Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 5 dalších ukázek

Koupit
Série scenáristy Alejandra Jodorowského a kreslíře Jérémyho dospěla do své druhé poloviny a k závěru. Od dob francouzské revoluce a napoleonských válek se přesouváme blíž k naší současnosti – a zápas tajné alchymické sekty o lepší a lidštější svět rozhodně nekončí ani neslábne. Čeká nás nejedno překvapující odhalení o postavách, které známe z prvního svazku, jejich minulosti a pohnutkách – a k tomu ještě překvapivější setkání s novými hrdiny!

Obsahuje dva díly ze série Rytíři z Heliopole:
III - Rubedo, dílo v červené (III - Rubedo, l'œuvre au rouge)
IV - Citrinitas, dílo ve žluté (IV - Citrinitas, l'œuvre au jaune)


Scénář
Alejandro Jodorowsky
Art
Petiqueux Jérémy (Jérémy)
Barvy
Bubastis Felideus (Felideus)
Obálka
Bubastis Felideus (Felideus), Petiqueux Jérémy (Jérémy)
Lettering
Jiří Hrbek
Překlad
Richard Podaný
Redakce
Filip Gotfrid, Andrea Nekvapilová
Žánry
dobrodružný, fantasy, historický
ISBN/ISSN
978-80-7679-017-9 (Crew)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
233 x 310 mm
Tisk
barevný
Váha
900 g
Stran
112
Cena
399 Kč
Originál
Les chevaliers d'Héliopolis #03: Rubedo, l'œuvre au rouge, Les chevaliers d'Héliopolis #04: Citrinitas, l'œuvre au jaune (Glénat, 2019, 2020)
 • Darth Raelchi
  WTF? Kresba ok, ale to je asi tak všechno. Celý ten smysl toho všeho byl díky posledním dvěma albům naprosto ubit a ušlapán a je to nakonec změť střídajících se lokalit. Kecy střídají kecy a je to opravdu jen relativně mile filozofující dílko, které už ale nemá takovou údernost jako dřívější Jodo věci. Prostě se Jodo vyčerpal a jen to tak pobublává. Čekal jsem větší propojenost a komplexnost, ale to se bohužel nestalo. Přitom nápady ok a pár momentů se mi i líbilo - návštěva z jiné planety - proč ne, ale ta rozehra, bože můj... Takhle fakt ne.
 • Honzile
  Druhý díl Rytířů z Heliopole nezklamal a dostali jsme ještě bláznivější, dobrodružnější a zábavnější příběh, než který bychom mohli po první části čekat. Finální střet mezi rytíři z Heliopole a kurvami svaté Matky by zasloužil trochu epičtější souboj, kde by se mohlo i umírat, ale člověk nemůže mít všechno. Za to jsme se mohli alespoň na chvíli podívat i mimo Zemi. Jodorowského spojení alternativní historie s fantastickým příběhem o řádu rytířů, který ovlivňují chod našeho světa svojí originalitou, akcí a dechberoucí výtvarnou stránkou dokáže pohltit a já se považuji za šťastného, že se mi tenhle nádherný majstrštyk dostal do rukou. Více na https://nerdopolis.cz/2021/07/11/recenze-rytiri-z-heliopole-2-alejandro-jodorowsky/
 • adevr
  Kresba je vynikající... ale scénář ulítl. Připadlo mi to jen jako dílo bez hloubky, vtipu, nápaditosti, něco rádoby ,,bombastického s přesahem" . ale očividně vytvořené jen kvůli penězům.
 • seeker666
  Výborné pokračování předchozí knihy. Neodpustím si malé hnidopišství - tato i předchozí kniha má na hřbetu slovo Rytíří z Heliopole (dlouhé měkké í po ř by tam nemělo být). Jinak vše OK.