Koupit
V sérii Barbarský meč (SAVAGE SWORD OF CONAN), dostanete nejslavnější příběhy Roberta E. Howarda adaptované mistry komiksového žánru, včetně lidí jako je Barry Windsor-Smith, Alfredo Alcala, Jim Starlin či John Buscema. Temní mágové, oživlí mrtví, hladoví draci, opičí monstra, králové a především krásné (a nebezpečné) ženy, ti všichni na vás zaútočí v této knize…

Obsahuje příběhy:
Savage Tales #01: Dcera Pána mrazu (Savage Tales #1: The Frost Giant's Daughter)
Savage Tales #02: Rudé hřeby (Savage Tales #02: Red Nails)
Savage Tales #03: Plíživá hrůza z katakomb (Savage Tales #03: The Lurker from the Catacombs)
Savage Tales #03: Ten, který vystoupil z temnot (Savage Tales #03: He Comes from the Dark)
Savage Tales #04: Noc Temného boha (Savage Tales #04: Night of the Dark God)
Savage Tales #04: Obyvatel temnot (Savage Tales #04: The Dweller in the Dark)
Savage Tales #05: Tajemství Řeky lebek (Savage Tales #05: The Secret of Skull River)
The Savage Sword of Conan #01: Kletba nemrtvého muže (The Savage Sword of Conan #01: Curse of the Undead-Man)
The Savage Sword of Conan #02: Černý kolos (The Savage Sword of Conan #02: Black Colossus)

Obsahuje sešity série Savage Tales #1-5 (květen 1971 - červenec 1974) a The Savage Sword of Conan #1-2 (srpen 1974 - říjen 1974)

Scénář
Roy Thomas
Kresba
Neal Adams, John Buscema, Gil Kane, Jim Starlin, Barry Windsor-Smith (Barry Smith)
Ink
Neal Adams, Alfredo P. Alcala (Christian Volt), Vince Colletta (Vinnie), Pablo Marcos, Frank McLaughlin, Allen Milgrom (Al Milgrom), Barry Windsor-Smith (Barry Smith)
Překlad
Ľudovít Plata (Turlogh)
Redakce
Jiří Pavlovský
Obálka
Boris Vallejo
Námět
Robert E. Howard
Žánry
akční, dobrodružný, fantasy
ISBN/ISSN
978-80-87044-35-3 (Netopejr)
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
165 x 250 mm
Tisk
černobílý
Váha
400 g
Stran
184
Cena
239 Kč
Originál
Savage Tales / The Savage Sword of Conan (Marvel Comics, 1971, 1973, 1974)
 • VanTom
  Čtivá sbírka Conanových dobrodružství z různých etap jeho života se občas potýká se zkratkovitostí a přímočarostí, jinak jde o stylovou zábavu plnou mečů, magie, lepých žen a slizkých monster, výborně zachycenou řadou schopných kreslířů. Bohužel kvalita tisku, resp. reprodukce, je chvílemi vyloženě otřesná, kdy se ztrácejí nejen detaily, ale i obrysová linka. V předchozích knihách Comicsových legend se již dva příběhy objevily ('Dcera pána mrazu' a 'Obyvatel temnot'), třetí ('Kletba nemrtvého muže') pak vyšla svého času u Semicu.
 • autokineton
  Conan od Marvelu je pro mě kultovní srdcovka. Co ale nechápu, a někdo by za to v Netopejru zasloužil nakopat zadek, je opakování příběhů z Conana 2, když mohly dostat prostor další povídky (!). Každopádně "Temný muž", kde Conan nahradil Turlogha O´Briana z původní povídky, potěšil.
 • Azalin
  WTF??? V téhle knížce je několi příběhů, které už vyšly v Conanovi 2, akorát s tím rozdílem, že tady je kvalita tisku taková, že je to skoro nečitelné. Omlátit Netopejru o hlavu...
 • MindReader
  Musím se přiznat, že Conana kupuju jenom proto, abych měl komplet Comicsové legendy. Tím pádem se s ním střetnu jen párkrát a o to víc se na něj těším. Protože nikdy nezklame, děje se tam vlastně pořád to samé (v dobrém slova smyslu, prostě je pokaždé jasné, že dostanu porci hrubého barbara a v lepším případě i nějaké ty démony).
  Přesedlání k Savage Sword vítám, zdá se mi zábavnější. Jinak překlad opět velmi kvalitní a lettering také.

