Str. 03
Str. 04
Str. 05

+ 2 další ukázky

Kolonizační vesmírná loď USS Montgomery na své cestě k novému domovu plánovaně vstupuje do Temné zóny. Místa, kde už nebude fungovat komunikace se starým světem a ještě nebude fungovat komunikace s novým domovem. Právě v té chvíli se dají do pohybu události, které vyšlou skupinu osiřelých dětí na nebezpečnou pouť vesmírem v příběhu, který pohladí po duši.

Obsahuje sešity série Sentient #1-6 (listopad 2019 - listopad 2019)

Sběratelská varianta se liší zadní stranou přebalu a pod přebalem.


Scénář
Jeff Lemire
Art
Gabriel Hernandez Walta
Obálka
Gabriel Hernandez Walta
Lettering
Radek Švarc
Překlad
Filip Štěpánek
Redakce
Haseyo, Filip Štěpánek, Zuzana Štěpánková, Kateřina Veselá (II)
Žánry
sci-fi
ISBN/ISSN
978-80-907931-4-9 (Mighty Boys)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
170 x 260 x 18 mm
Tisk
barevný
Stran
176
Cena
536 Kč
Originál
Sentient (TKO Studios, 2019)
Varianty
Matka (2022)
Matka (sběratelská varianta) (2022)
 • luky.kuky10
  luky.kuky104.12. 13:35Matka (sběratelská varianta)
  Hodně povedené sci-fi, které má atmosféru, trochu napětí a hlavně dobře napsané postavy.
 • louza
  louza29.11. 11:01Matka
  Přiznám se, že když tohle začalo vycházet, začal jsem se po všech těch těch Black Hammerech, marvelovských eskapádách a nekonečných sešupech i vzešupech prokládaných čuměním na vrata stodoly s Lemirem rozcházet. Po prvním sešitě Sentientu jsem vyhodnotil, že už toho bylo moc a sérii zabalil. Nakonec ale až české vydání ukázalo, že jde o velmi ohraničený (doufejme) jednorázový příběh o dobrodružství osamělé party dětí uprostřed kosmu, což je docela originální koncept. Lemire umí dobře pracovat s dětmi a jejich psychikou, dokáže ve čtenáři vyvolat křehkou zranitelnou dětskou beznaděj, kniha má správně tísnivou atmosféru a dokáže čtenáře drapnout a nepustit až do úplného konce. Takže opět skvělé, tentokrát více žánrové čtení. Možná jsem se s Jeffem trochu unáhlil. Nakonec tedy tradiční Lemirovské nadšení o kterém jsem si myslel, že už ho moc nezažiju.
 • Good Games
  Good Games mecenáš23.11. 13:41Matka
  Matka je perfektné sci-fi, pri ktorom je najlepšie nič o príbehu pred čítaním nevedieť. Opäť sa to Filipovi a spol. podarilo a znovu vybrali veľmi silný príbeh, ktorý zaujme a až do napínavého finále nepustí. Veľmi príjemné prekvapenie. =►Celá recenzia◄=
 • faster86
  faster8620.11. 12:38Matka (sběratelská varianta)
  Na první dobrou jsem chtěl dát 3 hvězdy, ale neunáhlil jsem se, nechat to den odležet, v hlavě si prošel co se stalo v jednotlivých kapitolách a usoudil, že 4 budou zaslouženější. Hodně velký palec musím dát Lemirovi nahoru, za to že myslím v páté kapitole jsem naprosto nevěděl kdo je ten bad guy (Val/Vik). Hezky pěkně mě MB učí že i klasické sci-fi může být dobré.
 • Dinik
  Tak tohle bylo opět hodně povedené. Zajímavý příběh, docela napínavý, k tomu dobře nakreslené. Kniha skvěle zpracována po technické stránce, překlad také ok, MB mají další úspěšnou trefu do černého. Skvělá kniha.
 • Norri
  Norri mecenáš16.11. 22:48Matka (sběratelská varianta)
  Tak tohle jsem vážně nečekal a Lemire mě překvapil. Věděl jsem, jak ten příběh začíná. Tu knihu jsem si plánoval koupit už v angličtině, tak jsem o tom už něco četl. Jelikož mám od Lemira už něco přečtené, tak jsem měl určité očekávání, jak se ten příběh bude vyvíjet. A ono ne. Je to úplně jiné a jsem za to rád. Událostmi naznačenými v anotaci je na začátku navozena určitá situace a následný děj pak pomalu nastavuje vztahy mezi čtenářem a hlavními postavami. Potom se příběh najednou zlomí a nabírá takové tempo, že jsem skoro nedýchal. Pecka! Kresba je trošku jiná, není to mainstream nejtěžšího kalibru, a o to více se mi líbila.
2481