsudek nad Gothamem, Vendeta v Gothamu, Poslední hádanka a Zemřít smíchy.

Obsahuje sešity série Batman/Judge Dredd: Judgment on Gotham (prosinec 1991), Batman/Judge Dredd: Vendetta in Gotham (prosinec 1993), Batman/Judge Dredd: The Ultimate Riddle (červenec 1995) a Batman/Judge Dredd: Die Laughing #1-2 (říjen 1998 - listopad 1998)

Vyšlo jako 9. svazek edice Legendy DC. Původně vyšlo mimo tuto edici.


Scénář
Alan Grant, John Wagner
Art
Simon Bisley, Jason Brashill, Carl Critchlow, Glenn Fabry, Cam Kennedy, Jim Murray, Dermot Power (POWER)
Ink
Simon Bisley, Jason Brashill, Carl Critchlow, Glenn Fabry, Cam Kennedy, Jim Murray, Dermot Power (POWER)
Barvy
Digital Chameleon, Simon Bisley, Jason Brashill, Carl Critchlow, Glenn Fabry, Jim Murray, Dermot Power (POWER)
Obálka
Simon Bisley
Lettering
Petr Schwarz
Překlad
Ľudovít Plata (Turlogh)
Redakce
Filip Gotfrid, Jolana Tichá
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
978-80-7679-445-0 (Crew)
Vazba
šitá v tvrdých deskách s přebalem
Formát
168 x 258 x 19 mm
Tisk
barevný
Váha
900 g
Stran
256
Cena
799 Kč
Originál
The Batman / Judge Dredd Collection (DC Comics, 2012)
 • Good Games
  Good Games mecenáš27.11. 20:09Batman / Soudce Dredd
  Perfektné! Tu jednoducho nie je o čom. Jedná sa totiž o veľmi zábavné a nápadité príbehy s kvalitnou kresbou/maľbou. Batman tu súperí so sudcom Dreddom, dávajú si navzájom poriadne päsťami do držky, hláškujú a likvidujú zločincov. Scenáre sú od takých komiksových legiend ako sú Alan Grant alebo John Wagner a ani na chvíľu som sa pri nich nenudil. Návrat do začiatkov nakladateľstva Crew a ich kultového magazínu plný nostalgie a drzej zábavy. =►Celá recenzia◄=
 • hroubek
  hroubek21.11. 11:04Batman / Soudce Dredd
  Rozsudek nad Gothamem

  Musím se přiznat, že mi první příběh tolik nesedl. Je to dáno tím, že mi vyprávění přišlo hodně chaotické. Moc tomu nepomohla ani kresba, která sice k danému příběhu přesně pasuje, ale místy je lehce nepřehledná. Čekal jsem, že Dredd bude mít v tomto příběhu větší roli, ale krom pár momentů moc prostoru neměl. Ani Batman není tolik výrazný, jako je v současných komiksech. Velkou část příběhu si pro sebe urvali záporáci. Soudce Smrt je působivý záporák, a když se spojí se Scarecrowem, tak je to krvavá a nepříjemná jízda. Komiks umí být místy opravdu nepříjemný a dějí se zde ošklivé věci, jen je škoda, že to nemá o trochu lepší příběh. 6/10

  Vendeta v Gothamu

  Tento příběh mi dost sedl. Není tak vážný a šílený jako byl příběh první. Vendeta v Gothamu nabízí mnoho vtipných momentů, černý humor a cynické hlášky. Ale hlavně má zde hodně prostoru Dredd. Zatímco si Dredd a Batman něco vyříkávají, tak se v příběhu odvíjí druhá linka, které vévodí záporácka dvojice Scarface a Ventriloquist. Obě linky se samozřejmě v závěru spojí a dají nám dobrou a funkční pointu. Soudce Dredd zde funguje parádně, jeho konfrontace s Batmana je super, a hodně mě bavili jejich vzájemné dialogové výměny, kde si obě postavy honí ego. Scénář a kresba mi hodně sedli a já si tento příběh moc užil. 8/10

