Ú.P.V.O. #14: Král strachu
Comics Centrum1. vydáníříjen 2021série Ú.P.V.O. 27/30
3.9
...
...
...
...
+ 5 dalších ukázek
Koupit
Poslední díl trilogie Spálená země přináší vyvrcholení příběhu, který začal už v prvním sešitu série Hellboy. Ú. P. V. O. se odhodlal k totální likvidaci podzemní kolonie žabích netvorů. Jenže po smrti Memnana Saa čelí Liz Shermanová spolu s Abem Sapienem mocnému Králi strachu – jenž jim odhalí, že to budou právě agenti Úřadu, kdo nakonec dovede svět až k apokalypse.

Obsahuje sešity série B.P.R.D.: King of Fear #1-5 (leden 2010 - květen 2010)

Třetí díl trilogie 'Spálené země'.


Scénář
John Arcudi, Mike Mignola
Art
Guy Davis, Mike Mignola
Ink
Guy Davis, Mike Mignola
Barvy
Dave Stewart
Obálka
Mike Mignola, Dave Stewart
Lettering
Tomáš Náprstek, Martin Trojan
Překlad
Alexandra Niklíčková
Redakce
Veronika Černá, Radek Chaloupka, Barbara Doe (Warneke), Václav Dort, Ladislav Niklíček, Martin Trojan, Milena Vojtková
Žánry
akční, dobrodružný, horor
ISBN/ISSN
978-80-7652-059-2
Vazba
šitá v tvrdých deskách s přebalem
Formát
158 x 239 x 17 mm
Hmotnost
500 g
Tisk
barevný
Stran
144
Původní cena
599 Kč
Originál
B.P.R.D. #14: King of Fear (Dark Horse Comics, 2010)
"Král strachu" je vyvrcholením trilogie "Spálená země". Je také knihou návratů. Děj se vrací do kláštera Agarta, kde série Ú.P.V.O. začala v první knize "Dutozem", a také k hradu Hunte, kde se s úřadem rozloučil Hellboy. Především se zde ale uzavírá příběh "Žabího moru". Příběh tak opsal dlouhý dějový oblouk, aby se na konci vrátil na svůj počátek. Musím říct, že takový konec jsem nečekal. Jistě, čekal jsem apokalyptické vyvrcholení, ale ne takhle. Vždyť ani pořádně nevíme, co se stalo a proč. Očekával jsem zkázu. Nečekal jsem ale hromadu nových otázek (a španělskou inkvizici, tu nečeká nikdo). Otázek, které jsou skvělým cliffhangerem před navazujícím cyklem "Peklo na Zemi". Tato kniha nastavila nové status quo a já jsem velmi zvědavý, co z toho vzejde.
U UPVO mne nejvíce bavily díly, kde je to o takové té vnitřní chemii mezi jednotlivými členy, a kde jde spíše o odkrývání záhad, než o boj za záchranu světa s monstry většími než mrakodorap - těch už jsem u Mignoly pár četl a už mi to nepřijde moc zajímavé a originální. V knize jsou určitě pasáže, které byly zajímavé a bavily, ale celkově spíše tentokráte zklamání (možná částečně i z namllsání se předchozích dílů).
Slabší příběhovou linii s Humrem naprosto vykompenzoval konec, který byl epický, nečekaný a navnadil na další díly. Trochu jsem se bál, jak autoři trilogii zakončí, ale obavy byly zbytečné, protože toto se povedlo maximálně.
3 dějové linky- uklizení nepořádku s humrem, sezení na OSN a černý plamen. Akce je tu nějak dalo by se říct málo, ale to mi vůbec nevadilo, spousta odkazů na předešlé díly, dokonce i na Hellboye. ÚPVO už si nebude hrát jen na svým písečku ale bude fungovat celosvětově, protože se půjde do války.
To se moc nepovedlo. Beru to pouze jako takovou předehru toho co se rozjede v dalších dílech, ale na těhle pár sešitů si nikdo pořádně ani nevzpomene.
Mám raději komornější paranormální vyšetřování v bohem zapomenutých krajích plných duchařin a tajemství; více než tyhle globální apokalyptické události...

