Tintinova dobrodružství #13: 7 křišťálových koulí
Albatros (Albatros Media a.s.)1. vydání 2009série Tintinova dobrodružství 45/84
4.4
...
...
Nový příběh Tintina a jeho přátel začíná jako opravdová detektivka: Význační vědci jsou jeden po druhém napadáni záhadným cizincem a upadají do spánku, z kterého je nelze probudit. Všechny oběti mají jedno společné: zúčastnily se výpravy do Jižní Ameriky, odkud do Evropy převezly mumii inckého vládce. Teprve Tintin objeví, že za vším stojí potomci Inků, kteří usilují o vrácení mumie zpět do své vlasti Peru. Tajemní cizinci však tentokrát Tintinovi stále unikají...

Druhé vydání v roce 2017

Scénář
Hergé
Art
Hergé
Obálka
Hergé
Překlad
Kateřina Vinšová
Redakce
Lubomír Kuba, Ondřej Müller
Žánry
dobrodružný, humorný
ISBN/ISSN
978-80-00-01719-8
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
210 x 297 mm
Tisk
barevný
Stran
62
Původní cena
149 Kč
Originál
Les Aventures de Tintin #13: Les 7 boules de cristal (Casterman, 1948)
Varianty
Tintinova dobrodružství #13: 7 křišťálových koulí (3. vydání) (2021)
Tintinova dobrodružství #13: 7 křišťálových koulí (2. vydání) (2017)
Tintinova dobrodružství #13: 7 křišťálových koulí (2009)
Tohle mě taky bavilo, ale už ne tolik, jak předchozí dvojdíl. Ze dvou pokračování mě toto bavilo víc, ale místy mě mátlo pozadí toho všeho, resp. kdo co s kým komu dělá a jak. I přesto všechno jsem se bavil od začátku do konce a netrpělivě vyčkával druhou část. Rovina Haddock jako zámecký pán pobavila a Filuta měl opravdu vytříbené kousky - fakt mě hodně bavil.
Vtipné, napínavé od začátku do konce (i když některé náhody až podezřele moc náhodné), ale pak zjistím, že pokračování následuje v knize Chrám slunce, kterou jsem četl před 6 lety. Damn!:)

Celkový dojem: 80%
Pro mě zatím nejlepší Tintin, Hergé se s každým dílem zlepšuje. Co se mi na tomto díle líbí nejvíce je mystično a i mírně hororová atmosféra. Ubyly i dřívější hojně se vyskytující Tintinovi popisy toho, co se děje, ač to čtenář viděl na obrázcích. Těším se, jak celá zápletka dopadne.
Další skvělý Tintin, nic ví není třeba dodávat. 90 %
Skvělí díl,který s následujícím považuji za nejlepší z celé série.Skvělá atmosféra která se vyskytujeu už jen v Chrámu Slunce a tak trochu,trošičku v letu 714.
Klasický Tintin, klasická zápletka. Album, na něž svým pokračováním navazuje díl 14.
Výborný Tintin. tenhle díl jsem miloval už před lety, když vycházel v časopise Květy.
16142