Star Wars Magazín 2013/01
Egmont ČR (Albatros Media a.s.)1. vydáníleden 2013série Star Wars Magazín 13/52
3.9
...
Komiksový časopis pro všechny fanoušky Star Wars a science fiction.

Příběhy:
Do posledního muže - Welles Hartley, Davidé Fabbri, Christian Dalla Vecchia
První část třídílné komiksové série. Poručík pěchoty Janek Sunber je odvelen na planetu Maridun,obývanou drsnou rasou Amamiů. Zprvu se zdá, že služba na tomto světě bude klidná, pak se však z Amamiů stanou nepřátelé a začíná krutý boj na život a na smrt.

Rutina - Tony Isabella, John Nadeau, Jordi Ensign, David Nestelle
Jak se vypořádá Han Solo s bdělými imperiálními důstojníky, kteří ho podezírají z pašování zboží?

Skryté hrozby - Joe Casey, Francisco Paronzini, David Nestelle
Luke Skywalker cestuje na Iridonii, domovskou planetu Dartha Vadera. Tam učiní překvapivý objev.

Učeň - Mike Denning, David Nakayama, Greg Adams, Peter Dawes
Učeň sithského lorda Finna zjístí až příliš pozdě, že nic není takové, jak se zdá.

Scénář
Joe Casey, Mike Denning, Welles Hartley, Tony Isabella
Art
Davidé Fabbri, John Nadeau, David Nakayama, Francisco Paronzini
Ink
Greg Adams, Jordi Ensign, Christian Dalla Vecchia
Barvy
Peter Dawes, Dave Nestelle
Obálka
David Michael Beck
Překlad
Milan Pavlíček
Redakce
Stanislav Kadlec
Žánry
akční, sci-fi
ISBN/ISSN
ISSN 1805-1227
Vazba
sešit v měkkých deskách
Formát
170 x 260 mm
Tisk
barevný
Stran
48
Náklad
6000ks
Původní cena
49 Kč
Originál
Star Wars: Empire #16 ()
"Star Wars Magazín 2013/01" - Nejlepší sešitovka co u nás vychází - bez debat! "Do posledního muže" - Začíná to dobře, kresba je boží a Sunber je sympatický frajer! "Rutina" - Nejlepší příběh! Pašování zboží a prozíravost starého důstojníka mi opravdu příjemně sedla. "Skryté hrozby" - Ewww... Nic moc, Skywalker krutě nebaví a v kresbě Paronziniho se mi krutě nelíbí. "Učeň" - Vtipný kraťas o životě učně rozhodně potěšil... Za mě 4*!
Do posledního muže 1 (5*)
Rutina (4,5*)
Skryté hrozby (2,5*)
Učeň (3,5*)

Do posledního muže je asi to nejlepší, co se zatím v magazínu objevilo. Tomuto dílu trochu ubírá jen příběh Skryé hrozby a ani Učeň, ač příjemný příběh, není nějaká bomba. Ale první dva příběhy, zabírající většinu čísla, jsou výborné.
Do posledního muže - já nevim, tohle mi přijde jako Avatar meets Star Wars:)) Fandim domorodcům a jinak mam pocit, že variací na téma "správňák, co kope za špatnou stranu" jsem ze světa SW četl už tolik, že mě to moc nebere... ale třeba se příběh ještě nějak zajímavě vyvrbí.

Rutina - Han Solo a Chewbacca snad ještě nikdy nezklamali, pro mě nejlepší pasáž čísla.
Skryté hrozby - ty naopak selhávají velmi, promarněnej potenciál na velkolepej souboj Luke vs Darth Maul. Je to celý udělaný úplně bez jiskry, bez nápadu.
Učeň - takovej příběh ze života;)) Vtipný.

