Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 1 další ukázka

Je pár let po válce a Šumava připomíná divoký západ, zemi nikoho, eldorádo dobrodruhů, tajných agentů, pašeráků a převaděčů. Neklidný rajon esenbáků a pohraničníků, kteří se snaží nastolit pravidla nového režimu. Jako magnet přitahuje dramatické osudy. Ale jeden se z nich vymyká. Josef Hasil nejprve pomáhá střežit hranice v uniformě Sboru národní bezpečnosti, aby se po únoru 1948 stal jeho nejobávanějším soupeřem, kterého sami estébáci později nazvou Králem Šumavy. V hlubokých lesích, na slatinách, ale i ve výslechových místnostech a trestaneckém táboře, tam všude se odehrává napínavý příběh rodinných pout, jednoho přátelství, odvahy, věrnosti a zrady.

První díl komiksové trilogie na motivy románového bestselleru Davida Jana Žáka „Návrat Krále Šumavy“.
Inspirováno skutečnými událostmi.


Scénář
Ondřej Kavalír, Vojtěch Mašek
Předloha
David Jan Žák
Art
Karel Osoha (K-Os)
Obálka
Nikola Klímová, Karel Osoha (K-Os)
Lettering
Karel Osoha (K-Os)
Redakce
Joachim Dvořák
Žánry
drama, historický, thriller
ISBN/ISSN
978-80-7617-088-9 (Euromedia Group)
978-80-7617-088-9 (Labyrint)
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
192 x 250 mm
Tisk
černobílý
Váha
580 g
Stran
160
Cena
299 Kč
 • Norri
  Norri mecenáš27.4.2022 22:23Návrat Krále Šumavy #01: Na čáře
  Život píše šílené příběhy. A nikdy je nepřestane psát, protože vždycky se najde dost magorů, kteří budou dělat jiným ze života peklo. Příběh Krále Šumavy jsem neznal, měl jsem o něm jen povrchní povědomí, a tak byl děj této knihy pro mě nový, napínavý a poučný. Škoda jen určité zkratkovitosti scénáře v některých pasážích, kdy to vypadá, že bylo několik stránek vypuštěno a čtenář se horko těžko orientuje. Knihu jsem koupil od Karla Osohy kvůli jeho kresbě a právě ke kresbě bude směřovat moje druhá výtka. Osoha rozhodně umí kreslit a jeho postavy vypadají velmi skutečně a emoce v jejich obličejích jsou jasně čitelné. Měl jsem ale velký problém rozeznat kdo je kdo. Šlo by to podle vlasů, ale neustále se tam nosí policejní čepice, klobouky a jiné pokrývky hlavy a já jsem často jenom odhadoval kdo je kdo. Jinak má kresba parádní atmosféru a kreslená příroda i rozpadlé baráky v pohraničí vypadají reálně. Do dalších dílů rozhodně půjdu.
 • faster86
  Není to moc ukecané, čte se rychle ale není to nijak zkratkovité. První knížka popisuje začátky kariéry. Není to špatné, jen mě to nějak nedokáže vtáhnout.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš5.9.2021 08:19Návrat Krále Šumavy #01: Na čáře
  Pro me jr to slusna komiksova prace v cesku, ale nijak zvlast me to zase nezvedlo ze zidle. Kresba ok na ceske pomery ale misty zmatek a neprehlednost, vcetnr postav. Ale jako rozjezd trilogie je to velmi slusne.
 • MEGA
  Fajn začátek trilogie. Námět a zasazení příběhu jsou super. Komiks má velmi filmové tempo, kde mnoho momentů je vyprávěno zcela vizuálně. Bohužel to ne vždy funguje, protože kresba je místy nepřehledná a nějaké momenty pak působí chaoticky. Na druhou stranu kresba exceluje ve vykreslování atmosféry šumavských lesů a pracovního táboru. Jsem zvědavý na další díl. Zatím je to mezi 3* a 4*
 • kaylin
  Kniha "Návrat Krále Šumavy 1: Na čáře" je velmi dobrým úvodem celé trilogie, kdy i v případě, pokud historii Krále Šumavy znáte, budete chtít číst dál, vědět víc, abyste se dostali až na konec a zjistili, jak to všechno vlastně dopadlo. A tohle zbylé dva díly nabídnou. Kniha "Návrat Krále Šumavy 1: Na čáře" zachycuje v podstatě do jisté míry individuální partyzánskou válku proti režimu, která se moc nevyplatila. Ale mohlo to dopadnout ještě hůř. Na konci pak zjišťujeme, že se rozhodně ještě bude v převádění pokračovat. Ke komiksu "Návrat Krále Šumavy 1: Na čáře" bych měl v podstatě jen jednu drobnou připomínku - někdy jsem se ztrácel v tom, na jakou postavu se koukám. Jsou si někdy velmi podobné, čtenáři se v tomhle směru mohou trochu hůře orientovat. Jinak se ale jedná o skvělou ukázku životopisného komiksu, tedy minimálně životopisu zaměřeného na určitou fázi života ve spojitosti s historickými událostmi.
 • choze
  Příběh je fajn, ale kdovíjak mě nestrhnul, kresba je ale parádní, postavy, les, atmosféra.
 • james89
  Chytlavý děj a nádherná kresba. Skvěle nakreslená atmosféra přírody. Těším se na pokračování. Trochu mě možná mrzelo, že jsem se občas ztrácel v tom, kdo je kdo.
 • Kazumaki
  Kazumaki mecenáš7.12.2018 16:52Návrat Krále Šumavy #01: Na čáře
  Krásně nakreslená kniha pro všechny, koho zajímá kvalitní komiks. Karel umí nádherně zachytit pochmurnou atmosféru šumavských hvozdů v nešťastném období našich dějin; dynamiku postav a panelování. V pracovním táboře se člověk sice trochu ztratí, ale s trochou přemýšlení se na to dá zvyknout. Celý příběh neznám, ale první díl mě dokázal vtáhnout, a tak jsem velmi zvědav na další díly. Josef Hasil si to přihasil v komiksu a i když je to trochu nevěrný hajzlík, je to dobré - i díky dalším postavám.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin22.11.2018 08:07Návrat Krále Šumavy #01: Na čáře
  "Když sem se dal ke sboru a šel k čáře, myslel sem, že budu chytat nácky, werwolfy a podobnou verbež. Ne naše lidi, co chtěj ven."

  Kašlete, děcka, na Overwatch a Spider-Many, tohle je zásadní. Černo-šedo-bílá kresba tomu sluší, i když co se týče obličejů (a to zejména v pracovním lágru s nápisem Arbeit mach... pardon, Prací ku svobodě), měl jsem v tom trochu guláš, vypadají všichni stejně.

  Celkový dojem: 80%
 • cyboy
  cyboy mecenáš16.11.2018 16:37Návrat Krále Šumavy #01: Na čáře
  Predlohu jsem necetl a asi to byla chyba. Velmi zajimave vypadajici pribeh, ktery sledujeme predevsim v rozjezdu (je to prvni dil trilogie).
  Snad vyjdou i zbyla pokracovani.
  75%
13178