Ukázka č.1
Ukázka č.2
Ukázka č.3
Sešit příběhu Clevera a Smarta tentokráte na tajné misi na venkově.

Původně vyšlo ve španělském jazyce jako Mortadelo y Filemón #48: Lo que el viento se dejó v nakladatelství Editorial Bruguera v roce 1980, české vydání vychází z německého překladu vydaného jako Clever & Smart #49 Uns jagt die Meute der Bauersleute!.

Scénář
Francisco Ibáñez Talavera (Francisco Ibáñez)
Art
Francisco Ibáñez Talavera (Francisco Ibáñez)
Žánry
humorný, týmovka
ISBN/ISSN
80-85224-58-5 (Fortuna Print)
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
215 x 295 mm
Tisk
barevný
Váha
201 g
Stran
48
Originál
Mortadelo y Filemón #48: Lo que el viento se dejó (Editorial Bruguera, 1980)
 • komiksák007
  komiksák0078.12.2020 09:04Clever & Smart: V tajném poslání
  Porad doufam v dalsi dily v cestine!
 • autokineton
  autokineton18.12.2017 11:43Clever & Smart: V tajném poslání
  Klasika :-) 100%
 • kaylin
  "Clever & Smart: V tajném poslání" je jediný sešit, který u nás vyšel, a už je to nějaká doba. Vydavatel si celkem dal práci s překladem, a tak místy vyznívají dobře nejen vtipy kresebné, ale i ty slovní. Bohužel série se neujala a nemyslím si, že by se dnes ujala. Je to příliš specifické, navíc ani nevím, jestli by tohle ocenily děti. Jsem docela rád, že se mi tenhle komiks podařilo najít - ano, někdy se vyplatí prohledat police s knihami u příbuzných a známých - ale pochybuji, že se česky někdy dočkáme nějakého dalšího dílu. Přitom je tohle tak ujetý a uvolněný humor, že se u toho dá skutečně krásně relaxovat. F. Ibáñez je výtečný šílenec a patří mu poklona. Více: http://www.comics-blog.cz/2015/05/905-clever-smart-v-tajnem-poslani-75.html
 • Lenny
  Lenny mecenáš18.2.2014 00:01Clever & Smart: V tajném poslání
  Jako malej jsem tohle žral a strašně mě mrzelo, že nejsou další díly.
 • Schramm
  Tohle je pro mě nostalgie. Na střední šla tahle kniha z ruky do ruky, četla se opakovaně a dodneška si pamatuju ty výbuchy smíchu. Dodneška lituju, že jsem o tohle přišel...
 • Kabukiman
  Kurňa, dám tomu pět hvězd a jdu se modlit,aby to u nás někdo začal vydávat...:) Vychází toho ted hodně,ale na tenhle typ komiksů tady stále ještě čekám...
 • Landauer
  Strašnej překlad, ale fakt příšernej... A ani ten příběh není kdoví co a gagy se daj odhadnout už tři obrázky dopředu.
 • GrayLite
  Skvělé, skvělé, prostě awesome 8-)
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš11.12.2010 19:28Clever & Smart: V tajném poslání
  Kdysi se ke mě dostala jedno německé číslo a speciál Tom Tiger + Co, které jsem "četl" pořád dokola. Tedy četl, nerozuměl jsem ani slovo, ale gagy mluvily samy za sebe. Jediné české vydání jsem zaznamenal až jako dospělej a to už přeci jen nebylo úplně ono, nicméně nařachané je to pořádně.