  Poslední hádanka

  Dobrý, zábavný a hlavně povedený příběh. Čekal jsem trochu sofistikovanější zápletku, protože tam je Riddler a s ním to je vždy komplikovanější. A na místo toho jsem dostal nahláškovaný akční příběh, co šlape od začátku až do konce. Je to poctivá akční jízda, ve které bojují Batman a Dredd o své životy. Oba hrdinové musí spolupracovat pokud chtějí přežít. Hodně jsem si to užil, protože to má skvělé tempo, netradiční vedlejší postavy, parádní hlášky a v neposlední řadě dobré akční momenty. Líbilo se mi finále a pointa příběhu, kterou jsem nečekal. Opět mohu s nadšením napsat, že mi scénář a kresba sedli. Jsem spokojený. 8/10

  Zemřít smíchy

  V každém z příběhů se objevil legendární Batmanův záporák. A ne jinak je tomu i v příběhu Zemřít smíchy, kde se ke slovu dostane Batmanova největší nemesis - Joker. Zemřít smíchy je velký příběh, kde se zahraňují desítky tisíc lidí. Joker a Temný soudci se rozhodnou vyvraždit jeden kult, a jediný kdo mohou tomuto masakru zabránit jsou Batman a Dredd. Samotný příběh je opravdu megalomanský. Nešetří se akcí, násilím a tempo samotného příběhu je dost zběsilé. Čte se to dobře, jen jsem měl chvilku pocit, že scénáristé sešlápli plyn až na podlahu, a kdyby malinko zvolnili, tak by to bylo lepší. Kresba se k příběhu hodí, ale je pravdou, že jsem si na ní chvilku musel zvykat. Zemřít smíchy je velmi dobré zakončení této komiksové sbírky. 7/10

  Tato komiksová sbírka příběhů s Batmanem a Dreddem mi sedla a bavila mě. Příběhy jsou zábavné, napínavé, mají spád a umí být dost brutální. Líbilo se mi, jakým způsobem funguje vztah mezi Batmanem a Dreddem, kdy každý přistupuje k dosažení spravedlnosti po svém. Určitě dejte tomuto komiksu šanci, jelikož se dost povedl.
 • PKD
  PKD4.11. 15:32Batman / Soudce Dredd
  Az na ten mirnejsi preklad, je super miti vsechny 4 B/SD pribehy pohromade a v pevne vazbe.
55
 • baatcha
  baatcha25.10. 19:10Batman / Soudce Dredd
  Milo: Mě ty původní přišly nějak přirozenější, živější. Když v téhle nové verzi čtu Batmanovo "Dej si pohov," (v originále Now just back off,) tak je to spíš rádobyvtipná křeč.
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš25.10. 18:14Batman / Soudce Dredd
  Baatcha - souhlasim s tebou. Podle mě jde Kameňák zakončit různými variacemi překladu a ta první v crwi byla nejlepší ve smyslu, že šlo fakt o KAMEŇÁK. V další mi přišlo, že ten vtip skoro ztrácí pointu. ;)

  Jinak jsou teď překlady o dost mírnější, mně se někdy ta mluvená ostřejší řeč prostě líbí víc: "gde to kurva sem?!" X "do čertíka, kde jsem se to ocitl?" :)
 • baatcha
  baatcha25.10. 17:21Batman / Soudce Dredd
  Poniczech: Ach jo, tak to je škoda. Já měl tady z náhledů dojem, že je to "nějaké jiné"... Ty staré překlady měly jiný grády. Třeba při čtení nového vydání Kameňáku mi ten nový překlad docela kazí zážitek, protože mám ten původní hodně pod kůží.
 • Poniczech
  Poniczech mecenáš25.10. 16:58Batman / Soudce Dredd
  Staré Zemřít smíchy z Modré Crwe mám samozřejmě doma, ale takhle komplet všechny Batman/Soudce Dredd příběhy asi stejně koupím.

  Jenom - překlad tu vidím jen Ľudovít Plata (Turlogh). Chápu to dobře, že to bude mít oproti těm Crwím nový překlad?