Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 5 dalších ukázek

Koupit
„Vyrobili elixír dlouhověkosti, a proto mohou žít tři sta století.“

Ovšem ne proto, aby si užívali nebo hromadili moc. Spíš k tomu patří mnoho moudrosti, těžké práce a odpovědnosti za lidstvo.

Rytíři z Heliopole, nová série scenáristy Alejandra Jodorowského a kreslíře Jérémyho, líčí dobrodružné a nebezpečné osudy tajné sekty v pohnutých dobách od francouzské revoluce dál v čase, skrze převraty, krveprolití a zápas lidské společnosti o lepší a humánnější svět.

Obsahuje dva díly ze série Rytíři z Heliopole:
I - Nigredo, dílo v černé (I - Nigredo, l'œuvre au noir)
II - Albedo, dílo v bílé (II - Albedo, l'œuvre au blanc)


Scénář
Alejandro Jodorowsky
Art
Petiqueux Jérémy (Jérémy)
Barvy
Bubastis Felideus (Felideus)
Obálka
Bubastis Felideus (Felideus), Petiqueux Jérémy (Jérémy)
Lettering
Jiří Hrbek
Překlad
Richard Podaný
Redakce
Filip Gotfrid, Andrea Nekvapilová
Žánry
fantasy, historický
ISBN/ISSN
978-80-7449-943-2 (Crew)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
233 x 310 mm
Tisk
barevný
Váha
940 g
Stran
120
Cena
449 Kč
Originál
Les chevaliers d'Héliopolis #01: Nigredo, l'œuvre au noir, Les chevaliers d'Héliopolis #02: Albedo, l'œuvre au blanc (Glénat, 2017, 2018)
 • Good Games
  Rytíři z Heliopole 01: Dílo v černé, dílo v bílé majú zaujímavý námet, v ktorom sa miešajú reálne historické udalosti s prvkami fantasy a nadprirodzena. Jedná sa o komiks, ktorý je pekne kreslený, ale po príbehovej stránke to výrazne drhne. Síce to patrí k tým slabším výtvorom od Jodorowského, aj napriek tomu som sa však obstojne bavil. =►Celá recenzia◄=
 • George Walker Bush
  Jak je ten námět nápaditý, tím je i místy značně přiblbý. Ale pokud se zrovna Jodorowsky nevěnuje svým surreálno-buddhistickým komiksovým tripům, celkem mu to dějově svižně šlape, podobně jako třeba u Královské krve. Jen tohle není fantasy pohádka, ale historické fantasy, které využívá skutečných postav a událostí, ovšem dává je do úplně jiného vyfabulovaného světla, což obecně popravdě příliš nemusím.

  Celkový dojem: 60%
 • Delphín
  Asi jsem od toho čekal něco jiného. Samotný nápad není špatný, ale provedení plné wtf momentů, nelogických událostí komiks sráží dolů. A nepomohli ani postavy v tomto příběhu. Téměř k žádné jste neměli potřebu cítit nějaké sympatie a fandit jim, což je taky špatně
 • Darth Raelchi
  Musím uznat, že mě to docela bavilo. Příjemně mě to naladilo a netrpělivě čekám, jak se to celé vyvrbí. Jodovy konspirace a jiné uchopení dějin mě baví, ale občas se stane, že se utne a překombinuje to, tudíž je to pro mě nečitelné. Snad to nebude tady. Zatím dobré a můžu doporučit. Kdo je z Joda, jako já přežraný, tak tohle se ještě dá vydržet číst, ano opakuje se, ale aspoň se to dá číst a kresba to jen podtrhuje.