Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 5 dalších ukázek

Koupit
Svět Černé palice tentokrát přináší akční dobrodružný příběh z druhé světové války!

Během zlaté superhrdinské éry působí na frontě elitní Letka Černé palice, jejíž členové zručně odrážejí útoky nacistů, nadpřirozené hrozby, a především čelí své Nemesis v podobě německého vzdušného esa, obávaného Geistjägera.

Obsahuje sešity série Black Hammer '45 #1-4 (březen 2019 - červen 2019)

Scénář
Ray Fawkes, Jeff Lemire
Art
Matt Kindt
Barvy
Sharlene Kindt
Obálka
Matt Kindt
Lettering
Martin Trojan
Překlad
Alexandra Niklíčková
Redakce
Ondřej Černý, Radek Chaloupka, Václav Dort, Tomáš Náprstek, Ladislav Niklíček, Martin Trojan, Milena Vojtková, Barbara Warneke
Žánry
parodie, superhrdinský
ISBN/ISSN
978-80-7652-045-5 (Comics Centrum)
Vazba
šitá v tvrdých deskách s přebalem
Formát
160 x 240 mm
Tisk
barevný
Váha
470 g
Stran
128
Cena
599 Kč
Originál
Black Hammer '45 (Dark Horse Comics, 2019)
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš12.9. 23:48Černá palice 1945
  Nejhorší Lemire, kterého jsem kdy četl a nejhorší Lemire v Palici-verzu. Smysl postrádající a naprosto zbytečný příběh. Je to vyloženě dojička a pračka peněz. Kresba jak z prdele a to přitom Matt Kindt, ať je sebespecifičtější, je aspoň obecně nějak čitelný - viz Revolver a MIND MGMT, ale tohle? No hnus fialovej. Děj prakticky nula, jednoduchá mlátička a honička (bug hunt, že Hudsone). Tak plytké a nerozvinuté postavy jsem neviděl ani nepamatuji a ještě jsem se v tom ztrácel. Fakt ne.
 • karl173
  karl173 mecenáš28.5. 16:46Černá palice 1945
  Rozšiřování světů v rámci zajímavých sérií, které se postupně rozrůstají a bobtnají je už u Dark Horse zvykem. A pokud se jedná o opravdu zajímavé světy, tak s tím rozhodně nemám problém. Naopak. Rád si toho přečtu více. Černá Palice je zaručeně jedna z těch zajímavějších sérií a alespoň pro mě platí, že cokoliv se u nás vydá tak já potom ihned skočím.
  Na tento díl jsem byl z vedlejších knih asi nejvíce zvědavý jelikož přichází na úplně jiné téma a místo superhrdinů, tak vypráví spíše příběh " pouze " hrdinů z druhé světové války.
  To zní dobře. Ještě lépe zní již klasický osobní a citlivý přístup k vyprávění, jak je tomu u Jeffa Lemira zvykem, byť zde přispěl spíše námětem. Ray Fawkes, který se postaral o scénář jel ale v Lemirovo kolejích. Tomu všemu navíc sedí retrospektivní styl vyprávění.
  Kresba je na první pohled taková dětská s nedokonalými tahy a pohledy z dálky zjednodušují co se dá. Na první pohled nic z čeho byste si měli sednout na zadek a věřím, že mnoho lidí tuto kresbu odsoudí. Já osobně jsem s ní ale neměl problém a nejenže jsem si na ní velice brzo zvykl, ale řekl bych navíc, že tato kresba se k tomuto příběhu přímo hodila.
  S čím jsem měl ale daleko větší problém je samotná náplň komiksu. Což se dostávám zpět k ději. Čte se to tak nějak hezky a vlastně se u toho můžete cítit příjemně. Ale co vlastně tento komiks nabízí? Co vám dá za poselství? Nebo jaké dějové zvraty na vás čekají? No abych byl upřímný, tak mám pocit, že nic z toho. To co tento komiks dává jsem v podstatě už napsal, prostě se jenom dobře čte. To je tak nějak všechno. A to stejně jako u kresby nemusí sednout každému.
  I v tomto případě jsem ale nakloněn spíše ve prospěch komiksu. Jelikož po dočtení mohu stále říct, že jsem se bavil.
  Hodnotit tento další střípek do světa Černé palice se ale vysokými známkami bohužel nedá. Objektivně bych hodnotil tak za 3*, ortodoxní fanoušci si ale mohou připočíst i na 4*, jelikož nic mezi nejde.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin25.5. 11:15Černá palice 1945
  Těšil jsem se moc, ale... no zvykám si, že místo ucelenějšího příběhu si zde Lemire hraje na univerzum, budiž mu přáno, celkem mě jeho svět baví. Jenže zde jsme svědky celkem triviálního a nesmírně patetického až přihlouplého příběhu, který měl svůj potenciál (zajímavé postavy, retrospektivní narativní postup), ale vše se zdá být nakonec tak rychle navařené a typicky akčně přehnané. Stejně tak nekonvenční kresba, která mě zprvu zaujala, se mi v podstatě nakonec vůbec nelíbila, což je čistě můj subjektivní pocit samozřejmě.

  Celkový dojem: 40%
25711