Záhadný Spider-Man #31
Semic-Slovart1. vydání 1994série Záhadný Spider-Man 31/35
3.5
...
Příběh:
Hon na Lišku
Cloak a Daggerová VI

Miniprofily:
Stranger
Cyclone

Publicistika:
Marvelovi Spider-Mani

V příběhu Cloak a Daggerová nevystupuje Spider-Man. Vycházelo jak v české, tak slovenské mutaci.
Originál: Hon na Lišku - Amazing Spider-Man #265 (červen 1985)
Cloak a Daggerová - čerpá z minisérie Cloak and Dagger 1st series #1-4 (říjen 1983-leden 1984)


Scénář
Tom DeFalco, Edward Hannigan, Bill Mantlo
Art
Ron Frenz, Rick Leonardi
Ink
Terry Austin, Josef Rubinstein (Joe)
Barvy
Bob Sharen, Glynis Wein Oliverová (Wein)
Obálka
Ron Frenz
Lettering
Květa Šlosárová
Překlad
K. Blažek
Redakce
Miloš Chovanec
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
80-7147-244-1
Vazba
sešit v měkkých deskách
Formát
170 x 260 mm
Hmotnost
47 g
Tisk
barevný
Stran
36
Původní cena
25 Kč
Civilnosti si na Spider-Manovi cením hodně a mám rád jeho obyčejnější, přízemní příhody (ve srovnání s kosmickým zachraňováním multiverza), ale v tomto případě není moc o co stát. Sexy Stříbrná kuna se pouze představí jako někdo v pozadí operace, na důchod se chystající, vystrašený zloděj Černá liška nezaujme a Petr řeší s kostýmem úplně stejné potíže jako minule (je špinavý, tudíž si musí vzít náhradní černý). Plášť a dýku se těším, až si přečtu hezky v celku v NHM #52.
Predsa len trošku slabší, priemernejší a nudnejší diel. Cloak a Dagger super, ale spider-manovský príbeh pred nimi je dosť civilný (lupič Lišiak). Mám rád "obyčajných" Spajdyho súperov (niektorí sú hustejší, než superzlosynovia, napr. Kingpin alebo mafián Ruža), ale tento bol až civilný až príliš. Je prítomná listáreň a na konci medailóniky Cyclonea a Strangera.
Hon na lišku je ucházející díl. Je to spíš taková oddechovka pokud nemáte zrovna nic jiného po ruce. Usmíření bylo to nejzajímavější v celém komiksu. Celkem ušla hláška Spider-Čáp :D
Komix k nahlédnutí zde.
Z tohohle dílu stojí za zmíňku akorát to, že seSpidey usmíří s teou May, která na něho byla naštvaná kvůli tomu, že nechal studia. Jinak další nudný a šedý příběh. Nevýrázný je i příběh Pláště a Dýky. 2/5
Spider-mana od Semicu prostě nemůžu hodnotit objektivně, je to část mého dětství :) Ale tady už to začínalo být horší
Hon na Lišku

Obsah
Spider-man nevědomky pomůže utéct mezinárodně hledanému lupiči klenotů Černé lišce před pojišťovnou najatým komandem žoldnéřky Stříbrné kuny. Spidey pak Lišku chystající se stejně do důchodu najde a rozhodne se ji nechat běžet, pouze jí zabaví ukradené šperky a předá je Stříbrné kuně, aby si odměnou za jejich navrácení pokryla náklady na nepovedený hon. Peter se konečně usmíří s tetou May.

Komentář
KONEČNĚ se Peter usmířil s tetou May. Přiznám se, že jsem nato čekal jako na boží smilování, tedy ne že by mi na tom nějak extra záleželo, ale už se to táhlo strašně dlouho. S Liškou a Kunou si sice moc velkou zábavu neužijem, ale je to ucházející, dosti akční díl a já mám tady k těm posledním slovartovským Spideyům zvlášť vřelý vztah díky tomu, že jsem tu řadu začal sbírat pozpátku. Jinak Slovart přeskočil sešit č. 264 (Spidey bojuje, ale spíš zachraňuje otravného klučíka ve speciálním skafandru z NASA), ale o nic jsme nepřišli.

Cloak a Daggerová VI

Obsah
Policistka Brigid O´Riellyová hledá v kostele Pláště a Dýku, odhodlaná je zastavit. Plášť zatím trpí bez Dýky, která mu aspoň na dálku posílá světlo.

Komentář
Natahovaná nuda. Člověk si akorát přeje, aby se Plášť už konečně zase vrátil k Dýce a zase se do někoho pustili nebo nám aspoň řekli něco víc o svém původu.
Kdybych ZSM četl poprvé dnes, asi by mě tak nechytl, ale v roce vydání mi bylo jen pár let, a Spider-Man byl jeden z mých nejoblíbenějších komiksů.
Ke konci to prostě srali... MdS
Liška taky nic moc protivník. Obyčejný hbitý zlodějíček a plášť a dýka opět bez šŤávy.
Semicovský Spider-mani jsou klasika, sice barvy a překlad byly celkem mizerný - např. překlady jmen - Kingpin - Srdcový Král, Hobgoblin - Zlý duch (a někdy se dokonce objevovalo Mátoha... do dnes jsem nepochopil proč), ale byl to první a nejvýdržnější sešitovej Spider-man u nás a to se cení.