Star Wars Magazín 2016/01
Egmont ČR (Albatros Media a.s.)1. vydáníúnor 2016série Star Wars Magazín 35/52
4
...
Obsahuje příběhy:

Vader V a VI
Galaxií zmítá krize. Zničení Hvězdy smrti dává císař Palpatine za vinu sithskému lordovi Darthu Vaderovi. Zneuctěný Vader nyní sleduje své vlastní zájmy: totožnost povstaleckého pilota nadaného v Síle, který Hvězdu smrti zlikvidoval.

Vader si s pomocí archeoložky Doktorky Aphry opatřil svou vlastní armádu složenou z bitevních droidů pocházejících ze zapomenuté továrny na planetě Geonosis. Díky Černému Krrsantanovi a droidů Nulákovi a BT se mu podařilo zajmout záhadného agenta CYLA IV, tajně pracujícího pro císaře.

Nyní se Vader se svou osobní armádou vypravuje do odlehlých koutů vesmíru dopadnout ty, které císař považuje za dost dobré na to, aby Temného pána ze Sithu nahradili...

Obsahuje sešity série Darth Vader #5-6 (Vader, Marvel 2015)

Scénář
Kieron Gillen
Art
Salvador Larroca
Barvy
Laura DePuy Martin
Překlad
Milan Pohl
Redakce
Stanislav Kadlec
Žánry
akční, sci-fi
ISBN/ISSN
ISSN 1805-1227
Vazba
sešit v měkkých deskách
Formát
170 x 260 mm
Tisk
barevný
Stran
44
Původní cena
59.9 Kč
Star Wars Magazín 2016/01 - Velmi, ale opravdu velmi slabý díl ... Poslední dvě části jinak docela obstojné série "Vader" přináší finální střet mezi Vaderem a jeho soky za účasti samotného císaře, který daný souboj plánoval už bezmála dvacet let. Nicméně veškeré kouzlo i mytologie Star Wars jde v těchto dílech stranou a do čela odporu se dostávají androidem poupravení lidé i všemožné vesmírné entity. Mí oblíbení droidi (0-0-0 a BT-1) tak nemají dost prostoru, monolog nudného strůjce androidů je prostě nudný a celkově mě to moc nebavilo ... Za mě 2*!
Dokončení Vaderova šestidílného příběhu, které nedopadlo úplně podle mých představ (vážně by císař podporoval jakési kyberneticky velepšené jedince spíš než Silou nadané?), ale konec ( konverzační konfrontace Vadera s Císařem) a pohled na to co by Vader chtěl, plus vzpomínky na to, co ztratil, celkový dojem z příběhu výrazně vylepšily. Navíc se v příběhu objevily nové zajímavé postavy (viz.cynický zabijácký robot určený k mučení) a bylo osvětleno, jak se k Vaderovi dostala informace, že hvězdu smrti zničil Skywalker. Třešničkou navrch je pak povedená provázanost s druhou paralelní komiksovou sérií (Skywalker útočí). Za to si další kladné body příběh jako celek zaslouží. Tedy 85%.
Vaderův příběh začal být v tomto magazínu trošku rozpačitý, ale dalo se. Kresba fajn, Vader...čert vem ty divný kyborgy a zápletku kolem nich...:)
91742