Příběhy:
Přichází Hydroman
Tajemný vynález (začátek)

Vycházelo jak v české, tak slovenské mutaci.
Originály: Přichází Hydroman - Amazing Spider-Man #212 (leden 1981)
Tajemný vynález (začátek) - část Amazing Spider-Man #213 (únor 1981)


Scénář
Dennis O'Neil (Denny O'Neil)
Art
John Romita Jr.
Ink
Jim Mooney
Barvy
Bob Sharen
Obálka
John Romita Jr.
Překlad
Hana Horská
Redakce
Juraj Heger
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
80-85163-75-6 (Semic-Slovart)
Vazba
sešit v měkkých deskách
Formát
170 x 240 mm
Tisk
barevný
Váha
66 g
Stran
36
Cena
19 Kčs
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš14.12.2020 07:36Záhadný Spider-Man #04
  Ako zaznie (vtipne?) hneď na začiatku, od konca minulého dobrodružstva uplynulo presne 14 hodín, 23 minút a 8 sekúnd. To je vec, na ktorú treba dôrazne poukázať, pretože prvé tri čísla Záhadného Spider-Mana zrovna nadväznosťou na predchádzajúce čísla príliš (vlastne vôbec) nevynikali. Číslo 4 každopádne skutočne začína plus mínus tam, kde končilo č. 3 so Submarinerom, takže Spajdy je stále na lodi Bulldog, kde súboj s princom Namorom prebiehal. Vzhľadom na rovnaké prostredie som si myslel, že sa nespokojný a nepokojný Submariner vráti a znova sa začne peklo, ale nie, tentokrát sa stávame svedkami zrodu nového Sieťomilovho soka a to legendárneho Hydromana. Ten sa stane z bežného námorníka Morrieho Bencha, ktorý spadne do mora v najnevhodnejší okamih, čo už je síce dosť ohraté, tak ale čo by sme chceli, drvivú väčšinu marveláckych superhrdinov stvorila s prepáčením blbá náhoda (resp. nehoda resp. kombinácia náhody a nehody). Z Morrieho večnej "mokrosti" som mal ako malý slušné nočné traumy a nebolo mi všetko jedno. Celkovo je linka s Hydromanom riadne naturalistická, vrátane záporákovho (samozrejme dočasného) finálneho "vyparenia", čo je slušne mrazivé a znepokojivé. Príbeh tvorí väčšinu č. 4. Záverečným bonusom je príbeh, ktorý (prekvapivo) pokračoval hneď v č. 5 a to vyslobodenie záhadného muža z extrémne ponurého (hlboká novembrová noc plná bičujúceho dažďa a silného vetra) väzenia z Rykerovho ostrova. Táto časť je zatiaľ asi "najfantastickejšia" zo všetkých dovtedy vydaných Stenolezových semic-slovarťáckych komiksov, keďže okrem iného uvidíme aj gigantický mix veľryba a chobotnice.
 • Fruitix
  Fruitix25.10.2015 19:53Záhadný Spider-Man #04
  Komix k nahlédnutí zde.
 • mAGiic
  mAGiic editor23.10.2014 22:48Záhadný Spider-Man #04
  Konečně pořádný díl od Semicu - Hydro-Man, pamatuji si, jak se nakonci vypaří...5*
 • MindReader
  MindReader7.3.2012 13:37Záhadný Spider-Man #04
  Asi nejlepší díl ze všech, ty situace v prvním příběhu jsou prostě perfektně nelogické. :D
 • matrosh
  matrosh18.3.2009 09:39Záhadný Spider-Man #04
  můj uplně první ulovek, tenkrát jsem z toho byl fakt na větvi
 • The Genius
  The Genius24.9.2008 15:00Záhadný Spider-Man #04
  Spider-mana od Semicu prostě nemůžu hodnotit objektivně, je to část mého dětství :)
 • erik
  erik20.3.2008 08:44Záhadný Spider-Man #04
  Hydroman rulez. Ach, to boli časy. Spiderman na vrchole svojich síl. A ešte som sa dozvedel, čo by spôsobilo revolúciu vo výrobe striekacích pištolí.