PS: Škoda, že se nikde nepíše, ve kterym roce jednotlivý komiksy vyšly.
Taky souhlas. Dokonce se ani žádnej zoufalec nenavážel do Vadera :)))
Souhlasím s kolegy, po nějakém čase číslo, které jsem s chutí (až na slabý a zbytečný kraťas Skryté hrozby) přečetl, rozhodně nadprůměr a těším se na pokračování Do posledního muže.
Povedené číslo, první polovinu zabírá (zajímavý) příběh na pokračování, o druhou půlku se dělí tři krátké příběhy. Příběh Rutina s Hanem Solem mi přišel vtipný, Skryté hrozby s Lukem Skywalkerem asi nejslabší z tohoto sešitu a poslední příběh Učeň je povedenný černohumorný kraťas a hezky je v něm překroucen jeden slavný výrok Mistra Yody. Celkově, 85%. Jen tak dál.
půlku sešitu zabírá "do posledního muže" - jeden z nejlepších příběhů co zatím v serii vyšel a to má mít ještě dvě pokračování. do zbytku se podařilo nacpat další tři kratký věci, myslím že s klesající úrovní, ikdyž trojka je asi horší než čtverka. ovšem "rutina" mě velmi pobavila.
62311
Četl/a (44)
81splinter, Azik2586, Blackhand47XD, calvin10, Captain Collar, cyboy, Darth Raelchi, deadpool, emanek, Final, Fox01, Fry, gumidekmedvidek, house192, hromotlk, hypermlok, J.Connor, James, Kokuun, Light, Lobok257, luky.kuky10, mart.in, Martinb, Mauglí, mearez, namdnas, NecRoman, petrSF, PKD, Poseidon1978, punisher, raenius, RaptoR, robertsedmik, S313, sedw, seneke, Shpeckk, SteveCZ, trudoš, vita, vranakx, zlejzmrd
(145)
-spacilost-, 7eleven, 81splinter, adam.ra, Aerchel, akrijus, Alfred, Azalin, Azbest, Azik2586, AZTeck, Baffman, bboorreekk, Benji, Birgi, Blackhand47XD, blackJag, Blair, burzum, CadBane007, calvin10, Captain Collar, ConanVJ, Crics, CSE_AC/DC, cyboy, DAxik, deadpool, Devilek, Dinik, disclose, doophy, dracula, Drbo Jebo, emanek, fel68, felis, filemon, Final, Flash, Fox01, Fréza, Fry, Galaxy, goodspeed, Grebenda, grinder, Grynca, gumidekmedvidek, Hamichal, Hebled, hellw10, house192, hromotlk, Hulik, hypermlok, ikshorm, Indy, invape, J.Connor, Jak, James, jd., jendavondra, Jerdas91, jerry67, Jestrab2, jirin, Jonathan Arbuckle, Josh, Kabukiman, karel, Kazumaki, KdG, KINIMODUS, Knize_Ignor, Kokuun, konous, krvinka56, Lenny, Lobok257, Londo, luky.kuky10, markic, Martinb, Masinfira, Matej-29, matrosh, Mauglí, merhyx, mimo_provoz, Mitthrawnuruodo, monty.cl, MP, namdnas, NecRoman, Nightmare, noMster, OwerLord, pechna, perper, petrSF, PKD, Poseidon1978, prokop.prcik, punisher, raenius, Raijin, Raikou, RaptoR, robertsedmik, S313, Saiffer, saja, sedw, seneke, Shpeckk, Skot, sleepless, stanleystar, SteveCZ, tacmud, The Genius, TheoDread, timek, Tominos, Toren, trudoš, tulipstros, vallyslayer, vita, vranakx, vteco, Wasseg10, willis, Wiruss, worf, xintax, yojimbo, Zajda, Zajo original, Zbysek2410, zdennanek, Zíďas, zlejzmrd
Chce (6)
Badgu.y1902, Braindead, Doppelganger, DracoAn, Fives, Maty48
Koupí (1)
delta11
Prodá (4)
7eleven, CSE_AC/DC, filemon, Fox01