Jurassic Park #2
Panorama1. vydání 1993série Jurassic Park 2/4
2.9
...
Comicsová verze slavného Spielbergova filmu.
Na jednom z ostrůvků při Kostarickém pobřeží buduje miliardář John Hammond unikátní zábavní park, jehož skutečnou podstatu zahaluje tajemství. Ten pozve na svůj ostrov několik význačných vědců z různých oborů. Doktora Granta, paleontologa, paleobotaničku doktorku Ellie Sattlerovou, a matematika Iana Malcolma. Teprve při vstupu se však vědci dozvídají pravdu o skutečné ohromující podstatě Hammondova projektu. Ostrov se proměnil v Jurský Park - podařilo se naklonovat živé dinosaury, zvířata z masa a krve!

Zpracováno dle stejnomeného románu Michaela Crichtona, adaptace Michaela Crictona a Malie Scotch Marmo a podle filmového scénáře Davida Koeppa.

Scénář
Walter Simonson
Art
Gil Kane, George Pérez
Překlad
Zdeněk Volný
Žánry
akční, dobrodružný, drama
ISBN/ISSN
80-7038-309-7
Vazba
sešit v měkkých deskách
Formát
170 x 260 mm
Hmotnost
62 g
Tisk
barevný
Stran
32
Původní cena
29 Kč
„Boh stvoril dinosaury. Boh dinosaury vyhubil. Boh stvoril človeka. Človek zabil Boha. Človek stvoril dinosaurov. Dinosaury zožrali muža a Zem patrila žene.“ Pokračujeme tak, kde sme minule skončili, teda pri gigantickom Brachiosaurovi. Následne sa do deja dostávajú nové postavy: Hammondove vnúčatá, počítačový technik Arnold (vo filme Samuel L. Jackson) a najmä moja najobľúbenejšia postava Spielbergovho filmu – šéf bezpečnosti Muldoon. Ako v prvom, tak v druhom zošite chýba akcia, ale fanúšikovia filmu vedia, že sa to rozbehne. A práve ono ticho pred búrkou je napínavé. Tak, ako aj vo filme. Trocha divne zostrihané je to v scéne s kozou v prázdnom (zatiaľ) výbehu T-Rexa, kedy sa zdá, že Alan Grant nejde do výbehu s chorým Triceratopsom, ale práv do výbehu Tyranosaura Rexa.
Choze to vystihl přesně, skutečně mám docela potřebu se na Špílberkgův opus znovu po letech podívat. Myslím, že pro cílovku vkusně zpracovaný komiks.
Scenáristicky věrná adaptace filmu, nenáročnou kresbou mířící na mladší ročníky. Druhý sešit se zaměřuje na vysvětlování toho, jak to vlastně celé funguje a není tu žádná akce. Ale chuť zopakovat si filmový Juráč to probudí spolehlivě.
Výhodou by byla neznalost děje, protože kdo zná knížku nebo viděl film (možná se i takový najdou )ten si asi moc velké dobrodružství neprožije. Je to takový zjednodušený storyboard k filmu. Komiks je tak pro čtenáře okolo 10 let, pěkné obálky, samotný tisk je někde méně, někde více rozostřený. Kresba.. dobrý mainstream.
Mám komolet, v té době jsem JP žral, takže to bylo dělo pro mně
no,nic moc,koupil jsem to,kdysi dávno.....Akta X, který vycházely ve stejné době byly daleko lepší,ale zase to je lepši než Xena..to jo :)
Comicsy podle filmu nemusim, ale na svou dobu to ušlo. MdS :)
Comicsy podle filmu nemusim, ale na svou dobu to ušlo. MdS
Četl/a (31)
2scha, 81splinter, Bubákolog, Cemino, Crics, Destiny666, emanek, fel68, filmator, Ivan Kucera, Izmir Čupr, J.Connor, jankie, Kapis, Kocour, lantan1, Librarian, Lobok257, majer, MP81, NecRoman, Poseidon1978, RadimNemec, RaptoR, robertsedmik, SHORTY, tacmud, tuzexchrist, Tyfus, vishnar, Zdendy
(121)
2scha, 5555, 7777, 81splinter, adam.ra, Arabam, asgardpepa, Azbest, AZTeck, bboorreekk, Benji, Black Bro, yo, blackJag, Blair, bobo666_2005, Braindead, brossi004, Bubákolog, burzum, Cassidy, Celestius, Cemino, choze, Corvus, Crics, CSE_AC/DC, Destiny666, Dinik, doophy, Dr.Okamura, DracoAn, dracula, ElGregory, emanek, Erich, Fananek, fel68, filemon, Financ, fubong, goodspeed, grinder, Grynca, Hamichal, holubdema, horaczhlinska, Hulik, imro, invape, J.Connor, Jane, jankie, Jestrab2, JindrasT, Kabukiman, kamil, Kapis, Kareru, Kazumaki, KdG, Kel, kinak, Kocour, krvinka56, Lenny, Librarian, listr, Lobok257, Lookass33, majer, Markyz de Sade, Masinfira, matrosh, merhyx, Michal Opitz, mikado, Miriyak, Mitthrawnuruodo, moiqpiom, monty.cl, morbi, mortadelo, MP81, NecRoman, Nightmare, Odal , pavel, pechna, pennywise, POLAKST, Poseidon06061978, Poseidon1978, RadimNemec, RainDamage, RaptoR, Redlum, robertsedmik, Ruw, saja, Samurai-Jack, SHORTY, skiperciatkox, Skot, Slaine, sleepless, Stara.kryta, suricattaontheway, tacmud, The Genius, Toe, trudoš, tulipstros, tuzexchrist, Tyfus, vallyslayer, Viking, vranakx, willis, xintax, Zdendy, zdennanek
Chce (1)
VenomCZ
Koupí (1)
Ivan Kucera
Prodá (3)
burzum, Odal , Pecka.h