 • willis
  willis19.2.2008 11:31Záhadný Spider-Man #04
  jedno z nejlepších čísel Hydroman a dokonce i hlášky při soubojích jsou vtipné. "Do toho vraž mi jednu"...."jak bych mohl odolat tak něžné výzvě."
 • choze
  choze30.10.2007 18:00Záhadný Spider-Man #04
  PŘICHÁZÍ HYDROMAN - OBSAH:
  Při spouštění experimentálního generátoru do oceánu, kterému Spider-man asistuje, praskne vysokonapěťový elektrický kabel a ohrožuje posádku lodi. Spider-man kabel zneškodní, ale jeden z námořníků, Morrie Bench, při akci spadne přes palubu a generátor ho ozáří. Spidey Benche vytáhne a ten kupodivu žije, ale jak posléze zjišťuje, ozáření změnilo jeho strukturu v kontrolovanou kapalinu. Proměnou vyšinutý Bench je rozhodnutý pomstít se Spider-manovi a pročesává město pohybujíce se vodovodním potrubím a kanalizací. Spider-man si s ním sjedná schůzku přes zprávu v Drbech dne a během jejich souboje na letními vedry rozpálených newyorských střechách se Bench-Hydroman vypaří.
  ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  KOMENTÁŘ: Dennis O´Neal stvořil geniálního záporáka. Někdo by možná namítl, že jen obšlehl Sandmana, ale díky schopnosti pohybovat se ve vodovodních trubkách u mě Hydroman jasně vede. A finální souboj s dialogem – Hydroman: „Voda může být tvrdší než kov... jestliže se vystřelí jako kulka!“ Spidey: „To by mohlo způsobit revoluci ve výrobě stříkacích pistolek.“ - se taky povedl, škoda jen že je tak krátký. Zároveň díky zaměření se na Hydromana, tu není zbytečná vata s tetičkou May a tak, jako tomu bylo v předešlých dílech. Jen jsem nepochopil, proč když nasraný Hydroman po dlouhém hledání konečně narazil na Spideyho u toho milionáře, tak místo aby s ním začal bojovat, zmizel do kanálu. Super obálka.
  ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  TAJEMNÝ VYNÁLEZ - OBSAH:
  Věznici pro superpadouchy na Rykerově ostrově bičuje bouře, z níž se vynoří temná postava, probourá se zdí a osvobodí Wizarda. Na druhý den zastihneme Petera, jak se pokouší vyprat svůj kostým ze svědivého slaného nálevu, přičemž je opět obtěžován sousedovým falešným zpěvem a cestou na rande s Debbií Whitmanovou zahoří pro svou novou atraktivní sousedku. Po vášnivém polibku s Deb si Peter uvědomuje, že ona jej má ráda víc než on ji. Doma na něj čeká kostým vypraný z nálevu ale i z barvy a ze zpráv v televizi se dovídá o obřím mechanickém pavoukovi lezoucím po věži světového obchodního centra. V ještě mokrém kostýmu Peter vyráží do studené noci zjistit, kdo mu to fušuje do řemesla.
  ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  KOMENTÁŘ:
  Půlení příběhů ve slovartovském Spideym jsem vždy hověl. Vemte si právě první půlku Tajemného vynálezu z pátého čísla. Začíná útěkem superpadoucha z vězení a končí Spider-manem razícím do akce, kterou pak začne další sešit a čtenář se má na co těšit. To je přece paráda. A O´Neill nenudí ani vycpávkami viz. Peterovo sbližování s Deb a zamilování se do nové sousedky a ani po zpěvném sousedovi a koupeli ve slaném láku nepřestává házet Peterovi/Spideymu škodolibě zábavné klacky pod nohy a přichází se sepraným kostýmem. Prostě dokonalá ukázka comicsového řemesla. Ale ten útěk z vězení mohl být důmyslnější.