Celkový dojem: 60%
Sice to měl být jakoby závěrečný díl, ale ve skutečnosti se jedná o konečnou přípravu pro Hell on Earth. Jinak je to Ú.P.V.O standard, který potěší, ale nepřináší ani nic úplně velkolepého.
Ú.P.V.O. #14: Král strachu - Něco končí, něco naopak začíná... Vrcholná trilogie 'Spálené země' je vlastně takovou vhozenou rukavicí na čtenáře, jelikož přicházejí velké změny a autoři tak postupně uvozují sérii 'Peklo na zemi'. Přitom všechno co se zde děje připomíná spíše střípky nějaké mozaiky stylem „viděli jste…“ a samotný příběh je okleštěn pouze na story board ... Za mě 3*!
624101
Četl/a (67)
123peta, 2scha, Alikkk, Arnal, BadBoy, Balů103, Black Bro, yo, calvin10, charvos, Cinema Ranger, desto, Dezodoo, faster86, Final, foudy, Fry, fuerto_gepa, George Walker Bush, Georgíno J., Giskard, Goldfinch, gongon44, Hanussen, Honzin, house192, Infarkt, invape, James, jh666, jindroush, Karel Sec, Khagrael, kinak, komiksák007, KOWE, Lachvos, lacoste, lantan1, LookAss, Lord Baltimore, majer, Mariohurbanek, Mercurio, mineralk, mstefl, NecRoman, Nekrokok, Norri, oleav, Paldini, perak, Poniczech, Poseidon1978, regressiv, robur31, RudyRod, sedw, Sir_Pete, Spike, taidana, trudoš, tukak, Ukko, vita, Zbysek2410, zlejzmrd, Zlord_Antijezis
(153)
123peta, 2scha, adam.ra, afri, Alfi, Alfred, Alikkk, BadBoy, Balů103, bboorreekk, binnmode, blackJag, bmc75, Bob, burzum, calvin10, charvos, Const.ex, CSE_AC/DC, D.K.Logic, Dalamar, Dali, Deckard, DEmnoG, desto, Dezodoo, DKoscik, farnhajt, faster86, fel68, filemon, Filip123, FilipNejdl , Final, Fox01, frantavasil, Fry, fuerto_gepa, Georgíno J., Goldfinch, gongon44, Hades, Hanussen, herbert, herrman, HevyEli, Honzin, house192, hugosnowden, hyba1991, IndyP, Infarkt, invape, Jak, James, jeanbaklajean, jh666, jindroush, jjjirik, Joshua_T, Karel Sec, karl173, Kazumaki, KdG, kendor007, Knuckless, komik.sx, komiksák007, koudak89, KOWE, kubanec13, kubosos, lacoste, Lamahe, lantan1, Light, Lojza, LookAss, maara, malylada, Mamut12, marduk, Mariohurbanek, Marvin, Matej-29, mcleek, Mercurio, merhyx, mikado, MIKER65, mineralk, mirec, Miriyak, Mitak, moiqpiom, MP, Mr.Plysh, mstefl, Mysak92, NecRoman, Nekrokok, Noci, Norri, nx, o2t2, oleav, Olesh, Onkel 1928, Paldini, pavel, pechna, perper, Poseidon1978, psramek, puolpm, RadimNemec, raenius, Ricarderon, RicHard. , RudyRod, Rumburaq, Saran, schefik, Šedo, seezeethree, Sir_Pete, Skot, sleepless, SpiderJerusalem, Spike, suricattaontheway, syon, tacmud, taidana, terrordemon, Tialster, Tomasino79, Tony TwoDee, trudoš, Ukko, Valdaufinka, Velkej šéf, vishnar, vita, Wasps, willis, Wiruss, xintax, yogi, Zajo original, Zbysek2410, zlejzmrd, Zlord_Antijezis
Chce (17)
Badgu.y1902, Benji, Corvus, Davispear , deadpool, Fida, filosh, gumidekmedvidek, Maty48, MonsterGyre, monty.cl, Murphy722, Nightmare, Petrkoll, Radkos, spot, Yefery
Koupí (3)
Corvus, LuckyLjuk, Nightmare
Prodá (2)
CSE_AC/DC, nx