Jurassic Park #1
Panorama1. vydání 1993série Jurassic Park 1/4
3
...
Comicsová verze slavného Spielbergova filmu.
Na jednom z ostrůvků při Kostarickém pobřeží buduje miliardář John Hammond unikátní zábavní park, jehož skutečnou podstatu zahaluje tajemství. Ten pozve na svůj ostrov několik význačných vědců z různých oborů. Doktora Granta, paleontologa, paleobotaničku doktorku Ellie Sattlerovou, a matematika Iana Malcolma. Teprve při vstupu se však vědci dozvídají pravdu o skutečné ohromující podstatě Hammondova projektu. Ostrov se proměnil v Jurský Park - podařilo se naklonovat živé dinosaury, zvířata z masa a krve!

Zpracováno dle stejnomeného románu Michaela Crichtona, adaptace Michaela Crictona a Malie Scotch Marmo a podle filmového scénáře Davida Koeppa.

Scénář
Walter Simonson
Art
Gil Kane, George Pérez
Překlad
Zdeněk Volný
Žánry
akční, dobrodružný, drama
ISBN/ISSN
80-7038-309-7
Vazba
sešit v měkkých deskách
Formát
170 x 260 mm
Hmotnost
61 g
Tisk
barevný
Stran
32
Původní cena
29 Kč
Na této adaptaci obzvlášť oceňuji, že dají i něco navíc, co se do filmu nevlezlo, nebo na záběry. Kresba je 90ová, ale já ji můžu. Pěkná adaptace.
„Deti?“ – „Zmenšené podoby dospelých.“ Hammond tu nevyzerá ako magický deduško, ale skôr ako niekto, kto by s trochou pomoci prebil aj Indiana Jonesa, ale vlastne mi aj celkom vyhovovalo, že sa postavy za každú cenu stoj čo stoj odmietli podobať na svoje slávne filmové predlohy. V 90. rokoch boli u nás v móde komiksové adaptácie slávnych filmov a táto vôbec nedopadla zle. Vlastne ju hodnotím ako jednu z najlepších, nakoľko má (na rozdiel od Hooka) peknú kresbu a (na rozdiel od Terminátora 2) nemá až taký zhovadený slovenský preklad. V prvej časti sa všetko ešte len pomaly rozbieha, dávajú sa dokopy jednotlivé postavy, rozbiehajú sa dejové linky (zradný Nedry) a až na samom konci uvidíme svojho (a aj ich) prvého živého dinosaura v živote. Páčila sa mi pestrá škála džungľových farieb, ako rôzne odtiene zelenej, žltej alebo hnedej.
"Jurassic Park #1" - Pro fanoušky nezbytnost, pro ostatní zbytečnost... ale i tak jsem rád, že jsem to sehnal za pár kaček v antiku. Je to v podstatě jen malý kousek příběhu a moc se toho nestane, ale jde z toho cítit taková ta nostalgie... Rozjede se toho překvapivě ale hodně, zajímalo by mě, jestli se to na poli čtyř dílů dá vůbec dokončit, myslím, že celkový příběh by měl být mnohem delší, ale co už, nejlepší je ten "Brachiosaurus" nakonec... Za mě 4*!
Scenáristicky věrná adaptace filmu, nenáročnou kresbou mířící na mladší ročníky. První sešit nás přivádi na ostrov a s výjimkou úvodní nehody s velociraptorem tu není žádná akce. Ale chuť zopakovat si filmový Juráč to probudí spolehlivě.
Výhodou by byla neznalost děje, protože kdo zná knížku nebo viděl film (možná se i takový najdou )ten si asi moc velké dobrodružství neprožije. Je to takový zjednodušený storyboard k filmu. Komiks je tak pro čtenáře okolo 10 let, pěkné obálky, samotný tisk je někde méně, někde více rozostřený. Kresba.. dobrý mainstream.
prosim vás dá se ešťe sehnat kolekce ťechto sešitú nebo aspoň skeny už to scháním dlouho
Mám komolet, v té době jsem JP žral, takže to bylo dělo pro mně
no,nic moc,koupil jsem to,kdysi dávno.....Akta X, který vycházely ve stejné době byly daleko lepší,ale zase to je lepši než Xena..to jo :)
Comicsy podle filmu nemusim, ale na svou dobu to ušlo. MdS
Comicsy podle filmu nemusim, ale na svou dobu to ušlo. MdS
Četl/a (36)
2scha, 81splinter, Cemino, Crics, Darth Raelchi, Destiny666, emanek, fel68, filmator, Final, Fry, Ivan Kucera, Izmir Čupr, J.Connor, James, jankie, Kapis, Kocour, lantan1, Librarian, Lobok257, majer, MP81, NecRoman, Poseidon1978, radimisko, RadimNemec, RaptoR, robertsedmik, SHORTY, tacmud, tuzexchrist, Tyfus, Ukko, vishnar, Zdendy
(131)
2scha, 5555, 7777, 81splinter, adam.ra, Arabam, asgardpepa, Azbest, AZTeck, bboorreekk, Benji, Black Bro, yo, blackJag, Blair, bobo666_2005, Braindead, brossi004, burzum, Cassidy, Cemino, choze, ConanVJ, Corvus, Crics, CSE_AC/DC, Destiny666, Dinik, doophy, Dr.Okamura, DracoAn, dracula, ElGregory, emanek, Erich, Fananek, fel68, filemon, Final, Financ, Fry, fubong, goodspeed, grinder, Grynca, Hamichal, holubdema, horaczhlinska, Hulik, imro, invape, J.Connor, James, Jane, jankie, Jestrab2, JindrasT, Josh, k009, Kabukiman, kamil, Kapis, Karek32, Kareru, Kazumaki, KdG, Kel, kinak, Kocour, krvinka56, Lenny, Librarian, listr, Lobok257, Lookass33, majer, Markyz de Sade, Masinfira, matrosh, merhyx, mgeralt, Michal Opitz, mikado, Miriyak, Mitthrawnuruodo, moiqpiom, monty.cl, morbi, mortadelo, MP81, NecRoman, Nightmare, Nyxxie, Odal , pavel, pechna, pennywise, POLAKST, Poseidon06061978, Poseidon1978, RadimNemec, RainDamage, RaptoR, Redlum, robertsedmik, Ruw, saja, Samurai-Jack, SHORTY, shyANDROID, skiperciatkox, Skot, Slaine, sleepless, Stara.kryta, tacmud, The Genius, Toe, tomned, trudoš, tulipstros, tuzexchrist, Tyfus, Ukko, vallyslayer, Viking, vranakx, willis, xintax, Zajo original, Zdendy, zdennanek
Koupí (1)
Ivan Kucera
Prodá (3)
burzum, Odal , Pecka.h