  A na závěr k nečitelnosti kresby - Je pravda, že asi dva příběhy musely být nascanovány a tak je kvalita obrazu občas menší, ale i tak se dá v pohodě poznat, co se děje, a některé zdejší reakce se mi zdají trochu přehnané. Rozhodně je nesmyl knihu kvůli tomu nekupovat. (To mě spíš naštvala změna formátu knihy a podivné označení na hřbětu)
 • erik
  Opäť Conan v klasických príbehoch známych väčšinou z jeho literárneho života. Dcéra pána mrazu je evidentne poviedkou, ktorá musí byť prítomná v každej Conanovej rade, najlepšie opakovane. Moja druhá najobľúbenejšia Howardova poviedka, Červené klince, je prítomná, takže som spokojný (Za čiernou riekou je prvá). Príjemná klasika.
 • invape
  tak tohle vydání vypadá hodně amatersky. Jako kdyby to vylezlo z 20 let starýho xeroxu. Procenta tak nízko za ten špatnej tisk.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš27.12.2010 00:51Comicsové legendy #19: Conan #04
  Souhlas, že provedení trochu pokulhává, ale mě Conan stejně jen tak nezklame a tohle byla další příjemná jednohubka. Mimochodem šťavnatá povídka s Rudou Sonjou "The curse of the un-dead man" vyšla už v Conanovi č. 4 od Semicu pod názvem "Prokletí muže, který nezemřel" (Zde jako "Kletba mrtvého muže"). V Semicu nás pak ochudili o dvoustranu ze souboje Conana s čarodějem (str. 144-145). Obálka k povídce "Noc temného boha" byla použita na Semicovské č. 13.
 • KLAUN_DOMINANT
  KLAUN_DOMINANT mecenáš22.12.2010 21:30Comicsové legendy #19: Conan #04
  Barry Smith snad už odchází. Nemůžu si pomoci, ale jeho kresba Conana se mi prostě nelíbí. Gil Kane a ostatní jsou daleko lepší. No a kresba Johna Buscemy, je ta vysněná, klasická conanovská. Conan je tady nabušený hovado jaký znám z dětství od semic-slovart a tak to má bejt. Nechci plavce (prsaře) ale pořízka s hranatym ksichtem.. Scénáře jsou přímočaré, jednoduché a předvídatelné, ale koho to zajímá? Tohle je Conan, né Popelka (dává vám ta poslední věta smysl? Ne? Mě taky ne, ale jsem ospalej...).
 • royan
  Vzhledem k tomu, že z původní serie Barbar Conan vyšlo v serii Marvel essential černobíle pouze prvních 25 pokračování, vydal se Netopejr v dalším pokračování conanovských legend navázat sérií Savage Sword of Conan, která naopak černobíle vyšla už ve velkém množství tlustých knih, takže je z čeho vybírat na mnoho let dopředu. Souhlasím, že kresba je místy nečitelná, což sráží dobrý pocit z dobrých příběhů, které se nesou v tradičním howardovském duchu. Tak doufejme, že se to v dalších dílech zlepší i s ohledem na to, až se plně rozjede mistr Buscema, který v této knize zatím jen mírně paběrkuje.
 • doophy
  Dle mého soudu nejlabší kniha z Comicsových legend. Hodně spatná kresba resp. nafocení kresby. Některá místa jsou tmavá, že nevynikne kresba a jiná naopak strašně moc zesvětlená. Pro mě obrovské zklamání z provedení knihy. Na to jak dlouho se na ní čekalo je to opravdu zklamání....
412531