 • Kapis
  Kapis mecenáš25.6.2007 15:31Záhadný Spider-Man #04
  Spidey byl první závan comicsových žní, měl jsem ho dokonce předplacený - byla to prostě fantazie - tenhle se Subiem a Sandym byly obyvlášť vypečené;-)
 • AxusNalim
  AxusNalim2.1.2006 23:36Záhadný Spider-Man #04
  Kdybych ZSM četl poprvé dnes, asi by mě tak nechytl, ale v roce vydání mi bylo jen pár let, a Spider-Man byl jeden z mých nejoblíbenějších komiksů.
 • Slaine
  Slaine admin13.9.2004 16:30Záhadný Spider-Man #04
  Semicovský Spider-mani jsou klasika, sice barvy a překlad byly celkem mizerný - např. překlady jmen - Kingpin - Srdcový Král, Hobgoblin - Zlý duch (a někdy se dokonce objevovalo Mátoha... do dnes jsem nepochopil proč), ale byl to první a nejvýdržnější sešitovej Spider-man u nás a to se cení.
 • Markyz de Sade
  Markyz de Sade10.9.2004 10:31Záhadný Spider-Man #04
  Rozjíždí se to poměrně dobře. MdS
 • KLAUN_DOMINANT
  KLAUN_DOMINANT mecenáš10.9.2004 08:16Záhadný Spider-Man #04
  Skvělej spider-man a navíc úplně první kterýho sem jako malej fakan dostal. Tudíž sem ho četl tak 100x. Špica. Hydroman je dobrej protivník.
1413
 • filmator
  filmator8.11.2018 16:28Záhadný Spider-Man #04
  Tohle byl můj úplně první Spider-Man. Neznal jsem ho, předchozí tři sešity jsem v trafikách zaznamenal, ale kvůli barvám na obálce mě to odrazovalo. Ale pak jsem náhodou prolistoval tohle číslo, a spadla mi čelist. Pro mě čirá nostalgie. Pak jsem si ještě nějaké sešity pořídil, ale víc mě bavil Conan, kterého jsem měl téměř kompletního.
Četl/a (31)
Big_Boss, Cemino, Doppelganger, emanek, erik, filmator, Final, flipflop, house192, Ivan Kucera, Izmir Čupr, J.Connor, Kapis, Killingjoke, Kiwi1902, Knuckless, Laik, Lawer de Sanctis, mAGiic, mineralk, NecRoman, raimi, robertsedmik, Slaine, tacmud, Tyfus, VanTom, vita, vranakx, Zdendy, zdennanek
(120)
5555, 665+1, adam.ra, afri, Alfi, Avian, Azbest, AZTeck, bboorreekk, BeeSee, Benji, Big_Boss, Black Bro, yo, blackJag, bobo666_2005, Braindead, BreakingAway, burzum, Cassidy, Cemino, chalmovsky, chauvesouris, choze, Corvus, CSE_AC/DC, danyno76, Dinik, doophy, Doppelganger, DracoAn, ElGregory, emanek, Erich, erik, fel68, filemon, Final, Financ, Frank Castle, Frizer, Fruitix, fubong, goodspeed, Greyman, grinder, Hamichal, Hauzina, HELLEIA, herbert, holubdema, house192, Hulik, imro, invape, Ivan Kucera, J.Connor, Jane, JindrasT, Kabukiman, Kapis, KdG, killermarf, Kiwi1902, Knuckless, krvinka56, Laik, Lawer de Sanctis, Lobok257, lokeren7777, Markyz de Sade, Marvin, Masinfira, matrosh, MB, merhyx, mikado, MIKER65, mineralk, Miriyak, moiqpiom, morbn, NecRoman, Neutrino, Nightmare, Odal , oru, pechna, pennywise, Poseidon06061978, Poseidon1978, Raikou, RainDamage, Redlum, Ricarderon, robertsedmik, Rocksteady147, Saiffer, saja, Samurai-Jack, Skot, Slaine, Slávek, sleepless, Spider-man, stanleystar, tacmud, The Genius, Tialster, trudoš, tulipstros, Tyfus, Viking, vita, vranakx, willis, xintax, Zajo original, Zdendy, zdennanek, Zíďas
Chce (10)
123456, anfrene, Fugas, jankie, komiksák13, Maty48, morbi, Netorack, RaptoR, yogi
Nabízí (2)
Ivan Kucera, Masinfira