 • flipflop
  hlína jak má bejt
 • Kapis
  Kapis mecenáš1.12.2009 08:14Clever & Smart: V tajném poslání
  Tak jsem za týden ve Španělsku neviděl jediný komiksový obchod ani nic komiksu podobného ve výloze, až na letišti hromady "Super humor" s těmito dvěma postavičkami. Jako základní školou smradi povinní nám ve třídě kolovala asi tři čísla německého Clevera a Smarta. Do dnešních dnů jsem si taky myslel, že to německý komiks je, ale madridské letiště mi dodalo chuť vyhrabat z mé kupy zatím nepřečtených komiksů "Tajné poslání," které jsme si pořídil za pade v mém oblíbeném antiqariátu. No a zjistil jsem, že komiks je španělský (jinak choze dík za vyčerpávající resumé). Zhltl jsme to před spaním a do včerejška jsem ani netušil, že to jsou "tajní agenti." Německy jsme samozřejmě tehdá neuměli (a já neumím ani teď), mysleli jsme, že to jsou jen takoví dva ztřeštěnci a smáli jsme se šíleným kouskům a mrakům s nožema, šibenicím a klikihákům nad hlavama, značících ne zcela přátelský postoj kohokoli, s kým se tito dva potkali. Taky se není čemu divit, když skončí většinou v obvazech, kaktusech či latríně. Být mi stále osm až deset, asi bych to žral stejně, ale v těchto letech je to spíš k pousmání. Český překlad je otřesný a plný chyb, ale přiznám se, že kdyby u nás vyšly někdy nějaké další díly, tak si je s chutí koupím.
 • willis
  Je to palba. Snaha o gag snad v každém druhém okýnku. Při takové kandenci je jasné, že spousta výstřelů jde mimo, ale při takové hustotě se občas trefit prostě musí.
 • Sepp Jörgen
  Sepp Jörgen28.2.2009 19:22Clever & Smart: V tajném poslání
  Clever a Smart byl po Čtyřlístku můj první komiks (v NJ), takže z nostalgie 90%:))
 • choze
  Jednorázová ukázka z populární španělské brutální a zběsilé comicsové grotesky MORTADELO Y FILEMÓN od Francisca Ibaneze, která vychází od 50. let, je publikována v řadě zemí (velké oblibě se těší hlavně v Německu, kde je známá jako Clever a Smart ) a v roce 2003 podle ní vznikl nejdražší španělský celovečerák, u nás uvedený pod názvem Agenti dementi (další se chystá na rok 2008, kdy bude comics slavit padesátku). Nahuštěné gagy jsou sice strašlivě jednoduchoučké, předvídatelné, infantilní a omílané stále dokola, přesto pobaví. Záchodové čtivo. Comics inspiroval kultovní český seriál ČOLÁK A DOLÁČ od Tatarky.
 • DracoAn
  Super nářez. Škoda, že nebylo víc čísel. Doporučuji.
 • KdG
  Tak tohle je nářez, fakt mě to bavilo číst. Škoda že jich nevyšlo víc.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš21.6.2004 19:28Clever & Smart: V tajném poslání
  Kdysi davno jsem to kdesi koupil za dvacku a docela jsem se u toho zasmal...
 • maarv
  Uz je to nejaka doba co jsem to mel pujceny ale byla to skvele silena zalezitost. Skoda ze si to ted nemuzu precist znovu.
 • saja
  Moc dobře už si to nepamatuju, ale vim, že jsem se u toho dobře bavil
 • Kocour
  O Boze, tohle je fakt úchylná zábava!!:o)
  Ne, dobre sem se pobavil...Treba kdyz otvírali konzervy a hledali konzervatoř..Docela uhozený..
2387
 • trudoš
  trudoš editor3.4.2020 18:49Clever & Smart: V tajném poslání
  to baatcha: Díky za připomenutí v dětství milované a v dospělosti zapomenuté pohádky.
 • baatcha
  Tomeek: Ano, za obojím stojí americký producent a režisér Gene Deitch, který měl na Barrandově dozorovat výrobu animovaných filmů pro USA, zamiloval se tu, oženil a už tu zůstal. Jeho jméno je kromě Hobita spojeno třeba s výrobou původního dabingu Kačeřích příběhů, ale jeho nejúžasnějším počinem je legendární hororová pohádka Mrňous a čarodějnice. http://www.youtube.com/watch?v=jsYDAtVGY98
 • Tomeek
  baatcha: Díky, o Tomovi a Jerrym jsem nevěděl. Věděl jsem o prvním animovaném Hobitovi od Borna, ale o tomhle ne. A přitom to souviselo:
  http://www.rembrandtfilms.com/rembrandtanimation.html
  http://youtu.be/UBnVL1Y2src
 • baatcha
  Tomeek: Rozhodně mi přijde pravděpodobnější verze, že se tiskly u nás a zaměstnanci tiskáren si je kradli pro sebe a své děti. Podobně se tu na Barrandově za socialismu animovaly například některé díly Toma a Jerryho, protože tu byla kvalitní práce a platilo se to podle západních ceníků... Určitě mi to přijde víc pravděpodobné, než že by to sem někdo ve velkém pašoval. Ty Tvé nerozřezané archy to jen potvrzují. Mortadelo a Filemón/Clever a Smart jsou sice geniální, ale když už bych sem chtěl za komančů pašovat komiksy, asi bych si vybral jiný materiál. :D Pár jich doma německých mám, tak se podívám, kde je tiskli, ale možná že jsou už z doby po revoluci.
 • Tomeek
  Nevíte někdo podrobnosti o tom, jak to bylo s tiskem německých Cleverů & Smartů v Československu za socialismu? Pamatuji se jen, že se říkalo, že se "tisknou tady ve Svobodě". Dávalo by to smysl. Soudruzi potřebovali devizy a kapitalisté levný tisk. Těch německých tady bylo mezi lidmi a na černém trhu docela dost, prý se kradly z tiskárny. Cožpak o to, to všechno mohla být legenda, aby se zamlžily jejich zdroje pašování ze západu. Ale mám ve sbírce i původně nerozřezané archy, jeden dokonce s chybně vytištěnou jednou z barev. A tam by mi už pašování smysl nedávalo. Víte o tom někdo něco víc?
 • pepenzie
  pepenzie25.12.2017 17:57Clever & Smart: V tajném poslání
  Najde se zde hodna duse co me vyfoti prvni 4 stranky a posle na mail ? me bohuzel chybi :(
Četl/a (35)
2scha, autokineton, Caiiiczech, DEmnoG, emanek, Fananek, Filios dVekerec, flipflop, Hanussen, house192, J.Connor, jankie, Jestrab2, jiskra, Kapis, kaylin, KdG, Kocour, Librarian, Lobok257, Lojza, mstefl, NecRoman, Pepé13, Poseidon1978, RadimNemec, robertsedmik, Schramm, tacmud, Tomeek, trudoš, vita, vranakx, Zdendy, Zlord_Antijezis
(114)
2scha, autokineton, Azbest, AZTeck, bboorreekk, BeeSee, bierce, blackJag, Blacklarch, bobo666_2005, Braindead, burzum, Caiiiczech, Cassidy, choze, CSE_AC/DC, DanQ, deefha, DEmnoG, doophy, DracoAn, Dzoglik, Elnie, emanek, Fananek, fel68, filemon, Filios dVekerec, flipflop, Fréza, fubong, Godsmacker, goodspeed, Greyman, grinder, Hanussen, HELLEIA, house192, Hulik, imro, invape, J.Connor, jankie, Jestrab2, jiskra, johx, Josh, Kabukiman, Kačer Donald, kamil, Kapis, Karek32, KarlosJB, kaylin, Kazumaki, KdG, Kjon, Klatic, Kocour, komiksák007, krvinka56, Landauer, Lenny, listr, Lobok257, Lojza, lokeren7777, Masinfira, merhyx, MickeyStuma, mikado, mikki.maser, mikolas, Miriyak, Mitthrawnuruodo, moiqpiom, monty.cl, mortadelo, mstefl, muflon, NecRoman, Neutrino, noMster, pajo.pressburg, pechna, pennywise, Pepé13, planika, Poseidon1978, RadimNemec, RaptoR, robertsedmik, Rudypav, Schramm, shyANDROID, Skot, Slaine, sleepless, smrtihlav7, Stara.kryta, strougy, tacmud, Tombal, Tomeek, tomned, trudoš, Viking, vita, vranakx, willis, Wiruss, xintax, Zdendy, Zlord_Antijezis
Chce (5)
Frost, GrayLite, hojzak, James, petr@hojzak.cz
Shání (2)
Braindead, petr@hojzak.cz
Nabízí (2)
Fox01, tomned